Babička a hlídání. U nás není moc zájem

mamula1178
3. bře 2010

ahojky holky chtěla jsem se zeptat jak hlídají vaše babičky či tchýně?U nás nějak není moc zájem pokud jí nepřivezu pod nos.Mám 1,5 holčičku.

meleri
3. bře 2010

tchýně zájem moc nemá..ukáže se tu co 14 dní. malý se jí bojí takže ho s ní ani nemůžu nechat. mamka pohlídala vždy, ale je moc daleko..i když se moc nevídáme kvůli dálce, tak malý k ní má důvěru. takže jsem šla párkrát ven k večeru.

ined77
3. bře 2010

mamula 🙂 ...bohužel je o u nás podobné ☹ .tedy spíš stejné.možná tchýni trošku křivdím,stále pracuje a má toho také dost,ale myslím,že kdyby opravdu chtěla,alespoň chvilku si najde.
samozřejmě každý víkend volají jestli přijedeme 😅 ...bydlíme od sebe pár zastávek busem.

mamula1178
autor
3. bře 2010

ined77 no tak tchýně nepracuje a mamka chodí jen na dvě hodinky večer do práce.Bydlíme od sebe asi tak půl hodiny autobusem,ale od narození a to je holce rok a půl jí sama hlídala 2 krát což je síla.Ona by nejraději abych já přijela a zase pak odjela a ona je v pohodě.Jsem ted v 6 měsíci tak se tahat fakt nikam nebudu,ale to,že mi nepomáhají mě moc mrzí.

meleri
3. bře 2010

mamulo,

tak to chápu že tě to mrzí...to by mě taky mrzelo. u mě je to fakt jiná situace a ani nejsem těhotná. a co někomu zaplatit třeba jednou za týden?

lenkavano
3. bře 2010

já už 6 let nevím co je to hlídání mých dětí.tchýně upřednostnuje jiná vnočata,ale už jsme se s tím smířili i děti.

mamula1178
autor
3. bře 2010

meleri: no to mi zatim prijde zbytecne když je nejhůře tak pohlídá manžel a já někam mažu jelikož bych doma asi pak už zešílala.Ono mám ještě ségru o 3 roky mladší a ta má holku stejně starou jako já a ted je taky těhu opět nastejno a ta si nějak automaticky řekla,že bude potřebovat mamku tak 3 krát do týdne na hlídání dobrý ne?

mamula1178
autor
3. bře 2010

lenkavano:

tak to je mi moc líto.Vnoučata by si měli podle mě babky a dědové užívat stačí aspoň jednou za 14 dní,aby i rodiče mohli někam prostě vypadnout🙂

sherry28
3. bře 2010

mamula: moje mamka viděla staršího synka do roka, jen když jsem jela nakoupit a stavila se tam ☹ nikdy nehlídala, teď mu je 5 let a chtěla by, aby tam občas zůstal na víkend 😖 ale on nechce, nezná ji tolik ☹ mnohem radši má dědu, který ho hlídal od 6 měsíce, k tomu klidně jede i na víkend 🙂 mladšího synka se máma snaží navštěvovat častěji, aby si na ní zvykl a je to zatím dobré, 2x do měsíce se tu ukáže a jednu noc tu přespí 🙂 což je určitě pokrok, jinak stále také pracuje, takže moc času přes týden nemá 😠

meleri
3. bře 2010

lenkavano,

tak to je drsný! 😠 to bych si asi už i poplakala..takhle rozlišovat mezi vnoučaty..

Mamulo,

tak to by mě taky naštvalo...já nevím u nás naši nikdy moc nerozlišovali mezi mnou a bráchou..vždycky nám říkali že nás mají oba rádi stejně...ale kamarádka taky podobně..jsou dvojčata ale bratr je prostě modla její matky...

asi se s tím nedá dělat nic možná časem se pak dá dělat dost věcí i s dětmi..

u nás je to fakt stejné, věř mi, manžel celé dny pryč a o víkendu je hotový ale vždycky s ním je abych mohla vypadnout aspon na bazén.

mamula1178
autor
3. bře 2010

sherry28: pokud pracuje tak to člověk ještě chápe,ale jinak mi to hlava nebere.Tak aspoň,že se to u vás lepší to je fajn jen tak dál.

lenkavano
3. bře 2010

mamula je je to fakt smutný,taky jsme slyšeli třeba větu "udělali jste si je tak se starejte"ted už je naštěstí nejstarší syn velký,tak pohlídá aspon když jedeme na nákup,abych mohla v klidu nakoupit.

mamula1178
autor
3. bře 2010

meleri:
asi tak taky jsem moc ráda,když někam mohu vypadnout.Nejhorší je,když jsou nemocní to pak je na zašílení,když nemůžeš ven a jsi pořád jen sama doma a nikam nemůžeš a člověk musí ještě vymýšlet program čím je zabavit.🙂

lenkavano
3. bře 2010

meleri jo trápilo nás to hodně ,ale nejvíc nám bylo líto dětí.taky jsem kvůli tomu kolikrát brečela,nemysli.ale už jsme si zvykli.

lenkavano
3. bře 2010

a to ještě podotýkám že bych ji tam určitě nedávala všechny děti najednou,ale třeba je prostřídávala.ale i tak ne.prostě bez zájmu.

mamula1178
autor
3. bře 2010

lenkavano:

jo co já se nabulela a přemýšlela jsem co jsem udělala třeba špatně,manžel říkal,že mám zvednout telefon a zavolat,ale přeci nebudu pořád volat ať se přijodu podívat na vnučku to mi přijde ujetý.Oni sami od sebe ani nezavolají a když se vidíme samo,že musíme dorazit my tak řeknou,že ani neví jak holka vypadá ☹

mamula1178
autor
3. bře 2010

Prostě mít aspoň dvakrát v měsíci čas jen na sebe myslím,že to není zase tak moc to je můj názor!!!

lenkavano
3. bře 2010

mamula to je jak u nás úplně to samé.my už ani nevíme co to je si jen tak sami vyjet na véču nebo tak.já už ted vím že pokud mi to zdravotní stav dovolí tak budu určitě hlídací babička. 😉

cimlik
3. bře 2010

Ahoj, moje tchyně bydlí 10 km od nás, je v důchodě a prcka v životě nepohlídala. Staršího syna si bere na 1 týden v roce na chalupu. Když k nám přijede s tchánem na návštěvu, menší syn pláče a starší zaleze do pokojíčku. Ona nám pů hodiny vypráví o svých nemocech, vypije kafe a spěchá do obchoďáků. Vím, že má kluky ráda, ale je to jejich "nevlastní" babička, tak asi k nim nemá takový vztah. Sama děti nemá.
Naši by hlídali rádi, ale bydlí daleko. Vídáme se tak 1x - 2x do měsíce. Staršího syna si berou na všechny prázdniny, jezdí s ním na dovolenou a vím, že když bych potřebovala, pohlídají.
Je mi to sice líto, že nemáme hlídací babičky, ale zase to beru tak, že nám alespoň nikdo do ničeho nemluví 😉.

mamula1178
autor
3. bře 2010

lenkavano: jo tak na véču bych s manžou taky moc ráda vyrazila byla by to příjemná změna,ale co naděláš,když se nechce.

mamula1178
autor
3. bře 2010

cimlik:
tak vidíš máš hlídání aspoň o prázninách nebo dovolené.No prostě budu muset počkat až děti trochu povyrostou🙂

blandik
3. bře 2010

tak k nám jezdí moje mamka tak co 14 dní na víkend (hodina cesty busem + 20min pěšky), malý ji zbož'nuje, onehdá málem sletěl z postele, jak jí utíkal přivítat ke dveřím. Tchýně od nás bydlí 10 min pěšky, malého miluje, ale prostě se to na začátku nějak pokazilo...takže jako babička nefunguje. Prostě když se malý narodïl, tak chtěla dělat mámu na 50% a měla pro mě tenkrát neakceptovatelné požadavky - jako že ho bude u nich doma hlídat, když měl 3 týdny a pořád se toho dožadovala. Pak ho vozila venku a dala mu plenu přes tvář na fusák (protože jsem jí řekla, že má dát plenku přes korbičku - malý byl novorozeně a byla zima, plena ji padala, tak mu jí dala přes obličej..), pak proběhly nějaké spory ohledně jejich psa, že k nám nesmí (malý dostal ekzém, tak jsme nechtěli, aby ho k nám domů vodili), v 7M se začala ptát, kdy už ji konečně dáme malého k nim na noc - při tom ji téměř neznal a i kdyby, tak to na mě bylo prostě příliš....a už se vztahy zdrudily. Te'd bych i brala, aby mi jej pohlídala - aby fungovala tak, jak chtěla na počátku, ale ona už se stáhla a prý nemá čas, je unavená...Příjdou tak 1x za měsíc na odpoledne, ven jej nevezmou a malý ji nemá moc rád (pořád na něj štěká nějaké povely a on má rád svůj klid). Dědu - tedy tchána miluje. Jo a k mámě ho klidně dám i na víkend. Ale není to často.

lenkavano
3. bře 2010

mamula u nás je v tomhle problém ikdyž třeba malujeme.s dětma je to fakt problém.

cimlik
3. bře 2010

holky, kliiiiiiiiid, já jsem byla za poslední 2 roky s manželem sama 1 hodinu - na nákupech na Vánoce. 😝 A říkám to pořád, že se těším, až budu jednou babička 😅 , snad se toho ve zdraví dožiju.

cimlik
3. bře 2010

mamula1178 - no jo, ale hlídají jen jedno dítě, nějaká večeře, kino nebo tak taky zatím nehrozí. No ale snad až Vojta povyroste, taky se dočkám 😎

lenkavano
3. bře 2010

blandík závidím maminku,kdyby moje žila, taky by hlídala 😉

meleri
3. bře 2010

mamulo,

jo to je strašné, fakt na zblbnutí, taky jsme ted byli dost nemocní, každou chvíli...takže celý týden sem byla zavřená doma. než byl z nejhoršího venku. jo tak moje tchýně pracuje dost..ale i tak, kdyby chtěla, tak o víkendu přijde...jenže i když přijde tak jenom na něho hledí, jaksi neví co s ním..

Lenko,

jo časem si člověk asi zvykne fakt na všecko..je to smutné. třeba toho bude jednou litovat.

holky musím končit malý se probudil navíc prší tak tu skysnem asi až do večera..

shaula
3. bře 2010

Tak my babičky ani dědečky nemáme, takže hlídat nemůžou, leda z nebíčka 😀 Ale mám starší sestru, která je ve věku mé matky, ani jedinkrát netlačila kočár, natož aby kluky sama vzala třeba na procházku (podotýkám, že v kočáru obvykle spí (nebo dříve spali), takže žádný problém by s nimi neměla). Občas si pobrečím, protože mě to štve, ale doprošovat se nebudu. Přijde tak jednou za měsíc na návštěvu, ale to spíš za mnou povykládat mi nové drby z jejich baráku, které mě absolutně nezajímají. Když se zeptám, kdy se můžeme stavit na návštěvu, tak prý "až budu mít čas"... A to je doma, z práce ji v rámci krize propustili 2,5 roku před důchodem. Takže času má moře. Naposledy jsme u ní byli, to se ještě kluci plazili. Asi nás tam teď nechce, protože má strach, že jí z jejího vypiglovaného bytečku udělají kůlničku na dříví 😀
Loni na podzim jsme byli u švagra na návštěvě a kluky vzala na procházku sestřenice mojí neteře. To jsem poprvé od porodu zažila, že jsme byli hodinu bez dětí, až jsem z toho začala být nervózní 😀

blandik
3. bře 2010

Já jsem ještě zapoměla dodat, že tchýně a tchán se ani nenabídli, že by šli vozit v době, kdy jsem prožívala obtížné období (úmrtí rodiče). Sice byli účastní, ale vozit nešli ani k nám nezašli...TeĎ v lednu a únoru byl malý 2x za sebou nemocný - a samozřejmě tak týden po nemoci jsme moc v těch mrazech ven nemohli. Taky to bylo pro mě na palici a oni se ani nestavili si s ním pohrát. Manžel při tom dělá 7dní/týdnu, takže ten si taky malého ven sám nebere..ale jinak pomáhá 😉

helcenka
3. bře 2010

Ahojky, já si na hlídání ze strany mojí mamky nemůžu stěžovat. Kdykoli jí požádám, tak se domluvíme a mamka malýho pohlídá třeba půlden, když si potřebujeme s manželem něco vyřídit, nebo jenom zkrátka jedeme na větší nákupy. Jedenkrát týdně chodím s malým do mateřského centra na dopoledne a pak jdeme k mamce na oběd, malej se tam vyspí a kolem šesté šupajdíme domů. Většinou mamka volá ještě jednou týdně, kdy zase přijdeme. Na podzim jsem byla hodně nemocná (40 horečky, hrůza), tak si mamka malýho na dva dny vzala k sobě, byl to její nápad a byla jsem za to fakt ráda. Zrovna teď jsme byli s manžou 3 dny pryč, tak mamka se sama nabídla, že malýho pohlídá. Pomáhala jí moje sestra, malej jí má moc rád. Ta za náma tak jednou týdně na odpoledne jezdí (teda za mnou a manžou ne, ale za synovečkem). Je fakt, že po těch třech dnech mamka celý den odpočívala a nabírala síly, takže jsem se rozhodla, že tam alespoň týden nepůjdeme a mamka zrovna dneska volala, že už je odpočinutá a kdy dorazíme. Musela jsem jí naordinovat klid, tak možná přijdeme na chvíli o víkendu. Jsem za to všechno moc ráda.
Jinak co se týká tchýně, tak počáteční euforie z prvního vnoučete už dááááááávno opadla, po čtyřech nebo pěti vozeních v kočáře coby malého dvouměsíčního broučka, tak se přihlásí pouze na malýho narozky, svátek, manžovo svátek a narozky a na Vánoce. Takže pětkrát do roka. Párkrát jsem jí říkala o hlídání, protože jsem musela nutně k doktorovi, ale to byla na dlouhé domlouvání, rušení termínů, takže jsem to nakonec vzdala. A fakt už se nesnažím. Jsem ráda za mojí mamku a sestru a co víc si můžu přát. 😀

fran
3. bře 2010

Ahoj, tak u nas taky s hlidanim nic moc. Ale jelikoz jsem si zvykly, ze to jiny nebude a jsem tehotna, rozhodli jsme se zkouset na par hodin mini skolku a zatim dobry, abysme byli pripraveny, az se mimi narodi.

No, ale u me kamaradky, to se podrzte, to je jina. Babicka s dedou z jedne strany jezdi kazdy vikend a berou si malou na cely vikend, pokud mamka dovoli a nema jine plany. Uz od mala, takze neni problem a je spokojena. No, a babicka s dedou z druhe strany si malou uz dvakrat vzali ve dvou letech na celych 14 dni k sobe. Taky pohoda, zna je, bydli sice hodne daleko, ale snazi se jezdit casto. No tak tak by to asi melo byt 🙂 .