Změna výše rodičovského příspěvku. Máte zkušenost?

doldol
20. únor 2012

Zdravim vsechny maminky, chci se zepat zda si nektera z vas zmenila vysi rodicaku?Dnes jsem si byla zadat na urade o tuhle zmenu,vse dopadlo OK ale nepochopila jsem jednu vec a trklo mi to az venku. O zmenu jsem zazadala dnes tj.20.2 s tim, ze zmena bude platna az od brezna {byla tam kolonka od kdy chci cerpat tu vyssi castku} no a pani urednice mi rekla,ze ta castka mi prijde az v DUBNU... takze mi vrta hlavou,jestli mi v dubnu prijde i za brezen zpetne?Docela by me nakrklo kdyby ne,pac sem schvalne spechala at to stihnu do konce mesice,aby to pristi mesic uz bylo platny, ale koukam ze sem spechala zbytecne,kdyz mi to daji az v dubnu...nevim,proc to tak potrva teda a jak to teda bude???Ma s tim nektera z vas zkusenost???Predem diky moc za odpovedi 😝 😝

skajana
20. únor 2012

rodičovský příspěvek se vyplácí zpětně - tj. v březnu ti přijde únorový v původní výši a březnový (už zvýšený) ti přijde až v dubnu 🙂 pokud si chtěla mít větší peníze v březnu, musela bys to zařídit už v lednu s platností od února.

zdeniii
20. únor 2012

Měla jsi tam zapsat že chcheš změnu od 1.2., takhle se ti to protáhne zbytečně o měsíc.
Takže když to začne být platné od března, ano vyšší peníze dostaneš až v dubnu funguje to stejně jako výplata od zaměstnavatele. jen nechápu proč jsi dala platnost až od března a ne od února... Já si o to žádala na konci ledna a napsala jsem že to chci od 1.1. a všechno v pohodě, v únoru mi přišly vyšší peníze. Být tebou tak tam ješětě zajdu a změním to, že to žádáš s platností od 1.2!!!! fakt to jde, já jsem to tak udělala.

zdeniii
20. únor 2012

@doldol Měla jsi tam zapsat že chcheš změnu od 1.2., takhle se ti to protáhne zbytečně o měsíc.
Takže když to začne být platné od března, ano vyšší peníze dostaneš až v dubnu funguje to stejně jako výplata od zaměstnavatele. jen nechápu proč jsi dala platnost až od března a ne od února... Já si o to žádala na konci ledna a napsala jsem že to chci od 1.1. a všechno v pohodě, v únoru mi přišly vyšší peníze. Být tebou tak tam ješětě zajdu a změním to, že to žádáš s platností od 1.2!!!! fakt to jde, já jsem to tak udělala.

doldol
autor
20. únor 2012

aaaaach ja sem pitoma 😖 😖 no taky mi to ta baba mohla rict, ja myslela ze to nejde prave,ze kdyz uz sem tento mesic RP dostala,tak ze je pozde ☹ ☹ ale dekuji moc za odpovedi,premyslim jestli tam skocit,ta zenska nebyla zrovna prijemna a to budu asi muset vypsat novy formular?premyslim,jestli by to neslo vyridit telefonicky 😢

zdeniii
20. únor 2012

@doldol určitě si tam dojdi, víš jak ona ti neporsdí přece od toho tam nejsou... je to uhozený, ale bohužel to je chování většiny z nic. Telefonicky ti to neudělají. Vyplň ten papír znovu a dala bych ho na podatelnu s tím, že jsi tamten vyxplnila špatně...

doldol
autor
20. únor 2012

Jeste me tak napadlo,ono se vlastne nic nepokazi kdyz to dostanu az od dubna ne?Ono je na me, kdy si vycerpam tech 220 tisic ne??Ja na to nejak nespecham,jen sem nechtela aby mi nejaky penize propadly...Takze kdyz tu vetsi davku dostanu az v dubnu,tak tim padem se mi i materska dovolena protahne, i kdyby jen o mesic, mam pravdu?

skajana
20. únor 2012

@zdeniii aaaha, tak to sem netušila, že to jde i v únoru na únor 🙂 to mi teda neřekli...klasika 🙂

zdeniii
20. únor 2012

@doldol jjo přesně tak, prodllouží se vyčerpání peněz. Pokud na to nechvátáš nechej to tak ať se s nima nemusíš už dohadovat... Já na to chvátala protože se nám narodí druhé, tak jsem chtěla sthnout navýšení co nejdříve... 😉 i za ty 3 měsíce se mi to vyplatí 🙂

zdeniii
20. únor 2012

@skajana jjo jde to. Holt je jim to fuk! neznám snad žádnou úřednici která by něco poradila... kdyby to šlo z jejich kapsy tak neřeknu, ale měli by tam být pro nás a pomáhat a ne tohle... 😖

doldol
autor
20. únor 2012

Tak to se mi ulevilo. No mam to pobirat rok,taky planujem dalsi,ale myslim ze to stihnu dobrat 😀 Jeste jednou moc dekuji za odpovedi vsem 😝

crca
20. únor 2012

@doldol zrovna dneska jsem si taky měnila RD a napsala jsem tam od února-to mě i poradila,takže už od příštího měsíce budu pobírat vyšší 😉 ,ale jak píšu...to mě poradila paní 😉

doldol
autor
21. únor 2012

Alespoň někdo narazil na normální úřednici-gratuluji, mě se to zatím nepodařilo 😀

olusenka
1. únor 2013

Prosím Vás, když žádám o změnu výše RP, musím vyplňovat zase kompletně celý nový formulář a mít tam zas i podpis manžela (tzn. budu tam muset 2x) nebo stačí jen nahlásit změnu částky???

aner
7. únor 2013

Ahojky,chtěla jsem se zeptat,nevíte někdo náhodou,když jsem neměla nárok na mateřskou a jsem rovnou na rodičáku a na 4 roky,protože jsem nedodala manžela papíry,že si platil soc a zdravotní,abych si mohla zvolit délku rodičáku,zajímalo by mě,zda ty papíry jde dodat zpětně,abych si mohla zvolit výši rodičáku? Nebo už to nejde a musím mít to na 4 roky?

neu.sona
15. srp 2013

Ahoj Holky, potřebovala bych prosím radu. RP pobírám od ledna 2013. Chci si změnit teď jeho výši, ale nevím, jak na to. Vím, že to je každé tři měsíce. Ale teď nevím, zda si tam mám zajít teď, abych měla změnu až od září, nebo jestli tam mohu zajít až v září, abych změnu měla až od října. Nevíte?
Docela bych ještě chtěla mít v září stejné peníze. Jdu z většího na menší. Děkuji 🙂

gabka32
15. srp 2013

@neu.sona já měnila už před rokem a půl, a myslím, že tam byla nějaká prodleva, navíc peníze vám chodí zpětně, takže v září ještě dostanete peníze za srpen.

akinorevvv
14. lis 2013

ahoj holky, ráda bych se zeptala těch, které si změnily výši RP. byla jsem si ji měnit v srpnu - na nižší částku - a už v září mi přišla ta nižší částka. ted jsem si ji byla zase zvýšit - v listopadu - a paní úřednice tentokrát byla nějaká zmatená, že mi to asi vyplatí až v lednu za prosinec, že to platí až od prosince. když jsem jí řekla, že mám již 3 vyplacené částky a muže se to měnit 1x/3 měsíce a po 3 vyplatách, tak kývala hlavou a že mi teda zavolá, jestli to bude od toho prosince nebo už ted za listopad. zatím nevolala, ale furt mi to vrtá hlavou... nebo to zalezi na kazdem UP zvlást? díky za info.

krysulka
2. únor 2014

Měla bych takový dotaz týkající se změny výše rodičovského příspěvku (RP) 😕 Když začnu pobírat max.výši 11500, což mi po skončení PPM vyjde do 2 let dcerky a rozhodnu se na nějakou dobu tu částku snížit např na 7100 načítá se mi pak ten rozdíl? Tedy chápu správně, že se mi ty měsíce budou navyšovat a můžu pak pobírat tu částku dál ikdyž malé už budou dva roky až do úplného vyčerpání RP?? Děkuji. 🙂

arrowka
3. únor 2014

@krysulka Chápeš to správně, v podstatě nikoho už nezajímá, že jsou tvému dítěti dva roky, čerpáš dál, dokud nevyčerpáš 220 000.

krysulka
3. únor 2014

@arrowka děkuju, to jsem chtěla vědět 🙂 je to fajn, že se s tou částkou může takto manipulovat aspoň jedenkrát za ty 3 měsíce...

meluzina12
11. únor 2014

ahoj ženy, měla bych také dotaz k navýšení RP - 27.2. jsem si byla zažádat o navýšení RP a myslela jsem si, že automaticky napíšu od března, ale paní mi poradila, že tam klidně můžu napsat už od ledna! tak jsem se zaradovala (ale blbec nezeptala), že je asi možné získat ten rozdíl (navýšenou částku) zpětně, ale nikde k tomu nemůžu nic najít, tak si říkám, že je to asi blbost, pak ale nerozumím, proč jsem tam měla napsat od ledna 😒 ... nemáte s tím některá také zkušenost? Děkuji 🙂

meluzina12
11. únor 2014

😀 😀 😀 omlouvám se výše uvedený příspěvek, jen co jsem ho napsala, tak mi došla ta blbost ... zřejmě žiju v nějakém časovém posunu a mám pocit, že už je březen. Samozřejmě jsem byla žádat na konci ledna ne února. V tom případě to odpovídá výše uvedeným komentářům a dotazům. Děkuji 🙂

majule_j
11. čer 2014

holky, když si chci zvýšit rodičák, kolik maximálně mi dají? Těch 11.500,- nebo kolik to je? 🙂

marca22
5. říj 2014

Holky muze se rodicak menit kdykoliv myslim tim zmena v rijnu,nebo to musi byt v trimesicnich cyklech brezen,cerven,zari,prisonec? Jak to je?

j.a.n.i
5. říj 2014

@marca22 Může to být kdykoliv, jen to nesmí být dříve než 3 měsíce od předchozí změny.

vincentovamaminka
18. lis 2014

Ahoj holky.. pročítám tady diskuze a zatím jsem nenašla to, co se potřebuji dozvědět.. jsem již od 4.11. na Rodičovské na 3 roky.. budu mít od 1.2. byt s možností trvalého bydliště.. budu pobírat příspěvek na bydlení... a tady se dostávám k jádru problému.. ráda bych si z toho rodičáku vybrala 30.tis kč na vybavení bytu... je to možné nebo to jde pouze formou měsíčních přídavků??? a budou oni počítat těch jednorázových 30 tis. kč do příjmu, tzn. že mi to třeba nevyjde na ten příspěvek na bydlení? nevím, jestli mě chápete a jestli jsem to popsala správně. jde mi o to, že při nájmu 9. tis kč ten příspěvek na bydlení potřebuji a pokud bych si vybrala těch 30 tis., tak abych pak třeba pár měsíců nebyla o suchu... moc děkuji za info, pokud mi někdo rozumí... 🙂

nolies
18. lis 2014

@vincentovamaminka Bohužel tohle nejde. Nejvyšší možná měsíční výše je 11.500.

xpila
18. lis 2014

@vincentovamaminka Žádné jednorázové vybírání rodičovského příspěvku opravdu nejde, ať je to na cokoliv. Maximální měsíční výše je 11.500 Kč, navíc na ní ani každý nedosáhne.

vincentovamaminka
18. lis 2014

@xpila děkuji. 🙂

vincentovamaminka
18. lis 2014

@nolies děkuji. 🙂