Babičky. Jak je to u vás? Pomáhají nebo "pomáhají"?

kulich
16. čer 2008

Mám dvouměsíčního syna, je to náše první dítko. Moc jsme se s manželem těšily,ale nikdo si neumí přesně představit, co to znamená se starat o dítě, až to doopravdy příjde. Měla jsem ze začátku " deprese", stále brečela a byla hrozně utahaná a vyštavněná. Jelikož s mojí mamkou se už léta nestýkáme, po porodu přijela manželova mamka na pár dní " pomoc". Místo pomoci, jsem z ní byla ještě více na nervy. Začala mi stěhovat věci v kuchyni, dokonce i skříně. Ráno k nám chodila do ložnice a diktovala kdy má jít manžel do práce a nakonec mi řekla, že má pocit, že malého drží nejlíp. Nejhorší je, že když se s ní snažim o věcech bavit nebo jí něco vysvětlit, hned se naštve a dělá uraženou. Už jsem z ní unavená.☹ . Měla jsem jinou představu o tom, jak to bude. U známých jim to tak hezky klape, babičky jezdí hlídat či poklidit a všechno v pohodě,ale u nás to prostě nejde. Tchyně tu od narození nebyla. Manžel se s ní stále hádá proč nepřijede, proč je pořád naštvaná. její odpověd je, proč my nejezdíme za nimi ( bydlí 350km od nás ). A na posledy řekla, at jí malýho pošleme na měsíc! 😕 . Tak to nějak nechápu.... ☹ . Jaký to máte vy?

siwama
16. čer 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že vstupuji do vaší diskuze. Jsem matka 4 dětí, mám takové rozestupy, že nejstarší syn čeká rodinu a zároveň jsem maminkou rok a půl staré holčičky.
Jak to tu čtu, tak doufám, že nebudu taková babička, jako ty vaše babči. Vzhledem k tomu, že syn se oženil na Slovensko, neuvidím své vnoučátko tak často, jak bych chtěla. ☹
Ale až tam pojedu, určitě budu respektovat denní program snachy, ona určitě bude nejlépe vědět, jak je mimčo a na co navyklé, abych mu nebourala denní program. Vidím to u naší maličké, je zvyklá na svůj režim, a jak jí ho něčím naruším, už se bouří.
Tak vám všem přeji, ať to s těma babčama zvládnete. A mě prosím držte palečky, ať jsem ta babička jak má být 😀 a moje milá ( myslí to opravdu upřímně) snacha mluví o mě jen v dobrém. D.

janula2008
16. čer 2008

Držíme palečky a určitě budeš skvělá bábi!

nensy
17. čer 2008

ahoj tak mi máme taky babíčky pracující takže jestli hlídaj jednou do roka .moje mamka chodí do práce a táta je po mrtvici takže nemá na hlídání čas protože se stará o nemocného tátu .když pohlídá tak jenom syna a jenom na pár hodin pač je táta s dětí nervozní.a tchýně ta nehlídá protože bydlí daleko a k tomu ještě taky chodí do práce takže mi máme babičky na návštěvu a tot vše takže se musíme spoléhat na sebe

pipisek
17. čer 2008

ahoj holky

ahoj siwano...nechceš být moje tchýně, prosíííím 😀 😀 😀

u nás je to podobné jako u nensy...můj táta už bohužel nežije, máma je sice v důchodu, ale ještě pracuje (co by taky sama bez táty dělala) a hlavně bydlí 120km daleko. když jsme u ní na víkend, tak pohlídá, s tím nemám problém. starší holku hlídala a v pohodě, malou ještě sama nehlídala, ale bude mít v létě premiéru. fakt je, že až někam půjdeme, tak malou vykoupu, nakrmím a uspím a po půlnoci budem stejně zpět.

a co se týká manželových rodičů...kapitola sama pro sebe. bydlí ve stejném městě jako my, ale vypadá to, že bydlí přinejmenším na druhém konci republiky 😝 návštěvy pouze když někdo něco slaví apod. i starší dceru za 10let jejího života vzali 1x do ZOO, 1x na Staromák, o prázdninách jí mají tak 14 dní. a ona k nim ani už moc nechce....přitom jsou oba v důchodu a celý den mají prd na práci. nechci nikomu sahat do svědomí, ale naše dvě holky jsou jejich jediná vnoučata a tu mladší ještě ani nepřijeli povozit v kočárku a ona už bude mít rok ☹

zpočátku jsem hlavně s tchýní nevycházela, rokama se to "srovnalo", nemilujeme se, ale tolerujeme. nikdy jsem jim ovšem ve styku s vnoučatama nebránila, mámu mám daleko, tak bych občas ty 2 hodinky bez dětí ocenila.....ale vždycky si říkám, že když vnoučata nechybí jim, tak oni mě tuplem ne ! a rozhodně si o pozornost nebudeme říkat.

klouzavka
17. čer 2008

koukám, všude je to skoro stjný, všude je něco. Naši a tchýně bydlí 35km daleko. My jsme z Mladé Boleslavi a oboje bydlí v Jičíně. Mamka a taťka jsou v pohodě, i tchán je zlatej, tchýně asi tak bronzová. Dle tchýně jsme krkavčí rodiče, protože Davídkovi nedáme dudlík, taj jsem ji už řekla, žedudlík je šidítko a že nechcceme naše dítě šidit. Mamka u nás po porodu byla s přestávkama 14dní, tchýně2 noci. Mamka v noci spala , jako zařezaná a tchýně ke mě vstávala každé krmení, byla jsem na nervy, ještě, že manžel chyběl pouze jednu noc.
Do Jičína ke všem jezdíme 1x za 14 dní. Snažíme se to prostřídat, u každých být chvilku, aby si užili spravedlivě Davídka, tchýně většinou po obědě vozí, tak já můžu třeba do bazénu, nebo si jen tak zalenošit.

siwama
17. čer 2008

Ahoj Pipisku. Klidně!!
Já vždycky říkám, že bych chtěla být taková tchýně a babička, jako je manžolova maminka.
Asi je to tím, že bydlí v Polsku a má jediné vnoučátko. První 3 děti mám z prvního manželství.
Pravidelně ke tchýni do Polska jezdíme každý měsíc. Manžel je jedináček, tudíž má tchýňka jediný vnoučátko.
V pátek přijedem, babča sebere Halinku a celý víkend se s ní kochá. 😉 Takže já si tam vždy za ten víkend tak odpočinu, paráda.
A naopak moje máma??? Škoda mluvit, je v důchodu, ale na vnoučata nemá čas. Naposledy tu byla, když měla Halinka rok a ani se jí nestýská, no jo, no. Co nadělám. takže moje tchýně mi zase vše vynahrazuje a mé děti z prvního manželství bere taky jako svá vnoučata. je fakt, že kluci už doma nebydlí, nejstarší je ženatý na Slovensku, mladší už bydlí taky se slečnou. Ale vždy se tchýňka zeptá, jak se kluci mají atd. Zkrátka je to moje sluníčko a nedám na ni dopustit. 😉

garfie
11. bře 2009

Moji tchýni pozlatit!! Jak to tady čtu....je úžasná, dodržuje všechno co jí řeknu, když jsme u ní na všechno se mě zeptá-včetně toho, jestli může vzít malou do náručí! A je to už čtvrtý vnouče, takže nějaký zkušenosti má....A snaží se mi pomoct jak to jde....(ale zase to moc nejde, bydlí 200 km daleko a pracuje 🙂)
Když jsme u nich dělali ve třech měsících oslavu narození pro příbuzný, zařídila to tak, že malá byla prakticky pořád v kočárku a nikdo na ni nesáhl-a že tam bylo chtivejch tetiček 😉

andy80
11. bře 2009

Co já bych dala za tchýni. Rodiče mám 100km daleko, tak se snažíme se navštěvovat co nejčastěji to jde, ale druhá babička chybí. A že by byla určitě zlatá, bohužel umřela ještě před tím, než jsme se s manželem poznali.

martinka79
11. bře 2009

Mám obě babičky a pozor dědečky daleko. co se týče přistupu k dětema hlídání je super pokud to jde. Rádi mají děti na prázdninách viz zatím st. dceru. děti je milují a to je důležité. Jinak co se týče mého a manželova názoru na nějaké věci či chování jejich je jiná věc.neřešíme to jsou to baičky pro děti, my už jsme dospělí a máem svoji rodinu. Co se mi nelíbí řeknu jakékoliv babičce.
Možná jsou u nás občas dědečkové více oblíbení než babičky a hlídají také super. 😀

teessa
11. bře 2009

jak už tu někdo psal, tak kdybych měla vypsat velice zhruba vše co mě rozčiluje na babičkách tak je to na pořádnej román.... tchýni bych malýho na hlídáni nikdy nedala (dokud mu nebude aspoň 15 😀 ) a to ona sama má 5 dětí, což když vidím jak zachází s malým naprosto nechápu. Moje máti je pracující a před pár rokama si našla konečně toho pravýho, takže ona si teď konečně užívá života. Hlídání když moc máme jednou za čtvrt roku- samozřejmě ne na noc-to tak max 1-2x za rok s tím že večer odevzdáme a ráno v 9 naklušeme.
Tak nevim co je lepší, jestli mít někoho koho to že máte mimčo zajímá nebo to mít tak jak my že pokud několikrát nezavolám a neprosím tak pomalu to že mají náký vnouče ani neví¨
každopádně ani jedno není to pravý ořechový 😀

deniska.a6
13. bře 2009

tak holky z toho mám taky panickou hrůzu moje máma nás vychovala tři pořád se chvástá jak dobře nás vychovala že jsme poslouchlaly,jedly,spaly že nechápe jak si to třeba sousedi zařídili že děti jsou drzí a rozmazlený atak.ted jsem se s ní pohádala byla na mě prtivná a to je něco na mě jindy se strašně chvástá že se nestavíme hlavně teda aby jsme se stavili oba já a přítel aby si šplhla jako dobrá budoucí tchýně mě zná dobře(si myslí)tak co se mnou no a halvně možná se na babičkovskou roli těší ale nemůžu jí ani nic ukázat ten kočár je moc malej vyber nějakej větší,ten materiál je děsnej,to je drahý,to je zbytečný a na tohle já teda z vysoka s....jsem typ člověka samotář stačí mě známí atak vidět třeba jednou za dva týdny a to ještě jich moc není jsem ponaučená z těch údajných dobrých přátel ten je tak jeden dva a naši nikdy jsme nebyli rodinka co má nedělní společný dýchánky atak.takže s našima navázat nějaký téma taky není lehký a halvně oni jsou ti zkušení a chytří že 😒 a co se týče rodičů přítele s těma jsem mluvila 2x podle vidění snad 100x a to jsme 5 kiláčků od obou prarodičů vyhovuje mi to jen mám obavy jak jsem zvyklá na svůjklik a že mě nikdo neotravuje tak až se malý narodí bude to jinak a mě z toho odvezou 😖

deniska.a6
13. bře 2009

a ted máme jet ještě k přítelovýmu dědoj a jeho přítelkyni prej děsně zvědavej bábě jsem řekla že nikam nejdedu jsem je v životě neviděla a přítelova mamka řekla at mě teda aspon vyfotí aby viděli jak vypadám no jsme holt jiná generace a hlavně pro mě to jsou naprosto cizí lidi a s věcma okolo těhu se nesvěřuju vlastní mámě a nikomu jen si občas písnu sem a budu to řešit s nějakou babrdlí jen proto že žije s dědou mýho přítele tak to ani za Boha