Rodičovská dovolená automaticky končí nástupem do práce?

m.ajka
4. únor 2008

Ahojte, mam dotázek. Určitě některá z vás šla do práce dřív než skončila mateřskou...Chtěla bych se zeptat, jestli tím že půjdu do práce rodičovska dovolená automaticky končí. Malé je 10 měsíců a jsem sama, takže do práce potřebuju z finančních důvodů...Děkuji za odpovědi

georgine
4. únor 2008

muzes si prividelat a ta výse privýdelku neni nijak omezena.. Akorát musis zajistit ze se o malou bude v dobe tve nepritomnosti nekdo starat a nebo muzes rodicák rovnou napsat na tu osobu která se o malou bude starat, treba v prípade babicky.

georgine
4. únor 2008

ale jinak pohledej nekde uz se to tady rozebiralo..

gedren
4. únor 2008

Myslis tim predpokladam ne pred skoncenim materske, ale pred skoncenim rodicovske (kdyz je male 10 mesicu).

Ja jsem na rodicovskou vubec nenastoupila, proste po skonceni materske full-time pracuju (prevazne z domova). Rodicovsky prispevek mam, ten je vazany na to, ze se staram o dite, ne na to, zda pracuju.To je predpokladam to, co Te zajimalo - nebo neco jineho?

Rodicovska dovolena a rodicovsky prispevek jsou dve ruzne veci, ktere spolu tolik nesouvisi. Jestli Ti jde opravdu jen o tu dovolenou (coz je proste druh neplaceneho volna) a ne o prispevek, tak o tu muzes do tri let veku ditete kdykoli znovu pozadat, i pokud uz jsi pracovat zacla, tak zase muzes prestat.

m.ajka
autor
4. únor 2008

ano, gerden, to je to co mě zajímalo, takže to chápu dobře že mi ta mateřská zůstává?

gedren
4. únor 2008

jo, pokud nedas dite do jesli/skolky nad nejaky zakonny casovy limit, tak Ti rodicovsky prispevek zustava.

m.ajka
autor
4. únor 2008

děkuji