Bydlení u rodičů, dostane přítel příspěvek na bydlení?

bajjunka
14. črc 2016

Holky, máte některá zkušenosti.....
Před porodem se s přítelem budeme stěhovat do samostatného bytu v domě mých rodičů. Já tam mám celou dobu trvalé bydliště, přítel je psaný u svých rodičů. Kdyby mu mý rodiče daly nájemní smlouvu, s nájmem, poplatky na služby a tak, měl by šanci od sťatu dostat nějaké příspěvky na bydlení? Ke všemu bude ještě tak tři následující roky v insolvenci... Děkuji za zkušenosti 😏

hani007
14. črc 2016

Úřad by to schválit měl, ale vzhledem k insolvenci to závisí na tom, jak rozhodne soud. Nebo tak to vždycky bylo, co já vím. A pokud vám ho přiklepnou tak je to sociální dávka, na kterou vám insolvenční správce nemůže sáhnout tak si to hlídejte.

blahova_andrea
14. črc 2016

@bajjunka u příspěvku na bydlení nestačí mít jen smlouvu, ale musí tam mít trvalé bydliště a zohledňují se příjmy a výdaje všech spolužijících osob vždy za čtvrtletí. takže pak záleží dost na tom, jak je ten dům veden, jak bude sepsaná smlouva a jak si dokáže když tak přítel obhájit jistou lež na úřadě. jako že bydlí sám v pronajtém bytě a s tebou a tvými rodiči, kteří jste tam taky vedení nemá nic společného, že vy žijete dole ve svém...apod. 😅

reinne
14. črc 2016

Pokud mu tam dají rodiče trvalé bydliště a nájemní smlouvu, je příjem z pronájmu třeba zdanit, pozor na to