Rodičovský příspěvek. Jak je to s novelou?

len.z
23. říj 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to od příštího roku z rodičákem.Jestli už je schválena ta novela, že by to spadlo na 3500 atd podle délky mateřské. Synovy budou v lednu 3 a teď pobírám 7.600,-Děkuji Lenka

mamkahelca
9. zář 2010

@j.a.n.i Tak dik moc,hned se mi ulevilo🙂)

j.a.n.i
9. zář 2010

@j.a.n.i Teda, začínám mít pocit, že neumím česky... snažila jsem se tam najít, jak to bude s nemocenským pojištěním u OSVČ... a nevím co tím chtěl básník říct, chjo... ☹

martinka81
10. zář 2010

@j.a.n.i hmm, taky mě to zajímá a absolutně nechápu...asi si budeme muset počkat, až to formulují nějak srozumitelněji v médiích 😝

j.a.n.i
10. zář 2010

@martinka81 Taky si koukala na ten odkaz od @antynka1 ? Mě z toho vychází, že u těch co platí i sociální, tak by se mělo vycházet ze stejného základu a u těch co ne, tak že nesmí platit víc jak měsíční maximum, tj. už by nešlo poslat těch 12 000,- najednou. Ale jistá si tím fakt nejsem, tohle by chtělo právníka, nebo slušného daňového poradce.

martinka81
10. zář 2010

@j.a.n.i jo koukala jsem na ten odkaz, ale opravdu tomu moc nerozumím. Ale s tím základem jsem to pochopila podobně, což mě štve, protože jdu od listopadu na živnost a ty výdělky nebudu mít bůh ví jaký a jelikož plánuju tak za rok těhu, tak jsem myslela, že si budu platit nemocenské cca 500kč, pro případ rizkového a na PPM a takhle mi to asi nepůjde.

martinka81
11. zář 2010

@j.a.n.i Tak jsem si teď pročetla i ty přílohy, které jsou mnohem srozumitelnější a laickým rozumem jsem pochopila, že výše záloh se neodvíjí od zisku prokázaného v daňovém přiznání, jak jsem si původně myslela, ale bude limitovaný jeho strop a jednotlivé zálohy nebude možno měnit, zabrání se tím těm účelovým navýšením před operací či těhotenstvím. Kéž to chápu správně.

j.a.n.i
11. zář 2010

@martinka81 Tak to doufám taky, že to chápeš správně, já si i teď "poctivě" platila stejnou částku pořád. Vím, že to navýšení bylo podle zákona, ale přišlo mi to tak nějak neslušné... nebo jak to říct.

lidiab
11. říj 2010

Ahojky, chtela jsem se zeptat - 30.8 jsem pozadala o rodicovsky prispevek. Prvni penize jsem dostala na ucet az dnes a hned dvakrat. Za jake mesice to je? Za zari a rijen nebo za rijen a listopad? Jde mi o to zda mam pocitat ze mi za mesic zase neco prijde... 🙂

justynas
11. říj 2010

za srpen a září 😉 .

lidiab
11. říj 2010

@justynas Fakt? To jako ze bych mela narok na rodicak uz v tom srpnu? Tak to je dobry 😀

justynas
11. říj 2010

Tak pokud jsi porodila v srpnu,tak ano. 🙂

lidiab
11. říj 2010

@justynas Ano, v srpnu. Tak ti dekuji za dobre zpravy 😉

holanci
12. říj 2010

Proboha, to snad ani nemůže být pravda!!!!!! Vždyť spoustu lidí si platí bydlení. I těch 7600Kč je dost málo a kdyby to ještě udělali dle majetku???? To nemůže dopadnout !!!! Naprostý nesmysl!! ☹

vojtisek2007
12. říj 2010

tak to už je fakt smutný ☹

scai
12. říj 2010

To nemůžou udělat, to by fakt bylo šílený!
A když jo, tak ať ale seškrtají sociální pojištění, a ať máme víc peněz v práci, ale takhle to zase vyhrají jen lemplové co nedělají a cikáni ☹ Normální lidi na to dojedou....

georgine
12. říj 2010

To snad nemyslí vážně!! Jo všichni budem žít v pronájmu, auto napíšem na rodiče a půjdem se hromadně pro žádosti o dávky,ať jdou do pr.ele 😠 😠

j.a.n.i
12. říj 2010

No, uvidíme... ale když neprošlo ani to drobné snížení všech variant, tak myslím, že tohle nemá šanci... A to si myslím, že ten návrh byl rozumný a stejně neprošel.

martinka81
12. říj 2010

@j.a.n.i jaký návrh neprošel? To mi nějak uniklo. Těch 216000 na všechny varianty a ta měnitelná doba po 3 měsících?

sophie1
12. říj 2010

Opravdu neskutečný návrh. Naprosto demotivující. O lemply se stát postará a my blbci co makáme zas všechno ods...em. Jestli toto projde, tak jdu do ulic!

jajik25
12. říj 2010

holky já teda nevím ale jakej debil tohle zase vymyslel!!! 🙄

jajik25
12. říj 2010

@sophie1 - to snad projít ani nemůže,vždyť tohle už nezná hranice,radši kdyby sobě vzaly víc a ne jen 5 procent nebo kolik to nakonec už je!Z čeho potom člověk má žít? 🙄 🙄

j.a.n.i
12. říj 2010

@martinka81 Jojo, přesně tak, to neprošlo, poslední návrh co šel do parlamentu je vše beze změn, krom toho, že 4 letá bude 3800,- už od 10 měsíce místo od 22 měsíce...
Takže to rozumné: stejně pro všechny, možnost změn a volba částky tam není.

martinka81
12. říj 2010

@j.a.n.i aha, díky. Mně se na tom teda líbila ta variabilita délky rodičovské dovolené.

jitulisek
12. říj 2010

@martinka81 Mě se ta variabilita taky líbila. Sice kdyby to šlo co tři měsíce,tak si myslim, že by to byl zbytečný chaos,ale aspoń jednou by to mohlo jít, aby si člověk v případě potřeby mohl mateřskou zkrátit nebo prodloužit. A k tomu novému návrhu ministerstva se ani nebudu vyjadřovat, protože bych byla sprostá... 😠 Ale jestli to projde,tak se přidávám k
@sophie1 a jdu taky demostrovat 😀

jandalinka
31. říj 2010

Ahoj,potřebuji poradit.12.11.kdy malá dovrší 3let mě končí rodičovská dovolená,kterou jsem měla na 3roky.Peníze prý dostanu jako za celý měsíc a to 7600,-,nic se prý nekrátí a ty dostanu v měsíci prosinci?!Vyplácí se to dopředu nebo pozadu ten rodičák?
A musím nějak zajít na úřad a něco jim podepsat o ukončení nebo není potřeba?děkuju za odpověď. 😉

vojtisek2007
31. říj 2010

@jandalinka nikde nic ukončovat nemusíš, a peníze za listopad dostaneš v prosinci 🙂

jandalinka
31. říj 2010

@vojtisek2007 děkuji ti moc 😉

mysulka
1. lis 2010

Holky, chci se zeptat, když se malá narodí v prosinci 2010 a musím jít na 4letou variantu, budou pro mě aktuální podmínky pro rok 2011 ( jde mi o rodičák od 10 měs. na 3800) a nebo mi to sníží až od toho 22 měs.

Děkuju 🙂

mamkahelca
8. lis 2010

Ahojky,chci se optat 5.5.2011mi konci 3lety rodicak a snazime se o druhe mimi,coz se zatim nedari:(((Budu se vracet ke svemu zamestnavately.Pri druhem bych chtela mit narok na materskou a 3let rodicak,ale slysela jsem,ze musim odmakat rok abych nato vse mela narok.Kdybych nastoupila a byla tehu a nevedela otom nebo treba otehotnela po mesici,mam narok na to same nebo by mi daly 4lety rodicak?Ja jen abych vedela jak se mam rozhodnout pokud treba do dubna neotehotnim,jestli cekat rok nebo se nic nedeje a muzu planovat dal.Dekuji predem uza informace🙂))