Žádost o rodičovský příspěvek - údaje o manželovi

petcep
29. bře 2014

Vyplňuji žádost o rodičovský příspěvek. Zarazil mně oddíl C (Druhý rodič). To tam mám zapsat údaje o manželovi? Nebo se to vyplňuje jen tehdy, když chce manžel na rodičák??? Jsem z toho zmatená, myslela jsem, že tam budu vyplňovat jen moje údaje a údaje našeho syna...

ffiinnkkaa
29. bře 2014

@petcep Vyplňovala jsem i manželovo jméno 😉

petcep
autor
29. bře 2014

@ffiinnkkaa Děkuji za odpověď! Byla jsem z toho fakt zmatená. Rodičák budu pobírat já, tak jsem netušila, že tam musím vypisovat i manžela

j.a.n.i
30. bře 2014

@ffiinnkkaa Ano, rodičák budeš pobírat ty, ale na nárok na něj má vliv celá rodina, tedy i manžel.

leontyna83
30. bře 2014

Ano i manžela....a musí se i podepsat 🙂

petcep
autor
30. bře 2014

@j.a.n.i A jakým způsobem může manžel ovlivnit rodičák?

petcep
autor
30. bře 2014

@leontyna83 Děkuju moc za odpověď. Alespoň nebudu na pracáku za tupce, až příští týden půjdu odevzdat ten formulář 🙂

ajurka
30. bře 2014

@petcep RODIČÁK NEOVLIVNÍ.. ALE POKUD SI PRVORODIČKA, A TVŮJ MANŽEL MÁ VYSOKÝ PLAT TAK PORODNÉ NEDOSTANEŠ TAK JAKO JÁ ☹

j.a.n.i
30. bře 2014

@petcep Třeba kdyby pracoval v jiné zemi v rámci EU...

rikkinka
7. kvě 2014

prosím když se tam vyplňují oba rodiče a nejsem vdaná tak mám tak uvést i jméno přítele nebo to ne.

j.a.n.i
7. kvě 2014

@rikkinka Je v RL? pokud je, tak je rodič, ne 🙂

ellar
7. kvě 2014

A ještě jsem si nesla manželovu ofocenou občanku!!
Takže 1) Žádost o rodičovský příspěvek (nezapomeň manželův podpis), 2) rodný list dítěte, 3) ofocenou manželovu občanku a ) Potvrzení o přiznání peněžité pomoci v mateřství ze sociálky (to jsem nechala doma- v jiném městě, tak mi to na počkání na sociálce vystavili znovu).

rikkinka
8. kvě 2014

@j.a.n.i zatím ještě ne miminko je na cestě teprve a jinak jsem se chtěla zeptat to se vyřizuje před porodem nebo až po?Protože mě mateřskou asi nepřiklepnou.

j.a.n.i
8. kvě 2014

@rikkinka No, jelikož k tomu potřebuješ RL dítěte tak až po.