Vracím se do ČR. Na jaké příspěvky mám na rodičáku nárok?

nika1993
26. říj 2013

Zdravim vsechny baby 🙂
Konecne po cesky nemusim premyslet jak je to po slovensky :D
No abych se dostala k veci, minulyho roka jsem se odstehovala v prubehu tehotenstvi na Slovensko, mam tu normalne druhy zahranicni trvaly pobyt pojisteni to samy muj malej. Doma je to dost zle, aj financne tu jsou o dost horsi jako v Cesky priplatek na bydleni? hmotna nouze? Boze to by clovek musel nevim co aby to dostal...
A musime zit s tchyni, ten muj chce jit do zahranici pracovat a ja se chci od noveho roku vratit do Ceska zatim k mamce nez vsechno obehame chci se zeptat jako ja mamka na rodicaku ( chybelo mi 13nact dni do toho abych byla na materske ... ) s malym na co vsechno mam narok, chci bydlet sama u nas ve meste nejsou drahy byty ale co vsechno bych si mohla obehat a tak, nevim jak to chodi v cesku nikdy jsem na socialce nebyla az ted me to ceka tak chcem znat svoje moznosti.
Dekuji moc 🙂 nika
Myslim tim prispevky na bydleni hmotna nouze nebo rodicak a tak abych vedela s jakymi financemi mam pocitat + za jak dlouho by se mi to vyresilo jelikoz pobiram slovenske davky

nika1993
autor
27. říj 2013

@nonnni Diky, uplne mi to vypadlo 🙂 Zkusim to

nika1993
autor
27. říj 2013

@nonnni no toto sem teraz vycitala na jednej stranke

Prosim o radu. Jsem obcanka Ceske republiky provdana za obcana Irske republiky (zijici uz nekolik let mimo Ceskou republiku). Me deti se narodili mimo uzemi Ceske republiky a jsou drziteli irskeho obcanstvi. Rada bych aby ziskali i ceske obcanstvi. Je to mozne? Co vse k tomu potrebuji za dokumenty.

Vase deti uz ceske statni obcanstvi maji, nebot ho ziskaly hned pri narozeni po vas. Pas a trvaly pobyt v CR jim muzete vyridit na zvlastni matrice v Brne. Potrebovat budete predevsim jejich apostilovane rodne listy.

nonnni
27. říj 2013

@nika1993 no oni hlavne budou komtrolovat, ze obcantvi nepozbyla ona, uplne stejne jsem to mela ja. Takze dite to ma po matce, ale u ni se musi zkontrolovat, zda o obcanstvi neprisla.

j.a.n.i
28. říj 2013

@nonnni Nahlédnu, ale v tomhle fundovaná nejsem 😒

blahova_andrea
28. říj 2013

@nika1993 no tak pro tebe možná čech je, ale úředně je to občas sk a ne čech a tvůj osobní pocit není v tomto případě vůbec důležitý 😉

blahova_andrea
28. říj 2013

@nika1993 jééé, já blbě četla a ještě to blbě napsala...tak promiň a poslední příspěvek neber v potaz 😉

nonnni
28. říj 2013

@j.a.n.i nevadi, ja te tu beru jako entitu znalou vseho a zkousela jsem to 😉

nika1993
autor
28. říj 2013

@blahova_andrea NIC SE NEDEJE 🙂
@nonnni jsem tu rok a pul cize porad jsem obcanstvim CZ, nebot obcanstvi muzu zadat po 5Ti letech

nonnni
28. říj 2013

@nika1993 to je sice pravda (se Slovenskem), ale muzes zadat treba o obcacanstvi do Sierra Leone, kde maji jine zakony a hned automaticky pozbydes obcanstvi ceskeho, tudiz to kontroluji globalne, ne nej v zemi, kde momentalne bydlis. I kdyz ted ma byt nejaka novela, ale jeste nikdo nevi, zda povoli dvoji obcanstvi i dospelym, nebo ne.

nika1993
autor
29. říj 2013

@nonnni maly je cech, ja jsem ceska. To uz mam potvrzene. :X

nonnni
29. říj 2013

@nika1993 tak super, ze jsi to vybehala, ted jsem na to konecne dohledala odkaz http://www.mvcr.cz/clanek/rady-a-sluzby-dokumen...