Rodičovský příspěvek. Jak je to s novelou?

len.z
23. říj 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to od příštího roku z rodičákem.Jestli už je schválena ta novela, že by to spadlo na 3500 atd podle délky mateřské. Synovy budou v lednu 3 a teď pobírám 7.600,-Děkuji Lenka

mikca
29. bře 2008

nic proti uřednicím, ale možná místo kafíčka, by si měli projet zákony..např mé kámošce jelikož jí nevznikl narok na PPM přiklepli pomalé čerpání, což je v pořádku, ale začli jí vyplácet od ledna 3800kč i přesto že malé je něco kolem roku..ikdyž tam volala jestli je to správné tak jí utvrdili v tom že ano...nakonec jsme se do toho vložili společně..a najednou to šlo...takže asi moc spoléhat na uřady se nedá..důvěřuj ale prověřuj.. 😝

krista
29. bře 2008

Mikca to je fakt neštěstí s nima 😠 🙄

mikca
29. bře 2008

jj krista je to děs 😝 ..já pokud jdu na uřad tedy aspon k nám, tak jdu nabitá informacema, aby mě neodbily..a pro radu tak to nehrozí vůbec, ještě že existuje net, tam najdu co potřebuju

zusma
29. bře 2008

Mikca, vážně mi toto paní řekla a vím o pár holkách, které taky musí přijít až jim vyprší PPM. Moje papíry si tam nechala a na ten papír o volbě délky RP prý může dát razítko až den poté,co mi PPM skončí. Stejně si to ale raději pohlídám,aby nezapomněla.

zusma
29. bře 2008

Když jste žádali o RP - např. na 3 roky - přišlo vám pak z úřadu nějaké potvrzení (papír) o tom,že vám to na ty 3 roky schválili? Ráda bych to měla nějak podložený. Clověk jim tam nechá papíry a oni pak můžou tvrdit, že jsme jim tam nic nedali...

mikca
29. bře 2008

zuzma ale je to zvláštní..to tpotom ty co chtějí čerpat tu dvouletou tak mají docela prekérku 😝
jo mě potvrzení o tom že mi to laskavě přiklepli přišlo 🙂

zusma
29. bře 2008

Mikca a přímo ti v tom papíru píší, že ti to budou vyplácet 3 (2,4) roky? Teda vlastně do Tří (2,4)et dítěte.

mikca
29. bře 2008

jj zuzma píšou 🙂

zusma
29. bře 2008

díky díky 😉

dckami
8. dub 2008

ahoj kočky,
pracuji ve státní správě, tak vám trochu poradím, alespoň užitečný odkaz.
Ohledně dotazů na dávky státní sociální podpory či PPM a podobně vám doporučuji tuto adresu, kde si sami vše najdete: http://portal.mpsv.cz/soc, je zde i zelená linka (call centrum) zdarma, kde zodpoví veškeré dotazy.

Snad vám to pomůže. 🙂

paolin
10. dub 2008

ahoj holky, tak mam nove zazitky z nasich luhu, haju a predevsim uradu..
v breznu mi Mudr napsala potvrzeni o MD na druhe dite a to jsem spolu s pisemnym oznamenim poslala do 8mi dnu na urad prace. nasledne mi od nich dorazila vyzva, ze musim dolozit nejak formular-posilaji mi ho pry v priloze-o delce MD a vysi PPM a vzhledem k tomu, ze jsem jim oznameni o nastupu na MD poslala pozde!!, tak tam musim osobne. a to z duvodu, ze mi vznikl preplatek. at jsem hledala, jak hledala...formular jaksi nedorazil, oznameni jsem poslala v radne dobe 8mi dnu. to jim to potvrzeni o nastupu na MD mam jako posilat rok dopredu...? s manzelem jsme se dost zasmali, nad tim formularem. na co uradu prace bude vyse me PPM, kdyz mi ji bude vyplacet socialka? nehlede k tomu, ze datum nastupu na MD maji v potvrzeni od Mudr a spocitat si 28 tydnu umi i uplny...takze ja pri prechodu z RD na MD budu uradu dokladat vysi PPM, pri naslednem nastupu z MD na RD jim budu dokladat vysi PPM a totez jim budu uvadet do zadosti o rodicovsky prispevek??!! shrnuto, podtrzeno...pripada mi to cim dal vis, jako Kodourkov. a valna cast nasich statnich uredniku bohuzel, jako banda ignorantu, kteri dokazi vykouzlit leda tak otraveny vyraz. skoda, ze tyhle lidicky tu maji byt pro nas a jsou placeni z nasich dani. krapet ochoty by jim vazne neskodila 🙄

monas
10. dub 2008

🙂 🙂 To mi připomnělo moje zkušenosti- když se měl náš syn narodit, zjišťovala jsem na sociálce, jaké dokumenty bude potřeba, jelikož jsem studentka a vůbec jsem nepřerušila studium, nevznikl mi tím ze zákona nárok na PPM a od jeho narození jsem pobírala rodičák. Na sociálce mi tvrdili, že potřebují potvrzení ze školy, že mi na PPM nárok nevznikl, což mi bylo divné (když studuju, potvrzení o studiu jsem jim dala a ze zákona studentka nárok na PPM nemá, tak na co ještě papír, že na ni nárok nemám, když navíc to patří do rozhodování sociálce, rozhodně ne škole), no ale šla jsem pro papír do školy, tam na mě koukali jak na cvoka a že co to po mně mají co chtít atd. No blázinec, ať žije byrokracie!!!

anke
1. říj 2008

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, kdy chodi rodicovsky prispevek ... jestli je nejaky vyplatni den za predchozi mesic nebo zda to ma kazde mesto jinak? Ma mi ted prijit poprve, tak me zajima, kdy ho cekat, abych si mohla naplanovat utraty ...
Predem dik za info. 🙂

vojtisek2007
1. říj 2008

anke - tyhle dávky se vyplácí tak 20.-25 v měsíci.... 🙂

anke
1. říj 2008

diky vojtisek, tak to je v pytli, ja dostavala vyplatu vzdycky k 10., tak to bude hoooodne chudych 14.dnu ☹

mikca
2. říj 2008

anke asi záleží kde jsi mě chodí rodčák kolem 15 v měsíci 🙂

krejcirice
9. říj 2008

Ahoj
mě chodil rodičák vždy 10 na učet ted ho tam mám i dříve třeba ted došel už 8.

krejcirice
9. říj 2008

ahoj chci se zeptat zda někdo nevíte jak je to s tou 4 letou variantou

syn se narodil 3/07 tak kdy naposledy dostanu celích 7400,-
někde sem četla že v lednu
synovi bude 21 měsícu v prosinci

vojtisek2007
9. říj 2008

no vzhledem k tomu, že se vyplácí pozadu - tak jestli má 21 měsíců v prosinci - tak v lednu dostaneš vlastně 7600 za prosinec....pak už jen těch 3800

sikiki
10. říj 2008

ahoj,zdravím vás.chtěla jsem se zeptat,zda mi nemůžete poradit.25.srpna jsem nastoupila na rizikové těhu,měla jsem ještě prázdniny,takže to dřív nemuselo být.V září mi přišla ještě pěkná výplata a včera o osm tisíc míň.Od základu by to bylo o šes tisíc.
Můžete mi říct,jak je to s placením na nemocenské.nebo liší se nijak nemocenská a rizikové těhu???
A pak kdy se prosim Vás začíná brát rodičkovský příspěvek a z čeho se počítá.
Díky moc za radu,Šárka

mikca
10. říj 2008

šárko tak jak se počítá nemocenská sice nevím..určitě poradí vojtisek2007 🙂 ..ale rodičák budeš dostávat po skončení PPM kterou vyplácí zaměsnavatel nastupuje se na ní 6až 8 týdnů před porodem..pošle tě na ní gyndař tím že ti ukončí neschpenku...no a pak po PPM nastoupíš na rodčáka ten je pevně danej z ničeho se nepočítá...je to uděláne talk že si budeš muset vybrat jak dlouho zůstat na na rodičáku jestli 2 (ppm musí být ale 380kč na den)a nebo 3 roky a pak by jsi brala 7600kč do tří let...zkus si tady v paragrafech projet některá témata je tady toho spousty o RD MD všem možném 🙂

kacka.va
10. říj 2008

sikiki, nemocenská se počítá pořád stejně ať jsi doma s chřipkou nebo na rizikáči

alcoun
10. říj 2008

Ahojky, jak dlouho dopředu mám žádat o rodičovský příspěvek? Zatím jsem na MD 5. měsíc.

majka07
10. říj 2008

alcoun, já žádala o rodičák měsíc před skončením mateřské.

mně chodí rodičák 8. v měsíci.

vojtisek2007
10. říj 2008

mikca 😀 😀 😀

sikiki - jak už psala kacka.va - nemocenská se počítá pořád stejně - ať máš angínu nebo zlomenou nohu nebo rizikové těhu...sikiki - a odevzdalal jsi k 1.9. lístek na peníze ???? že ti přišlo tak málo peněz ? vystavuje ti ho ten lékař, který ti vystavil neschopenku a musíš ho odevzdat vždycky když se láme měsíc, tak ti ho musí dr. vystavit a ty ho musíš odevzdat v práci, jinak by ti ale nepřišli žádný peníze... ☹

alcoun - tak mě přišel takový papír z OSSZ, kdy mi bude končit vyplácení mateřské (konkrétně 27.11.2008) a k tomu datu si zažádám o rodičák a přiložím tenhle papír.... a mě chodil rodičák mezi 20.-25. a teď mateřská 19.-20.

vojtisek2007
10. říj 2008

sikiki - když mi napíšeš orientačně jaký jsi měla průfměrný měsíční příjem, tak ti nemocenskou spočítám - napiš mi klidně do IP.

befanna
11. říj 2008

Vojtišku: taky mám dotaz.když mi ted zaměstnavatel přispívá na životní a penzijní pojištění,tak na MD a RD to pravděpodobně dostávat nebudu,že? i když budu stále ve stavu zaměstnance? Předpokládám,že to bude stejný jako u jiých benefitů - notebook, telefon...

vojtisek2007
12. říj 2008

befana - no s tímhle jsem se ještě nesetkala - ale myslím, že ne... ☹

dzany
12. říj 2008

befanna - nám taky přispívali na penzijko a musela jsem si to po mateřský jít nastavit že tam budu posílat sama to minimum protože na rodičáku to už firma neplatí 😝

kacka.va
13. říj 2008

befanna: zaměstnavatel opravdu na životní ani penzijní během MD a RD nepřispívá, musíš si to změnit, že si to budeš platit sama