Ukončení rodičovské dovolené, musím to někde hlásit?

bajusik
14. říj 2012

Ahoj holky mám dotaz, nastoupila jsem do práce ( hlavní pracovní poměr ), prcek na celý den do školky. Mám starou 4 letou variantu. Musím někde hlásit, nebo mi ten rodičák přestane chodit sám? Díky

j.a.n.i
14. říj 2012

Měla bys to nahlásit, jinak to budeš vracet až na to přijdou... ale hlavně si dojdi na UP a změň si to na tu novou, máš na to právo, i když se možná budou tvářit, že ne, tak se nenech odradit a ten formulář vyplň a odevzdej, nevydírej žádnou variantu, zatrhni tam, že na volbu nemáš nárok a pak ti ten 4 letý zůstane, i když bude dítko chodit do školky.

vendullka
14. říj 2012

A už Ti oficiálně zkončil?

jajik25
14. říj 2012

Ahojky,syn bude mít tři roky přesně za měsíc,vracím se normálně do práce tak chci jen vědět jak dlouho před koncem RD musím hlásit konec RD?A taky by mě zajímalo jestli se RP bude nějak krátit za měsíc listopad?Díky

vrtule83
12. čer 2013

Dobrý den, nenašla jsem do které diskuse to připojit, ale potřebuji radu.
Až 29.12.2013 mi bude končit tříletý rodičák (stará varianta), jsem nezaměstnaná (výpověď ve zkušební době i sml. na dobu určitou). Ale od září t.r. mám přislébený dlouhodobý přivýdělek na 12h týdně. Jak to bude od toho 30.12. ? Když nebudu mít hlavní pracovní poměr? Mám se nahlásit na pracák a mám případně nárok na nějakou podporu? Či si nahlásit péči o dítě do 7 let. Případně jestli se nebude muset změnit od ledna smlouva. Dlouhodobá vidina práce je i víc hodin, je to záskok za mateřskou. Malého mám od září přijatého do školky. Vůbec netuším jak to bude. Děkuji moc za radu.