S 2. dítětem mám nárok jen na 4 letou RD?

amona
22. zář 2011

Prosím poraďte...dneska jsem se dozvěděla, že údajně pokud neporodím druhé dítě do 3. narozenin dítěte 1 (mám 3-letou variantu RD), tak musím automaticky s druhým dítětem na 4-letou variantu RD a že nmám možnost volby! Já chci opět nastoupit tu 3 letou!!! Jak to prosím je???

angetha
22. zář 2011

To záleží na tom, zda jste stále zaměstnaná nebo ne....Pokud ano, tak budete dostávat klasicky mateřskou a můžete si zvolit délku RD

xmata
22. zář 2011

@amona kolikrát tady toto téma ještě založíš? už ses na to ptala 2x a bylo ti odpovězeno. Pokud máš a budeš mít stále zaměstnevete, až budeš těhotná, pak nastoupíš normálně na mateřskou dovolenou a budeš pobírat PPM a budeš si moci zvolit délku rodičovského příspěvku. Stačí, abys byla těhotná v době, kdy prvnímu dítěti budou 3-roky, prostě nastoupíš na nemocenskou, ze které přejdeš na mateřskou. Jinak, pokud projde plánovaná novela, tak bude stačit, aby byl zaměstnán a nárok na PPM měl otec/manžel, aby sis mohla volit délku rodičáku.

amona
autor
22. zář 2011

Zaměstnaná stále jsem.... Jako pro mě je opravdu důležité tyto věci vědět dopředu, protože s hypotékou v takové výši jako máme, si absolutně nemohu dovolit být doma za 3800,-. Takže pokud bych měla nastoupit povinně za variantu 9 měsíců 7600,- a dále 3800,- tak bych prostě musela na rok nastoupit do práce a pak se teprve pokoušet o druhé. To že by to mělo být tak jak jsem psala v uvodu diskuze mi dneska sdělila paní z OSSZ!! :(

xmata
23. zář 2011

@amona dobře, ale kvůli tomu nemusíš zákládat pořád nová témata, můžeš pokračovat v těch co už jsi založila. Na paní s OSSZ bych poslala jejího vedoucího, co to vykládá za bludy 🙄 Já jsem si tyhle info zjišťovala taky a na třech místech mi bylo řečeno to, co jsem ti napsala výše 😉 už jsem ti dávala odkaz na stejné téma, které pořád řešíš, jsou tam holky ve stejné situací jako ty, už porodily druhé, tak se můžeš u nich ujistit.

amona
autor
23. zář 2011

@xmata no už nebudu, neboj! 🙂 Já doufám, že je to jak říkáš a fakt nechápu co ta paní na OSSZ vykládala, mně se to hnedka zdálo nějaký divný, ale když je to pověřená osoba.....:(