• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovská dovolená automaticky končí nástupem do práce?

4. února 2008 
Ahojte, mam dotázek. Určitě některá z vás šla do práce dřív než skončila mateřskou...Chtěla bych se zeptat, jestli tím že půjdu do práce rodičovska dovolená automaticky končí. Malé je 10 měsíců a jsem sama, takže do práce potřebuju z finančních důvodů...Děkuji za odpovědi
4. únor 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
muzes si prividelat a ta výse privýdelku neni nijak omezena.. Akorát musis zajistit ze se o malou bude v dobe tve nepritomnosti nekdo starat a nebo muzes rodicák rovnou napsat na tu osobu která se o malou bude starat, treba v prípade babicky.
4. únor 2008 v 17:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jinak pohledej nekde uz se to tady rozebiralo..
4. únor 2008 v 17:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslis tim predpokladam ne pred skoncenim materske, ale pred skoncenim rodicovske (kdyz je male 10 mesicu).

Ja jsem na rodicovskou vubec nenastoupila, proste po skonceni materske full-time pracuju (prevazne z domova). Rodicovsky prispevek mam, ten je vazany na to, ze se staram o dite, ne na to, zda pracuju.To je predpokladam to, co Te zajimalo - nebo neco jineho?

Rodicovska dovolena a rodicovsky prispevek jsou dve ruzne veci, ktere spolu tolik nesouvisi. Jestli Ti jde opravdu jen o tu dovolenou (coz je proste druh neplaceneho volna) a ne o prispevek, tak o tu muzes do tri let veku ditete kdykoli znovu pozadat, i pokud uz jsi pracovat zacla, tak zase muzes prestat.
4. únor 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ano, gerden, to je to co mě zajímalo, takže to chápu dobře že mi ta mateřská zůstává?
4. únor 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, pokud nedas dite do jesli/skolky nad nejaky zakonny casovy limit, tak Ti rodicovsky prispevek zustava.
4. únor 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji
4. únor 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek