Rodičovký příspěvek. Můžu změnit délku?

deniskakubicek
30. pro 2011

Ahoj mamci 🙂 jdu si pro radu ohledne rodicaku...mam syna rok a pul a rodicak mam na 4 roky, nemela jsem narok na materskou...v breznu cekame druheho raubire, ale ja bych chtela ted po novem roce jit na socialku a dat si na syna rodicak na dva roky...slo by to, kdyz jsem tehotna?

jop
30. pro 2011

nešlo, vybranou délku rodičáku nemůžeš změnit. Navíc dvouletý rodičák je jen pro ty, které měly před těhotenstvím vyšší příjem (mzdu).

zenablazena
30. pro 2011

nevím zda ti budu nějak radna 🙂 nedávno jsme se s kamarádkami bavili na toto tema a pochytila jsem, že po novem roce, když necháš rodičák na manžela, byť jen na 3 dny (PA, SO, NE) a pak zpět na sebe, tak by změna měla jít, ale raději bych si to ještě ověřila..

j.a.n.i
30. pro 2011

@zenablazena Tohle je blbost, rodičák není třeba na manžela vůbec převádět, to je právě ta jedna velká změna, druhá je, že půjde měnit zvolená výše.

j.a.n.i
30. pro 2011

@deniskakubicek Ano, šlo by to, pokud měl manžel k datu narození toho dítka nárok na dostatečně velkou PPM, i když na ni třeba nenastoupil.

daisyr
30. pro 2011

@deniskakubicek Po novém roce si můžeš každé 3 měcíse změnit výši rodičáku, max. cca 11500Kč, ale na to musíš mít ty nebo manžel výplatu (cca 16tis.), ne každý na tuto částku dosáhne, podívej se na více info na webu, tak max. částka, kterou by ti měli dát se počítá nějak z vyměřovacího záhladu podobně jako to bývá na nemocenskou či mateřskou, ale určitě ti poradí v lednu na sociálce

deniskakubicek
autor
30. pro 2011

Holky dekuju...manzel vydelava 20tis, a v den narozeni prcka mel narok na PPM, takze by to eventuelne slo 🙂 sice to bude treba na jeden mesic, ale vyuziju toho...uvidime v pondeli, jak nam poradi 🙂

kolobrnda1000
30. pro 2011

Ano jde to,ted to taky zařizujeme 🙂 ale jen na roky tři 🙂

deniskakubicek
autor
30. pro 2011

@kolobrnda1000 Dekuju 🙂 a myslis, ze mi ho zmeni, i kdyz jsem tehotna?

j.a.n.i
30. pro 2011

@deniskakubicek To, že si těhotná nikoho nezajímá 🙂 a mělo by to být na 2 měsíce - leden a únor 😉

kolobrnda1000
31. pro 2011

jojo jde, to akorát pokud už rodičák pobíráš,bude se ti to odpočítávat z 220 000,-ktreé jsou na novej rodičák,od ledna.To znamená že to co jsi již vyčerpala z rodičáku,se odečte od těch 220 tisíc a to co zbyde si vyděl teda v tvém případě dvěma rokama 🙂

j.a.n.i
1. led 2012

@kolobrnda1000 Tak ono u @deniskakubicek je to jedno, stejně se jedná jen o rodičák za 2 měsíce, takže tam nemá smysl nic počítat, ale zvolit to maximum, co bude moct, tj. těch 11500,-

deniskakubicek
autor
1. led 2012

Holky, ja bych prave chtela prilepsit synovi, doted jsem pobirala rok a pul rodicak, z toho od 9 mesicu jen 3800Kc a nemohla jsem mu nic moc koupit, ted chudak vidi, jak kupuju zase veci pro mimco, tak jsem myslela, ze bych to udelala tak, aby nam dali vic penez a ja mu z toho neco koupim, beztak je to pro deti 🙂 ale dekuju moc! Zitra tam s manzelem jdeme, tak uvidime, co nam reknou