RD, dvouletý příspěvek, jak je to s mateřskou školkou?

bury
1. říj 2012

Prosím o radu. Jsem zaměstnaná, toho času na RD. Měla jsem pouze dvouletou variantu s tím, že pokud znovu neotěhotním, zůstanu doma 3 roky. Takže momentálně jsem doma na RD s tím, že nemám rodičovský příspěvek. Otázka zní. Mohu dávat malého do školky na celý den, nebo pouze na 4 hodiny? Díky za odpověď.
Jsem tedy znovu těhotná, takže mi na RD bude navazovat mateřská, ale to až za půl roku.

innes
1. říj 2012

Mám za to, že od ledna se měnily podmínky a nyní lze dávat děti do školek na celý měsíc od dvou let, bez ohledu na (ne)pobírání rodičáku.

vendullka
1. říj 2012

zalezi na skolce, u nas to tak treba nejde.

llluckaaa
1. říj 2012

Já mám za to, že ze strany zákona žádný problém není, ale školka si může podmínky docházky dětí mladších 3 let upravit sama 😒

lucypuky
1. říj 2012

Holky mužu mit takdy porosim dotaz k rodičovskemu prispevku ? Dnes jsem četla tohle na internetu :
Rychlejší čerpání
Rodiče budou pobírat až do dvou let věku dítěte každý měsíc rodičovský příspěvek ve výši 11 400 Kč. Podmínkou pro přiznání této výměry rodičovského příspěvku je předchozí nárok na peněžitou pomoc v mateřství ve výměře minimálně 380 Kč na den, což odpovídá hrubému příjmu před nastoupením na mateřskou dovolenou ve výši zhruba 16 400 Kč měsíčně.

To znamena že pokud budu pred nastupen na materskou dovolenou na nemocenske na rizikovým tehotenstvi tak si nemužu vybrat 2 letou variantu ? Protože na nemocenske muj prijem bude težko v hrubym 16400 .. Nebo se to bude počitat ješte pred nemocenskou jaký jsem mnela hruby prijem ? Jsme z toho jelen :( Dekuji

j.a.n.i
1. říj 2012

Počítá se hrubý příjem před nemocenskou... a ještě sis našla starou úpravu rodičáku, tohle už od roku 2012 tak úplně neplatí, ale pro maximální rodičák je ten příjem třeba stále cca těch 16500,-

ankava
2. říj 2012

podle nového systému se od dvou let dítěte nesleduje, jak dlouhou dobu stráví ve školce
. Navíc když už rodičák nepobíráš, tak bys stejně neměla o co přijít 🙂

lucypuky je to tak, jak odpověděla j.a.n.i