3 děti a dlouhodobá nevěra manžela, dokázaly byste věřit?

majka39
2. únor 2014

Ahoj, začnu tím, že jsme s manželem 14 let a máme 3 děti 10,8 a roční holčičku.
Před měsícem jsem náhodně narazila na sms (objevuje se mu automaticky na telefonu) a byla to velmi osobní sms. Jelikož už jsem měla podezření na jaře, v létě a teď tohle, dala jsem s ním diskuzi, jestli někoho nemá. Vše zapřela tvrdil, že si dotyčná udělala legraci. Nicméně žena to většinou vycítí a já věděla, že lže. A už jsem to nevydržela a nejsem na to hrdá, ale tajně jsem si půjčila manželův mobil a napsala oné vdané paní a v podstatě jsem během noci z ní dostala informace, které jsem chtěla - prostě už sjem chtěla vědět na čem jsem.
Takže jsem se dozěvděla, že vztah trvá 1,5 roku (byla jsem v 17 týdnu) na vysoce rizikovém těhotenství sledována několika lékaři a vím, kdy to začalo, jelikož v té době začaly mé první gynekologické problémy vůbec. Silná kvasinková infekce, ATB a opakovalo se to po 2 měsících - můj gynekolog řekl, že po tom všem jsem mohla předčasně porodit nebo potratit. Manžel neměl ani tolik soudnosti si vzít kondom.
Promluvila jsem s manželem a přiznal se. Spal s ní cca 8x bez kondomu, dál měl ještě 2 úlety jeden před 5ti lety (měla jsem gynekologické opary) a jeden ještě před koncem tohoto roku, vše bez ochrany. Podle sms je do ěnj milenka zamilovaná (má manžela a dítě), manžel ji podle mého nemiluje. Nicméně každý den si volali a psali.
Přede mnou telefonicky okamžitě ukončil vztah s milenkou. Tvrdí, jak se změní, že nás miluje a nechce o nás přijít.
A je pravda, že od nového roku, kdy to prasklo, se opravdu snaží, ale otázka je, jak dlouho mu to vydrží. Problém je teď u mne. Jsem jak na houpačce. Chvíli myslím, že to dám, že mu zkusím věřit a pak to na mne zase padne a představuji si, jak po sexu s ní přišel domů a dal si ještě jednou se mnou.
Pokud bych neměla tři děti, které ho bezmezně milují a on je taky, neváhala bych a byl by konec. Máme i společný velký dům a spoustu společných zážitků.
Objednali jsme se do manželské poradny - oba to potřebujeme. Je pravda, že při mém riziku v těhotenství byl sex minimálně a s miminkem a 2 dětmi na to taky extra nálada nebyla. A už jsem se jen bála večer otázky "Dáš mi?"(manžel je skoro stále v práci a chodí domů v 8 večer).
Teď momentálně to řeším tak, že se konečně trochu věnuji sama sobě, zdravě jím, začala jsem zase cvičit a pečovat o sebe.
Je tu některá z Vás, která si prošla něčím podobným a manžel se opravdu změnil a vše třeba bylo k lepšímu a vztah vydržel?
A vy ostatní, jak byste se asi zachovaly? Dokázala byste po tom všem věřit?

monikabie
2. únor 2014

Takže ty jsi byla na vysoce rizikovém těhotenství a on Ti začal zahýbat? Troch sobec který hledí jen na své potřeby né? Nevím ale tohle nechápu no...

lenkaef
2. únor 2014

@majka39 asi bych mu už nikdy nevěřila.Je dobře,že chcete navštívit porsdnu.
Je vidět,že pro váš vztah chcete něco dělat.
Každopádně držím pěsti,ať to ustojíte!!!
Hodně sil! ;o)

majka39
autor
2. únor 2014

To je to, co mne asi mrzí nejvíc. To, že jsem byla hlídaná v Gennetu, pak na gynekologii, na hematologii a ještě se štítnou žlázou (mám za sebou celkem 7 potratů - nechtěných s 5ti vyčištěními) a proto to riziko.
A nejhorší, s čím se nejhůř srovnávám, je pro mne to, že si ani nevzal ochranu a ani, když jsem těhotná přiběhla z gynekologie, co všechno mám najednou za problémy...
Ano, myslel opravdu pouze a jen na sebe.
Teď se snaží opravdu hodně. Tvrdí, že když vidí, jak mi ublížil, tak by to nikdy neudělal. Ale věřit - to už fakt nevím.

lenkaef
2. únor 2014

@majka39 nevím z toho co píšeš....mám pocit,že když se to provalilo chce najednou vše zachránit a uvědomuje si co vše ri udělal a ublížil.Až teď?!?Když se začíná doma něco dít?Ztrácí pevnou půdu pod nahama.
Já už bych mu věřit nemohla.

majka39
autor
2. únor 2014

@lenkaef To je taky ten můj problém. Ano, říkal, že nepočítal s tím, že se to provalí. Přiznal, že ho vůbec nenapadly následky (ve 45 letech?.....)
No jo, ale jsou tu naše 3 děti, které ho zbožňují. A to je jediné, proč zatím neodcházím.
Před dětmi je doma vše perfektní - společné snídaně, večeře, procházky a v noci potichu trpím a brečím....
Společně s provalenou nevěrou měl úraz, který mu prý přehodnotil život, ale kdo ví...
Jinak samzřejmě z toho mám stejný pocit jako ty.

codal
2. únor 2014

@lenkaef Musím říct, že souhlasím s lenkaef...to nevěděl, že ti ubližuje, když spal s jinou, bez ochrany, když ty ležíš s nohama nahoře, aby nepřišla o vaše miminko? Věděl to moc dobře, ale bylo mu to jedno...teď se sanží protože mu teče do bot, zase mu jde jen o sebe, aby on nepřišel o zázemí a o rodinu...dokud to neprasklo, tak nad tím nepřemýšlel a bylo mi jedno, jak ty se cítíš, hlavně když on byl spokojenej a užíval si... získat zpět důvěru v takovém případě je hodně těžké a ty budeš muset být hrozně silná... manželská poradna je určitě dobrá cesta k tomu, abyste si minimálně hodně věcí vyjasnili, řekli a podívali se na to jinýma očima... a uvidíte, co se z toho vyvrbí..neříkám, že se to nemůže podařit a že se manžel nemůže změnit, ale je to běh na dlouhou trať s nejistým koncem... a velkou práci budeš muset udělat i ty sama na sobě, abys dokázala odpustit a nepřipomínat... přeju hodně štěstí!

jadane
2. únor 2014

Ja jsem v podobne situaci. Pritel mi sice neni neverny( myslim), ale holduje alkoholu, kolikrat zmizi treba i na dva dny. Je nezodpovedny, neni nej spolehnuti, na vsechno jsem prakticky sama. Nekolikrat behem osmi let jsem ho upozornila, ze od nej odejdu. Nikdy se nezmenil. Az ted, kdyz jsem si nasla bydleni( za tri mesice bych se mela stehovat) tak predvadi plactive sceny. Presne tak, proste mu tece do bot. Ale ja vim, ze kdyz ted povolim, tak se to bude jenom zhorsovat, znam to uz od byvaleho manzela.

majka39
autor
2. únor 2014

@codal Když problém je v tom, že ty ženy byly v podstatě 3. 22.12. měl milenku, 24.12. měl sex se mnou a 29.12. s tou náhodnou známostí jednu rychlovku.
Pak jsem zase chytla kvasinky. Na gynekologii jsem snad častěji než v pekárně. Samozřejmě jsem si nechala udělat veškeré testy co šly.
Můj manžel je vysoce společenský, oblíbený a má spoustu přátel, což souvisí i s tím, že rád s nimi zajde posedět (1x za 14 dní až do rána). To prý také změní.
@jadane Můj manžel je spíš hodně společenský a pro kamarády a sport jak dělaný. Jinak se doma nijak neopíjí, prostě potřebuje společnost. Finančně i pracovně je zodpovědný. Jen mi připadá jak 14ti letý kluk, co musí chodit na diskotéky a lovit slečny. Zjistila jsem, že v noci z těch jeho výprav obvolává různé další kamarádky..... Pokud bych byla v tvé situaci - bez dětí a bez společného velkého majteku, rozsekla bych to také hned.

dehors
2. únor 2014

@majka39 ahoj... to je situace! já tedy trochu chápu, že když chlap potřebuje sex a doma to není, tak po určitý době se spustí jinde (prostě sex a jídlo jsou nejsilnější pudy a s tím nic neuděláme...). navíc moje představa: doma je ženská v teplákách a uřvaný dítě, venku paní, co se pro něj nastrojí a je prostě úžasná (jak jinak, když jí vidí jen chvilku, když je na něj zrovna připravená a vyladěná...). je fajn, že jsi se začala o sebe starat. sama to cítím, jak je potřeba, aby se žena sobě a svýmu muži prostě dlouhodobě líbila.
co mi na tom vadí, je, že ohrožoval tebe i dítě infekcema. to mi přijde bezohledný a necitlivý. měla bych problém se od toho oprostit a začít znovu. na druhou stranu já věřím tomu, že při nějakých závažných zážitcích si lidi můžou něco uvědomit a můžou se změnit, resp. že k nějakým rozhodnutím můžou dozrát. psycholog nebo psychoterapeut by vám v tom mohl pomoct. držím palce!

laurital
2. únor 2014

@majka39 Možná bych kvůli dětem dokázala skousnout nevěru, ale ne to, že je tak bezohledný a blbý, že si ani nevezme kondom a ohrožuje rodinu pohl. chorobami.

majka39
autor
2. únor 2014

@dehors Zajímavé je to, že milenka není ani mladší a ani hezčí (kamarád, jediný, který to ví, to komentoval slovy: "To si teda chlapec nepolepšil") a ta poslední je na tom ještě hůře.
Ale jo, nestarala jsem se o sebe, vytahaný tepláky taky byly i uřvaný dítě.
Takže jsem vzala kartu a jelikož jsem na sobě opravdu šetřila, nakoupila si nějaký hadříky, začala cvičit a upravovat se. Kamarád to vtipně okomentoval slovy "Ještě 2 nevěry a bude z tebe neuvěřitelná kočka" 🙂. To mě alespoň rozesmálo.
Myslím, že můj problém byl v tom, mít se ráda.
Takže buď se z toho odpíchnem nebo nás to holt zahubí. Ale ty deprese a myšlenky mám v hlavě uhnízděný a nemůžu se jich jakkoli zbavit.

majka39
autor
2. únor 2014

Je tu některá, která přestála podobnou situaci? Jak se s tím vyrovnala?

codal
2. únor 2014

@majka39 o to je to horší, že to nebyla jedna milenka ale vícero úletů, to je prostě šílený... nevím, co poradit, nevím, jak moc je pro tebe důležité zachovat rodinu na úkor sebe sama, jestli jsi schopná něco takového odpustit, to víš jen ty... jen bych ti přála, aby ses co nejméně trápila...
@dehors to miminko chtěli oba, ona taky nemohla mít sex, dokonce měla velké zdravotní problémy a taky to vydržela, to že dlouho neměl sex, není omluva... když se rozhodnu mít dítě, musím převzít i všechny následky toho rozhodnutí, musí počítat s tím, že sexu bude méně kvůli možným problémům, velké únavě, že žena přibere a nebude mít tolik času se třeba o sebe tak skvěle starat a že pozoronost, která patřila manželovi se přesune z velké části na prcka...chlap by jí přece v takových chvílích měl být oporou, jsou to jejich děti, společné rozhodnutí, jejich rodina, jejich život... je velké hrdinství (místo pomoci manželce, která mi porodila dítě) si najít náhradu, která bude splňovat jeho stále stejně vysoké nároky, protože proč by se omezoval, on je chlap, on to potřebuje... ??????

dehors
2. únor 2014

@majka39 myslím, že je úplně jedno, jestli je "objektivně" hezčí. je vzácnější, pravděpodobně je vždycky upravená, dobře naladěná, nic složitýho s ní nemusí řešit a nevidí jí nikdy upachtěnou, ukoptěnou, nemocnou... nj. znám to z vlastní zkušenosti. když už se někam vystrojím, je to ven s někým jiným, kde on mě nevidí (do práce, ven s kamarádkama atp.). takže doma jsou jen tepláky, odlíčenej obličej atp. nic moc 🙂. držím palce. myslím, že někdy zapomínáme, jaké si nás vzali a co z nás "vyrostlo".

jadane
2. únor 2014

@majka39 ja uz jsem prave pevne rozhodnuta, nechci aby deti v tomhle vyrustaly. A nervozni unavena mama pro ne taky neni to nejlepsi.

dehors
2. únor 2014

@codal nj. nevím... já jako skalní neodarwinistka jsem přesvědčená, že přemluvit pudy morálkou je fakt těžký. možná krátkodobě, ale ne na dlouho. neříkám, že se zachoval správně, jen říkám, že to je pochopitelný (pro mě). taky neříkám, že by mě to nenaštvalo a že bych se s tím uměla vyrovnat. jen chci říct, že nevěra neznamená, že manžel je bezcharakterní chcípák, kterýho je potřeba zatratit. prostě jen v nějakých situacích selhal.

llluckaaa
2. únor 2014

@majka39 Ahoj, já v této situaci nikdy nebyla a hrozně těžko se tak radí, jak se zachovat nebo si představovat, jak bych se zachovala já 😒 Jako nevěra je jedna věc a možná bych byla ochotná ji kvůli své lásce, jeho vztahu k dětem a jinak bezproblémovému manželství překousnout, ale teda že ty ležíš doma na rizikovém, řešíš opakovaně různé infekce, on si to někde rozdá s nějakou ženskou bez kondomu a pak je ještě schopný jít bez kondomu s tebou.... Promiň, ale to mi přijde krajně nezodpovědné a nechutné 😝 To by mě asi přešla veškerá chuť na nějaké milostné radovánky s ním 😝

majka39
autor
2. únor 2014

@codal Myslím, že jsi to vystihla úplně přesně. Trochu sázím na tu manželskou poradnu.
Já jsem připravená stanovit jasné mantinely pro nás pro oba - musíme trávit společný čas, svůj soukromý čas po svém a čas s rodinou.
Ale je pravda, že nebýt těch shod náhod, tak bych na to ani vůbec nepřišla, byl velmi pečlivý, co se týče skrývání. Nebýt té jeho nehody, nemám ani žádný důkaz, jen tušení. Už jsem na dámu narazila na jaře a měli jsme rozhovor. Řekl, že jsem si to vykonstruovala, že si s ní jen povídá a že o nic nejde. Myslím, že tehdy to měl ukončit.
@dehors Milenka je samozřejmě vzácnější a nemyslím upravenější, ale vím, že je chápavá a vždy připravená na rozhovor a na sex (jelikož je zamilovaná).
Teď mě manžel neupravenou nevidí. Ale tady ani tak nejde o změny - mě to sice nakoplo k péči o sebe sama. Jde tady o to léčení na gynekologii každé 2 měsíce, o to, že mu nevadilo mít milenku, za 3 dny mne a za 4 dny náhodný sex.
Nicméně po rozhovoru milenka naposledy napsala, že mi manžel řekne v tu chvíli cokoli, jen aby měl klid. Z toho chápu, že ona je přesvědčená, že to bude pokračovat, až se to uklidní.

lenkaef
2. únor 2014

@jadane Hodně sil a obdivuji,jak ses rozhodla.
Určitě jsi udělala moc dobře!!! ;o)

gepe
2. únor 2014

@majka39 sice je hezky, ze jsi se nechala otestovat, a co on? Nemluve o nemocech, co se v rozborech neprojevi hned.
Zkusenost nemam diky bohu s neverou. Chovani Tveho manzela v oblasti nechraneneho sexu i s nahodnymi zenami je za me vysoce rizikove a naprosto nezodpovedne k vasim detem. Nechci byt fatalista, avsak takhle muzou prijit o oba rodice.

majka39
autor
2. únor 2014

@gepe Už když jsme se brali, řekla jsem mu, že ohledně nevěry, kterou bych případně dokázala překousnout mám 2 zásadní podmínky - nesmělo by se jednat o dlouhodobou záležitost a vždy by musel chránit mé zdraví a zdraví naší rodiny.
Tohle jsem mu x krát průběžně opakovala.
Ještě se mi chlubil, jak má všude po kapsách kondomy a jak vidím, že nejsou nepoužité (nevadilo mi, že nosí kondomy, byla jsem ráda). A tím se mi v podstatě vysmíval.
Jsem úzkostlivě citlivá na své zdraví - nesedám si u nikoho nikdy ani na prkénko, pravidelně chodím na gynekologii a vůbec se o sebe v tomto ohledu dost starám.
No a on měl milenku, se kterou si každý den rok a půl telefonoval a chodili i do hodinového hotelu apod. A pak nikdy v životě, i když měl všude po kapsách, u dokladů, v bundě kondomy, ho nepoužil.
Nechala jsem si udělat všechna vyšetření, která monetálně jdou. Za 3 měsíce samozřejmě AIDS - to musím počkat. Manžel chodí dávat pravidelně krev a plazmu, naposledy v prosinci, tak tam také dělají spoustu testů s krví.
Ale máš pravdu, že promluvím s gynekologem, co je potřeba otestovat u něj (vše i AIDS apod), to je určitě dobrý nápad.

kajalka
2. únor 2014

@majka39 Promiň, ale kdyby můj muž nosil po kapsách preventivně kondomy, tak s ním vytřu podlahu ve chvíli, kdy na to přijdu.

laurital
2. únor 2014

@majka39 Čím více to čtu, tím více je mi z toho smutno.

S chlapem, který evidentně skočí na cokoliv ženského pohlaví pod sedmdesát let a manželku několikrát nakazí pohlavní chorobou, bych klidně mohla mít Klapzubovu jedenáctku a spoluvlastnit Karlštejn a i tak by tohle pro mě nebyl relevantní důvod, abych ho s velkou parádou nesbalila a neposlala užívat si do víru jeho oblíbené diskotékové zábavy, vhodné tak maximálně pro pubescentní jedince a ne pro ženatého tátu tří dětí.A nezastavily by mě ani naše společné zážitky, protože ty by hravě překryly ty mé z venerologie.

gepe
2. únor 2014

@majka39 nerozumim proc by jsi mela resit Ty se svym gynekologem, na co se ma nechat otestovat manzel? Vzdyt on sam by se mel primarne o to prece zajimat, pokud mu jeho rodina neni lhostejna! Za me, me se tohle stat, tak deti nedeti, minulost atd... sam to svym naprosto nezodpovednym chovanim - "zabil". Hazarduje se svym zdravim a naprosto bezohledne i s Tvym, ci deti - nikde neni psano, ze napr. nemohl/nemuze chytit hepatitis. Kor, uz vubec nechapu ten pristup v 45ti letech, ze se to neprovali a vedomeho, evidentne cileneho a opakovaneho nepouzivani kondomu.
Okamzite z fleku by sel treba i jen s igelitkou z domu at si pro dalsi veci prijde jindy a jeste by mohl byt teoreticky rad, ze pres ty jeho testosteronem nadity *** radne ode me nedostal.

samik2008
2. únor 2014

@majka39 tvůj manžel nosil(nosí) po kapsách kondomy a tobě to nevadilo(nevadí)??? Tomu teda fakt nerozumím

lenkaef
2. únor 2014

@majka39 já už bych ten vztah snad ani zachraňovat nechtěla.Ač to bude znít divně....možná nejvíce kvůli dětem...
Křiváka mít za vzor...

majka39
autor
2. únor 2014

@laurital Tak to mne i trochu pobavilo (jestli se to tak dá vůbec v mé situaci říct).
Ano, můj muž neumí říct ne. A teď jsem opravdu zkontrolovala nejnošenější věci (spí teď s malým) a jeden kondom má v každé zimní bundě, v kapse s doklady a v používaných kalhotech.
Na gynekologii jsem byla posledních 17 dní 3x.

Dům je velký, ale dá se říct v rámci možností uklizený, děti jsou naučené (samé jedničky), já o sebe od podzimu pečuji (předtím to nestálo za moc) a stejně si prostě ten sex s dalšíma neodpustil - viz ten vystupňovaný prosinec.

Jak tak sleduji diskuzi, tak by se asi nenašla jediná (možná codal by asi zkusila manželskou poradnu). Jinak tu asi není žádná, která by mu dala moc šancí, je to tak?

Jsem trochu na vahách, mám ho ráda a to mi samozřejmě ztemňuje logicky úsudek...

majka39
autor
2. únor 2014

@samik2008 Vždy jsem tvrdila, že bych asi dokázala odpustit jednorázovou nevěru (nechtěla bych o ní samozřejmě vědět), ale musel by mě zdravotně ochránit. Proto jsem byla raději, že měl u sebe kondomy. Jednorázovou nevěru s ochranou bych asi dokázala odpustit. Možná je to špatné, ale s 3 dětma člověk dokáže asi odpustit více.

Nicméně má situace je opravdu jiná. Porušil dohodnutá pravidla. Jinak děti samozřejmě netuší ani tršoku, že mezi námi něco momentálně dost neklape.

samik2008
2. únor 2014

@majka39 no já to vlastně chápu tak,že tvůj manžel chce být nevěrný ať je to s tou nebo jinou,jen asi zapomíná na tu ochranu. Nezlob se,ale s takovým chlapem bych nebyla ani v jedné místnosti

laurital
2. únor 2014

@majka39 Podívej, ona nevěra se odpustit dá, jestli se dá odpustit i delší paralelní vztah je věc druhá, ale já se tak nějak domnívám, že nevěra jako taková u vás není ten hlavní problém.Ta je jen důsledkem absolutně nezodpovědného a nedospělého chování tvého muže.Manželství není žalář, ale i tak si myslím, že pětačtyřicetiletý chlap nemá po nocích courat po diskotékách a obvolávat náhodné známosti.Zásadní problém vidím v povaze tvého muže a tu jen tak nezměníš.Vždyť se chová jako nadržený pubescent a musí být ostatním pro smích.