2. dítě - ano či ne?

vera20
27. srp 2017

Ahoj holky, zajímá mě váš názor, jít do druhého dítěte nebo ne? Hodně ve zkratce. Manžel není rodinný typ, sice prcka už máme ale na 99% jsem přesvědčená, že ho má jen že se to má. Co se malej narodil se to mezi náma strašně zhoršilo a téměř denně se hádáme, jsem toho názoru že je to sobec zahleděný do sebe. S prckem mi nepomáhá a raději opravdu raději si dělá práci kolem baráku a ještě lítá po brigádách. Jsem za to samozřejmě řada, ale když potřebuju třeba na nakup-proste ho nepohlida, když potřebuju aby šel s malým ven abych mohla třeba uklidit tak prostě nejde. Jsem sama a nebo mi kluka hlídají naší. Manžel ne. Jsem na vážkách zda do druhého jít nebo ne. Manžel druhé nevhce-pry z finančních důvodu. A to finančně jsme na tom troufám si říct hodně dobře. Těch aspektů jak se manžel chová je více, třeba si s ním dokáže hrát tak max půl hodiny a už ho to nebaví a nebo ho za každou kravinu bouchne přes zadek. Co myslíte?

vera20
autor
27. srp 2017

Jo a ještě jsem chtěla říct že když už jsem ho přesvědčila abysme druhé měli tak jen prý kvůli mě, protože druhé strašně moc chci. Ale​ při každé hádce mi foukne že druhé prostě nebude.

beetlejuice1666
27. srp 2017

@vera20 vubec nechapu, ze za tehle situace premyslis nad druhym ditetem. Pro Kristovy rany, dite neni morce! Vas vztah je v troskach a ty do toho chces tehotnet? Co si od toho slibujes?

vera20
autor
27. srp 2017

@beetlejuice1666 jsem asi blázen vid, moc bych chtěla pro našeho malého sourozence, miluje dětičky a jedináčka prostě nechci i za cenu že bych měla být na vše sama ale teď začínám pochybovat

miaellen
27. srp 2017

@beetlejuice1666 souhlasim a veta "za kazdou kravinu ho bouchne pres zadek". mam sto chuti napsat "chudak dite". pardon za uprimnost !

beetlejuice1666
27. srp 2017

@vera20 ano, za techto okolnosti je to hola blbost. Partnera si tim nepriblizis a vas pravdepodobny rozchod by odesraly dve deti. Radim dobre, ted na to zapomen. Kamaradka byla ve stejne situaci, myslela, ze vztah dite opravi. Nakonec sla na potrat, protoze ji doslo, ze ne, ze to nedaji a ona by neuzivila sama dve deti.

vera20
autor
27. srp 2017

@miaellen jo chudák dítě. Taky už jsem se s ním o tom dost zhadala..prý já mu dám taky přes zadek, ale už nevidí to že já jsem s ním od rána do večera sama a on sotva dvě hodiny ho vidí

vera20
autor
27. srp 2017

@beetlejuice1666 já nechci zachraňovat vztah, ten už zachránit nejde. Prostě je sobec a sobcem zůstane ale jde o mě a o to že chci pro něj sourozence

miaellen
27. srp 2017

@vera20 ted jste vy sobec ! ze chcete sourozence, tak me jedno decko bite za kravinu s otcem, co na nej se*e, ale rovnou dve v teto situaci. nechapu !!!

beetlejuice1666
27. srp 2017

@vera20 tak si fakt nech zajit chut. Udelala bys neuveritelnou blbost. Jsi zodpovedna za zivot a dobre detstvi svych deti. Pokud budes drit bidu s nouzi a ejste se budes s ex ahndrkovat o cokoliv, tak nechtene ublizis (ublizite) dvema detem.

demetritis
27. srp 2017

Tak pockej na jineho chlapa, je jednoduší zustat z jednim nez se dvemi detmi. A treba ten ravej uz nekde ceka

vera20
autor
27. srp 2017

Jo asi máte pravdu, dřív byl manžel úplně jinej, když bylo klukovi rok a půl tak řekl že si dítě neměl pořizovat a zenit se. Nechápu.

beetlejuice1666
27. srp 2017

@vera20 uz jsem to psala jinde. Lidi se nemeni, jen se prestavaji hlidat.

vera20
autor
28. srp 2017

@beetlejuice1666 vím, že dítě ten vztah zmeni, ale buď ho posílí a nebo to jde do háje. Manžel dítě chtěl, pak ale řekl že si to představoval jinak, nevím jak. Nemám v plánu se rozvádět, jen jsem po dvou letech nad tím rezignovala, čím víc jsem se snažila aby to bylo mezi náma fajn tím to bylo horší.

sabyv
28. srp 2017

Já bych se rozvedla...stejně ti s malým nepomáhá, tak ať ti platí a ty si můžeš najít muže, který má rád děti a bude se jim věnovat...nesnesla bych, abych žila s takovým člověkem, který pro mé dítě není tátou. Určitě bych druhé miminko s takovým člověkem nechtěla a šla bych co nejdříve od něj.

rajecka
28. srp 2017

z mého pohledu máš tři možnosti. Nechat to tak, jak to je, zůstat jen u jednoho dítěte a nějak spolu dožít. Pokud ale opravdu toužíš mít dvě děti, tak budeš už celý život nešťastná. Druhá možnost je rozvést se a doufat, že najdeš fajn chlapa, s kterým budeš spokojená, bude mít rád tvoje dítě a bude s tebou chtít mít další, v nějakém rozumném časovém horizontu, aby si děti rozuměly. Třetí možnost je pořídit si druhé, vykašlat se na chlapa, nechat ho ať si žije po svém, nevyčítat, nežádat pomoc, zvládnout to sama a užívat si svoje děti a život ukáže, co bude dál. Ať už to dopadne jakkoli, myslím, že nikdy nebudeš litovat, že máš dvě děti.

zuzineckah
28. srp 2017

Tenhle masochismus nechapu... a ještě přemýšlíš nad druhým dítětem🤤to mi přijde sobecké až hrůza. Začni přemýšlet.
@beetlejuice1666 tak. A já bych řekla,že když člověk nechce být slepý,tak to vidí dřív než přijdou děti...

zuzana_ka
28. srp 2017

@vera20 můj manžel mi s malou taky nepomůže! Všude jí tahám sebou, úřady, doktoři, nákupy... Někdy prostě nechce, ale někdy opravdu, skrz práci, nemůže. Už to neřeším... smířila jsem se s tím.

Někteří chlapi prostě nemají v sobě to starání.... a čím víc na ně ženská tlačí, tím víc je to se*e a pak akorát dělají zlou...

Jsem zase naopak na sebe pyšná, že všechno zvládám... za půl roku budeme mít druhý a opět nepočítám s tím, že by pomáhal. Mě stačí, že je bude mít rád, vezme nás na výlety, bude domů nosit peníze a postaví nám domek...

puresin
28. srp 2017

@vera20 ??? To je vazne mineny dotaz? Mit ci nemit druhe dite s muzem, ktery nechtel (a vicemene stale nechce) ani dite prvni, a nejspis moc nestoji ani o me?.... Zertujes. 🙄

vera20
autor
28. srp 2017

@rajecka tvoje odpověď se mi moc líbí, určitě bych nelitovala že nám dvě děti. Určitě kdybych měla v plánu se rozvádět tak do toho nejdu.

vera20
autor
28. srp 2017

@puresin než se malej narodil byl úplně jiný, na dítě se těšil a chtěl ho. Pak co se narodil se chová jak kdybysme byli spolu 20 let. Kdyby byl takový od začátku určitě bych asi teď byla jinde.

vera20
autor
28. srp 2017

@zuzana_ka jo on se o nás taky postará, shání peníze a na práci líný není. Jsem na sebe taky pyšná že to dokážu zvládat sama. Asi jsem na tom stejně jako ty. Takže ty bys s druhým problém neměla?

zuzana_ka
28. srp 2017

@vera20 určitě nebude problém. Naučila jsem se takové samostatnosti. Např. dneska jdu s dcerou na stavební úřad 😀 a ona není z těch, co vydrží v koutě 😀 takže bude sranda...
Zvládám i nákupy. Už si ani nepamatuju, kdy jsem byla s manželem na velkém nákupu....
Ale má zase jiné přednosti, které oceňuji...

vera20
autor
28. srp 2017

@zuzana_ka je to sobecké jak tady některé výše uváděly?

rajecka
28. srp 2017

@vera20 Není to sobecké, člověk přece nikdy neví, jak vztahy dopadnou. Můžou mít ženský 4 děti se super chlapem, který se jednou někde zblázní a odejde a ony se z toho zhroutí. U tebe naopak se to může časem zlomit a může to být zase skvělý, člověk nikdy neví, co život přinese. Já v tomhle jsem teda hroznej cynik, já chlapa k životu nepotřebuju, naopak si ráda život s dětma organizuju sama a jeho přítomnost beru jako příjemný zpestření, že podnikneme nějaký výlet apod a to mi stačí. Zvládnout se dá všechno, musíš hlavně chtít a srovnat si to v hlavě, co je pro tebe prioritní. A nehysterčit, když toho na tebe bude moc 🙂

zuzana_ka
28. srp 2017

@vera20
To musíš vědět ty, jak to doma máte🙂 určitě bych nebrala takové rychlé soudy jako že doma nepomáhá, tak to je na rozvod!
Taky věta, že dítě nechtěl a že se neměl ženit... to mohlo být klidně v afektu a třeba mu to pak bylo líto...
Jestli mu dá přes zadek za každou kravinu - toto jsem s manželem taky řešila. Vadilo mě, že občas byl na malou jak pes, tak jsem mu trošku ukázala jak na ní, dal si říct a musel uznat, že plácání přes zadek bylo kolikrát opravdu zbytečné...
Co nějaká partnerská poradna? Šel by?

vera20
autor
28. srp 2017

@rajecka já si to vlastně užívám taky vše sama s dítětem, nebo s mojí mamkou. Vím že když by bylo psychicky nejhůř mám za barákem hned moje rodiče. Pro mě je priorita dvě děti a mít z nich radost, jsem mladá, je mi 27 a manželovi 35 ale vím co od života chci

vera20
autor
28. srp 2017

@zuzana_ka neřeším manželskou krizi, jen jsem dala příklad jak se chová, samozřejmě vím že jiní chlapi jsou třeba lepší, rozvádět se ale nechci, jen jsem to mezi náma přestala řešit a jen jsem chtěla znát pár názoru jak by se zachovali třeba na mém místě. Vím že náš vztah by mohl být o hromadu lepší, ale ... Jde mi prostě o druhého sviště

mr_falko
28. srp 2017

vychovavat dalsi dite v tomhle pseoudo-vztahu a davat mu tak hodne spatny priklad do zivota je ciry zoufalstvi a jeste k tomu dost sobecky....

rajecka
28. srp 2017

@vera20 Tak jestli máš takhle podporu rodičů, tak bych vůbec neváhala. Snaž se s ním nehádat a uvidíš, že vám bude fajn. Jako chlapi můžou přijít, odejít ale děti ti zůstanou napořád. Pokud tím vztahem netrpíš ty ani děti, tak mi vždycky připadá lepší varianta zůstat pohromadě, než se rozcházet a hledat nový vztah, vodit domů nové tatínky, zklamávat sebe, děti.....

mr_falko
28. srp 2017

@zuzana_ka to prece neni o samostatnosti, ne? Taky se o sebe i malou postaram sama, ale proc bych to sakra delala, kdyz to dite je NASE

deti prejimaji nase vzorce chovani, takze vychovas rovnou dve, ktery si budou myslet, ze je normalni to, jak je to u vas doma....