Volba délky RP přes otce dítěte, co s žádostí o PPM?

mvkoty
20. lis 2013

Jdu si pro radu. Jelikož jsem neměla nárok na PPM tak budu volit délku RP přes manžela. Postup co kde potvrdit mi řekla na SSP ale co mi vrtá hlavou je co s žádostí o PPM, kterou mám od dr. Tu nechá potvrdit manžel nebo ji bez potvrzení dám na SSP spolu s přílohou k žádosti o PPM a Denním vyměřovacím základem manžela????
Děkuji za každou radu

eiram2010
26. lis 2013

Ahoj asi nic když jsi neměla nárok na PPM. Já taky neměla a tu žádost jsem si ani od doktora nebrala. Žádala jsem přes manžela rovnou o rodičák. 😅

beruska1989
27. lis 2013

@eiram2010 ahojky, taky nebudu mít nárok na PPM, ani u prvního jsem neměla, otěhotněla jsem na Vš, měla jsem 4letou variantu, a teď u druhého miminka bych chtěla žádat přes přítele. poradíš mi jak na to? díky🙂 rodičák mi končí v květnu, a druhé mimčo se narodí v dubnu.

eiram2010
27. lis 2013

@beruska1989 vyzvedla jsem si na SSP žádost o rodičák, manžel si nechal udělat v práci od účetní vyměřovací základ na jeden rok a to jsme donesli na sociálku ( jsme z Prahy tak na hlavní pobočku na Praze 8) s tím listem z žádosti co potvrdí sociálka. Ti nám to poslali domů. Pak už jsem to odnesla na SSP kam spadám a s jeho občankou nebo aspoň okopírovanou a to je vše 🙂

veruunek
27. lis 2013

A nevíte, jak to je, když já taky nemám nárok na PPm, ale manžel dělá v Německu?