Babička přítele nám neustále kecá do výběru jména

nicol22
22. črc 2014

Už mě to opravdu vytáčí...prozatím bydlíme s přítelem u ní, takže to mám na denním pořádku, jestli si to ještě nerozmyslíme a že to dítě bude chudák a podobné nesmysly...fakt nevím jak ji slušně odkázat do patřičných mezí...

ivet1987
22. črc 2014

@nicol22 tak ji řekněte že se bude jmenovat nějak podle jejich představ a až při porodu normálně svoje jméno 😀

jaja01k
22. črc 2014

@nicol22 To znám, u nás to zase bylo s mojí babičkou. Pořád ať si to ještě rozmyslíme a dáme jiné jméno. A proč nechceme aby se malý jmenoval po tatínkovi nebo po dědečkovi... Takže jsem se poučila, že příště jméno dopředu vůbec neřekneme. Hlavně se nenech zviklat, výběr jména je věc rodičů a nikdo další do toho nemá co mluvit. A komentáře prostě ignorovat.

blauen
22. črc 2014

Já bych babičce všechno odkývala, abys měla klid a možná i babička přestane "prudit" když jí přitákneš na jméno a pak až se malinký / malinká narodí přišla bych z hotovou věcí - jménem a buď at se s tím smíří nebo ne. Nic jiného mě nenapadá co poradit 🙂

elvira
22. črc 2014

@nicol22 - nejlépe neříkat, ale už se stalo...
My jsme měli klid, chtěli jsme dát jméno po manželovi, takže si nikdo netroufl ofrňovat se - tchýně by totiž shodila svůj vlastní výběr.
Měsíc před porodem jsme jméno změnili na Jakub, ale to se dozvěděli až byl na světě.
Kecy byly - prý co je to za jméno a jak mu budeme říkat, ale už jim nic nezbylo... 😀

achjonetusim
22. črc 2014

Jmeno jsme rekli vsem az po porodu. U poceti jsme asistovali taky jen my dva s muzem, nevidim jedinej duvod proc by mel kdokoli dalsi asistovat na jeho jmene 😝

betelgeuzz
22. črc 2014

Já bych vymyslela nějaké úplně blbé jméno a řekla, že jste to teda změnili a celý těhotenství říkat ostatním tohle. Pak bude možná ještě ráda za to skutečné 🙂

barborka09
22. črc 2014

@nicol22 No jestli máte ve výběru jména které uvádíš - Michal, Martin, Barbora a Ema tak by mě celkem zajímalo co by si tak představovala babička. Myslím že to jsou pěkná jména, žádné výstřelky typu Esmeralda apod. To věřím že je pro starší generaci trochu problém. Ale i přesto je to vaše dítě a vaše rozhodnutí, tak vám do toho nemá kdo co kecat a to jak dítě pojmenujete je čistě vaše věc. Hlavně se nenechej zblbnout a stůj si na svém.

nicol22
autor
22. črc 2014

@barborka09 taky to absolutně nechápu, prý by to chtělo nějaké "hladké" jméno, což vůbec nerozumím co tím myslí.

barborka09
22. črc 2014

@nicol22 Tak až zjistíš co je to "hladké" jméno tak napiš. Celkem by mě to zajímalo. A můžu se zeptat jaké jména dala tato babička svým dětem?

jancip
22. črc 2014

@nicol22 Nejlepší je říci, že jméno dítěte bude překvapení pro všechny až do porodu...my to tak udělali a měli od všech klid.

anetka1701
22. črc 2014

@nicol22 já bych se nestresovala... U nás do jmen kecal kde kdo, já se jen usmívala a posílala do mezí... Nakonec se všem jména líbila, tak co :oD Pokud bude někdy třetí, jméno už neřekneme...

barinkas
22. črc 2014

@nicol22 hladké jméno 😀 to je dobré... jinak jména máš hezká 😉 naše malá se jmenuje Barbora.. a jsem s tím i po 2 letech spokojená.. jiné bych nedala...

kass86
22. črc 2014

@nicol22 To znám. My teda sice vybrali jméno po dědečkovi, ale reakce většinou nejsou pozitivní. Ale nenecháme si do toho kecat. Miminko takto oslovujeme od doby, kdy jsme zjistili pohlaví. Vždyť malý už je na jméno zvyklý 😀. Jiné by určitě nechtěl 😉.

zuzkaa1
22. črc 2014

no já už na záčatku těhotenství řekla že nechci jména co jsou v rodině...a bylo protože jsem taky slyšela od tchýně aby se dalo jméno po dědečkoj to že by měla radost prabába a protože termín máme v období kdy se narodil manžel a jeho brácha jé a to by se mohl jmenovat po strejdoj atd 😀 takže já jméno vybírala tak aby mimčo nemělo hned po sobě narozky svátek vánoce ale aby to bylo rozhozené vše běhěm roku a taky takové aby to neznělo blbě s příjmením jelikož v něm máme Ř a Č tak aby křestní bylo nějaké jednoduší...A udělala bych to jak píšou holky odkývat vše a dát to co chceš ty

eldrag
22. črc 2014

ja na takové kecy nereagovala a po nějakém čase ignorace nabízených jmen pochopili všichni z okolí , že to neni jejich věc 🙂 a rozhorné NE, je také dobré používat. Není to sprosté slovo 🙂

miskosimko
22. črc 2014

@nicol22 , máš vybrané pekné mená. Nám tiež chcela svokra so svokrom radiť, ako sa majú naše deti volať. Dokonca, že ak sa mladší bude volať po ňom, tak že na ňho prepíše majetok 😀 . Neviem, či si naozaj mysleli, že ma takto zblbnú. Hnevalo ma to, že nič , čo ja navrhnem nie je dosť dobré a robili zo mňa chuderu, ktorá len čaká na ich radu. Prestala som sa s nimi o tom baviť, len som im oznámila aktuálny zoznam mien vo výbere, keď sa opýtali a na ich následný koment som nereagovala. Nemalo to zmysel. Aj tak sa nedávno nechala počuť , ako nahlas povzdychla(nad mojimi chalanmi), že čo vám to len tá vaša mamka dala za mená 😒 . Volajú sa Šimon a Michal. Tiež by ma zaujímalo to hladšie meno 😉

nicol22
autor
22. črc 2014

Tak prý je to jméno ve kterém není "R" 😀 pořad jenom slyším, jaký to bude chudák až se bude podepisovat...už mě to vytáčí do nepříčetnosti...nevím proč by mělo být dítě chudák, když se bude jmenovat Martin.

blahova_andrea
22. črc 2014

vždyť jste si vybrali naprosto klasická jména. žádná moderna, nic cizokrajnýho. babi ať si trhne. je to vaše dítě a jí se na názor nikdo ptát nebude. papíry budete vypisovat vy 😉 no někdy je lepší mlčet a jméno všem říct až je po všem a nemohou do ničeho kecat 😀

kass86
22. črc 2014

@nicol22 Nelíbí se jí R? Tak já navrhuji Řehoř (žádné R, pouze Ř). To bude nadšená 😀. A jak bude ráda za Martina.

faminka
22. črc 2014

Copak naše babi s dědou, kdyz jsme jim rekli, ze mala bude Justýna 😀 Prevalovali to v puse jak citron 😀 Ted uz si zvykli a i kdyby ne - je to nase dite 😉

78marcela
22. črc 2014

@nicol22 Tam Michal, Martin a Barunka jsou i naše vybraná jména...a moje babička je z Barunky a Martín ka nadšená. Určitě bych si do toho nenechala kecat.

zanett
22. črc 2014

@achjonetusim Na to bych si dala pozor (byt tebou) 😀 Argumentovat tim, ze jste u poceti byli jenom vy dva by se vam nemuselo vyplatit. Taky by vam nekdo mohl rict, az ho budete zadat o pohlidani ditete napriklad, ze u poceti jste byli dva, tak si dite taky pohlidejte jen sami dva! Znam takove lidi v okoli, ktere by tohle okamzite napadlo...

achjonetusim
22. črc 2014

@zanett To byla nadsazka, takhle samozrejme s rodinou nemluvim 😅 Nicmene, kdyby nekdo jmeno v rodine hrotil (my teda nedali moznost, rikam kdyby...) tak bych jim jasne rekla ze je to vzdycky otazka vkusu a nezavdecim se nikdy vsem, oni (rodice) meli pravo pojmenovat nas jak chteli, ted u nasich deti je rada na nas. Tecka.

aluskacz
22. črc 2014

Nevím teda co se babičce na těch jménech nelíbí. Podle mě jsou to jedny z nejhezčích českých jmen. Manžel se jmenuje Martin, moc se nám to líbí, ale jelikož jsem já i bratr pojmenovaní po rodičích, tak bych jméno Martin nedala. Máme vybraného Marečka a všichni jsou nadšení. Máme štěstí, že nám do toho nikdo nekecá 🙂 Jinak Barborka bylo jméno co jsme měli vybrané pro holčičku 🙂

zamilovanadonej
22. črc 2014

@nicol22 Tak já bych to řekla takhle: babičce určitě není 40, takže už je prostě svá a jiná nebude. Jsou to jen řeči, které si ale vzhledem k tomu jak píšeš že u ní bydlíte, může dovolit. Řekněte, že si to necháte projít hlavou a je to.

pisjutynka
22. črc 2014

Teda nechápu, co se babičce na těch jménech nelíbí, když jsou česká a moc hezká. Ale já měla tohle to samé. Než jsme znali pohlaví miminka, měli jsme pracovní název Benedikt a všem jsme říkali, že to bude Beník a moje babička to nemohla rozdýchat a taky jsem pořád poslouchala rady. Jasně jsem jí tenkrát řekla, že je to moje dítě a že kdybych chtěla dát jméno třeba Vavřinec, tak to bude jen moje a přítelova věc a byl klid 🙂

chroustinka
22. črc 2014

@nicol22 to je k pousmani s babickou 🙂
ja pred rokem nekde v obchode pri zkouseni bot vyslechla rozhovor tri dam ve duchodovem veku: "tak bozka uz mas to vnoucatko? chlapecek? jak se jmenuje" "hele máňo ani mi nemluv, jmenuje se metoděj" (to jsem se v duchu pousmala pac to jmeno se mi libi jmenoval se tak muj pradedecek) "boze to je teda desny takovy divny jmeno" " no holky reknu vam ze nakonec uz jsem si zvykla co muzu delat mohl se jmenovat jeste hur" "jak?" "no mladi jeste chteli Bivoje" 🙂

na babicku se vyprdnout, odkyvat treti svetovou 🙂

jarunkaxyz1
22. črc 2014

Jména jsou super, babičky mají kolikrát holt jiné názory, ale nenechte si do toho mluvit, je to Vaše dítě a Vaše rozhodnutí.....nakonec - co by pak ještě dalšího nedejbože chtěla rozhodovat, aby bylo po jejím....už jen z principu, u nás, kdyby se povolilo, tak nás rozmetou a neměli bysme podle sebe pomalu nic....takže radím, neustupovat, ať vidí, že jste pevného názoru 😉 A příště jména neříkejte, bude klid 🙂 😉

alkena
22. črc 2014

Když na to přijde, na každém jménu se dá najít něco negativního, to by se pak člověk nemohl jmenovat nijak.
Babičce odkývat, že uvidíme, necháme projít hlavou a vyplnit si svoje jména do papíru, babiččin podpis tam není potřeba.
Jinak my jsme tajnůstkařili na maximum, sami jsme neznali ani pohlaví a vybraná jména jsme nesdělovali, jen, že to nebude po nikom ani z jedné rodiny. A stejně byly řeči, hlavně nedávejte tohle a ne abyste vás napadlo toto a bla bla bla. Bylo to teda hlavně od mojí mámy, takže jsem se jen pousmála, pokrčila rameny a nekomentovala. Mimochodem, až do porodu to byl Kryšpínek, později převážně Kryšpíňátko, tak to ze začátku moc nepobírali ani jedni prarodiče 😀

banitram
23. črc 2014

u nás se tchýně pokusila jen jednou namítnout, že by náš syn měl mít jméno po tchánovi a manželovi, že se dává jméno otci a dědovi. Řekla jsem, že v tom případě by náš syn měl být Eduard, protože když už bude mít příjmení po jednom dědečkovi, tak by měl mít křestní jméno po druhém dědečkovi (mém otci Eduardovi) aby to bylo spravedlivé pro obě rodiny a navíc můj otec má jen dcery, tak by si to zasloužil víc ... a byl klid po zbytek těhotenství ..... mimichodem, narodila se dcera Tereza 😀