• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičák podle staré nebo podle nové varianty?

10. března 2013 
ahoj holky,

nastoupila jsem na rodičák 1.9.2011, mám ho na 2 roky a letos mi bude končit, ale chceme hned otěhotnět, na mateřskou nárok nemám, jsem nezaměstatná a ted ta otázka. Mám si nechat prodloužit rodičák a tím přijít o cca 50 000kč nebo podle staré varianty vzít o 50 000kč celkem víc, ale od září být bez peněz? Já totiž nevím jaké jsou podmínky přijetí na pracák, když tam chci být jen přes těhotenství a práci nehledat a jinak by za mě nikdo socku a zdravku neplatil.

Děkuji všem za odpovědi :slight_smile:
9. bře 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arutha A co si třeba dávat něco stranou a z toho žít od září?
9. bře 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no spíš mám problém s placením socky a zdravky spíš než s penězma
9. bře 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arutha Stačí se nahlásit na ZP jako osoba pečující o dítě do 7 let a zdravotní platí stát, sociální se platit nemusí.
9. bře 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a na to nemusíš splnit žádné podmíny a může to pak kdykoliv uknčit?
9. bře 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arutha No, dítko nesmí chodit na víc jak 4 hodiny denně do školky, ale to myslím při věku toho tvého nehrozí :slight_smile: a ukončit to jde kdykoliv.
9. bře 2013 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha tak to je super, tak to v pondělí zavolám na infolinku VZP a zeptám co k tomu potřebuju donést, četla jsem něco o čestném prohlášení a rodný list dítěte, ale nevím jestli je to všecko :slight_smile:
10. bře 2013 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arutha Po mě nechtěli nic, jen jsem vyplnila ten formulář o změně, ale mám OZP.
10. bře 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek