RD na 2 roky a pak 2. mimi, jak to je s příspěvkem pak?

shellby325
3. kvě 2014

ahoj holky 🙂 jde mi o to že jsem si volila rodičák do 2 let dítěte s tím že mi zaměstnavatel drží místo 3 roky takže 3 rok bych byla doma zadarmo, jenže manžel na mě tlačí ještě s jedním mimi a hned po těch dvou letech a já nevím jak by to bylo s mateřskou a rodičákem potom při druhém dítěti.Když bůh dá a povede se a mimi by se narodilo ve dvou letech Kryštůfka a tak mám nárok na další dávky logicky 3800,- na 4 nebo i 7600,- na 3 roky... díky moc 😉

kriistin
3. kvě 2014

když maš zaměstnani tak maš zase narok na mateřskou.

kacikaci
3. kvě 2014

Já mám prcky od sebe necelé dva roky, RD jsem měla na dva roky, takže jsem ho ani nestihla vybrat, a rovnou přešla na PPM, a z něho na další rodičák..a pak si zase můžeš vybrat variantu RD 2 - 3 - 4 roky..zaměstnaná jsem tedy pořád..

eva118
3. kvě 2014

Pokud se mimi narodi do tří let prvního,nic se nemění,máš nárok na mateřskou i rodičovský příspěvek. Jinak nástup do práce nebo na nemocenskou. Já to tak mám ,rodičovský příspěvek mám na dva roky,rodičovskou dovolenou do tří let, takže jsem rok bez peněz,teď dostanu první dávku mateřské a zase mám nárok na vše jak u prvního dítěte.

bledulka84
3. kvě 2014

kacikaci, takže je to tak, že pokud druhé stihneš dřív, než do dvou let od prvního, tak Ti RD nedoplatí a stopnou Ti ji v momentě nástupu na MD? A vyplácí pak pouze MD a následně RD k druhému dítěti?

vendyca
4. kvě 2014

Jo, přesně tak. Tak y jsem to tak měla. Druhé se narodilo ve dvou letech prvního a nestihla jsem vybrat celou částku z první rodičovské, ani jsem si ji nemohla navýšit, prootže jsem měla strop, kvůli mému výdělku před mateřskou. Takže na RD prvního jsem navázala rovnou MD na druhé a pak bude RD na druhé a to si ale zvolím na 3 roky (ale můžeš si to zvolit jak chceš).

mmm12345
7. kvě 2014

Můžu mít k tomu taky dotaz? Pokud si zvolím RD na dva roky, ale miminko se nám podaří třeba až po 2,5 letech - znamená to, že posledního půl roku nebudu pobírat vůbec rodičovský příspěvek? Budu muset do práce, ikdyž budu již vědět, že jsem těhotná? Až nastane čas, tak budu zase pobírat prvně mateřskou na mladší dítě a pak až rodičovskou? Mateřská se bude počítat z předchozího příjmu?

chris_n
7. kvě 2014

@mmm12345 kdyby se vám podařilo dítko později, tak se dají dávku roztáhnout na 2,5 roku (jde to měnit kakždého čtvrt roku). Nebo by si holt byla doma půl roku bez peněz, ale normálně na rodičáku. Já to tak třeba plánuju. Ale chci z té plné dávky rodičáku dávat stranou, jako bych to dostávala do třech let dítěte (abychom měli pak dost peněz, kdyby se nedařilo).

mishacsek
13. kvě 2014

Ahoj mamky,
prosím vás a jak je to když jsem na mateřské, malému je teď 1,5 roku, o druhém jsme přemýšleli, ale zatím na cestě není. Problém je že mi zaměstnavatel mel držet místo, ale mezitím prodejna skončila a musela jsem odejít dohodou. Jak bych to měla s penizkama já? Kdybychom sj pospíšili, dostala bych rodičovskou? Teď mam tedy dvouletou.. Dekuji..

pettty
13. kvě 2014

Taky by mě to zajímalo, jsme ve stejné situaci a na úřadech mi každý řekne něco jiného 😠

ktl
3. zář 2014

holky poradte mi mam 20m dceru druha dcera sa narodi o necele 2mesiace teraz som na rodicaku mam ho na 2 roky takze nestihnem vycerpat vsetky peniaze a budem musiet od buduceho tyzdna prejst ma MD je mozne poziadat o nejake zvysenie alebo nejaky prispevek kedze budem doma s dvomi detmi? dakujem

elielizabeth
3. zář 2014

Ahoj, já pobírala na dcerku rodičák na 3 roky, jak jsme se dozvěděli o druhém, dodala jsem nějaké papíry o příjmu a dosáhla jsem na maximum rodičáku 11500,- Zdaleka jsem ale nestihla vyčerpat celou částku a 6 týdnů před termínem jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Po půl roce jsme byli vyřizovat rodičák a můžeš pobírat jen jednu dávku na mladší dítě, takže si zase na to mladší zvolíš délku varianty a pokud budeš chtít pobírat jen 2 roky, tak musíš doložit zase papíry o příjmu (dají ti na to formulář) a oni pak spočtou, zda dosáhneš na to maximum 11500,- nebo na nižší.
Jiné příspěvky a dávky bys mohla pobírat, pokud máte nízký příjem na 4 členy domácnosti, ale o tom už nic víc nevím.

pegassina17
18. zář 2014

Holky chtěla bych se Vás zeptat: rodičák mi končí 20.9.2014 a termín druhého porodu mám 15.prosince 2014 chtěla bych jít na neschopenku ale můj gynekolog má dovolenou. Kdo mi jí může napsat neschopenku? Všem moc děkuji