Rodičovská a nárok na PPM při druhém dítěti. Poradíte?

dolda
3. bře 2011

Pánujeme dítě, tak aby mi to navázalo na nynější RP, tedy malá bude mít 3 roky v únoru 2012, chtěla bych do té doby otěhotnět a nastoupit na nemocenskou, jsem stále zaměstnaná na dobu neurčitou, ale práce bohužel pro mě asi nebude, mám nárok na PPM? Podle toho, jak to bylo dřív, tak myslím, že ano, ale jen jestli nejsou nějaké změny? A pokud bych měla, tak si mohu vybrat 3-letou variantu RP?

alca22
3. bře 2011

Zuzi já jsem teď na Neschopence. Mám nárok na PPM a tutiž i na volbu RD.

sygy
30. led 2012

Ahoj maminky, mám prosbu, do srpna 2011 jsem byla na RD, a jelikož jsem otěhotněla a mám rizikové zaměstnání, šla jsem ihned na neschopenku. Takže otázka číslo jedna, z čeho se mi měla počítat nemocenská ??? A otázka číslo dvě, z čeho se mi bude počítat PPM ( mateřská ) ??? Podle zákona jsem se dočetla, že by to mělo být stejné jako jsem měla mateřskou s prvním dítětem, jestliže na ní nastoupím do 4 let věku předchozího dítěte, což nastoupím. Ale nejde mi do hlavy to, že jsem se dočetla, že nemocenská a PPM se počítá téměř stejně, a já mám momentálně o dost menší nemocenskou než jsem měla s prvním dítětem, takže mám obavu, že i druhá mateřská menší 😖
Budu ráda, za každou odpoved. Děkuji 😉

sussanah
30. led 2012

@sygy pokud se nastoupi do tech 4let od predchozim diteti, tak PPM je opravdu stejne vysoka nebo vyssi, pokud se v predchozich letech pracovalo a vypocet by byl vyssi. Proste ta vyhodnejsi varianta je vyse PPM.

neu.sona
30. led 2012

@sygy ano, PPM by měla být stejná nebo o malinko vyšší, ale nemocenská je nižší, než si byla asi předtím na nemocenské. Byly jsem zhruba ve stejné době a tenkrát snad byla nemocenská po 3 měsících 70% z platu. Teď je to asi 60% z platu, tudíž je to určitě na nemocenské znát.