RD na 4 roky, další dítě po 2 letech. Jak je to s RP?

avokis
5. kvě 2014

Zdravím všechny prosím vás nemohli byste mi poradit .Mám RD na 4 roky ale po dvou letech se mi má narodit další potomek jak je to s dalším RD -mám právo pobírat peníze za obě děti nebo pouze za jedno .Díky za zkušenosti a rady.Klára

pampeliska1
5. kvě 2014

@avokis rodičovský příspěvěk se vždycky pobírá jen jeden na nejmladší dítě. Pokud máš nárok, tak si zajdi na Úřad práce a zvyš si pobíranou částku na nejvyšší možnou, na kterou máš nárok, ať stihneš vyčerpat do porodu co nejvíc peněz.

terunka88
5. kvě 2014

Rodičovský příspěvek se vždycky čerpá na nejmladší dítě..Co se týká té délky, tak záleží, jestli tu 4 letou variantu máš povinně, protože jsi neměla nárok si jinou délku zvolit..protože jestli ano, tak si částku na nejvyšší možnou do porodu dalšího dítěte změnit nemůžeš. Pokud sis to vybrala dobrovolně, tak to změnit lze.

ange_de_la_morte
5. kvě 2014

A ještě dodávám k holkám, poinformuj se o tom jestli je možnost čerpat na otce dítěte, pokud teda máš 4-letou variantu povinně. Pokud je manžel plátce nemocenského pojištění ( je zaměstaný nebo jako osvč si to navíc připlácí k socce a zdravce). Pokud toto platí posledních 280 dní může se to napsat na něj a čerpat na něj více peněz než kolik máš ve 4-leté variantě. Maximální měsíční částka kterou můžeš čerpat je 11 500Kč a musí to být max tuší m 70% příjmu přítele/manžele ( pokud to píšeš na něj). Co nestihneš vyčerpat do porodu, propadne ti a začne se ti počítat rodičák na nové dítě