Rodičovský příspěvek od roku 2011. Poradíte mi?

aabbccc
7. led 2011

Ahoj maminy, měla jsem rodičák na 21 MĚSÍCŮ po 7600 a do 4 let věku dítěte 3800 a dnes mi přišel dopis, že mám UŽ OD LEDNA jen 3800 a dítěti je rok! Měla jsem podáno na 3 roky a automaticky jsem spadla na 4, že jsem byla na pracáku a před otěhotněním nepracovala. Teď jsem na netu četla, že pokud je dítě ve věku 11-22 měsíců na přelomu nového roku, mohu si změnit místo tedy těch 4 let na 3 a to by se mi opět rodičák zvýšil na 7600? Píší, že změna volby je u takto starých dětí do konce února. Týkalo by se mě to? Nebo prostě 3800 a smůla? Dnes mi dopis přišel a dnes už na ÚP nikdo není, děkuji za info. VŮBEC TOMU NEROZUMÍM. DOCELA ŠOK.... 😢

mataharyy
16. únor 2011

@singid Pokud jsi stále zaměstnaná tak ano, máš možnost volit tříletou 😉

elgreco
4. bře 2011

Ahojky maminky, potřebuju poradit s rodičovským příspěvěk, už se v tom fakt vůbec nevyznám.
Mám dceru, které je 2,5 roku a před mateřskou jsem pracovala 5 let v jedné firmě a stále jsem tam zaměstnaná. Zvolila jsem si mateřskou na 3 roky, která mi končí v září, ale plánujeme druhé miminko co nejdřív. Pokud bych ještě otěhotněla a měla miminko třeba v lednu, tak bych musela nastoupit do práce v září a pracovat 2 měsíce a pak jít na mateřskou, ale jelikoš jsem měla první těhu rizikové, tak je hodně pravděpodobné, že mě nechá doktor doma na nemocenské. Chci se Vás ale zeptat, pokud budeme mít štěstíčko a podaří se nám miminko a půjdu chvilku na nemocenskou(zpět do práce) a pak opět na rodičovskou, budu si moci zvolit automatický 3 letou variantu nebo budu muset jít na 4 letou,Holky, děkuju 🙂 😉

ojo
4. bře 2011

@elgreco pokud bude zaměstnání stále trvat, tím pádem budeš mít nárok na PPM a budeš si moci vybrat 3letou 🙂

elgreco
4. bře 2011

@ojo moc děkuji, to jsi mě potěšila, určitě by mě nepropustili, pač bych byla vlastně těhotná a to nesm 🙂

babusak2
4. říj 2012

Ahoj maminky, nemáte některá zkušenost s doplacením rodičovského příspěvku pokud jste jely podle starého systému? Na SSSZ mi řekly, že si k nim chodí maminky o potvrzení vyměřovacího základy, aby jim mohl být vyplacen zbytek ( cca 15tis. ), jelikož byly na RD 2 roky a nevyčerpaly 220tis. Mě ale na ÚP řekly, že bych si musela během RD zažádat o přechod na nový systém, což už nestihnu, jelikož dcera měla 2roky v srpnu 🙂 nevíte, jestli třeba není nějaká lhůta, do kdy by bylo možné o doplatek zažádat? Díky!

j.a.n.i
5. říj 2012

@babusak2 Ne, žádná lhůta není... nehledě na to, že ta cifra je dost nesmyslná... spousta lidí naopak při staré dvouleté dostala víc než 220 000,-, já třeba o nějaké 4000,-

lucie255
18. lis 2012

CHtěla bych poprosit o radu. Zatím jsem na mateřské, ale chci žádat o rodičovský příspěvek. CHtěla bych na 2 roky....stím, že bych chtěla otěhotnět ( až malému budou 2 roky), pokud se to , ale nepodaří je možné přejít na 3 roky, klidně ten poslední rok bez vyplácení peněz. Nebo jak to udělat když se nepodaří otěhotnět? Zhruba před měsícem mi v práci vypršela smlouva tak budu nezaměstnaná. Musela bych se nahlásit na pracák? Já se v těchto věcech vůbec neorientuju...děkuji 🙂

lada75
28. led 2013

Ahojky maminky si nově registrovaná ,jsem na rodičovské dov.uz 2,5roku v červenci mam nastoupit někam do prace.chtěla sem si udělat rekvalifikační kurz na pečovatelstvi nebo neco podobneho ale každy mě z toho zrazuje at to zkusím přes pracák prý ženy na md či rodičáku to mají zdarma neví někdo zvás něco otom prosí porad te nabydli mi tet praci starat se o chlapce s autismem a myslím ze by to byla škoda to nevzít.děkuji předem všem kdo mi poradí přeji hezky den