Babička a hlídání. U nás není moc zájem

mamula1178
3. bře 2010

ahojky holky chtěla jsem se zeptat jak hlídají vaše babičky či tchýně?U nás nějak není moc zájem pokud jí nepřivezu pod nos.Mám 1,5 holčičku.

lenkavano
3. bře 2010

holky já když si vzpomenu jak jsem jezdila k babičce od 6let na celé letní prázdniny,to museli mít naši veget i na zimní,jak se mnou babička jezdila na výlety a do zoo to není ani možný.a to ještě chodila denně na 4hod.si přivydělávat do přidružené výroby.jako já bych ještě pochopila že nechtějí hlídat třeba mimi nebo menší dítko ale od těch2-3let by už klidně mohli.

meleri
3. bře 2010

lenko,

tak tos měla krásné. já to měla podobné moje babička bydlela ve stejné baráku, kdykoliv pohlídala, atd, vlastně jsem byla víc s ní než s našima...ale ona byla vyloženě mateřský typ, měla sama čtyři děti ale je fakt že zas za to tchýni už nemůžu odsuzovat ( i když jsem zezačátku na ni nadávala) prostě jsem trochu dozrála a pochopila že každý na děti není, někdo je prostě moc nemusí a tak ji nemůžu vnucovat...ale mrzí to to jo!! 😒

rioko
3. bře 2010

tak to my taky nemáme nikoho na hlídání, moje mamka bydlí 100 km daleko, jezdí tak jednou za měsíce, my tam taky tak, bydlí se sestrou která má 3 děti a už je převnoučkovaná, je mo to líto, ale co nadělám, o Vojtíška zájem nemá
tchýně bydlí 10 km a jezdí jednou za měsíc tak na 3 hodinky, ale hlídat, Vojtíšek na ni není zvyklý a nebyl by s ní, k nim nejezdíme ( bydleli jsme u nich od Vojtíškových 5 měsíců, tchýně ani tehdy nevozila, možná 2x aby se pochlubila sousedkám), když jsme se odstěhovali, tchán se naštval a zakázal mi tam jezdit, tak tam nejezdíme nikdo a tchán Vojtu od té doby neviděl, ale asi mu to tak nevadí když si stojí na svém

meleri
3. bře 2010

rioko

jak to tak čtu tak to je taky pěkně smutné..ty vztahy v rodině jsou fakt kolikrát nahovno..já se taky lonského léta dost silně pohádala s tchýní, trvalo to vlastně do listopadu než se to jakž takž dalo dopořádku...ale nechce se mi tam jezdit, z jednoho důvodu, bydlí mezi polema, není tam nic jen silnice, prostě na procházky úplně o ničem..tak jezdí ona sem, jak říkám jednou za 14 dní, je to fajn, konečně mi nic nevyčítá a dokážeme se normálně pobavit jako dvě ženské, ale jak dlouho to vydrží??

glumy
3. bře 2010

Kdyz to tady tak ctu, tak muzeme byt fakt radi. Moje rodice bydli kousek od nas, takze hlidaji docela casto, hlavne tatka, je uz v duchodu, chodim jeste dalkove do skoly a do autoskoly. Sranda je, ze Kubika i sam prebali a oblekne😀 Nebo kdyz treba potrebujeme nakoupit, rodice taky pohlidaji. Manzelovi rodice bydli kousek za Prahou, jezdime tam na vikendy a ti hlidaji zase nekdy rano, abychom se trochu dospali a nebo jsme uz parkrat vyrazili vecer do kina, nebo na veceri. je to strasne fajn, ty kina a vecere bych si asi dokazala odpustit, ale kdyz clovek musi do skoly, tak je hlidani temer nutnost🙂 Snad jsem Vas nenastvala.

rioko
3. bře 2010

jsem to teprve po sobě pořádně přečetla a musím upřesnit - moje mamka jezdí jednou za 3 měsíce a u tchánovců jsme bydleli ne od 5 ale do 5 měsíců Vojtíška a když tchýně přijede tak nehlídá

mamula1178
autor
3. bře 2010

fran: tak to by šlo ještě zkusit tu školičku.Taky čekám druhé a bojím se jelikož není zvyklá od babiček,že by si jí někdo bral tak snad nebude pak problém.Teda ty vztahy v rodinách by člověk občas blil a přitom stačí jen tak málo,ale to s emusí chtít.

mamula1178
autor
3. bře 2010

glumy:
ne nenaštvala jen těžce závidím moje mamka bydlí od emě 10 minut pěšky a tchýně půl hodiny busem obě nepracují a o to mě to více mrzí,že prostě zájem není.

bajnokova
3. bře 2010

Ahojka
Tak já mám tu nejužasnější babičku i dědečka jsou to moji rodiče už jsou v duchodě hrozně moc nám pomáhají žádný hlídání není problém holky tam normálně spí přes noc i několik dní hlavně ta starší ta by tam byla furt, je to ta největší pomoc začla jsem trošku už pracovat tak mě moc podporují.A tchýně s tchánem tak to je špatný tchýně nemá zájem když tam nejdeme tak ona k nám nepřijde už po těch letech na to přišel i manžel-její syn je mu to líto ale už i on sám tam nechce chodit ona nemá zájem a ještě k tomu mluví před dětmi sprostě tak to jsme řekli tak to ne už pohát přetekl a manžel už sám tak nechce chodit a tchán tak toho jsem musela tak trošku přitlačit 1x týdne vyzvedává tu straší z tréninku tu mladší nechce že je moc divoká.Holky oba dědy šíleně milují .Neumím si představit že bych ty moje rodiče neměla .

lenkavano
3. bře 2010

glumy no to si mě teda naštvala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

dagina
3. bře 2010

Ahojky,
už ráno jsem narazila na tuhle diskusi.., nestihala jsem reagovat

Mě by spíše zajímala jedna věc. Jak jste na tom vy, které nemáte žádné hlídací babičky, dědečky... s únavou ?? Někdy mám pocit, že prostě už nemůžu, chodím jak bludnej holaňdan, oči jak tenisáky..., ale zase co vím o Shaule je mi trapné si stěžovat 😅, s dvojčatama to musí být nářez. Zrovna dneska usínám i ve stoje, teda nejen dneska 😀. TAkže by se mi hodil nějaký návod, jak být fit 😅 😅 😀.

shaula
3. bře 2010

Dagi - takový návod bych taky uvítala 😀 U mě je základ se alespoň trochu vyspat, takže jsem rezignovala na spaní v postýlce - večer jdou kluci spát do vlastní postýlky, ale v půlce noci se obvykle vzbudí a pokud se mi je nepovede napoprvé uložit nazpět tak, aby usnuli, přenáším do naší postele. Takhle můžu aspoň ráno fungovat. Ale musím říct, že mě občas postihne přes den několikasekundový mikrospánek, když třeba s klukama ležím na zemi 😅
V létě jsem hodně chodila do blízkého lesoparku na procházky, kluci v kočáru téměř vždycky spali, takže jsem si poslouchala ptáčky a nechala myšlenky jen tak volně plynout, nebo jsem si sedla na lavičku a početla knížku. To byl takový můj životabudič.
Přes zimu jsem zase byla ráda, že chodíme na cvičení a do herny v MC, tam se kluci zabavili i sami, tak jsem zdrbla s kámoškami a jen očima sledovala, co vyvádějí.
Jak to bude letos, nevím, protože už nemůžu předpokládat, že budou v kočáru chrnět, ale zase už se cítím tak nějak "fungující", i když ne odpočatá, ale zase se to tolik neliší od toho, když jsem chodila do práce. To jsem taky chodila utahaná a vstávala ráno brzo (teď si přispím tak o 1,5 hoďky déle, ale zase chodím později spát 🙂 ).
Jo a taky se kluci naučili dávat pusinky, tak když je mi smutno, řeknu si o pusinku a obvykle mi oslintají několikrát obě líca 😀

eppik.m
4. bře 2010

mamula1178: mezi lidmi je nejdůležitější komunikace ... co člověk to jiné myšlení a jiná komunikace ... z mé zkušenosti mohu říct, že z 99% je právě komunikace vinníkem všech nedorozumění ač sa nám to líbí nebo ne ... a další věc je ta, že druhé soudíme vždy podle sebe co já bych udělala kdyby ... a to je taky špatně a všechna zklamání právě si zaviníme samy protože nemluvíme s druhou stranou ... pouze se domníváme a myslíme si že ... myslet je houby vědět, že? ... komunikujte, ptejte se, ujistite se že jste to pochopili tak jak to druhá strana myslí a nedělejte špatné závěry urychleně pokud jste si nerozuměli, to neznamená že ten druhý je proto špatný člověk, vůbec ne a nečekejme od druhých aby reagovali stejně jak by jsme reagovali my ... vychovávají matky svoje děti, dospělého nepředělávejte, ani vám by se to nelíbilo ... stačí pouze naslouchat a pochopit a pokud něčemu nerozumíte tak se ptejte aby jsme se navzájem pochopili ... 😉 🙂

eppik.m
4. bře 2010

moje tchýně bydlí o blok dál, koukáme si do oken 😀, po mnoha nedorozumění jsem přestala řešit proč to dělá jinak, prostě to tak je a tečka ... teď se snažím aby jsme vycházeli dobře a dá se říct že to funguje ... (přišli jsme na kloub úrazu a to že, ona nemá ráda když ji já říkám co má dělat a já to samé) už jsem pochopila alespoň z části jak je to vše myšleno z její strany a že je úplně jiná než já, a když dělá a koná jinak je vlastně její věc, jde tady hlavně o to aby jsme se domluvili a kluk měl babičku, navíc jí má moc rád ... ano je to težké né vždy to jde jako po másle ale myslím že nejdůležitejší na tom všem je to že se snažíme a nezavrhli jsme toho druhého jen proto že je pravý opak toho prvého 😝 😀 držím vám všem palečky at se máte rádi a rozumíte si 🙂 😵 😲 život je moc krátky na to aby jsme si ho sami pořád hnojili ...

lenkavano
4. bře 2010

epik ono se to lehce říká,ale člověk se nemůže věčně prosit a vnucovat.jinak ještě na jiném tématu jsem si všimla ,že jsi velká moralistka,ale život tak jednoduchý není.bohužel.

eppik.m
4. bře 2010

lenkavano: já to ani netvrdím, aby se člověk věčne prosil a vnucoval ... pouze se snažím najít zlatou střední cestu a píšu to co mám na srdci a na jazyku, úpřimně bez přetvářky ... v příspěvku taky píšu, že mně osobně se to taky né vždy daří, já taky nejsem dokonalá, to nikdo ... právě proto že život není tak jednoduchý, ale bohužel si za to můžeme sami ... a vymlouvat se na druhé je detinské a dělají to zbabělci kteří nemají na to, aby se v tváří tvář postavili problému čelem ... řekněme si tedy co je pro nás to podstatné, klíčové o co nám jde a ty hlouposti kolem se snažme vynechat 😉 mně jde o to aby měl kluk babičku (moje rodina žije na Slovensku) a tak za tím jdu a snažím se, tečka žádné hogofogo kolem ... co nás nezabije to nás posílí, jestli pak tak, jak kritizujeme druhé jsme sami k sobě kritičtí? Toť můj názor. 🙂

eppik.m
4. bře 2010

lenkavano: jéj ty máš štyri deti, to je krásné a určitě máš toho hodně za sebou, přeji všem hodně zdravíčka 🙂 pardon za odbočení od tématu 😉

smardik
4. bře 2010

tak u nás tchýně nehlídá vůbec a o malého se nezajímá a k nám nejezdí-nejezdí protože u nás se nemůže kouřit takže ho raději neuvidí ale moje mamka a tatka jsou zlatí a k nám jezdí každý týden a vezmou ho tak na 3 hodinky ven a taky si ho berou na víkend k nim (má tam svoji postýlku, své hračky, své oblečení) a vše naprosto v pohodě, zná to tam a je tam rád 🙂 a jinak když potřebuju pohlídají kdykoli, stačí se domluvit

glumy
4. bře 2010

Mamula, tak to me mrzi, kdyby pracovaly, tak se to da pochopit, ale kdyz jsou doma a presto nehlidaji, tak to nastve☹
Lenkavano, promin 😀 A to mame zatim jen syna, neumim si predstavit, ze bychom meli ctyri deti, to klobouk dolu 😉 Ale souhlasim s tebou, taky bych se nevnucovala vecne ☹
Shaula, fakt te obdivuju, protoze nemit ani jedny rodice a nikoho na hlidani, to si ani neumim predstavit ☹ Skoda, ze alespon segra nepohlida. I kdyz jak jsem cetla v jiny diskusi, tusim, ze to bylo neco o jidle, ani by nebylo o co stat 😀 Ale jsi fakt dobra, ze to takhle vsechno zvaldas 😉

lenkavano
4. bře 2010

eppik díky 😉
ale myslíš že jsem kolikrát nepřemýšlela a holky tady, proč to tak je?jestli jsme se samy sebe neptaly co jsme udělaly špatně?ani nevíš co jsem se kvůli tomu nabrečela.babička nám přijela do vedlejšího domu ke kamarádce,ale k nám nezavítala.děti na ni koukaly z okna,nebo když za ní náhodou stačily doběhnout tak už sedala do auta a řekla jim jen čau.tady už se to táhne od dětí,i mezi nimi dělá rozdíly,takže se to posunulo i na vnoučata.ale to tu nechci rozepisovat.

dagina
4. bře 2010

Hm, pěkně se to čte, že někteří rodiče jsou hodně vstřícní...
Clověk na to ani nemá sílu se věčně vnucovat, když druhá strana to prostě cítí jinak, navíc Eppik to napsala správně - je nepředěláme.
Spíš by mě bodlo, jak si tedy poradit sama a nebýt tak KO ☹ . Shaula, nebo i ostatní..., když se přestane kojit, je to třeba znát na menší únavě????

lenkavano
4. bře 2010

dagi neboj zlepší se to 😉

eppik.m
4. bře 2010

dagi: já když jsem přestala kojit v 15m. ulevilo se mi opravdu moc ... pak to bylo pořád lepší s tou únavou ... nejvíce pomohlo když už jsem nekojila v noci, to jsem se konečně vyspala a nebyla tak unavená ... já taky nemám hlídání moje rodina v Čechách nebydlí a tchýně je nemocná nebudu psát co všechno jí je a tak jí nemůžu zatěžovat, ani nechci ... já si dělám všechno sama a momentálně uvažuji už o druhém dítěti 😵 s tím vnucováním jsem to měla úplně stejně, že se nikomu nebudu vnucovat a ku podivu tchýně to taky tak vnímá a tak se nevnucuji já ani ona a obě čekáme kdy tá druhá strana se ozve ... není to taky trochu na hlavu a legrační ... je! Teď se tomu směju, protože kdyby jsme se chovali furt stejně tak obě čekáme na toho druhého a to by jsme se nemuseli taky dočkat, že? No jo, příroda nám dala rozum, ale nakonec k čemu nám je? Jen s ním pořád tropíme samé hlouposti ... 😀 Kdyby jsme se rodili s rozumem stařenky, panečku brala bych to ...
l
enkavano: chápu, každý máme svoje trable a řešíme to tak jak řešíme ... víš já se nechci tady hrát na chytrou, akorát bych se zesměšnila a byla bych za hlupáka ... já už jsem totiž v životě toho hodně zažila a tak čerpám ze všeho co mně už potkalo a výsledek už jsi četla ... navíc jsem pochopila jednu věc a to je trefa do černého, že po narození mého prvého syna jsem začala úplně jinak uvažovat a tento citát to vystihuje: " KDO VYCHOVÁVÁ SVÉ DÍTĚ, VYCHOVÁVA SÁM SEBE" 😉 🙂 😵

eppik.m
4. bře 2010

jěště k té babičce ... není její povinností starat se o svoje vnoučata, pouze její dobrá vůle pomoct ... opět záleží na člověku ... jedna ráda malé deti, druhá ne ... tá moje deti všeobecne nemusí, sama měla pouze jedno, ale tak trochu ji chápu protože doma, ted se držte, jich bylo 13 detí !!!! to teda smekám klobouk před její maminkou ... no a jinak po narození syna jsme se nemohli vůbec spolu domluvit ... ale řekla jsem si tudy cesta nevede, jeden čas jsem jí strašne neměla ráda kvůli tomu ale jak se možná i moje hormony zklidnili a tělo se vrátilo do normálu to vidím jinak ... a hlavně jsem si asi moc taky držela synáčka u prsu, že? no, tak to je moje sebekritika a snád příště budu chytřejší ... teď to klape, zase říkám není to vždy v pohodě ale už se snažím, snažím, snažím a vidím že ona se taky snaží, snaží ... když jí požádám, Míšu vždy pohlídá, ale jen krátce 1,2, někdy 3hodky. No a zbytek co se týče výživy má svoje názory, výchovné taky, někdě se schodneme, povětšinou ne, ale pokud to neohrozí zdraví a bezpečnost syna, už to neřeším ... malému koupí u vietnamce oblečení, sice mně se nelíbí ale obléknu mu to, věci nosí, dostáva i dárky, nosí Bobíky ... prostě je v invalidném důchodu nemá na více ... syn zatím neutrpěl žádnou ujmu z levných věcí tak dobrý 😝 😀 život je opravdu krátky na to aby jsme pořád dokola přebírali, důležité je být šťastný s tím co máme a né s trápit se co nemáme, no ne? 😲

beata.n
4. bře 2010

Tak my máme jednu hlídací babičku a je super!!je to přítelovo maminka,malého si bere na víkend jednou,nebo když chce tak i dvakrát v měsíci.malej jí moc miluje.jezdí spolu na výlety,blbnou spolu,jsem ráda,když ho vidím,že si babičku užívá,když k ní jdem na návštěvu tak vytáhne hračky a hraje si s ním.jsem moc ráda,za takovou babičku!!moje mamka má malého taky ráda,ale že by o něj měla velký zájem to se říct nedá,myslím si i ,že nás pořád nebere jako rodiče.ale aspon že tu je přítelovo maminka,hned vím,že i díky ní bude mít krásný vzpomínky 😵

sherry28
4. bře 2010

dagina: já teda nemůžu moc říci, že když jsem přestala kojit, byla únava menší 😅 Malej se zase budil kvůli růstu zubů ☹ záleží na dítěti, jak spí 😉

hanule05
4. bře 2010

ahoj,

tak mi to nedá a musím se taky vypovídat.

My žijeme ve velkém baráku. Tchýně (důchodkyně, bez zdravotních problémů) žije dole v přízemí (je už sama), no a my - já ve 31 týdnu těhu, manžel, skoro tříletá dcerka.

Takže tchýně k nám nahoru (je to cce 15 schodů) přijde tak obden a to jenom na pár minutek. Sedne na gauč a čučí, s Aničkou si vůbec nehraje, nepovídá si s ní. Většinou začne vyzvídat na manželovi co měl v práci za oběd a začne mu důležitě vyprávět, co říkali ve zprávách.

Došlo to tak daleko, že jakmile jí Anička slyší, že jde po schodech, tak už na ní volá: Jdi pryč! No a tchýně je pak uražená.

A že by se nabídla, že mi třeba uvaří nebo pomůže třeba vyžehlit nebo něco, když jsem těhotná a fakticky dost utahaná (a mám ještě od poslední kontroly ležet, protože mám CS na hodnotě 4 !), tak to se fakt nenabídne.
A to celý den většinou leží a kouká na televizi, nebo jde na drby k sousedce.

Je to fakt hrůza. Co se Anička narodila, tak jestli s ní byla max. jednou na procházce s kočárkem, tak to je všechno.

Ach jo, moc mi to nepomůže, ale aspoň jsem se vypovídala.

Ahoj
Hanka

mamula1178
autor
5. bře 2010

holky prostě si musíme poradit samy a nebo se spolehnout na sovje muže🙂

petka80
5. bře 2010

dagina: u mě to teda tak bylo, že když jsem přestala kojit, bylo to mnohem lepší. Asi hlavně proto, že malá na mě přestala být závislá jako dřív - sice jsem už třeba nekojila v noci, jenom večer před spaním, ale když se v noci probudila, tak jí manžel "nestačil", chtěla mě atd. - tohle všechno přestalo, já mohla večer vypadnout někam, protože ji mohl uspat manžel, mohla jsem spát v noci a tak. A tak celkově jsem se cítila volnější, a to jsem předtím kojila ráda a nepociťovala jsem to jako zátěž, ale stejně to tak asi trochu bylo....
A celkově mi přijde, že od toho roka a půl bylo všechno mnohem lepší, že děti už jsou víc samostatnější, rozumnější atd. No a na dvou letech, to už je vůbec pohoda 😉
Tak vydrž vydrž, bude líp 🙂

fran
5. bře 2010

Mamula1178 a petka80:
holky, to je fakt dobrý, když už konečně máme "téměř pohodu" (nepočítám období vzdoru, které je teď u nás v plné síle), tak koukám do toho jdem všechny znova a pojede to celé na novo 🙂 .