Syna neprijali do škôlky a já musím do práce. Čo teraz?

25ka
12. bře 2014

syn bude mat v zarí 2 roky do niektorých školok sme nestihli dat ani prihlasku ine uz mali plno. chcela by som aby od zari syn siel do skolky lebo ja musim do prace (matersku mam len na dva roky) ako mam toto riešit prosím.som sama slobodna matka takze peniaze na sukromnu skolku nemam a ziadnu rodinu tu (brno) tiež nemam, bol niekto v podobnej situacii? pocula som ze si mozem predlzit matersku az do siedmich rokov dietata ale bez naroku na peniaze ale zdravotku a socialku mi bude platit stat len to neviem naisto neviem co mam robit, mohol by mi prosim niekto poradit?

abeceda2
13. bře 2014

@laurital bohužel je to tak. ☹ Proto jsem doporučila 25ke vzít si do ruky tužku, papír a vše spočítat. A pak na základě výsledku se rozhodnout. Do státních jeslí, kterých je jak šafránů, nemůže dát mamina dítě, když pobírá rodičovský příspěvek. ☹ Takováto mamina neztrácí nárok jedině tehdy, když si najde paní na hlídání, nebo dá dítě do soukromých jeslí - školky, třeba jenom na některé dny v týdnu. Jenomže i tady je mnohdy problém. Všechny soukromé školky malé děti nepřijímají, nebo cenu o péči dítěte do 3 let mají vyšší než u dětí nad 3 let. ☹
Paní na hlídání vyjde finančně skoro stejně jako soukromá školka. Já bych třeba do bytu žádnou paní na hlídání nepustila. Raději dám dítě do soukromého zařízení kde vím, že mi je o dítě profesionálně postaráno. Každý se musí rozhodnout sám. Co je pro někoho výhodné, pro jiného zas nemusí. Pro mě je třeba výhodnější chodit do práce a vzít i směnný provoz (lepší finanční ohodnocení). Za noční hlídání od 17:00 hod. do rána 8:00 hod. budu v soukromé miniškolce (v Brně-Starém Lískovci) platit jenom 460,- Kč.

25ka by měla nejdřív řešit svůj problém, jak jsem ji doporučila v předchozím komentáři. Měla by si nejdřív ujasnit co chce. a podle toho konat. Každý problém jde řešit.

25ka
autor
13. bře 2014

pred dvoma rokmi som mala inu vztahovu situaciu a zo dna na den nas tatinek vyhodil z bytu takze sa mi obratil a zrutil cely zivot hore nohami, na dvoj rocnej materskej sme sa dohodli koli peniazom tak a pak som mala na plane bud druhe miminko alebo pracu. ted mam poracu ale dostavam 4000,- zanu a v podnajma kde byvam tiez musim ist prec lebo majitelka si po niekolkych mesiacoch rozmyslela ze chce byvat vo svojom takze dalsi skrt cez rozpocet co neni moja vyna. ziadala som aj o prispoevok na byvanie ale prenajimatelka bytu stym nic nechce mat (potrebovali aj jej prehlasenie ze tam byvam spolu zo synom a ze tam vlastne som) tak som prisla aj o to a zaroven aj o dalsie prispevky pretoze na urade mi povedali ze nemam na rok na nic kedze v rodnom liste dietata je napisany aj otec a tym padom sme posudzovany spolocne aj ked spolu nezijeme a niesme zosobaseny a na urade moju podnajomnu zmluvu maju..

laurital
13. bře 2014

@25ka Ja se domnivam, ze v soucasnosti opravdu nemas na nic narok, protoze rodicak mas kolem 11000 plus dalsi 4000 privydelek nekolikanasobne prevysuje zivotni minimum pro tebe a dite.
Podle meho by sis mela urychlene poresit ty alimenty, protoze az ti skonci RP, dostanes od UP podporu jen kolem 3000 a pokud by te stale pocitali do okruhu spolecne posuzovanych osob jsak pises, coz moc nechapu pokud mas syna svereneho do sve pece jak jsi psala vyse, nemusis mit na davky narok.
Kazdopadne bych se rychle informovala v jeslich, kontakty mas na predesle strane.Do statni skolky umistit dvoulete dite je v Brne sci-fi, mne samotne vezmou temer dceru az od zari a to jen proto, ze je predskolak.

laurital
13. bře 2014

vypadlo mi po temer slovo 😉 petiapulletou

25ka
autor
13. bře 2014

dekuju všem za pomoc, myslela som si ze sa daju sudy obíst uz len to cakanie ma odradzalo ale asi sa to obist neda a musim bojovat, nieje to o tom ze by sombola leniva ako tu niektore tvrdily ale je toho na mna moc a psychycke vidieranie od byvaleho mi moc nepridava a tiež tu nemozem vsetko zo svojho sukromoia pisat to isto chapete.

nikccca
13. bře 2014

Taky doporučuji pořešit to se soudem. Do půl roku to stihnete + bych uvažovala že nabídnu za úplatu hlídání jiné mamince která potřebuje hlídání kvůli práci a nemá školku ani jiné možnosti...Ty jestle a soukromé školky jsou šíleně drahé...

console
13. bře 2014

Přesně, souhlas s holkama, snažila bych se mnohem víc. Taky jsem byl sama, šla jsem dříve do práce, celou mateřskou jsem dávala známé za to, že mi hlídala. A je naivní čekat, že něco vyřídíš bez rozhodnutí soudu, který jsi sama "vzdala"...

abeceda2
13. bře 2014

@25ka Příspěvek na bydlení nemůžeš dostat i z toho důvodu, protože potřebuješ mít podepsanou nájemní smlouvu. Nedá se zde všechno psát. Jak jsem ti doporučovala na přední stránce, objednej se co nejrychleji do Občanské poradny na Anenské (jsou tam dost dlouhé čekací doby, proto neváhej a volej!) Naléhavé případy berou i přednostně. Tam ti pomohu i s možným bydlením (např. pro osamělé matky) Fakt , je to jediné řešení. Od A do Z to s tebou budou řešit. Zde se nedá všechno psát. V té poradně ale musíš vyléčit vše. Jenom tak ti pomohu. Nemusíš mít strach, nikdo nic nikam nehlásí...... Webové stránky - odkaz do poradny jsem ti psala na stránce č.1. Jiná situace byla pro tebe kdys žila s přítelem a jiná teď. Ale abys mohla být byla posuzovaná jako samoživitelka s dítětem, tak vše ti poradí na Anenské (bezplatná občanská poradna). A je fakt dobrá!!!!

25ka
autor
13. bře 2014

@abeceda2 najomnu zmluvbu mam podpisanu ale aby som dostala prispevok na byvanie musi byt zmluva podla nejakeho zakoniiku pisana (co bohuzial nechce riesit majitelka bytu) a samozrejma nesmiem byt posudzovana s byvalim. do nejakych centier pre matyk s detmi ma tiez neprimu to by sommusel mat zivotne minimum a mam este psa takze..... ☹ ale stranky som si presla dakujem za ne a hned tam pojdem aj osobne, dnes som si obehala skolky v okoli povacsina je zavreta koli priusniciam tak budem volat mnoa ked nic tak pani na hlidani riesenie snad najdem.

lucy222
13. bře 2014

@25ka nebo můžeš hlídat Ty někomu - jako privydelek 😉 ano, můžeš toho mit hodne, ale tady to nikdo ty tebe neo běhá. Proste musíš. Pokud nebude chtít majitelka bytu spolupracovat, jdi do jiného podnájmu 😉

25ka
autor
13. bře 2014

@lucy222 uz hladam iny podnajom dva mesiace zatim nic proste bezuspesne bud nechcu dieta alebo psa a zbavit sa nemienim ani jedneho alebo chcu az moc vela penazi, ale dufam vto ze raz nieco najdem a uz bude len dobre a nik nam uz pod nohy polena hadztat nebude. viem ze zamna to nik neobeha ale pomoct kde co mam hladat by mi pomohlo aj tu ste mi pomohli a som vam moc vdacna teraz uz len aby to vyslo

abeceda2
13. bře 2014

@25ka Tu pomoc o které píšeš - co máš dělat, na koho se obrátit, co udělat, atd. atd. atd. ti řeknou právě na Anenské. 😉 Určitě budeš sama překvapena jaké informace se na Anenské dozvíš. Nedělej v životě předčasné závěry na základě svých informací. Na Anenské dostaneš odbornou pomoc!!!! Pomohu ti sepsat i případnou žádost k soudu, Obyčejný hříšník ani neví jak se ve svízelných situacích zachovat, co dělat, jakým způsobem problém vyřešit. Na Anenské ti doopravdy poradí, dají různé kontakty na koho se obrátit, atd. Jenom nesmíš házet flintu do žita a sama před sebou se omlouvat: "To nejde, protože....to nemůžu, protože.... ". Když člověk si neví rady, nemá dostatečné informace jak se z pekelné situaci dostat, tak nejlepší řešení je, obrátit na odborníky. 😉 Nemáš peníze na právníky, tak se obrať na Právní občanskou poradnu na Anenské a uvidíš, že vše se dá vyřešit. Držím palce.

25ka
autor
13. bře 2014

@abeceda2 dekuju zrovna si podrobne citam ich stranku a provozni rad a maju to vazne odborne napisane takze snad aj poradia, pomozu lebo ja neviem ako co mam riesit sama vtomtok som totalne blba resp. ako s ty povedala obyčajný hriesny clovek

zuzana_ka
8. kvě 2014

@25ka Zkusila jsem napsat pár kamarádkám, co hlídali děti, jestli by neměli možnost hlídání, tak uvidíme 🙂 Jinak bych bejvalého hnala k soudu a vytřískala z něj takový alimenty, že by se divil 😉

Všem ostatním vzkazuji, aby se nad sebou zamysleli a uvědomili si, že životní situace se může změnit velice rychle. A chtěla bych vidět, všechny maminy, které si dali tříletou mateřskou jak by vyžili, kdyby byli bez chlapa, babiček a bytu, jak by s tolika penězi vystačili....