Změna RD kvůli dalšímu těhu - jak na to?

kopretina82
25. dub 2012

Zdravím všechny...
Momentálně jsem na RD s mladší dcerkou (16 m.) a mám trošku podezření jestli nejsem znovu těhotná...Vím, že je nově možné si změnit vyplácenou dávku RD. Ráda bych se zeptala co je k tomu potřeba a na jakou max. částku mám nárok (jde vypočítat zbytek nevyplacené dávky a vydělit počtem měsíců do případné nové MD, takže bych vybrala celou státem poskytovanou částku, nebo je tam horní hranice?)
Žádá se předpokládám na OSSZ...?
Předem díky

j.a.n.i
25. dub 2012

@kopretina82 Ne, žádá se na UP, maximální částka je 11500,- ale tu můžeš volit pouze v případě, že si měla PPM alespoň těch 11500,- a je k tomu potřeba vyplnit jeden papír.

palomitacheca
25. dub 2012

Když bys chtěla změnit délku vyplácení rodičáku, tak je pak maximální částka 220000Kč. Od té odečteš to, co už jsi dostala vyplaceno a zbytek vydělíš počtem měsíců, po které bys chtěla na rodičáku být. Tak ti vyjde částka, o kterou bys měla žádat. Nesmí ale přesáhnout 11500Kč, to je maximum na měsíc. Pak ještě záleží na tom, jestli bys na to maximum měla nárok podle výšky svého, nebo partnerova platu.

kopretina82
autor
25. dub 2012

@j.a.n.i
@palomitacheca
Děkuju moc 😉

palomitacheca
25. dub 2012

@kopretina82 Ještě jsem si vzpomněla na tenhle odkaz http://finance.idnes.cz/nova-kalkulacka-spocite... Tak to můžeš zkusit, kolik ti vyjde 🙂