Asi neviem poriadne upratať

sssimka1
30. čer 2014

dievcata, potrebovala by som docela poradit. neviem, co to so mnou je,ale v poslednej dobe, proste neviem upratat. nasla som brigadu na upratovanie kancelarii jednej firmy. pracovala som tam cely jeden rok, vsetko bolo v poriadku,len na zaciatku bol problem, ze som asi zle umyla pohare a boli na nich otisky ruzu..odvtedy dalsi rok bolo vsetko v poriadku.. po roku som dostala plus dalsie kancelarie a bol to luxus. zrazu sa zacali objavovat chyby, napr. ze sa neleskne zem. umyla som ju s prontom,podla navodu, menila som 3druhy mopov, umyvala som systematicky pozdlz podlahy aby neboli miz-maz ciary. stale to vsak bolo zle, s prointom aj bez neho,zem sa neleskla.dalsou chybou boli smuhy na stole. znova so sprejom diava aj bez neho, s cistou vodou, vzdy tam boli smuhy. teraz som z prace po natlaku odisla a kamaratka si ju vzala miesto mna, ta ziaden problem nema a firma je dokonca nadmieru spokojna. pred par dnami som si nasla upratovanie znova, tentokrat v inej orme, umyvala som 10rokov spinave okna, ktore este neboli umyte, stravila som tam celkovo 3dni,coz je 14h, liezla som na strechu aby som ich umyla z druhej strany a znova prisla staznost, ze niektorym sa to nepozdavalo,ze ramy ostali obcasne spinave a na stole ostal prach. ten prach samozrejme nebol odo mna, ten tam ostal,ked vsetci uvolnili stoly aby som sa dostala k oknam. kde je chyba, neviem,citim sa ponizena, co neviem upratat? ved som zena! manzel do mna rype, ze nie som schopna nieco urobit poriadne. ved cely rok bolo vsetko ok. doma mam dve deti a vzdy upratane, vyprate , upratovanie ma bavi, vzdy mam dni ked upracem vsetko aj ked nemusim... hanbim sa,lebo ie okna mi dohodila kamoska. na ruke mam svalovku a aj ke dona tvrdi, ze za nu je to ako za zenu dobre urobena praca, vadia mi tie staznosti.

nae
30. čer 2014

@sssimka1 To je len o ľuďoch a ich prístupe - asi si mala smolu na "hnidopichov". Niekomu stačí na vyvolanie problému aj zrnko prachu na stole, iný to prehliadne. Keď máš pocit, že si svoju prácu robila dobre, tak je to hlavné, nemáš sa za čo hanbiť a čo si vyčítať. To, že je kamarátka na tvojom mieste a je v tej brigáde "úspešná" - to tiež može byť prikrášlené... Buď spokojná s tým, ako všetko zvládaš. A pokiaľ nie je spokojný manžel, nech upratuje on. Má dve ruky, tak nech sa páči.

sssimka1
autor
30. čer 2014

@nae ono je to ale vtom, ze uz nemam chut ist niekde niekam na brigadu upratovat, som z toho sklamana, ponizena a pripadam si neschopna,kleslo mi sebavedomie,ze viem niecio urobit poriadne. myslim,ze manzel je nastvaty, ze s pracou som mala 5tisic naviac a teraz platime 8500 za byt a uz si zase nemozeme dolvlit nic.

nae
30. čer 2014

@sssimka1 Máš príliš nízke sebavedomie a zbytočne. Manžel na teba tlačí, ty si na seba príliš náročná. Skúšaj hľadať niečo ďalšie, keď ťa to baví a vidíš v tom zmysel. keby si sa v živote nechala znechutiť len 1-2 neúspechmi, bola by to škoda. Hlavu hore!

zuzana_ka
30. čer 2014

@sssimka1 Kašli na to, i kdyby si lezla po čtyřech a hledala smítka bílejma rukavičkama, tak to někmomu nebude stačit...
Nelam si s tím hlavu a svém manželovi řekni, že stejně by to líp jak ty neudělal 😀

ikaaa
12. únor 2016

ahojte! mam otazku...
nepoznate nejaku maminku, pani, ktora si chce privyrobit upratovanim v domacnosti? raz, dvakrat v tyzdni, spolu by to bolo tak 6-8 hodin. na vsetkom sa da dohodnut. byt je v Karlovej Vsi v Bratislave.
dakujem za spravicky!
Ika