Atopik. Dáváte mu vařený žloutek 1x týdně místo masa?

stipa
22. črc 2010

Ahoj, mám na vás jeden dotaz. Jelikož mám syna, který trpí atopickým ekzémem a už jí týden masozeleninové příkrmy ze skleničky, rozhodla jsem se mu sama vařit. Když se podívám na složení ve skleničkách, tak bych brečela. Ve složení je skoro samý alergen ☹ musím hodně dlouho hledat než je vše o.k. Například úplně první příkrm byla mrkev a osypal se po ní. Když jsem mu ji uvařila doma z mražené zeleniny, tak bylo vše o.k. Doufám, že mu dám ale vše potřebné, když budu vařit sama. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte také atopika, jestli mu dáváte vařený žloutek 1x týdně místo masa, které mu dávám 6x týdně. Nebo žloutek raději vynecháte a dáte mu jen dvousložkové jídlo? A ještě jeden dotaz, když vaříte prckům (kdo tedy vaří) hovězí maso, tak které používáte?

tygrous
22. črc 2010

Ahojky, mrkni do tematu Zaciname s prikrmy, zrovna tam resime ty sklenicky a co obsahuji apod. Kolik je malymu? Nas maly mel ekzem, pravdepodobne jako reakci na kravskou bilkovinu pres moje mliko. Co drzim bezmlecnou dietu, tak ekzem nema, ale radsi davam bacha na to, co mu davam ted jist (prikrmy jsme zacali pred mesicem). Varim doma, sklenicky jen vyjimecne. Maso zavadim postupne, ted jsme na 2x tydne. S vajickem urcite opatrne, ja ho chci zkusit, ale pockam radsi do 8.mesice. Z hoveziho spis radsi teleci😉

tygrous
22. črc 2010

@stipa Jeste me napada prave v souvislosti s tim mlikem a ekzemem - kojis? zkusila sji mliko vysadit? Nebo pokud davas UM, tak prejit na Nutrilon Allergy Care, kde je ta kravska bilkoviny hodne nastepena... Az 40%atopiku ma alergii na kravskou bilkovinu...

stipa
autor
22. črc 2010

@tygrous - malému teď končí 8. měsíc, stále byl plně kojen (S příkrmy jsem začala od ukonč. 6. měsíce), i teď mu během dne mléko dávám. Jinak bezmléčné kaše mu dělám z UM z Nutrilonu (už toho tolik neodstříkám). Mě doktorka řekla, že kdyby měl alergii na KM tak bude vypadat úplně jinak, takže jím jen zakysané výrobky a tvrdé sýry - typu ementál... Žloutek mu tedy raději dávat nebudu... Jinak děkuji za radu 🙂

tygrous
22. črc 2010

@stipa A jak by mel vypadat s alergii KM? Honzik mel ekzem na tvari a hlen a nitky krve ve stolici, pribiral vic nez ukazkove (pres 1kg za mesic...)... a co jsem ja vysadila naprosto veskere mlecne vyr., tak po ekzemu a hlenovite stolici neni ani pamatky... No ale tim nechci rict, ze vy musite mit alergii😉
Jinak ja si myslim, ze varenim doma mu urcite das vse potrebne😉 Ja jsem z tech sklenicek naopak hodne zklamana.

stipa
autor
22. črc 2010

Řekla, mi že by byl hrozně osypaný, že by měl průjmy, zvracel by a nepřibýval. Žádný hlen ani krev ve stolici nemáme ani neměl. Vy máte asi stejně starého Honzíka, ne? Můžu se zepta, kdy se narodil?

tygrous
23. črc 2010

@stipa No tak Honzik mel ekzem akorat na tvari, nezvracel, vylozene prujem taky nemel, jen ridsi stolici a na to dr.rekla, ze je to u takhle malych deti normalni, kdyz videla i plinu...no a pribyval na vaze fakt hodne😉 Tu alergii nemam od dr.potvrzenou, je to jen me pozorovani, po cem se mu to zhorsilo nebo zlepsilo😉 Jinak Honzik je nar. 19.12.

stipa
autor
23. črc 2010

@tygrous - protože já jsem si taky myslela, že má alergii na KM, tak než jsem jela do Prahy, aby mi pomohli, tak jsem vysadila mléčné výrobky úplně, protože je přímo miluji a snědla jsem jich opravdu dost. Ale žádná změna nenastala ani k lepšímu ani k horšímu a doktorka mi pak řekla tohle. Jinak mléčné výrobky jsem nejedla cca skoro měsíc. Teď to stejně nepokouším, jím pouze activie, zakysané - bílé, nebo nápoj, tvrdé sýry a mléko si dám trochu do Caro nápoje. Jinak včera jsem ho zkusila namazat modrou indulonou a docela o.k. 😕 Taky už jsem vyzkoušela kde co a koupu ho teď v ovesné koupeli. Jen je teď poslední dva dny nějaký plačtivý a mrzurý, asi nám polezou zoubky nebo co, měřila jsem mu i teplotu a má ji zvýšenou. Tak uvidím co bude ☹

tygrous
27. črc 2010

@stipa Zdravim po vikendu😉 Jee, vis co vyzkousej? Atoderm od Biodermy (jestli jsi ho teda uz nezkousela😉 Nejdriv si teda vezmi v lekarne vzorek, at nekupujes celou tubu, je to drahe jako prase (asi 380,- za 200ml), ale nam to fakt pomohlo, ma ted tvaricku uplne hladkou bez suchych mist jako by tam nidky zadyn ekzem nemel... Jinak modra indulona je taky fajn, ale ten Atoderm obnovi tu poskozenou vrchni cast kuze... Jinak ja jsem drzela tu dietu urcite mesic, nez mu vsechny ty priznaky uplne vymizely, ted je to uz 3 mesice, co to drzim a dobry . A ja mlecne vyr. taky milovala a snedla jich za den hodne, ale musim rict, ze uz mi tak moc nechybi, je to jen o zvyku😀

stipa
autor
27. črc 2010

@tygrous - také zdravím 🙂 indulonou mažu nyní a nezdá se mi, že by to nějak pomáhalo 😒 O Atoderm od Biodermy už mi psaly holky, vyzkouším 🙂 Jakou dietu držíš?

stipa
autor
27. črc 2010

chci se zeptat, zda někdo dáváte prckům pít čak Rooibos -( je to přírodní antihistamikum), ptám se hlavně těch, kdo mají atopiky. Já sama ho piji 1x denně, ale nevím, zd podat i prckovi do pítka.

tygrous
27. črc 2010

@stipa Vysadila jsem uplne vse mlecne a radsi i vejce, orechy a dalsi rizikove potraviny (rajcata, celer...). Vsichni maji pocit, ze nemam co jist, ale zrovna ted se cpu merunkovym kolacem😀 A manza vsem rika, ze umim uvarit z niceho😀 Ten rooibos mam doma taky, ale jeste jsem ho malymu nedavala. On mi ani moc pit nechce, obcas si cucne vody, ale je to fakt jen cuc, asi mu staci moje mliko a nema zizen...