• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žádost o rodičovský příspěvek OSVČ bez nároku na PPM

2. dubna 2014 
Ahoj holky!
Po "neprijemnem" telefonatu s pracovnici na UP se radeji zeptam i vas, zda byste mi neumely poradit, prosim.

Jsem OSVC, nemam placene nemocenske pojisteni, tj. nemam narok na PPM. Termin porodu je stanoven na zacatek kvetna.
Potrebuji se pote prihlasit o prispevek v rodicovstvi. Otec ditete je cizinec, zijici a pracujici v CR, nejsme manzele.

Na MPSV jsem nasla formular Zadost o rodicovsky prispevek
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP140102101&SSID=60AqUXtAzlCpPs6zvuIZJDHCd~lftVHa

Jak mam postupovat, abych se vyhnula vicecetnym navstevam patricnych uradu, prosim? Jake formulare potrebuji?

1) V pripade, ze budu rodicovskou cerpat na sebe (4 roky)
2) V pripade, ze bych ji cerpala pres pritele - tj. zkracenou

Dekuji mockrat!!!!
2. dub 2014 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Doporučuju absolvovat to rovnou s přítelem - máš potom šanci že to zvládneš na 1. pokus :slight_smile: Já jsem šla na rodičák ze školy ( jsem student vš), řešila jsem to až po porodu. Potřebuješ papír od doktora o nástupu na MD ( i když nenastupuješ tak papír dostaneš a schováš si - nebo možná můžeš odnést na socku / nebo na finančák aby jsi tím přerušila živnost ale to si teď nejsem vůbec jistá), potom potřebuješ rodný list dítěte svoji občanku a pokud budeš na přítele tak i jeho. Přítel bude muset dokládat výši příjmu - jednak aby doložil že je posledních 280 plátcem nemocenského pojištění a druhak pro možnost volby ( měsíční částka nesmí překročit tuším 70% měsíčního příjmu a max. 11 500Kč) .

Tak či tak si zjistit na finančáku jakým způsobem se dá přerušit živnost , zda se přeruší až ke dni narození dítěte, nebo ke dni odchodu na ,,mateřskou,, ( i když na ni nárok nemáš) , tedy 6-8 týdnů před porodem
2. dub 2014 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hlavni zivnost si muzu prevest na vedlejsi zivnost, tj. zustane mi zivnostak, ale nebudu si platit sama zdravotni a socialni.
Dekuji za prispevek :slight_smile: papir od doktora jsem nedostala, kdyz nemam narok na PPM. Tak snad tam nebudu muset zase jit, ted uz me cekaji kontroly jen v porodnici.
2. dub 2014 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@mandarinka21 No, upřímně bych si nedělala velké naděje, že to s partnerem cizincem zvládneš na jednu návštěvu úřadu (ale přeji ten zázrak). Praktickou zkušenost nemám, ale co vím od holek z diskuzí, tak museli dokládat, že v zemi partnera nic nepobírají a byl to běh na celkem dlouhou trať...
2. dub 2014 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
proto nezavrhuji ani variantu, ze budu cerpat rodicovskou pres sebe, holt na ty 4 roky. To uradovani me desi :slight_smile: DIKY
2. dub 2014 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ale pokial bude notec vrodnomliste,budetreba uvadzat aj jeho udaje adokladyz jeho krajiny,to vpripade,zespolu zijete,vopacnompripade musite dolozit,ze ste pozidali o vyzivne na dieta pripadne na seba a vtedy budeotec vyradeny z posudzovania, dcera to riesilapred dvomirokmi abolo to verunkopec vyvavovania
2. dub 2014 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@mandarinka21 Počkej, to ale na věci nic nemění... stejně ho do žádosti uvádíš jako otce.
2. dub 2014 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Spolu zijeme, tak ho budu uvadet bez problemu. Ach jo, ted jsem si byla na VZP pro formulare

Ted zbyva jen zjistit ta PSSZ a UP, a to jsem ztracena :(
2. dub 2014 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek