Zvýšení rodičovské před MD. Počítá se limit po staru?

mar_ti
9. říj 2012

Ahoj všem, mám 2letou holčičku a tří letou variantu. tudíž pobírám 7600,- v současné době jsem těhotná, ve 3tím měsící.
Nástup na mateřskou by měl být někdy v unoru 2013.
Abych nepřišla o celý zbytek peněz, chtěla bych si nechat na pár měsíců(než nastoupím na mateřskou) zvýšit rodičovskou
Když si zajdu na úřad a nechám si zvýšit rodičovskou, bude se limit počítat ještě po staru nebo už se bude zohledňovat po novu limit 220000kč.

na úřadě mi nikdo nebyl schopen odpověd a když jsem se ptala paní kolik mám po dvou letech a 3ch mesicích vyčerpáno, řekla mi že 98000 🙂 při měsíční rodičovské 7600.

Počítala jsem to takto.. cca 24mesicu * 7600= 182 400
220 000 - 182 400 = 37600,- což by mi na tech pár měsíců akorát tak vyšlo.

Předpokládám že zbytek peněz který by třeba zůstal "propadne" státu, ten už mi asi nikdo nevyplatí že?

Ještě bych měla další otázku. Když budu nasupovat na mateřskou v unoru, tak v unoru mi přijde ještě RP nebo už mateřska?

Mockrát všem děkuji za odpovědi.

MarTina

tadlen
9. říj 2012

No nedokážu Ti asi úplně odpovedet - čeká mě to taky , ale rozhodně co bych udělala na TVém místě, že bych si navýšila rodičovský příspěvek na maximální částku tj. 11500,- Kč, víc Ti nedají, ale abys odčerpala co nejvíc peněz na které máš nárok, samozřejmě, že zbytek propadne státu ☹

katunka82
9. říj 2012

V prvnim dotazem neporadim.... me mel koncit rodicak 14.9.2012 a 12.9.2012 jsem nastoupila na dalsi materskou, vyslo to na knap 🙂

A tento mesic mi prisel cely rodicak + pomerna cast za zari materske 🙂

ladenka
9. říj 2012

Doufám, že se najde někdo informovaný. Protože mě bude čekat naprosto to samé.

citun
10. říj 2012