Babička si vymýšlí, že jí kradem věci apod. Co s tím?

vendeta
30. kvě 2009

Holky máte nekdo zkušenost s tímto problémem. Moji rodiče se starájí o 84 letou babičku, starají se opravdu ukázkově. Ale jak to někdy u starých lidí chodí začla si vymýšlet že jí berem a kraděm věci, příbory cejchy, peníze apo. Vím že top prostě ke stáří někddy patří taková zmatenost. Jen jde o to jak to s ní řešit. Nevšímat si toho?Má sestra rodičům říká at se s ní nebavěj když je takhle uráží, jenže ona za to přece nemůže. Bůhví jaký budem ve stáří my že jo...
Mate někdo podobný zážitky??

console
30. kvě 2009

Ahoj, ja nemam zkusenost osobni,a le zprostredkovanou. vasi se proste nad tim musi povznest, babicka za to opravdu nemuze. Vim, ze je to na palici, ale kdovi, jaci budeme my, jak rikas... 😔

wsmoulinkaa
30. kvě 2009

ahoj...tak toto jsme měli s dědečkem...už zapomínal a pak on byl i trochu víc na penízky a se stářím se to s ním táhlo a pak z toho chudák zblbnul....měl stařeckou demenci...musel do blázince, ale tam zemřel-on i chvilku o sobě věděl a asi tam byl neštastný, když se o něj neměl kdo starat. Dokud chodil tak jo ale pak už jen ležel a pořád něco hledal a počítal peníze a jestli mu někdo něco neukradl....

babička je na tom lépe ale taky se ptala, že ten budík co má není její že jsme ji ho vyměnili a s penězma začala,že ještě má a přitom je rozdala mezi děti. Taky je už v LD-už nechodí babička, ale dá se to. Vždycky ji to mamka vysvětlila, že penízky už nemá a že už zapomíná....jinak to nejde.Nehádat se, musí se to nějak vydržet, oni za to nemůžou, ale je to strašný to stáří!!! vydržte!!

kim
30. kvě 2009

Vendet, jj znám a je to klasický příznak Altzhaimera, myslím, že v dnešní době se to dá tlumit lékama!!!Zkuste se zeptat babiččiného lékaře nebo mu říct, co vám dělá...u nás to dělala moje prababi, bylo mi ale 7 let, tak si to osobně moc nepamatuju, jen co vyprávěla máma.Zapomínala, kdo jsme, na dědu(jejího syna) řvala, že je to cizí chlap a chce jí něco udělat, pak ho zase poznávala a obviňovala, že jí bere věci..no přesně co popisuješ.Je to hrozné, vidět ty staré lidičky, že jsou úplně jako někdo jiný, když před pár lety byly v pohodě a zdraví 😢 pevné nervy!!!!!!

s.arik
30. kvě 2009

jj, moje babička to měla taky, radu ale nemám, prostě jednom přijmout ten fakt, že to tak je a ten starý člověk za to nemůže....nic příjemného, když vám vlastní babička nadává do hajzlíků a spratků a tvrdí že má na prádle v šuplíku stopy od psa, ale co s tím naděláme 🙄

s.arik
30. kvě 2009

ps pro ty, co by mi koukali do alba - tenkrát jsme žádnou kočku ani psa neměli a návštěvy k nám nechodily 😀 😀 😀

cirrusa
30. kvě 2009

Jj, taky znám. I když u nás za to nemohla žádná nemoc, ale alkohol. Děda si občas rád přihne a ráno neví kam dal penízky a obviňoval mé rodiče (když tam hned po svatbě bydleli) . Teď to občas dělá taky zrovna vždy tomu kdo se tam namane. Bohužel taky radu nemám, snad jen zůstat silný. Já už nad ním zlomila hůl a moc ho nenavštěvuji, ale to je dáno tím, že už i za střízliva kope kolem sebe a nadává komu může..Asi jsem v tomhle slaboch, já vím 😔