3letý syn nechce spát sám

jirinka21
25. kvě 2018

Ahoj nevím do jaké skupiny bych tohle mohla napsat, ale potřebuji od vás pomoci. S při­te­lem má­me sko­ro 3 le­té­ho sy­na, a co se tý­če spa­ní přes noc, ne­mů­že­me si stě­žo­vat. Pad­ne 8 ho­di­na ve­čer a to ví, že je čas do po­ste­le, a v ten oka­mžik spí. Je­nomže rá­no tak ko­lem 4-5 se pro­bu­dím, a on le­ží buď ve­d­le mě, ne­bo pří­te­le roz­va­le­nej jak král, a jakmi­le na něj sáh­ne­me, že ho chce­me přen­dat spus­tí se ex­trém­ní je­čák. A takhle to je kaž­dé rá­no a tr­vá to už přes rok. Pří­tel se roz­ho­dl, že by po do­bu toho, co to takhle bu­de tr­vat přespával v oby­vá­ku. A já ho tam ne­chci ne­chat spát tře­ba 2 roky. Po­ra­dí­te mi co by mi po­moh­lo?

therenka
26. kvě 2018

Jestli přítel vyhrožuje antidepresivama, tak mám obavu, že větší problém než synovo noční stěhování do vaší postele, je uplně někde jinde...
Zrovna téma spaní mi přijde jako uplně jasná věc a pokud dítě má tu potřebu, tak nevidím důvod proč ho nutit spát někde v izolaci, do 15ti v posteli rodičů určitě nebude, takže toto neřešíme a hold se pár let jen nevyspíme dokonale, jsou i horší věci...

podaji
26. kvě 2018

Já autorku chápu. Taky jeden čas spal malý s námi. Na jednu stranu hezký ale já se prostě nevyspala. Řeči typu užívej si to a bla bla jo a přes den se o něj stará chodící mrkvola... takže jsem to prostě zarazila. Spí s námi občas když je nemocný nebo má bolení. Koupili jsme mu velikánského plyšového medvěda a bez něj se nehne. Spí spolu pěkně ve své velké posteli v pokojíku a jsme šťastní všichni. Ráno za mnou kolem sedmé prcek přijde a dospavame do půl 9. A to už je taťka dávno v práci tak se může rozvalovat co hrdlo ráčí.

bayt
26. kvě 2018

@therenka Já jsem tedy pro kontaktní rodičovství a podobně, ale tříleté dítě je dost staré na to, aby spalo samo. Vždyť takhle bude spinkat třeba i ve školce. Pár let se nevyspat - no nevím, ale to můžou rodiče i dítě odnést tak akorát na zdraví, a jako dobrou matku si představuji něco jiného než chodící zombie.

ladyhacek
26. kvě 2018

syn má 3r a 2m teď už zvládne spát celou noc ve svém pokojíku (máme ho tedy propojený z ložnicí. Ale měl období kdy spal jen s námi (asi 2m před 2rokem?-to mu asi rostli zuby). Manžel byl (je) proti spaní ve společné posteli, ale syn se budil 2x-3x za noc a vždy kolem 4-5h ranní jsme ho už u nás nechali - opravdu to tak fungovalo. Ve 20h k sobě do postýlky pak a kolem té 5h přišel k nám - spalo se dál, ale nějka už k nám chodit přestal ..... ani vlastně nevím kdy 🙂

therenka
26. kvě 2018

@bayt 🙂 spíme takto už 6 let a klepu do dřeva, jediné zdravotní problémy jsou občasné nachlazení, nemyslím si, že by společné spaní mohlo zdraví nějak ohrozit, spíš je to o pohodlnosti, což chápu, že má každý nastaveno jinak, byť mi přijde zvláštní, že spousta lidí spí v posteli třeba se psem, ale vlastní děti jim tam vadí.

marketa11112
27. kvě 2018

My pred vanocema rozsirili postel na 210 cm...prave kvuki detem..spu s nama desetimesicni..kojim...a vetsinou i 3,5 lety syn. Pokud ho prendame do postylky, ve dve se stejne skrabe k nam. Bylo jednodussi rozsirit postel nez vracet deti do postylek. Verim tomu, ze do pokojicku pujdou spolu ....ale zatim se v noci oba budi ..nehrotime to.

bayt
27. kvě 2018

@therenka Pokud to všem vyhovuje, tak proč ne, ale nemyslím si, že to je z hlediska nějakého psychického vývoje nutné, aby šestileté dítě spalo s rodiči.
Mně by vadilo, že bych se asi blbě vyspala, a šest let je šest let. A potom, že bych neměla soukromí s manželem.

mrkvicka88
31. kvě 2018

Malá má skoro 4 roky a spíme dohromady. Pokud se vám špatně spí, tak to chce větší postel. Nebo postel pro dítě přiraženou k vaší. Nikdo nechce spát sám.