Ako stratiť mlieko?

tixi987
7. bře 2017

Ahojte maminy. Prosím poraďte mi ako stratiť mlieko. Včera som mala prsia úplne prázdne tak som malú dala na nutrilon a začala zas fajčiť cigarety... dnes ráno mám prsia znova naliate lenže už jej ho dávať nechcem keď zas fajčím.. a keďže tu na SR mi žiadny doktor nepredpíše tabletky na stratu mlieka neviem čo urobiť.. homeopatiká mi dnes kúpi mamina ale bojím sa že nezaberú alebo ma budú bolieť prsia. Čo ešte môžem urobiť aby som stratila mlieko?.. ďakujem za rady 🙂

kekulice
7. bře 2017

Pokud sis vcera zapalila, tak klidne muzes kojit. Nikotin se do mleka jen tak nedostane. Rozhodne mi to prijde lepsi nez Nutrilon, teda pokud neni jeste nejaky jiny duvod proč nekojit... rozhodni se jak chceš, to je na Tobě

prostejina
7. bře 2017

A co takhle přestat fajcit, a neotravovat tim dítěti vzduch a nenicit mu plíce? Když už jsi to vydržela pres kojení, tak to je super příležitost 🙂 jinak nic kromě léků a homeopatik není.. :-/ někdo radi min pit, nebo zkus najít jestli existují nějaký bylinky..

dzogobela
7. bře 2017

A to kdyz mas jednou prazdna prsa, tak uz automaticky pocitas s tim, ze mliko proste nebude? Mne to prijde jako zastupny duvod, prilezitost, jak si hnedka zapalit 😀
Jinak homeopatika vetsinou zabiraji. Nic jineho asi neni... Pokud bys je mela hodne plna, tak asi budes muset obcas odstriknout, aby se ti nevytvoril zanet.

majisska
7. bře 2017

Prazdna prsa prece vůbec neznamenaji, ze nemas mliko...mela jsi dite dat k prsu a videla bys, ze mliko mas.

alcar
7. bře 2017

Jezis, sotva mas pocit, ze mas prazdna prsa, tak si hned zapalis? 😨 No, delej jak myslis... 🙄😀

oplatecka
7. bře 2017

To, že máš prázdná prsa, vůbec neznamená, že mléko nemáš! Prsa se nalévají jen určitou dobu, pak už ne. Myslím, že to je jeden z důvodů, proč spousta maminek přestane kojit a rovnou nasadí UM. Protože "myslí"...

tixi987
autor
7. bře 2017

@prostejina skúsim tie homeopatiká a ešte som niekde čítala že šalviový čaj by mal znížiť tvorbu mlieka zatiaľ ma prsia nebolia ani nie sú moc tvrdé.. ak by stvrdli odsajem...
@dzogobela práveže už sa to stalo 4krát a to má malá len 17 dní a vždy keď som jej dala fľašu potom mala problém chytiť mi prso a strašne nervačila a bolelo to tak som si povedala že ju nebudem furt krútiť hore dole
@majisska keď som videla že malá nervačí na cicke tak som skúsila odsávačkou a vyšli tak dve kvapky a tie vreskoty okolo toho .. stresuje to mňa aj ju tak radšej budeme na UM a budeme mať istotu že neni hladná 🙂

kekulice
7. bře 2017

@tixi987 je jasný, že když ji dáš láhev, tak nechce prso, protože z lahve to jde lépe. Pokud má jen 17 dní, tak místo homeopatik si zaplatit laktační poradkyni, protože to vyjde na stejné peníze a ukáže ti správnou techniku a malá bude spokojená a ty taky. Je to Tvoje rozhodnutí, ale přijdeš o krásné pouto s malou a ona teď hlavě potřebuje mít mamu pro sebe. Přijde mi to smutné, protože tvoje pohodlnost a neznalost vítězí nad vším ostatním.... mléko se tvoří hlavně v noci, odsávačkou nemusíš mít nic, ale když dítě přiložíš, tak tam je. Ach jo

alcar
7. bře 2017

Presne tak, radsi vraz penize do laktacni poradkyne nez do cigar a sunaru!

slimacikmia
7. bře 2017

@tixi987 to chceš tak veľmi fajčiť, že to uprednostníš pred svojím dieťaťom? Materské mlieko je najlepšia vec na svete pre tvoje dieťa... Na imunitu, na tráviaci systém, na psychiku, na všetko... A pre teba deto, je to neskutočne krásne. 17 dní je nič moc, kiež by si jej dala aspoň ten pol rok. A že to bolí? Mňa to bolelo masaker 2 mesiace vkuse, lebo mal malý silný stisk v pusinke a aj tak som šla ďalej, cez slzy.... Čo matka nespraví pre svoje dieťa? Prešlo to a potom to bolo krásne 🙂 zavolaj si laktačnú, nech ti poradí. Z fľaše to ide ľahšie, tak sa nečuduj, že potom nechce prso. Potrebuješ sa len rozkojiť a bude to ok.

eficenka
7. bře 2017

@tixi987
no já nikdy ( kormě 3 týdnů po porodu) neměla prsa nalitá, mám pořád plácáky, prsa nejso ucisterny, ale 90% mléka se tvoří až při kojení.. koj co nejvíce to jde, nic jiného dobríého není a kor když kouříš...

ange_de_la_morte
7. bře 2017

Holky fakt myslíte že tuhle diskuzi může někdo myslet vážně ? To je uváha pubertálního dítěte, nikoliv matky co už má dítě vlastní .... nestačím zírat

panickatlamicka
7. bře 2017

Holky, teto mamince tezko radit. Prijde mi, ze chce radeji kourit nez kojit.

lennus
7. bře 2017

@tixi987 Pít šalvěj, mátu a pak jsou homeopatika - v Dr Maxovi mi je prodali, obojí mi zabralo dost brzy, když se mi po týdnu, kdy mi v nemocnici zastavili laktaci, znovu spouštělo mléko

xdrak102
7. bře 2017

Klid - mlíko je, já odsávačkou neodsaju skoro nic, ale když pije malá a odtáhnu jí, tak vidím mléko v pusince a prospívá mi skvěle - už má půl roku (a to mám elektrickou odsávačku Medela). Taky to poznáš, že je spokojená po kojení, klidně usne apod. Kdyby se nenajedla tak řve dál🙂 Prostě na nějkterá prsa je odsávačka krátká, dítě je dítě, umí to mléko spustit. Zahoď cígo a flašku už nedávej, jinak už ti prso nebude chtít. Věř mi, že než v noci chodit ohřívat lahev, je mnohem pohodlnější vyndat prso. Já jsem o kojení musela po císaři zabojovat, právě odsávačka taky nevytáhla skoro nic a malá se nechtěla chytit protože jí v porodnici dali příkrm:-/.
Kojení je pohodlnější, máš to nejlepší mléko v ideální teplotě a hned. Já zažila obě varianty a věř mi, že v noci když se rozječí a ty ohříváš a jednou to máš moc studený, podruhý zase moc teplý a celou dobu ti tam to dítě řve hlady, to je fakt super (i pro případný sousedy). Oproti tomu vyndat prso je paráda. A mimochodem, ze začátku mě kojení přímo hrozně bolelo, ale když chvilku vydržíš, už to nebolí a malá i ty si to začnete užívat. Je to nejen o nakrmení, ale i o přirozenosti toho mláděte i tvojí.
Nehledě na to, že při kojení se báječně hubnou poporodní kila😉

slimacikmia
7. bře 2017

Nechcem dopredu odsudzovať, ale tak na okraj, asi nikdy nepochopím matky, ktoré uprednostňujú seba pred dieťaťom... :( aká väčšia motivácia už len pre nich môže byť, aby skončili so závislosťami? Nechápem, že človek nevie ovládať sám seba, ale nechá sa ovládať nejakou blbou malou bielou ruličkou...

viki788
7. bře 2017

Holky,paní ale žádala o radu,ne abyste ji hned odsoudily...ano,já jsem své děti taky kojila,ale každá to máme jinak. U naší nejmladší jsem musela přestat v pěti měsících kvůli nemoci,lékům,injekcím... Takže k tématu. Mléko se tvoří stimulací - sáním,kojením. Když to nebude,postupně se i mléko vytratí. Když jsem tedy musela ze dne na den přestat,začala jsem ručně několikrát denně odstříkávat,postupně méně často a časem už to nebylo potřeba a mléko zmizelo.

alcar
7. bře 2017

@viki788 rada je jednoducha...nehulit a kojit. 😃

viki788
7. bře 2017

@alcar Tak třeba kojit prostě nechce,to je ale její věc... Je to sice nejzdravější,nejlevnější,vždy připravené se správnou teplotou,sterilní... kolem sebe mám spoustu kuřáků a je opravdu těžké přestat,ale to třeba pro zakladatelku není ten hlavní důvod,to nevíme,třeba nechce z jiného důvodu,ale opakuji,je to jen a jen její věc,její rozhodnutí.

dzogobela
7. bře 2017

@viki788 kdyby napsala, ze nechce kojit, tak je to trochu neco jineho 🙂

prostejina
7. bře 2017

@kekulice pouto s cigarem je silnější 🙂

viki788
7. bře 2017

@dzogobela Tak třeba to od ní jen špatně vyznělo a prostě opravdu kojit nechce,pravděpodobně ji v tom nepodporuje ani její okolí,to je pak těžké... Neodsuzovala bych.

alcar
7. bře 2017

@viki788 je to jeji vec...samozrejme. Ale zalozila diskuzi a zada o radu. Vetsina ji dala proste radu, at nekouri a zameri se spis na podporu laktace.

viki788
7. bře 2017

@alcar To ano,ale její otázka zněla,jak přijít o mléko a každý jí tady radí,jak o něj nepřijít.

nafuka
7. bře 2017

nediví se téhle bouřlivé diskuzi.Přestat kojit skrz hulení, to dokáže nadzvednout. Já jsem taky pro kojení a ne pro hulení.

soyevita
7. bře 2017

@tixi987 No já četla,že je lepší kojit i přes to,že si občas zapálíš.
Mrzí mě,že kvůli dítěti nedokážeš přestat.Pro mě jsou moje děti alfou a omegou a přestat kouřit ,by bylo to nejmenší.....
Pak by jsi nemusela řešit to,jak ztratit mléko.
Na UM a cigarety budeš potřebovat hodně peněz

teerulka
7. bře 2017

Diskuzi jsem nečetla a o Tvých důvodech si myslím své, ale soudit mi nepřísluší. Minulý týden jsme s dcerkou úspěšně zvládly odstavení, tak napíšu čerstvou zkušenost. Měla jsem mnoho mléka a dcerka byla stále při chuti🙂 Mne pomohlo dát dceři vypít všechno mléko/ ve Tvém případě mléko odstříkat/ aby prsa byla úplně prázdná a na tři dny si prsa velmi pevně svázat pružným obinadlem, včera jsem právě obinadlo sundala a už se mléko netvoří.

absintka19
7. bře 2017

@viki788 diskuze je pro vsechny, muze si tu napsat kdo chce a co chce-sloboda slova, s tym mela zakladatelka pocitat.

vikysek123
7. bře 2017

Ja jsem odstavila syna minuly tyden, ptz mne byly predepsany antibiotika a bylo to nutne. Rano a vecer jsem vzdy odstrikavala a ted po tydnu se mi prestava mleko tvorit a prsa prestaly natekat. Ani obinadlo nebylo potreba. A vsichni jak strasili, ze syn se jen tak neodnauci, tak se mylili. Prvni 2 noci byly krusne, ale pak uz prospal celou noc. Obcas zamrci. A to je mu 14 mesicu.

soyevita
7. bře 2017

@teerulka Tak o tomhle způsobu jsem četla,že je velice nebezpečný,tak nevím.....