Babička nás chodí kontrolovat, nadává nám, vyčítá

janaagimova
25. únor 2009

Ahoj holky potřebuju poradit jak na to : s manželem čekáme miminko, máme krásný velký byt , oba jsme časově zaneprázdněni prací. já pracuji každý den od 9 do 7 manžel od 9 do 10, takže se vidíme u večeře nebo až v ložnici. Pochopitelně máme v týdnu 1 až 2 dny volné, které věnujeme sobě. Jenže do těchto dnů volna k nám dochází moje babička komplikuje nám život ...příjde jak stihačka a komanduje proč neej mám naškrobené ložní prádlo , proč nemám umytá okna proč toto a proč tamto ...a takhle máte hrozný nábytek ...jano jsi hrozná ženská tak zle se chováš k muži má mít naklizeno navařeno každý den...uuuuuuuuuuuuuuuf A NEDÁ SI ŘÍCI ŽE NÁŠ STYL ŽIVOTA JE JINAK. a když se ohradím je na mě hrubá a vyvolává hádky mezi mnou a mužem...před pár dny přilítla k nám domů já byla v práci manžel doma a nebyl utřený prach..(týdenní) ...nebylo toto a tamto. a dala se do šíleného uklidu. manžel píše sms že musím okamžitě jít domů . tak jsem utekla z práce a ona mezi dveřmi an mě začala křičet jako kde jsem že musí za mě uklízet . manžel už hrůzou zničený. nemůže ji nic říci protože i do něj by se pustila.. když už toho mám dost volám své mamce at příjde protože už nevím jak dál ...přišla a babička ji vyrazila z mého bytu já opařená hrůzou...manžel utekl ( musel ) protože jsem se už do něj pustila zase já , byla jsem už v transu a nevěděla jsem co dělám . když odešel začala mi nadávat že mnažel mi utekl že ji dělám ostudu že má přechozený infarkt ...tak zase já v šoku aby ji nekleplo.... ted mi vyčítá že mi manžel jednou uteče nadobro a že ji dělám ostudu.........katastrofa hotové šílenství ...naprosto klidné těhotenství.......................................POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC

janaagimova
autor
25. únor 2009

HOLKY JE TOTO NORMÁLNÍ NEBO JEN JÁ TOTO ZAŽÍVÁM,MÁ NA TO PRÁVO MĚ TAKHLE BUZEROVAT???
JAK TO MÁTE VY DOMA

schnek
25. únor 2009

jano, a proč si jí pouštíte domů? 😕 v podobných případech nepomáhá nic jiného, než přímá promluva, která tedy příliš příjemná není, ale když to jinak nejde... 😉

kristi
25. únor 2009

ona ma klice? sebrat klice, neotvirat, delat ze nejste doma...na to fakt pravo nema

aponchie
25. únor 2009

v sekci rodina a vztahy je uz rozbehla diskuze na toto tema 😉

janaagimova
autor
25. únor 2009

KDYŽ MANŽEL JE MOC DOBRÁK . ON JI VĚTŠINOU POUŠTÍ MI MÁME VŠECDHNY OKNA DO ULICE ŽE UVIDÍ ŽE SE SVÍTÍ A KDYŽ JI NEOTEVŘEM PŘÍJDE K NĚKOMU Z NÁS DO PRÁCE A BUDE ZASE VYČÍTAT A TO JE DOKOLA....NEJHORŠÍ ŽE STRAŠÍ S INFARKTEM TAK ČLOVĚK MÁ STRACH ABY VÁŽNĚ SE JI NĚCO NESTALO...BLUDNÝ KRUH

kristi
25. únor 2009

jeslti by se ji neco stalo, vlastni vinou...ja bych ji normlane vzala stranou a rekla ji, co si myslim,at si to prebere jak chce

lenkabu
25. únor 2009

jani:jak píše kristi,sebrat klíče,nepouštět,nestýkat se...na tohle nemá právo nikdo a jestli bude mít infarkt nemůžete za to vy ale ona a její povaha.Hlavně to udělejte rychle,si představ že bude tohle dělat až budeš mít doma miminko 🙄

janaagimova
autor
25. únor 2009

holky to je o nervy když vlastni dceru vyfakuje ....co udělá mně

janaagimova
autor
25. únor 2009

jéééžeši to bude hrůza švihne mě

janaagimova
autor
25. únor 2009

FAKT NIKDO NEMÁTE TAKOVÉTO STAROSTI? ZÁÁÁVIDÍM VÁM

schnek
25. únor 2009

jano, musíš jí pevně stanovit hranice, jinak to nejde. A infarkt? to je jenom citový vydírání. narovinu si promluvte a pokud to nezabere, prostě vyhodit a čau.

kristi
25. únor 2009

no a? tak te vyfakuje, dyk je to jedno, lepsi nez aby vas otravovala

kyri
25. únor 2009

teda, když to čtu, tak se mi protáčej panenky a zvedá kufr 😝 😝 😝
to je teror 😠 😠

vy máte nějaký rodinný pravidlo o tom, že se starším členkám rodinnýho klanu musej dávat klíče od bytu a dovolit jim, aby porušovaly tvoje (manželovy) hranice?

hele, asi si musíš rozmyslet, kde jsou tvý priority, jestli chceš být slušná a korektní k babi, anebo si chránit svůj prostor a vztah. navíc - mysli na mimčo. tomu tohle fakt nedělá dobře. já bych teda neváhala, vyměnila zámek a klíče babi nedala ani omylem.
a jestli vás chodí buzerovat do práce? tak ji prostě odtamtud nechte vyvést, ne? v pracovní době máte určitě jiný úkoly, než se handrkovat s babi.
neni to lehký, určitě jsi na to do určitý míry zvyklá za svůj život, takže jakýkoli radikální řešení ti asi přijdou moc, ale jestli vám dělá takovýhle věci, to už je teda těžkej kalibr.
vůbec bych se nebála ani jejích infarktů a klidně byla drsná. ona se vás na vaše pocity a zdraví taky neptá 😉

mumumu
25. únor 2009

Jano, rozhodně "vyfakuj" ty ji. Tím nemyslím, abys byla sprostá, ale prostě rázně konec, utni to. To, co popisuješ dělají tyrani. Z vlastní zkušenosti Tě upozorňuju, že až se mimi narodí, tyhle věci se většinou ještě mnohem víc vyhrotí a dělají zle, takže máš skvělou příležitost její návštěvy ukončit ještě včas!!!

emamamamu
25. únor 2009

ten infarkt by bodl ne?😀

kyri
25. únor 2009

ema: 😀

lenkabu
25. únor 2009

jani:já to trochu znám,manželova babička bydlela vedle nás a byla to panovačná matriarcha rodu..ale až takhle si nedovolila,NIKDY jsem jí nedala klíče i když je chtěla a od začátku stanovila jasné hranice...musela jsem být někdy hnusná i když to byla starší paní,ale byla to mrcha (o mrtvých jen dobře,ale prostě to tak bylo).Vlastní dceru vykopla v 15 z domu...to jen pro příklad.

rajka
25. únor 2009

Jani, něco podobného jsem taky zažila....moje babička sice neměla klíče ani k nám nechodila na neohlášené návštěvy, ale zase mi neustále mluvila do výchovy dcery. Mluvila do toho, co jí dávám k jídlu, jak ji oblíkám i jak si s ní hraju. Za mými zády ji cpala čokoládou a bonbony, když jsem řekla, že si to nepřeju, že je na to ještě malá, nadala mi do krkavčích matek, že děcku nedopřeju atd. atd. Snášela jsem to asi 2 roky. Babičku mám totiž jinak moc ráda, jako dítě jsem u ní trávila spoustu času. Takže jsem ji vždycky omlouvala, že to myslí v podstatě dobře, že je už stará apod.....Nakonec to vyvrcholilo tím, že dcera venku neposlouchala a já ji plácla přes zadek ( opravdu spíš jen pro efekt - na tělesné tresty mě fakt neužije) no a babička začala křičet na celou ulici, že tluču dítě a že na mě pošle sociálku! Kolemjdoucí se po mě dívali a ptali se babičky, jestli nepotřebuje pomoc! Opravdu děs. Došly jsme domů a vyříkaly si to, pěkně od plic. Pak se mnou asi 2 měsíce nemluvila a pak najednou jako když se nic nestalo začla komunikovat a pohoda. Holt na hrubý pytel, hrubá záplata. Jo a infarktem vyhrožovala taky a ještě je oblíbené ohrazování se věkem....takové to...co si myslíš,víš, kolik mi je let?! jo vím a není to žádná zásluha, zestárneme všichni. Takže z vlastní zkušenosti ti radím, udělejte si pořádek, dokud nemáte mimčo!!!!!!
Držím pěsti! 😉

lenkabu
25. únor 2009

rajka:to jsou moje slova...stáří není zásluha,zestárneme všichni a pokud je někdo mrcha tak bude jen stará mrcha a nevím proč jí prokazovat úctu

nikka.vo
25. únor 2009

Ema 😀 😀 😀 mám stejný názor

K takovému člověku bych neměla úctu, řekla bych všechno z plných plic s tím, že její návštěvy nejsou od teď vítané, že to nemáte zapotřebí,domu bych jí nepustila a ještě bych jí zamávala za oknem 😀 Jano, seber všechnu odvahu a hlavně hrdost a přestaň si nechávat s*rát na hlavu. Kdyby to byla tchýně, tak pochopim nějaký ostych situaci řešit rázně, ale tvoje babka? Taková ježibabka? Aby ti kecala do života, jebala tě jak malou holku ..božéééé, jsem se vytočila 😠 😅 Co na to tvoje máma? 😕

nikka.vo
25. únor 2009

Usáma hadr, fakt 😅 😅 😅

rajka
25. únor 2009

Jo a ještě jsem chtěla dodat, že i přes tu ostřejší výměnu názoru žádný infarkt nedostala.....takže žádný strach! A Jani, jestli můžu radit, připrav si to předem, ať máš argumenty a nevykolejí tě po první větě 😝

johanda
25. únor 2009

Jani klíče neodebírat - oháněla by se infarktem a tak, radím vyměnit zámky a jasně říct, že pokud chce přijít,musí zavolat. Tchýně též loudila klíče - jako že nám zaleje kytky, vypere a vyžehlí, ale ani já ani manžel jsme na to nepřistoupili. A jde přitom o relativně hodnou ženskou.
Souhlasím s holkama - rázně a slušně vyfakovat. Já bych si ani nějaké argumenty nepřipravovala, točila bych pořád svou, to je účinné a babča tě nebude mít šanci zahnat do kouta

kyri
25. únor 2009

hele, jani, to je teda prča - ty máš termín 11. září?
(teda, pardon, omlouvám se za černý humor, ale když už se tu bavíme o babiččině teroru a usámovi... 😅)

nikka.vo
25. únor 2009

Kyri 😀 😀 😀

janaagimova
autor
26. únor 2009

noo doktor říkal to bude bomba jáá néé to bude letec . další paradox..muj muž je muslim .))) dobrýý co hahahah

janaagimova
autor
26. únor 2009

mam ráda černý humor .))) mimo humoru mí babči to už je na mě dost sado maso

janaagimova
autor
26. únor 2009

právě moje mamka je na mě moc hodná ..neštourá mi do života nechá mě dýchat ..dává prostor mým názorum atd. a její oblíbené slova jsou a kdyt joo a proč néé . nestresuje je v klidu . příjde na návštěvu...ale chová se jako návštěva sedne vypijne kafe pokecá ...a jde...uplně super.

nikka.vo
26. únor 2009

Jani, já myslela hlavně co říká na svou matku 😉 Co ti radí třeba a tak 🙂

jabber
26. únor 2009

Jani, teda po přečtení tvého úvodního příspěvku mě napadlo jediné - namastit něčím babičce schody 😀 😝 ne vážně, to je teda teror jak z nějakého filmu 🙄 Musíš si s ní promluvit, stanovit nějaké hranice - chodit k nám budeš, když tě pozveme a když budeš chtít přijít sama, tak nám to předem oznámíš, nemusíme bejt totiž doma. A když přijde jinak, tak prostě neotevřít, dělat mrtvýho brouka, ať se za dveřmi třeba zblázní - tohle není možný 🙄 Infarkt nedostane, jen vydírá, dřív dostanete vy infarkt z ní 😅 Myslím si, že narozením mimča se situace ještě zhorší - bude ti chodit 'pomáhat' 😝
A máš nějaké tušení, proč se takhle chová? Takováhle furie to byla vždycky??? 😕