Syna neprijali do škôlky a já musím do práce. Čo teraz?

25ka
12. bře 2014

syn bude mat v zarí 2 roky do niektorých školok sme nestihli dat ani prihlasku ine uz mali plno. chcela by som aby od zari syn siel do skolky lebo ja musim do prace (matersku mam len na dva roky) ako mam toto riešit prosím.som sama slobodna matka takze peniaze na sukromnu skolku nemam a ziadnu rodinu tu (brno) tiež nemam, bol niekto v podobnej situacii? pocula som ze si mozem predlzit matersku az do siedmich rokov dietata ale bez naroku na peniaze ale zdravotku a socialku mi bude platit stat len to neviem naisto neviem co mam robit, mohol by mi prosim niekto poradit?

nikccca
12. bře 2014

Myslím, že by jste měla mít nárok na sociální dávky. Kamarádka dítě nemá, je na pracáku bez podpory (nemá odpracováno po škole) a na sociálních dávkách bere 8tis,. jelikož bydlí sama a musí platit nájem. Měla by jste mít nárok na životní minima a příspěvek na bydlení. Případně se zkusit domluvit s nějakou kamarádkou co je na rodičáku jestli by za menší úplatu nemohla hlídat... @25ka

25ka
autor
12. bře 2014

mam dve kamaratky ktore tiez maju male deti takze to je paséé a ziadne davky nedostanem lebo mna a byvaleho partnera posudzuju spolu a neviem preco ked so ani zaneho vydata nebola zevraj mame ist na sud aby nas uz neposudzovali spolu co moze trvat polrok az rok 😒

laurital
12. bře 2014

@25ka ZP za tebe bude platit stat, pokud budes pecovat celodenne o dite do sedmi let, ale s nicim jinym moc nepocitej.

laurital
12. bře 2014

@nikccca Tak tu bych hnala do prace karabacem, matce od ditete nic nedaji a holka, ktera neodvedla do systemu ani korunu, bere osm tisic?

25ka
autor
12. bře 2014

chcela som snim ostat do jeho 3 rokov resp. kym ho nezoberu na buduci rok do skolky a pocas toho som si chcela zohnat pracu na doma ale bojim sa aby som utiahla seba dieta psa a domacnost.

pajamo
12. bře 2014

A to nemas v praci tolik, aby bylo na skolku a zbytek na ziti a budes mit vic na davkach? 😕

nikccca
12. bře 2014

@laurital tak to se názorově shodujete s přítelem, ten o ní nemůže ani slyšet ona má totiž ten byt ještě k tomu státní... 😒

@25ka a vy máte společné bydliště a jste hlášení jako druh družka? Jinak totiž nechápu jak by vás mohli posuzovat společně ☹

25ka
autor
12. bře 2014

byvanie uz spolocne nemame ( na jeho byte mam len postovu adresu pobyt uz nie) a niesme ani hlaseny ako druh a družka preto ani ja tomu nerozumiem a sudit sa koli tomu aby mi niekto uveri ze spolu nezijeme mi pride na hlavu padnute a snazim sa co najrychlejsie najst riesenie aby som mohla nejake prispevky dostat ale vsade ma odbyju ze zijem s byvalim ktory ma vysoky prijem a preto ja nemozem dostat nic. ze s amame vlacit po sudoch a mozno mi pak nieco daju ak vyplnim spravne formulare toho a hentoho typu a ak moj prenajimatel bytu vyplni tiez dane papiere a to uz sa prenajimatelom nechce do takych papierovaciek ☹ som ztroho horzne nestastna a neviem co mam robit

laurital
12. bře 2014

@25ka Zase to musis brat tak, ze by kazdy mohl rict, ze s partnerem nezije a brat davky.Neber to prosim osobne.

25ka
autor
12. bře 2014

ano to máš pravdu len neviem ako im to mám dokazat maju aj zmluvu kde zijem tak nerozumiem ci ich mam zavolat na kafe alebo co aby mi uverili?

xpila
12. bře 2014

@25ka A to neplatí alimenty?

25ka
autor
12. bře 2014

minimum to znamena 3000,- aj to nie pravidelne.

xpila
12. bře 2014

@25ka Já jen že jsi psala, že má vysoké příjmy... A máš je nějak papírově podložené? To určitě budou chtít taky...

25ka
autor
12. bře 2014

mali sme sud ale dopadlo to tak ze urobil na mna oci pred sudkynou sud sme zrusili a dohodli sa ze sa ksebe vratime za nejaku dobu ja som mu uverila a vybabral somnou takze papier od sudu na to ze plati neni ziaden to by sme museli vsetko absolvovat odznova mam len papier nato ze syn je v mojej starostlivosti.

laurital
12. bře 2014

@25ka Promin, ale to je pak tvoje blbost.

25ka
autor
12. bře 2014

@laurital dik za uprimnost ty si asi nikdy nemilovala cloveka a hlavne otca svojich deti, chcela sommu dat druhu šancu a ano mozno moja blbost ale ide tu hlavne o dieta

laurital
12. bře 2014

@25ka Jasne., ja jsem vdana trinact let bez lasky a deti jsou mi fuk 😝

berenika39
12. bře 2014

@25ka ale malému je rok a půl budou mu dva v září, to školka jako fakt nee. nejsou v brně jesle? normální státní. co by si ve školce počal? nějak to nechápu.

25ka
autor
12. bře 2014

jesle, školka, materska skolka, slovaci a cesi to rozdeluju do roznych nazvov tak som to dala do jedneho, ospravedlnujem sa ako hladat este budem ale po nete je vsade pisane ze uz nikam neberu ze uz mali byt prihlasky odoslane ale hladat budem dalej mno len som ztoho troska taka nesvoja. vsade beru len urcity pocet deti kamaratkyna dcera ma 3 roky a tiez ju do skolky nevzali ale ona ma matersku dlhsie nez ja

berenika39
12. bře 2014

@25ka jesle by nemusely být tak plné. zkus.

hojda
12. bře 2014

@25ka ještě si můžeš zažádat o změnu vyplácené částky a tak si prodloužit rodičák, ale nevím jestli ti to pomůže, když budeš mít méně peněz.

25ka
autor
12. bře 2014

@hojda práveže by mi to moc nepomohlo teraz to mam pekne rozpocitane co mam dat na najom co na stravu na plenky a za cely mesiac je materska prec takze dobrý napad ale nepomohlo by mi to, mala by som menej penazi. keby som tu sama nebola bolo by to ine ale dakujem

hojda
12. bře 2014

@25ka Tak to bych začala řešit znovu ten soud 😔 .

lv
13. bře 2014

Tady nedostanou školku děti temer 4lete, míst je malo.

lucy222
13. bře 2014

Proc resis jesle až teď kdyz 2 roky víš, ze budeš potřebovat místo?
Mne to přijdou vše jako výmluvy proc to a to nejde.. Samozřejmě, je to papirovani, ale jsi doma s jedním dítětem, mas na to čas. Pokud by mi realne hrozilo, ze jsem za par měsíců bez přijmu, tak se sakra smekám. Oběhla bych soud (bez nej to nepůjde), mrkla po práci (a zkusila se domluvit s nějakou maminkou na hlídání), zkusila k sobě najít spolubydlícího.... Těch možnosti je spousta - jen chtít.
Na Slovensku ti určitě také nikdo nedá přídavky jen tak...

petrasipkova1
13. bře 2014

Úplně souhlasím s @lucy222 . Popravdě volba rodičáku na dva roky není moc dobrá volba pro nkoho kdo žije sám, lepší se uskromnit, chodit sei přivydělávat, ale mít do 3 let vystaráno, to už je teď jedno, jen teda musíš konečně hnout kostrou a něco dělat, nepíšeš jaká práce tě čeká, určitě ne za minimální mzdu, tak ti snad něco zbyde, jesličky si myslím, že se dají sehnat, ale vypadáš, že ses o to moc nezajímala, nekoukej co píšou někde na netu, radši bych to obešla osobně, to je lepší, případně zkusit domluvit zkrácenou pracovní dobu než se dostane do státní školky, což může být klidně až 3 roky 😒 , zkusit si najít nějakou babču, která by brala přivýděk k důchodu a malého dopolko pohlídala. Nebo jak píše luccy, najít spolubydlícího, nebo přítele 😀 . Když půjdeš na ÚP, tak by jim mělo stačit čestné prohlášení, že žiješ sama, navíc jestli máš nájemní smlouvu jen na sebe, taky by ti pomohl OSPOD, tak tam taky zajdi,´a rozhodně řešit soudně, ať vyměří správně alimenty a když nebude platit, tak máš v ruce páku, na lásku zapomeň, nebo teda ať hlídá dítě tatínek když budeš v práci, když je taky jeho 😉 . Každopádně když se budeš snažit, tak si na soc. dávkách přijdeš na slušné peníze a nehledej argumenty proč to nejde, prostě se dneska oblékni a všechno koukej obejít 😀 Ať to dobře dopadne !

tulikiss
13. bře 2014

@25ka tady je odkaz na brnenske jesle http://www.cdozs.cz/
Uprimne mi prijde hloupost dat si rodicak na dva roky a ocekavat ze na dite sezenu skolku, proboha uz minimalne 5 let je ve skolkach sileny pretlak. V Bystrci se loni nedostaly ani vsechny 4 lete deti. Ale urcite okamzite podejte na soud navrh na vyzivne.

lucy222
13. bře 2014

Ja dvouletý rodicak chápu - někdo plánuje rychle druhé, někdo potřebuje ty příjmy.. Každopádně uz pri volbě musím mit rozmysleno, co budu dělat. Přeci se nelze spoléhat na stát! Nehledě na to, ze školka nemusí byt vyřešena ani za rok.. Mne to proste přijde, ze zadavatelce se hlavne nechce :-/
Hodne štěstí.

abeceda2
13. bře 2014

25ka, musíte postupovat stejně jako kdyby jste byla vdaná. Je hodně maminek na mateřské (rodičovské), které jsou sice vdané, ale rodina neplní svou funkci. Např. manžel se s domácnosti odstěhoval, žije s jinou ženskou a manželce finančně přispívá málo anebo vůbec.... I kdyby jeden z manželů podal žádost na rozvod, tak to neznamená, že matka s dítětem do rozvodu zůstane na holičkách. V takovémto případě se podává k soudu žádost o určení výši výživného. Tohle předběžné opatření soud řeší velice rychle - cca do 3 měsíců. A to stejně platí i ve Vašem případě. Musíte podat žádost k soudu, který určí otci dítěte výši výživného. V ruce máte doklad, že jste podala žádost k soudu o výši výživného a zejména, že žijete sama. Další postup již řešíte na sociálním oboru Koliště 19 (cca 150 m od křižovatky Milady Horákové). http://socialnipece.brno.cz/texty/1/podmenu/14/... .

Teď mě napadlo, že dřív než se do něčeho pustíte, obraťte se o pomoc na občanskou bezplatnou poradnu Magistrátu města Brna. Tahle poradna sídlí na Anenské (200 m od nemocnice U svaté Anny - ul. Pekařská, nebo na Anenskou se dostanete z ulice Kopečná). Občanská poradna na Anenské 10 nabízí pomoc při orientaci v síti sociálních služeb, poskytuje poradenskou pomoc, nabízí zázemí po celou dobu trvání obtíží. Tam se Vašemu případu budou intenzívně věnovat a řešit vše od A do Z. Do poradny se telefonicky objednejte na čísle 545 241 828. Více na webových stránkách
http://www.poradnabrno.eu/o-poradne/

Doporučuji řešit sociální otázku a zároveň i hledat práci. Píšete, že chcete nastoupit od záři do práce.a syna dát do školky. Dvouleté dítě Vám do školky nepřijmou. Jedině jesle. V městě Brně jsou tři zařízení péče o dítě v dětské skupině, jejichž zřizovatelem je statutární město Brno http://www.cdozs.cz/jesle.htm
Za jesle se ale taky platí. Jestli máte dobře placenou práci, tak můžete dát syna i do soukromých jeslí nebo soukromé školky. Soukromé jesle jsou celkem drahé. - cena se pohybuje cca 10.000,- 12.000,-Kč za celodenní péči. Dvouletého syna Vám vemou i některé soukromé školky. V Brně je jich celkem dost. Záleží z které části Brna jste, nebo v které části Brna budete pracovat. Já například budu nastupovat do práce na směny a budu dávat syna do soukromé miniškolky ve Starém Lískovci, která nabízí i noční hlídání. www.skolka-lumpik.cz.
Každý problém se dá řešit. Doporučuji si vzít tužku, papír a vše spočítat. Když mám dobrou práci, tak si můžu dovolit platit i soukromou školku s nepřetržitým provozem. Vždy mi zůstane víc peněz, než bych zůstala doma.

laurital
13. bře 2014

Ono i statni jesle jsou financne daleko narocnejsi nez skolka
http://www.kafe.cz/rodina-a-domov/jesle-na-koli...