Jak je to s možností navýšení rodičovské od 1.1.2018?

marce20
21. lis 2017

Nevíte někdo, jak je to s možností navýšení rodičovksé od 1.1.2018? Dnes jsem se byla ptát na sociálce s tím, že jsem v 11tt a mám doma 13m dceru, takže bych chtěla navýšit rodičovský příspěvek, ať vyčerpám co nejvíce. Cílem mé návštěvy bylo zjistit, jestli se to vyplatí změnit už teď (na těch 11500 Kč) nebo jestli od ledna dostanu víc (a prý dostanu). Vyplnila jsem žádost o navýšení s tím, že v lednu si mám přijít vyplnit další žádost o navýšení a jen co jsem to podepsala, tak se paní v kanceláři začaly handrkovat, jestli mohu přijít v lendu nebo jestli musím přijít až za 3 měsíce. A nedohodly se. Prý to zjistí a dají mi vědět, ale jestli budu moc žádat až za další 3 měsíce, tak přijdu u onějakých 7-14 tis., jen proto, že se nedohodly.

anette30
6. pro 2017

@lenoulinkaa nejlepsi bylo skocit primo na urad.. Ted vim vse 😀

nikoulinka
6. pro 2017

@anette30 presne jak pise lenoulinka... ja na MD narok.mela.a pobirala jsem... a jak jsem psala vyse, na OSSZ mi řekli rozhodne obdobi pro chlapa, jak.jsem.napsala ☺

maanule
6. pro 2017

Už to mám vyřízene... teď jsem měla 11500 CZK a od ledna mi vypočítali vyměřovací základ 960 czk na den... což je super! doma mám 12M chlapečka a čekáme už v dubnu... takže ani tak nestihnu vybrat všech 220k...

ale aji tak dobre... ;)

anette30
6. pro 2017

@nikoulinka jj, mi dnes taky 🙂 vyřízeno. Na prosinec zvednuto na maximum. Od ledna na manzeluv vymer. 🙂

anette30
6. pro 2017

@maanule jsme na tom stejne. Mam 9m holcicku a porod v cervenci. Nestihnu vybrat. Pobiram teprve 4m a 7tis jsem mela 😀

cosimamvybrat
7. pro 2017

Nevíte, jestli se to navýšení v lednu dá udělat už za leden, nebo až od nasledujiciho měsíce, tedy od února? Samozřejmě za předpokladu, že tam člověk nakluse hned první možný úřední den, ne v půlce měsíce.

nikoulinka
7. pro 2017

@cosimamvybrat me pani ma urade tvrdila, ze kdyz dojdu prvni tyden v lednu, tak to stihni za leden (ja mam vyplatni termin 11. v mesici)

anette30
7. pro 2017

@cosimamvybrat vyplaci se to zpetne. Takze, kdyz pujdete v lednu, tak se to da zmenit za leden, dostanete to stejne az v unoru. Mam v planu tam jit taky az na zacatku druheho tydne v lednu a chci menit leden

sunnurse
7. pro 2017

@maanule A to ti zařídili už i za ten leden nebo to tam půjdeš znova?

lenicka2323
21. únor 2018

Krasny večer všem, potrebovala bych poradit jak si muzu vypocitat materskou? Na netu jsem vycetla ze z hrube mzdy ale pak mi znama rikala ze kazdy ma narok na stejne penize tak se v tom moc nevyznam 😞 moc dekuji za radu.

normalnimatka
21. únor 2018

@lenicka2323 odlišuj mateřskou a rodičovskou;)
mateřská se vypočítává ze mzdy, příp. z nějakýho základu (jen v případě studentů a absolventů v urč. případech) danýho státem, rodičák maj všichni stejnej. je to celková částka (220 tisíc pokud nekecám), která se rozpočítá na x měsíců podle tvý volby (pokud si to zvolit můžeš, jsou urč. podmínky)