Rodičovská dovolená a homeoffice. Můžou mě vyhodit?

ellenie
6. bře 2013

Ahoj všem. Potrebuju poradit 🙂 1.2.2012 jsem pri RD zacala pracovat z domu pro sveho zamestnavatele. S nadrizenou jsem se domluvila, ze budu pracovat z domova, a ze budu dojizdet jenom na porady, ktere byly jednou za mesic. Vse probihalo v klidu a poradku az do podzimu, kdy se proste zmenila situace a sefova naridila porady kazdy tyden. Jelikoz jsem na malou sama / manzel dela do vecera/ a bohuzel penizky na nejakou chuvu nebo soukrome denni jesle nejsou, byl to pro me problem. Snazila jsem ze zacatku malou brat na porady sebou, ale jelikoz roste a nevysedi mi v kocarku, je to uz problem mit ji v kancelari. Obcas mi ji tam hlidala kolegyne, ale tu jsem vic zatezovat nechtela, aby pak nemela problemy se svym nadrizenym, ze nepracuje ale hlida dite. Takze kdyz uz jsem malou brat do prace nechtela /uz jenom proto, ze ma nastaveny rezim a spi mi prave v dobe, kdy je porada/, snazil se manzel nejak z prace odejit driv a pohlidat ji, jenomze to neslo porad. Zacatkem roku jsem si se sefou sedla a rekla jsem ji, ze proste nemuzu porad kazdy tyden dojizdet na porady, ze muzu tak kazdy druhy tyden nebo pres skype. Domluvili jsme se teda, ze budu chodit jednou za 2 tydny. Zmena nastala tenhle tyden. V pondeli jsem se chystala na poradu, kdyz mi manzel zavolal, ze nemuze za malou, protoze ve firme nastali nejake velke potize. Volala jsem sefove, a rekla ji, co je za problem, ze bohuzel vynimecne nemuzu prijet. Na co mi odpovedela, ze podle smernice, musim chodit na porady kazdy tyden a ze musim prijit. Tak mi nezbylo, nez vzit malou, ktera byla nevrla, protoze nesla spat, a sla do prace. Sefova mi po porade podstrcila do ruky smernici at ji podepisu a odesla. Precetla jsem si ji a s necim jsem tam nesohlasila a chtela jsem si s ni o tom promluvit. A pak to zacalo. Zacala mi rikat, ze jestli nepodepisu, muze mi naridit, ze zacnu pracovat z kancelare, ze kdyz nemam kam dat malou, tak jsem do prace nemela chodit, ze pokud budu vyskakovat, tak vlastne muzu o praci prijit. Chtela jsem se s ni nejak rozumne domluvit, ale ona proste mlela jenom to svoje. Proste jsem v koncech. Kdyz me obrala o stravenky a 5 dnu dovolene navic, tak jsem byla ticho, rikala jsem si, bud rada, ze muzes delat, ale kdyz nastalo tohle nevim co dal.Setkala jste se nektera s necim takovym? Muze me jenom tak vyhodit nebo naridit abych pracovala z kancelare? Homeoffice neni prave chranen paragrafmy, jde jenom o dobrou vuli zamestnavatele, coz vim. Ale prijde mi, ze nejak zapominaj, ze sme na RD a nemuzeme pracovat jako bezny zamestanec. Prijde mi, ze u meho pripadu uz jde o sikanu, jelikoz jsme meli s sefou parkrat vymenu nazoru / proste si nedam skakat po hlave/

sonka.77
6. bře 2013

@ellenie za mě, brala bych za velké štětí, kdyby mi můj zaměstnavatel umožnil s malým miminkem pracovat z domova. Už to je v mých očích velká úleva a vstřícný krok. To že zároveň chce, aby ses ukázala na poradách nepovažuji za šikanu, ale za legitimní požadavek. Opravdu není možné sehnat osobu na hlídání jeden den v týdnu?

ellenie
autor
6. bře 2013

@sonka.77 Ja to vsechno vim, a beru to, jsem rada, ze muzu delat, protoze penizky potrebujeme, ale jde o to, ze proste nekdy vyzaduje veci, ktere proste nejdou splnit pri RD. A cizi osobu na hlidani nechci, jelikoz nikdy nevis, co je to za osobu. Rodinu tady nemam zadnou, vsichni ziji na SK. Takze nemam tady ani babicku ani jinou maminku, ktera by mi mohla pohlidat malou. U me o sikanu jde, protoze nejsem sama, ktera dela praci z domova pri RD, je nas vic, a hezky se s nadrzinenym dohodli jak na poradach tak i na dalsich vecech, jenom u mne to nejde.

berenika39
6. bře 2013

nemůžeš najít nějakou sousedku, kamarádku, která je třeba taky doma s miminkem, aby u tebe na tu dobu byla a hlídala? nebo zaplatiti hlídání přes agenturu, vyděláváš. šikana to určitě není, jsi normálně zaměstnaná a máš svoje povinnosti, které vyplývají z toho místa. a to jsou i ty porady. kdybys byla šéfová, taky bys přeci neřekla zaměstancům - udělejte si to jak chcete. myslím, že je to na tobě - ne na té šéfové. je to sice nepříjemné, vím, ale pracuješ, když jsi na rodičovské. můžeš zůstat doma. Koukni na to i z pohledu zaměstnavatele - vyšel ti vstříc.

veruska007
6. bře 2013

Já mám při dětech občas brigády a upřímně řečeno, nikdy jsem si nedovolila nepřijít nebo přijít s dítětem. Řeším to tak, že když musím být v práci, mám většinou v záloze ještě někoho na hlídání. Také nemám hlídací babičky ani příbuzné, buď zaskakuje manžel nebo platím hlídání. To si už musíš spočítat sama, jestli si vyděláš víc než zaplatíš za hlídání. Dítko už máš docela velké, od roku už berou děti nějaké miniškoličky... zrovna to teď řeším u svého mladšího dítěte.

Už se mi stalo, že hlídání nedorazilo - tak jsem sbalila prcka, jela do práce a po cestě obvolávala hlídání, předala dítě u tramvaje a běžela do práce. Byly to nervy, ale dalo se to. Já jsem vděčná, že si můžu při RD přivydělat a nereptám, i když při práci z domova třeba od původního zaměstnavatele beru jen třetinový plat a ještě spooooustu práce dělám zadarmo a na některé služební cesty jezdím zadarmo a ze svého... a přesto jsem vděčná 😉

Myslím si, že bez nejmenších problémů Ti mohou nařídit práci z kanceláře a pokud nebudeš moct, tak Tě nechat pouze na RD.

aajda
6. bře 2013

Ahoj, koukám, že bydlíš v Praze, dítko už máš celkem velké, tak by neměl být problém s nějakým placeným hlídáním... v praze je toho k dispozici dost, ať už jde o pravidelné "jesličky 1x v týdnu, nebo nějaké miniškoličky. Ty v té práci bohužel nejsi v postavení, kdy si můžeš vyskakovat...
Nevím nic o té situaci celkově, ale osobně bych to řešila jesličkama.

blanka.k
6. bře 2013

@ellenie neznáš nějaké holky odtud z MK toršku víc, třeba z nějaké soukromé diskuze? Já dělám práci doma, a pottřebuju cca 2 hod. hlídání, když mi přijdou zákazníci, nemám auto, než bych syna doevzla někam do centra na hlídání, pak zpět, vyřídit práci, pak zas pro něj, a za hlídání dám víc než si vydělám :P ...tak jsem nahodila dotaz v "naší" soukromé místní diskuzi a holky mi za 250,- jezdily domů, se svýma dětma, na ty cca 2hod. 😉

j.a.n.i
6. bře 2013

@ellenie Především si uvědom, že tím že pracuješ nejsi na žádné RD, ale jsi úplně stejný zaměstnanec jako kdokoliv jiný, takže pro tebe též platí úplně stejná pravidla. Souhlasím s ostatními, že ti zaměstnavatel vyšel hodně vstříc, takže bych očekávala nějakou tu vstřícnost i od tebe. A pokud máš problém sehnat 1x za 14 dní pro dítko hlídání, tak prostě holt asi nebudeš moct pracovat vůbec.

danielapeters
6. bře 2013

@ellenie Já taky pracuji z domu a musím minimálně dvakrát do týdne do kanceláře. Tak jsme to vyřešili paní na hlídání, která sestará o malýho a vyzvedne i holky z družiny a školky.
Já jsem vůbec ráda, že můžu pracovat z domu a nemusím být v kanceláři každý den, celou pracovní dobu.

hojda
6. bře 2013

Co já si pamatuju, tak pokud máš homeoffice, tak na stravenky opravdu nemáš nárok. Myslím, že máš hodně velké štěstí, že ti homeoffice v dnešní době povolili. Znám to zase z druhé strany a chápu tvojí šéfovou, že pokud ti povolili home office, tak od tebe očekávají 100% výkon a spolehlivost.Proč by si jinak komplikovali život homeofficem, když můžou mít místo tebe zaměstnance v práci. RAději bych řešila, jak zajistit vhodné hlídání.

ellenie
autor
6. bře 2013

@j.a.n.i no to je teda zvlastni, ze nejsem na RD a pobiram rodicovsky prispevek... hmm... a za druhy, ja jsem vstricna dost, ale nebudu to tu vypsavat. Sehnat hlidani pro malou na kazdy tyden by nebyl problem, ale ja nekomu cizimu holt dite hlidat nedam 🙂 Ja si to uz nejak poresim 🙂

arrowka
6. bře 2013

@ellenie Rodičovská dovolená a pobírání rodičovského příspěvku jsou dvě různé nesouvisející věci. Můžeš pracovat a brát rodičovský příspěvek. Nebo můžeš být na rodičovské dovolené a mít příspěvek už vyčerpaný, tím pádem zadarmo.

hojda
6. bře 2013

@ellenie Obě varianty bohužel skloubit nejdou, buď bude někdo hlídat, nebo nemůžeš pracovat. A jak to mají tedy vyřešené ty ostatní maminky, které pracují z domova? Nešlo by se s nějakou domluvit na nějakém společném hlídání pro vaše děti?

ellenie
autor
6. bře 2013

@hojda Jedna maminka nechodi do kancelare vubec a ta druha chodi jenom kdyz se domluvi s nadrizenym, zda je potreba prijit do prace na poradu. Kdyz musi, tak ji malou hlida babicka 🙂

llluckaaa
6. bře 2013

@ellenie To ale vůbec není zvláštní, je plno maminek, které mají RD a nepobírají příspěvek a nebo které nejsou na RD a rodičovský příspěvek pobírají 😉
Jednou budeš muset dát dítě někomu cizímu, třeba až půjde do školky. Já myslím, že není problém sehnat hlídaní na 1 den v týdnu, bydlíš v Praze a tam je plno možností, i tady u nás v Zapadákově to možné je a znám lidi, které to využívají 🙂

adelkav
6. bře 2013

@ellenie mě to přijde, že je to spíš osobní problém mezi tebou a šéfovou než personální. Také dělám z domova a jezdím jednou za týden nebo dva na porady a když to neklapne, tak s tím nikdo nemá žádný problém. Schůzky si přeplánuju a z porady by měl být vedený zápis, takže by se případná nepřítomnost měla tolerovat. Ono se lehce řekne, sežeň si jesle nebo paní na hlídání, ale ta taky není nikdy stoprocentní. Dítě může kdykoliv onemocnět a plány se mění. Do nedávna jsem dělala na jiném oddělení a měla jsem pocit, že mi šéf dělá taky naschvály, věděl, že nemůžu jezdit do práce odpoledne a všechny schůze plánoval na odpolední hodiny. Rozhodla jsem se, že si najdu ve firmě jiné pohodovější místo, které nebude tolik náročné na docházku a kde si budu moct dělat když já mám chuť a náladu a jsem maximálně spokojená. Hlídání jsme řešili tak, že mě manžel střídal, když jsem musela do práce a sám si bral home office, pak jsme našli jesličky, které se finančně opravdu nevyplatí. Když prcek onemocní, tak nám propadne školkovné a nemám potřebu dávat ho do školky jiné dny, když nepotřebuju. Takže po půl roce školku rušíme, protože se mi třeba stalo, že nám propadli tři tisíce za dva měsíce a to chodí jen jednou týdně. Pokud o tebe zaměstnavatel stojí, tak ti vyjde vstříc. Držím pěsti...ani nevíš jak tě chápu🙂

ellenie
autor
7. bře 2013

@adelkav aspon nekdo, kdo mi rozumi 🙂 U me je ten samej problem, kdyz jsem skusila navrhnout, jestli by porady nemohli byt dopoledne, to bych brala v pohode, ale sefova, ze ne, ze odpoledne, takze od 14 hod, mame poradu, a to je doba, kdy mi mala spi, proto ji nemuzu a ani nechci tahat do kancelare, kde se obcas stane, ze tam nekdo chrchla, je nastlidlej atd, atd, a muze mi malou nakazit. Ale ja uz to nejak resim, a vypada to, ze je to na dobry ceste. Kdyz to klapne, tak mi bude chodit k male jedna moje byvala spolubydlici, ktera ted studuje medicinu. Ale to taky neni nadlouho, jelikoz kdyz prijde zkouskove obdobi tak nebude moc prijit, ale tak zatim uvidime 🙂

martiska36
7. bře 2013

@ellenie Promiň, ale jsi zaměstnanec jako každý jiný a nevím, proč by na Tebe měla brát šéfka ohledy. A Ano, může Ti nařídit práci z kanceláře. Mám 2letou dceru, pracuji od jejího 1 roku a nikdy bych si nedovolila ji tahat do práce. Je to o tom si na začátku dobře rozmyslet možnosti a co jsi schopná zajistit.

mataharyy
7. bře 2013

@ellenie Promiň, ale mě to přijde tak, že jsi jen potřebovala někoho s kým můžeš zanadávat na šéfovou, ale o radu ti moc nešlo 😅

Pokud pracuješ, tak máš většinou nějakou dohodu, nebo pracovní smlouvu a součástí toho bývá i popis toho jak do práce máš docházet a pracovní náplň, sice jsem už na RD dlouho, ale hádám toto se nezměnilo. Tedy pokud jsi se šéfovou byla domluvena, že budeš pracovat z domova a do firmy docházet jednou za x dní/týdnů, tak to mělo být v té smlouvě a potom je pravda na tvé straně a ty se tím můžeš ohánět. Ovšem pokud žádnou takovou dohodu nemáte a na danou pozici jsou jiné požadavky, např. docházení na pravidelné porady, či práce z kanceláře, tak ti to vedení může nařídit a ty nenaděláš nic 😉

K tomu zda tě můžou či nemůžou vyhodit, ano můžou, pokud vím a něco se v poslední době nezměnilo, tak když pobíráš RP/jsi na RD, tak nemůžeš pracovat na tu samou smlouvu, jako před nástupem, tedy tě můžou vyhodit. Ale původní místo (to ze kterého jsi nastupovala na RD), by to nemělo ovlivnit, to ti zaměstnavatel má držet do tří let věku dítěte...

berenika39
7. bře 2013

@ellenie tak ty ale chceš po šéfvé, aby dělala ústupky, i když nemusí, bud k sobě upřímná🙂, ale ty prostě ústupy dělat nebudeš - nechceš nechat malou hlídat....je jí víc než dva roky, takový děti chodí už do jeslí, školek, zvládají v pohodě, určitě by i tvoje malá třeba byla ráda za společnost jiných dětí, jen ty "nechceš". spaní se dá trochu upravit, může spát dřív, v jednu jí dáš na hlídání a je to. jen chtít. šéfová musí musí musí a ty nic🙂. kdybs měla kojence, do roka, je to jiné, ale dvouleták si rád od maminky odpočině. jednou to tak bude, že bude ve školce...asi budeš muset ty sama začít u sebe - co vlastně chceš..práci nebo nonstop péči o dítě. dohromady to moc nejde, no.

vera_vila
7. bře 2013

Otázkou je, jestli máš skutečně v práci hlášenou RD nebo ne... Já třeba po MD bych hned měla nastoupit na částečný úvazek na homeoffice, takže RD si v práci vůbec hlásit nebudu, jen dostatanu dodatek ke své současné smlouvě s úpravou pracovní doby a možná i pracovní náplně (protože nejspíš půjdu do jiného oddělení), ale samozřejmě budu brát RP, protože na ten mám nárok... Pobírání RP a RD jsou opravdu dvě různé věci... Nevím, jak to je brané podle zákona, ale RD je pořád dovolená, tudíž bys neměla být v práci, nebo pracovat maximálně na nějakou dohodu na jiné práci, než jsi dělala původně - ale i z té můžou vyplývat povinnosti účastnit se porad apod. Pokud vykonáváš svou původní práci, jen např. na zkrácený úvazek a z domu, tak nejspíš nemáš v práci oficiální statut maminky na RD, ale zaměstnance se všemi právy a povinnostmi... Jinak na částečný úvazek nárok na stravenky nemáš...

broucek2
7. bře 2013

pracovala jsem 1,5 roku z domu na částečný úvazek a v práci mi vycházeli velmi vstříc. Za to jsem si občas nějaké to hlídání musela sehnat a dojet na porady, objet zákazníky apod. Za to, že jsem ale mohla si vydělat nějakou korunu a nevyjít z praxe, jsem si hlídání sehnala vždy ráda. Od 2 let chodí malá do školky. Sice soukromé, ale prostě dál už jsem nechtěla mít výhody od zaměstnavatele, neboť nikdy nevíš, kdy kdo to použiji proti tobě a kdy bude potřeba se tvého místa zbavit. Navíc díky školce se, dle mého, daleko více rozpovídala a víc si hraje s dětmi. Asi si budeš muset rozmyslet, jestli je lepší být v práci, ale platit si hlídání nebo budeš doma a tudíž nevyděláš.
Navíc s větším a větším dítětem se z domova pracuje hůř a hůř. Vyžaduje pozornost a nemáš na práci svůj klid. Kolem 2 let byl problém doma zvládat i poloviční úvazek

ellenie
autor
7. bře 2013

@mataharyy Mne o radu jde, zanadavat na sefovou si muzu i mimo MK kdyz uz jsme u toho. Se sefou jsem byla domluvena, ze budu pracovat z domova a dojizdet jednou za mesic /to bylo driv/ na poradu. Bravala jsem i malou, ale cim je starsi, tim to proste nejde tahat ji do kancelare.

sedivka
7. bře 2013

@ellenie ja zacinam na jare pracovat taky na homeoffice, do prace budu chodit 2x tydne. Jednou hlida manzel a podruhe nejake babicky nebo mam tip na vyzkousenou pani na hlidani. Netesi me to, ale nejde to jinak. Ale muj syn je oproti tvoji dceri malinky. Syna bych do prace urcite netahala, nebylo by to dobre ani pro jednoho z nas. Uvidim jak to bude vypadat v realu. Kazdopadne mam podepsany papir, ktery jasne specifikuje dny, kdy jsem na HO a kdy jsem v kancelari. Pokud mas dvoulete dite, urcite jde hlidani vyresit v pohode. Rodice manzela jsou taky daleko? Nemas kamaradky, ktere obcas vyuzivaji chuvu a mohly by doporucit nekoho vyzkouseneho? Vse jde resit a tvoji sefku chapu, potrebuje te tam a ty, podle toho co pises, mas problem s tim se prizpusobit. 1x za dva tydny jen na poradu je luxus, to bych brala hned! 🙂

ellenie
autor
7. bře 2013

@berenika39 Moji dcery nejsou dva roky, to nevim odkud mas. Za druhe brala bych jesle, jenomze to nejde, nejsme obcanky CR a dokonce tady nemame ani trvaly pobyt, takze mi ji jak do jesli, tak do skolky nevemou, jelikoz aspon u nas, kde bydlime uprednostnuji deti s obcanstvim CR a trvalym pobytem a i tak se stane, ze nevemou ani je, protoze jsou preplnene. A na soukrome jesle nebo skolku nemam, o tomhletom jsem se uz davno informovala. A spani jen tan "upravit " nejde, to ji mam jako naridit, a ted spi nebo ji mam privazat k postylce a rict, ze proste to nejde, musis jit spat o dve hodiny driv atd, atd??? co bych to byla za matku??? a apropo chodila jsem s ni do kancelare, i kdyz byla kojenec, protoze jsem proste na porady "musela". Jenom na me nakladate, co vlastne chci, ze mam byt rada, ze mam praci, a ze ustupky delat nechci a ze nechci tamto a tamto. A pritom slo jenom o jeden den, kdy jsem z urcitych duvodu nemohla na poradu a sefka pak na me vyjela s tim, ze muzu prijit o praci atd, atd.

ellenie
autor
7. bře 2013

@sedivka Hlidani se uz resi 🙂 Jenom to proste nejde ze dne na den, kdyz jsem se to dozvedela jenom v pondeli... Manzel je sirotek, rodice uz nema, sme oba slovaci cela rodina zije tam. Kamaradku mam jednu a ta sluzby chuvy nepotrebuje, ale ji malou dat nemuzu, protoze ma taky stejne staryho chlapecka a ledva zvlada jeho, dve deti by uz asi nezvladla 😀 Jeji synek je moc hyperkaktivni 😀 Jeste chci dodat, co se tyce porad, trvaji max. 15 min, kde se skoro vubec neprobiraji pracovni veci, ale spis drby, kdyz mam byt uprimna. Takze i proto jsem kriticka k tem poradam, protoze pomalu hodinu tam cestuju, abych si vyslechla veci, ktere mi moji praci ani neulehci a v podstate ani se ji netykaji, a pak znova hodina cesta domu. Kdyby se tam skutecne resili veci, ktere se bezne na poradach resi, tak jo v pohode, ale todle fakt ne. Takze i proto jsem byla rada, kdyz porady byly jednou za mesic...

mataharyy
7. bře 2013

@ellenie No tak pokud na to máš papír, tak není co řešit, pokud na to papír (smlouvu) nemáš, tak se řídíš všeobecně platným kodexem a to je pak otázka co v něm stojí, ale podpisem dohody/smlouvy jsi s ním souhlasila, takže je pro tebe závazný, pokud nejsi schopna ho dodržet, tak tě samozřejmě vyhodit můžou a neuhádáš to ani na šikanu, ani na nic jiného...
To že s věkem může přijít potíže se dá předpokládat, dítě nebude na věky spokojeně spinkat v autosedačce 😉 Proto je jedinou radou to, co tu psali ve většině ostatní, musíš zvážit co jsi ochotna podstoupit kvůli práci, pokud nechceš nechávat dítě, tak musíš přestat pracovat, pokud to nejde skloubit... Je to o prioritách, buď potřebuješ ty peníze, tak musíš "přestřihnout" pupeční šňůru a smířit se s tím, že dítě bude jednou do týdne někdo hlídat, nebo chceš být výhradně s dítětem, ale pak je logické, že nezvládneš pracovní povinnosti 😉

broucek2
7. bře 2013

@ellenie obávám se, že pokud ti šéfová nakládá takto kvůli jedné poradě, že stejně to nebude mít dlouhého trvání a budeš bez místa. Ono to asi není úplně o tom, jestli chodíš na porady, ale spíše o tom, že se nedokážete domluvit a něco jí vadí. Nemáte v ráci HR oddělení, že by jsi se zeptala tam? Měli by ti říci jakou máš smlouvu a zda ti hrozí vyhazov i přes RD.

ellenie
autor
7. bře 2013

@mataharyy Mam podepsany dodatek k sve pracovni smlouve, kde mam uveden jenom datum nastupu, kolik hodin tydenne mam odpracovat a ze jde o zkraceny pracovni uvazek. Bohuzel tam uz nemam uvedeno nic, ani pracovni cas, ani dojizdeni na porady atd, atd. Co se tyce porady, ta je zakotvena ve smernici, ktera se kazdou chvili meni. I to byla sranda. Protoze pred par mesici jsem podepisovala smernici kde stalo a to doslovne: zaměstnanci, kterým je schválen homeoffice jsou povinni dodržovat následující pravidla: účastnit se všech pravidelných i mimořádných porad svého oddělení a společnosti - tato pravidla se netýkají pracujících rodičů na rodičovské dovolené, kterým je umožněno pracovat výhradně z domu. Jak bys to pochopila ty? protoze ja jsem to pochopila tak, ze me se porady netykaj, myslim jako zucastnovat se jich, nebo to tak neni chapano?

tajemna30
7. bře 2013

Přečetla jsem co píšou holky, a dávám většině zapravdu. Ráda bych ti poradila ještě něco "nového" ale není co. Osobně si myslím, že už tak ti šéfová vyšla vstříc až dost - a nezdá se mi zas tak moc od ní chtít po tobě aby jsi přišla na poradu 2x za měsíc 😉 Kdyby to bylo dvakrát za týden, ale dvakrát do měsíce? promin ale mám z toho pocit - že zaměstnavatel se má přizpůsobit tobě, ne ty jemu. Vzhledem k tomu že ti dává zaměstnavatel možnost si vydělat, tak finančně přece není zas tak náročné dát 2x měsíčně malou do soukromé školky či jeslí .... opravdu nehledej na zaměstnavateli jen to špatné ...

boban
7. bře 2013

@ellenie nezlobte se na mě..ale vy se tak zlobíte na vaší šéfovou a přitom se tady jedná jen o 1 den v týdnu nebo 1x za 14dní a to kvůli 15minutám??? to si děláte srandu??? neříkejte mi, že nejste schopná si an tu dobu někoho zajistit..chápu, že tam třeba jedete hodinu..dobrá..vtom případě se jedná o 2,5hodiny jednou za týden!!!!! musíte si uvědomit co vlastně chcete..bud pracovat nebo se starat o malou..příjde mi to od vás teda dost sobecké 😝 😝