Ako sa nám narušili vzťahy madzi dcérou

hela537
28. lis 2009

Je to dosť dlhý príbeh, moja dcéra sa zoznámila s chlapcom a chodili spolu štyry roky bolo všetko ok on chodil k nám a ona chodila k ním až pokym ju nevyhodila nastavajuca svokra z domu neviem čo sa tam stalo nechce sa na tu tému dcéra rozprávať a to bolo po pohode po pol roku prišla chlapcova mama k nám domu ako furia mne vynadala do... dcére povedala že ju za nevestu nechce proste kričala jak keby nebola pri zmysloch a tak sa spustila lavína cigánstva od mojej dcéry.My sme po tomto vystúpení zakazali sa schádzať že ked ju nechsu do rodiny tak to nikdy nebude dobre, napriek tomu všetkému čo sa odohrávalo medzi nami myslím dcéru sa rozhodla že pôjde bývať k frajerovi joci som ju na kolenách pýtala aby nerobila osudovu chybu aj tak odišla z domu preč,ja som sa úplne zrutila a ked som bola v nemocnici oni sa po tajomky zobrali bez nás rodičov je to už presne tomu rok a moja dcéra prestala s nami komunikovať vôbec nechodí domov,uplne nás odpísali a ja sa neviem s touto sitáciou vyrovnať dodnes prečo to sa tak stalo ,stále si kladieme otázku kde sme spravili chybu hoci sme mladým sľúbili že im svadbu spravýme ako sa patrí ,ale zať o svadbe nechcel počuť že mi mu zaplatíme vydavky preto ,lebo jeho matka mu povedala že mu svadbu nespravy a on by bol strašne ponížen ak mi mu zaplatili svadbu ,nemôžem pochopiť mladých ako zmýšľajú a že odmietaju rodičovsku pomoc

kubaka
14. pro 2009

hela - tvoji chorobnou závislost na dceři, za tebe nikdo řešit nebude. To , co popisuješ jsou jasné známky závislosti, dceru sis přivlastnila, žila skrze ní svůj život. Za to holka nemůže - o to se neprosí nikdo. Na psychiatrii jsi skončila kvůli sobě, nikoliv kvůli ní. Pokud za tebou nešla, tak to i chápu. Jednak nevybuzovala další závislost v tobě a věřím, že od tvé majetnické lásky potřebovala být co nejdál.
Takové řeči typu "dýchala bych za ní atd." znám velmi dobře. A taky tu odvrácenou stranu - výčitky, osočování, pomlouvání, znenávidění. to všechno k téhle posedlosti vlastním dítětem patří.
Ty bys hlavně měla podstoupit intenzivní psychoterapii, aby ses dokázala odpoutat od svého dítěte a žít si vlastní život, své koníčky, zájmy, přátele.
Já děti taky miluju, ale jejich bolesti jsou jejich, jejich trápení je taky jejich. Nemohu a ani nechci je prožívat s nimi a hroutit se z toho. To je jejich - i když malý - život, jejich mozek a já mám svůj. Oni si odžívají své a já taky. Pomůžu když o to stojí, ale jinak se (to se týká zatím toho staršího) musí vymáchat ve vlastní šťávě sami.

cuttysark
14. pro 2009

Ja by som ti asi poradila sadnut si s dcerou, ospravedlnit sa, bez nejakych vycitiek, jasne, mozno si povies, za co sa mam ospravedlnit, ved som jej len chcela dobre....no mozno preto, ze si ju brala ako male decko, aj ked uz bola dospela, nebrala si v potaz jej nazory a jej chcenie...........mala by si hodit vsetko za hlavu, dat jej vediet, ze si tu pre nu, ked bude potrebovat, ale nenasilne, a nie ze ked ta odmietne, ze budes zase na nu nafucana a cukat sa, ze nechce tvoju pomoc.

Proste - mamy su tu na to, aby sme sa o ne mohli kedykolvek opriet...ked stratime tuto istotu, tak uz snad ziadna istota na svete neexistuje...... 😢 😢 😢 😢 😢 Neber jej tu istotu.

Neviem ti to inak vysvetlit. Chapem, ze si nahnevana, ze chces pre nu dobre a ona to odmieta, no skus vydrzat a uvidis, ze sa to casom zmeni....... ked bude vediet, ze si stale tam, aby si jej pomohla - bez nejakych podmienok a urcovania. Chapes ma?

milocka29
14. pro 2009

hela, ja ta velmi dobre chapam ako ti je, co prezivas, pretoze som tiez mama dospelych dcer. Nastastie ja si s nimi velmi dobre rozumiem. Samozrejmä ze nemame vo vsetkom rovnaky nazor, ale predsa to ani nechcem, oni vsak vedia, ze ja im stale poviem svoj nazor a uz je len na nich, ci ho prijmu alebo nie. Ale väcsinou mamy to uz tak akosi vedia vycitit, predsa uz nieco viac prezili, co by pre nich bolo asi najlepsie. Dievcata ta tu odsudzuju, ze si spravila chybu, oni su este mlade maminy, beru to zo svojho pohladu dcery na matku. Mozno az budu raz mamy dospelych deti pochopia, ze ta mama nikdy nechce zle svojim detom. Prehnana starostlivost sa ale nevyplaca, to si uz zistila aj sama. Drzim ti palce, ked ste si uz s dcerou nasli opät cestu k sebe, aby ste ju uz nikdy nezabudli. Je predvianocny cas, kedy sa ma stretavat cela rodina, pozvi ich k sebe, predsa vianoce su sviatky plne lasky, stastia, porozumenia a vzajomnej ucty. Krasne sviatky celej rodine prajem.

cuttysark
15. pro 2009

suhlasim s milockou, ano mamy vycitia, co je dobre a podla toho radia. Ale je rada a rozhodnutie necham na teba, a rada a ked neposluchnes, nie si moja dcera... To druhe je zle. To nikdy proste nemoze dopadnut dobre. Materska laska je bezpodmienecna.

monkula
15. pro 2009

miločka, nikto tu helu neodsúdil.... Chcela počuť náš názor, vyrozprávať sa....
ja súhlasím s kubakou. viac k tomu nemám čo povedať, snáď len, že Ti prajem, aby sa vaše vzťahy urovnali, pretože už nikdy nebudú také, ako predtým, ale môžu byť lepšie, než teraz.... 😉

milocka29
15. pro 2009

monkula, mozno som pouzila slovo, ktore si ty pochopila inac, ako som to ja myslela, samozrejme sudi iba sudca, ale ja som chcela helu povzbudit mozno ako jej rovesnicka, pretoze ako som pisala, my "starsie" mamy, alebo mamy dospelych dcer si myslime ze pre nich chceme lepsie ako oni same, ale nikdy im nevnucujme svoj nazor. . Asi aj hela si uz uvedomila, ze nekonala celkom spravne, ale co uz, stalo sa co sa stalo, uz sa zobrat naspät neda. Samozrejme, ved tu kazdy pise len svoj nazor.

hela537
autor
16. pro 2009

ahojte 😉 😉 😉 som rad že je vás na môj článok tak veľa každy ma svoj názor ako to aj píšete .Ked sme sa s dcérov po pol roku stretli pred mesiacom len tak náhodne v meste ja som sa prva ozvala no ako sa mi náš Michalka ešte sa na nás hneváš opytala som sa jej nemohla ani slovo povedať len sa mi hodila okolo krku a rozplakala sa mi ,mami odpuste mi ja vás ľubim ,mali ste vo všetkom pravdu s ockom ,tak si viete predstaviť ako ja som tam plakala nie od žaľu ale od radosti že držím ju v náruči a celá sa trasie. ani neviem ako sme sa dlho držali jedna druhej .tak som ju pozvala domov aj zo zaťom ,ale dopredu som jej povedala že nič jej nebudeme vyčitať ,suhlasila s mojím návrhom a tak prišla domov ale sama aj tak som bola rada že je doma .Vyrozprávala sa nám a ked nám povedala mami ocko mali ste mi zabrániť aby som si ho nezobrala ,ale čo už ja som jej sľúbila že nebudeme jej nič vyčítať tak som aj dodržala ,len som si v duchu pomyslela došlo na naše slova.Zať ju úplne ignoruje jeho rodina ju hreší že je na vyne ona všetkéme že ho ona zviedla...Vyžalovala sa nám a my sme počúvali.teráz si zavoláme každy deň ,ale ked mi včera do telefonu plakala a povedala mi mami ani steny sa zo mnou nechcu rozprávať ja som v tej chvýľi myslela že mi pukne srdce veľmi ma bolí že trpí ale sama si vybrala .Po roku pochopila že rodičia jej nechceli zle. Idu sviatky a ja som rada že aspoň príde domov a môžme si zavolať a zať sa do nás hanbí prísť a mi k ním nemôžme lebo si to on nepraje .Už som na tým aj rozmýšľala že ich pozvem na vianoce k nám ale manžel s tým nesúhlasi že on si pre zaťa nedá skaziť vianoce ,tak neviem ako to dopadne ale ja dúfam že všetko zeé je na niečo dobré a všetko sa urovná.

jaaty
16. pro 2009

Ahoj Hela, je fajn, že ste si konečne našli k sebe spoločnú cestu. Super, že si jej nič nevyčítala, vypočuť je v takomto prípade najlepšie, čo môžeš urobiť. Dcéra si je zrejme vedomá chyby, ktorú spravila a možno časom naberieš silu, aby si im pomohla. Myslím, že pozvať ich k sebe na Vianoce je dobrý nápad. Manželovi tiež treba povedať, že zať je dcérin manžel, ktorého teba rešpektovať a ak by s tým zať súhlasil, myslím, že by vám to všetkým pomohlo. To si však musíš vydiskutovať s manželom -či sa bude vedeiť povzniesť aj on nad svoju pýchu. Možno aj zať potrebuje vidieť príklad fungujúcej rodiny a spolu s dcérou urobi niečo preto, aby žili šťastne. držím palce

cuttysark
16. pro 2009

hela to je perfektne! Nie to, ze tvoja dcera v rodine trpi, ale to, ze ste si odpustili a teraz ju len nenechaj na holickach a hlavne podpora, podpora! Kludne ak by zat nechcel prist, taknech pride sama na vianoce, ak sa bude citit lepsie............

hela537
autor
18. pro 2009

ahojte idu vianoce a ja som sa rozhodla pozvať moju dcéru a zaťa na štedrý večer ,tajne som dúfala že sa mi to podarí ,tak som začala konať zavolala som dcére že ich pozývam na vianoce k nám domov ona bola s toho úplne mimo ,tak mi povedala že to musí si prejsť a smaželom a že mi dá na druhý deň vedieť, dočkala som sa a povedala mi že prídu obaja ,ale nesmieme im vyčítať čo spravili ako ináč suhlasila som a ja dúfam že to dopade všetko v poriadku a budeme fungovať ako pred rokom a pol 🙂 🙂 🙂

jaaty
18. pro 2009

Super Hela, držím palce a verím, že všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

wild.horses
19. pro 2009

ahojte,
hela, drzim palce, nech vam sviatky pekne vyjdu a nech sa vsetko aspon trosku zmeni k lepsiemu.
Ja mam podobny problem, no nechcem o tom pisat a tiez mozem potvrdit, ze z mojej strany sa uz vztah k tomu cloveku nezmeni, bohuzial. 😔

abetka
19. pro 2009

Hela prajem krasne a pokojne vianoce ako aj vsetkym 😵

hela537
autor
19. pro 2009

Ja sa chcem všetkým podakovať za povzbudzujúce slová veľmi mi to pomohlo najme za dobré rady ktoré ste mi písali ,všetkým prajem krásne a spokojné vianoce a šťastný nový rok 2010.Ešte ráz veľká vdaka všetkým ste super 🙂 🙂 🙂

milocka29
23. pro 2009

hela aj tebe a celej tvojej rodine stastne a vesele, aby ten buduci rok bol pre vas ovela lepsi ako tento.

hela537
autor
28. pro 2009

Ahojte máme už za sebou vianočné sviatky a ja som taká šťastna že sme boli celá rodina spolu dcéra zo zaťom prišli tesne pred večerou a dopadlo to veľmi dobre ,dokonca nás zať pozval na návštevu k ním ja som bola úplne mimo ked to povedal ale sľúbili sme že prideme im zavynčovať na nový rok ,tak sa na to teším bála som sa že zať bude tvrdý oriešok ale páčilo sa mu u nás na štedrý večer a muselo sa niečo v ňom zlomiť lebo bol úplne v pohode a ja som rada že konečne sa naše vzťahy pomaly vrácaju na staru koľaj klop klop ako sa hovorý nádej zomiera posledná.

cuttysark
28. pro 2009

ooo hela gratulujem, to je super!

frisbee
28. pro 2009

hela,gratulujem,teraz to máš vo svojich rukách,dávaj si pozor,aby si im nezasahovala do vzťahu,ani keď si myslíš,že je to v dobrom,mladí sú na to hákliví,držím palce 🙂

hela537
autor
26. led 2010

ahojte prešlo už dosť času čo som tu nebola ,ale modry koník mi veľmi pomohol ako po duševnej tak aj po psychickej stránke ,dostala som tuna veľa rád za ktoré sa chcem podakovať všetkým ktorý mi odpovedali. dostala som radu aby som pozvala moju dcéru zo zaťom na štedrý večer k nám a moje pozvanie prijali.Boli to moje najkrajšie vianoce čo som si priala aby moja rodina bola opäť spolu .A od vianoc sme sa tak dali pomaly ale isto všetci dokopy .Dcéra chodí už aj zo zaťom k nám a mi k ním na návštevu a zároveň sa tolerujeme ,mladým pomáham ako viem a dúfam že tentokrát to bude dobré tak mi držte palce Helena.

jahodka11
26. led 2010

hela, veeelmi drzim palce a tesim sa spolu s tebou! super, len tak dalej, vidis, ze si dobra mamina 🙂

aleachim
26. led 2010

tak to je super, doufám, že vám vztahy už nikdo a nic nenaruší.

milocka29
26. led 2010

hela, velmi sa tesim, ze ako som Ti radila, aby si ich pozvala na vianoce k vam, ze predsa su to sviatky, ked sa ma stretavat cela rodina, ze si to skusila a super, ze to aj vyslo a dobre dopadlo. Uz to bude len lepsie a lepsie. Kazdy sa uci na vlastnych chybach, ale taky je zivot. Drzim Ti silno palce a tesim sa s tebou a dufam, ze coskoro sa budes tesit aj ako babicka.

kirkee
26. led 2010

Ahoj Helo, cetla jsem si to tu cele a moc me potesilo a zahralo na srdci, ze se na svete deji tak krasne veci a ze jste k sobe s dcerou a zetem zase nasli cestu 😵 Preji jen to nej nej nej do zivota!