Rodičovský příspěvek. Jak je to s novelou?

len.z
23. říj 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to od příštího roku z rodičákem.Jestli už je schválena ta novela, že by to spadlo na 3500 atd podle délky mateřské. Synovy budou v lednu 3 a teď pobírám 7.600,-Děkuji Lenka

miluse
1. dub 2011

@vojtisek2007

aha... tak jsem zase o něco chytřejší 😀 , díky vojtisku 😉

j.a.n.u.s.
2. dub 2011

@j.a.n.i ahoj chtela jsem se zeptat...nemam narok na materskou, rodicak budu dostavat po porodu po dobu 9ti mesicu(7600,-)-mam 4letou variantu, takze potom do 4let veku ditete jen 3800,-.....to vse chapu, ale moje otazka:
Kde a kdy si jit vyridit rodicak?

j.a.n.i
2. dub 2011

@j.a.n.u.s. Po porodu, hned jak obdržíš rodný list dítka a budeš se na to cítit 😉 a vyřizuje se to na odboru státní sociální podpory při úřadu práce podle tvého trvalého bydliště. Jo a ten odbor může sídlit jinde než vlastní UP, třeba my to tak máme.

j.a.n.u.s.
2. dub 2011

@j.a.n.i dekuji za odpoved 🙂 , rikame tomu kontakt a mas pravdu v Karvine to je taky mimo budovu UP 🙂 , takze hnedka povalim na "ono" misto 🙂...dekuji 🙂

mauska
3. dub 2011

Ahoj. Chci se zeptat, končí mi dvouletý rodičák, nastupuju zpátky ke stejnému zaměstnavateli. Co všechno je potřeba vyřídit, kam všude musím jít?

vojtisek2007
3. dub 2011

@mauska nikde nic hlásit nemusíš 🙂

mauska
3. dub 2011

@vojtisek2007 opravdu nikam nemusím? tak to je super, díky! A v práci dostanu novou pracovní smlouvu nebo jak?

vojtisek2007
3. dub 2011

@mauska když nastupuješ jen zpátky, tak by ti smlouva měla zůstat stejná - možná dosteneš nějaký dodatek, který upravuje výšku platu nebo pracovní dobu....ale komplet novou smlouvu si myslím, že ne....

mauska
3. dub 2011

@vojtisek2007 tak paráda. moooc díky za rychlou odpověď 🙂

nicollka
3. dub 2011

ahoj holky našla jsem tuto diskuzi. Chtěla bych se zeptat, začala jsem 5měsíc těhu a nahlásila se na úřad práce. Budu mit nárok na 4letou variantu rodičovského příspěvku? Před ÚP jsem byla v domacnosti, samoplatce, nemocenskou sem ale neplatila. Stači na pracaku jen těch cca. 5 měsíců? TP 5.9.

Moc děkuji

vojtisek2007
3. dub 2011

@nicollka tím že nemáš nárok na mateřskou (PPM) máš automaticky nárok na 4 letý rodičák,ikdybys na pracáku vůbec evidovaná nebyla....

arcik
5. dub 2011

Ahoj holky,
doufám že mi poradíte 😉 mam se synem 4 letej rodičák,a je narozenej 12.května 2010 a chtěla bych vědět kolik mam nárok na rodičák za březen kde mu vlastně bylo 12.3 10 měsíců...

vojtisek2007
5. dub 2011

@arcik tak to bys měla mít za březen (vplaceno v dubnu) už jen tu sníženou část 3800,- Kč

arcik
5. dub 2011

@vojtisek2007 nechápu jelikož vlastně ještě 11 dní v březnu mu běželo jakoby 9 měsíců.a Měl by se ještě vyplácen 9. ukončený měsíc ne?

vojtisek2007
5. dub 2011

@arcik 9 měsíců měl malej v únoru 2011,takže od března (od 10tého měsíce) sníženej, ne ???tak to aspoň chápu já....třeba ještě někdo napíše....a s těmi 11dny se to u RP nebere, prostě se bere ten měsíc, ve kterém dítě dovrší 9měsíců....což byl únor

j.a.n.i
5. dub 2011

@arcik 9 měsíc ale ukončil v únoru, nikoliv v březnu 🙂

arcik
5. dub 2011

@j.a.n.i 9 měsíc ukončil v březnu a toho 12.3 začal 10 měsíc jestli nejsem debil a dobře počítám a podle mě se má počítat celej 9 . měsíc ne?

arcik
5. dub 2011

@j.a.n.i jo máš pravdu jsem debil:D ano stačí se podívat do pasu

ferinka
6. dub 2011

Holky měla jsem 2 letý rodičák,malý byl narozený 14.3. od 15.3 jsem na nemocenské,protože čekáme v květnu druhé mimi,přijde mi ještě teď v dubnu za ten březen rodičák nebo aspoň polovina,když je 14.3.???

vojtisek2007
6. dub 2011

@ferinka rodičák za březen ti přijde celý...🙂 někdy během dubna

ferinka
6. dub 2011

@vojtisek2007 Jeeeee tak to jsi mě potěšila ani nevíš jak,já myslela,že jen půlka nebo na mě hodí bobek 😵 😀 😀 😀

ferinka
6. dub 2011

@vojtisek2007 a prosímtě,když budu cca 6 týdnů na nemocenské,tak pak normálně mám nárok na mateřskou a pak zase výběr rodičáku,teď bychchtěla klasicky 3 letý???

vojtisek2007
6. dub 2011

@ferinka jo, přepokládám, že kdy jsi na neschopence, máš stále zaměstnavatele, tudíž nárok na další PPM a i na výběr rodičáku 🙂

petka28
7. dub 2011

Můžu se zeptat jak to je? Mám 3 letý rodičák měla jsem mateřskou z práce... kdy mi končí rodičák? ve 3 letech věku dítěte nebo později? děkuji

j.a.n.i
8. dub 2011

@petka28 V měsíci, kdy dítě dosáhne 3 let (za ten dostaneš ještě celý rodičák) a rodičovská dovolená v práci ti končí přesně dnem narozenin, tj. den na to máš nastoupit do práce.

baronek
8. dub 2011

Ahoj holky, mám takový problém, už jsem sem psala, ale situace se zase trošku změnila, tak zase nevím. Nejdřív jsem si myslela, že zaměstnavatel zkrachuje ještě než odejdu na mateřskou, ale teď to vypadá, že zkrachuje až po mém odchodu. Je pro mě lepší vybrat si dovolenou než odejdu nebo si ji nechat proplatit až se firma uzavře a já budu na mateřské? Mělo by to na něco vliv????

vojtisek2007
8. dub 2011

@baronek no aby ti dovolenou potom vůbec někdo proplatil....jestli můžeš, vyber si dovolenou před mateřskou, tak bych to udělala já...pro jistotu

ene
8. dub 2011

V roce 2007 jsem nastoupila do prace na dobu urcitou, otehotnela a porodila. Po porodu mi smlouva skoncila, pobirala jsem materskou, vybrala si trilety rodicak.. Pred skoncenim rodicaku jsem znovu porodila. A ted se nazory ruzni - gynekolog i uctarky v manzelove praci tvrdi, ze mam narok na trilety rodicak (tedy i materskou, nejspis?). Ja si to overovala na nasi socialce, tam mi tvrdili, ze narok nemam. Ted chceme vyrizovat prevod rodicaku/materske na manzela, ale uctarky jsou predsvedcene o sve pravde. Jak to tedy je? V pondeli to chceme jeste overit na jine socialce (nebo tom cssz).

vojtisek2007
8. dub 2011

@ene jestliže už nemáš zaměstnavatele, nemáš znovu nárok na PPM a nemáš možnost ty sama volit tři roky rodičáku, musíte to udělat přes manžela .....🙂

anitram18
8. dub 2011

@vojtisek2007 Ahojda, mám dotaz, přijde se o rodič. příspěvek, pokud dám dítě do soukromých jeslí??díky