Výše podpory v nezaměstnanosti při přechodu z RD

sinicakova
15. črc 2009

Ahoj, prosím o radu. Dceři byly v květnu 3 roky a k tomuto datu jsem rozvázala pracovní poměr dohodou u zaměstnavatele pro nadbytečnost a ihned se přihlásila na úřadu práce. Rodičovský příspěvek jsem měla na 3 roky. Čistý měsíční příjem mi byl vypočítaný na 22 tisíc, ale bylo mi řečeno, že když jsem byla na rodičovské dovolené náleží mi podpora ve výši 3400,- kč a ne 60 procent z platu. A pokud je to tak správně, mám nárok na nějaké sociální dávky, přídavky na děti..? Řeším takovouto situaci poprvé a nevím, kde hledat informace. Z letáku o poučení uchazeče o zaměstnání si nejsem úplně jistá, jestli to tak je a zmátlo mě i to, že mi pracovnice na úřadu práce řekla, že se s takovýmto případem ještě nesetkala (poměr plat-výše podpory), což nechápu, protože maminek po rodičovské, co se nemohou vrátit do zaměstnání, kvůli dlouhé pracovní době, častým nemocem dětí, atd. musí být více ☹ . Děkuji předem za odpověď. hezký večer všem. M.

simipel
16. črc 2009

ahoj, tak já jsem přesně v takové situaci, v červnu jsem se zaměstnavatelem ukončila poměr dohodou, byla jsem na rodičáku taky na 3roky a z úřadu mi bylo řečeno, že mám donést zápočtový list a pak mi dali papír, který mi měla znovu vypsat účtárna o tom, jaký bych měla ted pravděpodobný čistý výdělek a budou prej počítat normálně těch 65% z platu po dobu 2měsíců, pak 50% další 2měsíce a poslední pátý měsíc 45%. Takže si myslím, že bys měla mít normální podporu vypočtenou z platu. Nejvíce však nějakých 13tis. Ale já mám zase problém, že ačkoli jsem měla průměr nějakých 13tis, tak prej tím, že jsem si mezi MD a RD vybírala zbytkovou dovolenou, tak prej se to počítá jako příjem a do zápočťáku my pak vypočetli z proplacené dovolené měsíční příjem jen 8500kč. Takže mě taky asi pěkně zaměstnavatel vypekl a nejhorší, že z toho se mi bude počítat i podpora ☹ ☹ a nemůžu s tím nic dělat.

simipel
21. črc 2009

ahojky "sinicakova", tak jsem tě uvedla v omyl. Dneska jsem si šla pro rozhodnutí o výše podpory a koukala jsem na to jako ty. Taky mi vypočetli podporu jen 3400, takže asi je to tak. a vůbec je nezajímá, že jsme před nástupem na rodičák brali platy daleko větší. ☹ Ještě jsem se s nimi hádala, na co teda po mě chtěli můj zápočťák, pak jejich lejstro (kolik bych brala nyní), když nakonec mi vypočtou nějaký daný průměr. Hlavně že mě utvrzovali, že mi budou vše počítat z platu. 😠 😠 😠 Bych je nejraději nakopala. Jsem si nechala zavolat až vedoucí odboru.Ale nic to nebylo platný. 😝

a co se týče různých soc. dávek, tak prej my jako tříčlenná rodinna máme ze zákona dáno život.mimimum kolem 7tis.tak prej pokud máme více, tak nemáme na nic nárok 😠 😖 Ale zkus si raději zavolat na socku.

renda71
21. zář 2009

ahoj holky,taky bych potřebovala poradit 😉 koncem dubna budou malé 3 roky a já bych se měla vrátit do zaměstnání,jenže v dubnu mi holku do školky nevezmou,to když dobře dopadne bude až v září příštího roku 😒
budu muset rozvázat prac.poměr,ale nevím jestli když dám výpověď já dohodou,jestli mi vůbec pracák dá nějaké peníze,nebo na druhou stranu,když mi dá výpověď zaměstnavatel také dohodou,bude mi muset vyplatit nějaké odstupné??jak to vůbec na pracáku funguje psali jste tady,že sice chtějí zápočťák,ale nakonec stejně vyplatí pouze z výpočtu RP,tak tedy nevím nic ☹

sarusenka777
21. zář 2009

Ahoj holky,prosím,taky bych potřebovala poradit pro kamarádku.Má dvě děti 06/05 a 04/07 a chci se zeptat, pokud dá maminka výpo, protože dítě nevemou do školky, z čeho se jí bude počítat podpora? nebo je to částka pevně daná? Moc děkuju za rady 😉