• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovský příspěvek přes otce dítěte, máte někdo?

24. srpna 2016 
@xpila @j.a.n.i
Ahoj, prosím o radu. Manžel od 30.4.2016 spousty let jako zaměstnanec platil standardně sociální/zdravotní. Od 1.5.2016 je OSVČ a neplatí si dobrovolné nemocenské, platí minimální sociální pojištění. Já bez zaměstnání s dcerou na MD a aktuálně těhotná ve 3 měsíci.
Moje otázky:
1) Pokud by si manžel jako OSVČ značně platit dobrovolně nemocenské, můžeme si na základě jeho plateb sociální/nemocenské zvolit výši rodičáku?
2) Pokud si výši rodičáku můžeme zvolit, kolik si musí platit na to nemocenské aby jsme mohli mít maximum, tj. 11 500 Kč.
Děkuji
15. srp 2016 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisazoe
1) No, pokud začne okamžitě, tak je šance to stihnout, musí mít 180 dní k datu tvého porodu, jen nesmíš rodit předčasně.
2) Na to zapomeň, jen kvůli rodičáku se to nevyplatí, budeš moct mít max. 7600,- na 11500,- mi vychází nemocenské cca 380,- ale tím by vyskočilo sociální na nějakých 4800,- jo a vůbec si nejsem jistá, zda to vůbec při začátku podnikání může až na tuhle částku zvednout, spíš myslím, že ne, že je strop vyměřovacího základu polovina průměrné mzdy a to bude méně než 16500,- který odpvídá maximálnímu rodičáku.
15. srp 2016 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosim o radu. Neru rodicak na syna a jsem znovu tehotna. Cyci si ho navisit pres muze, ptz ja mela nizsi prijmy, takze na vyssi nez ted beru nedosahnu. Co manzel musi dolozit? Nynejsi prijmy nebo ty, ktere mel pred synem? A je to rok zpetne od narozeni? Jako kdyz je 13.7, tak od toho dne 12 mesicu zpatky? Snad chapete...
24. srp 2016 v 08:40  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (26. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Háčkuju se, taky by mne to zajimalo
24. srp 2016 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monishkam Dokládá se příjem za 12 měsíců před měsícem porodu.
24. srp 2016 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i takze kdyz je cervencovej, tak cervnova vyplata posledni?
24. srp 2016 v 10:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (26. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monishkam Jo, nicméně tohle bude vědět jeho účetní... tuhle přílohu o příjmech vyplňuje ke každé neschopence delší než 14 dní.
24. srp 2016 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek