Bydlíme s tchýní a nemáme soukromí

madampoezie
28. čer 2012

Ahojte holky,možná to bude trochu na dýl ale chci se vám svěřit,jsem mladá maminka a při těhotenství sme s partnerem prostřídli spoustu pronájmů,před porodem jsme byli v bytě,kde byla plísen a vlhké prostředí,zavelila jsem,neměli jsme peníze,tak jsem se ze všech sil rozhodla že půjdeme na vrchní patro rodinného domu k rodičům mého přítele,jenže předtím než jsme tam šli jsem začala mít starosti,mělajsem je i přesto těhotenství,protože mé dětsví bylo horší,pořád sme se stěhovali,měnila jsem školy,pořád jiní kamarádi,naši rozvedení,žádné zázemí,proto jsem to nechtěla,aby malá byla v takovém hnusu,ikdyž z toho nemá rozum.Celé tři měsíce u jeho rodičů jsem jen ve stresu,přítel to ví,ale neví co má dělat,protože nemá dost financí,celé tři měsíce tchýni toleruju,chodí si nahoru k nam jak se ji zachce někdy i třikrát denně,jsem hodně přispůsobivá,nedávno jsem se partnerovi přiznala,že vyvolávám jiné hádky s ním,protože potlačuji to,že chci mít svůj klid a soukromí,máme společný vchod,takže kdyby se zastavilo schodiště,stejně se nic nezmění,možná to,že by sem nechodil jak se mu zachce pes od přítelového bratra nebo kočky tchýně,které mimochodem spí malé v kočárku apod.,já to vše toleruji a vždy řeknu příteli,že to chápu,že je to jejich dům,že i jeho brácha tam vyrůstal,že to chápu,ale pokud chce být u jeho rodičů tak chci mít své soukromí.zrovna včera jsem se prostě neovládla a řekla konečně tchýni svůj názor,protože držím dietu snad 20 krat ji opakuju,že to jídlo co nosí nahoru nechci,včera došla zase s jídlem zase sem jí řekla že to nechci,že to pak vyhazuju,tak pokud bude přítel chtít tak at si vezme jídlo u nich dole,připadá mi že jídlo nosí pod záminkou aby mohla jít za nama,já partnerovi vařím a žádnou pomoc nepotřebuju,asi ji štve že vše zvládám sama a chce mi mermomoci pomáhat,mám takové stresy,že jakmile je někdo z jejich rodičů doma,nejdu ven,nejdu oprat,protože prádelna je dole ve sklepě,dělám vše proto,abych se ji vyhýbala,proto jsem třeba zalezlá v ložnici aby nedošla a zase něco nechtěla,včera jsem jí poprvé řekla že chci mít svůj klid a ona se rozbrečela a řekla mi,že nechápe co mi udělali že se k nim tak chovám,panebože,to je tak strašné,že chci mít své soukromí???
podle mě je to uplne normální ale ona to nechápe protože jí to přítel rikal uz dvakrat a porad lozí za nama..co vím,tak ostatní snachy by ji už dávno poslali někam,se vším,to jen já jsem tolerantní,ale už to tak nenechám,řekla mi že po mě nechcou ani zadnou prácu,jakou by po mě chtěla prácu,nájem má platit partner a já jí dala ze své dobrosti 6 tisic,poodnasela jsem spalky dreva co strasili na dvorku posekala travu,taky nevi clovek jak by se ji zavdecil,kdyz jdu nekde s malou ma takove keci..a nebude ji zima?potom ji mam venkku v kocarku a zase vyklada,a neni ji vedro? keca mi do toho ze ji mam sladit caj a takove ja o to vazne nestojim,a ma takove keci,ze ji nenechám ani malou pochovat,ale chova ji porad,kdybychom tu nebyvali,tak by sme se vydali tak jako predtim 1 za mesic a ne 2krat za den jak..navic co mi pomuze kdyz doleze vzdy,kdyz malou krmim,nebo si s i hraju a chci se ji venovat a ona mi do toho vkroci a rusi me,pak reknu vem si ju a jdu pryc,kdyby si ji tak vzala v kocarku nebo na pul dne kdyz ma volno,by mi pomohlo vic ze si odpocinu a ne takhle,nevim co ji hrabe a co mam delat,jestli se mam odstehovat,ale pritele miluju nadevse,a ikdyz byly problemy,nehadali sme se,vyresili sme to normalne ,ted uz se to neda hadame se skoro kazdy den,a jen kvuli tomu ze potlacuju to ze me sere tchyne...mate taky nekdo takove problemy? co si o tom myslite???

zulitvi
28. zář 2015

@sabrle V tom případě ale nějak nechápu, co ti tak vadí. To si tam píšou něco nekalého nebo co? Prostě se jen mají rádi, jako matka se synem, tak si píšou no. 😕

metallico_mondo
28. zář 2015

@madampoezie Bože jak já ti strašně moc rozumím ☹ My teda bydlíme s manželovou babičkou ale tchýni máme hned ve vedlejším baráku i se švagrovcema se spolenou zahradou a už mi docházejí nervy. Imrvére pořád někoho za zadkem. Chodí si k nám kdokoliv jak se mu zachce a neobtěžují se ani klepat :-/ taky nám hrnou všichni zbytky pod záminkou abych nemusela vařit. Hm fakt staré zbytky. Když řeknu že to nechci tak jdou a daj to manželoj a ten to i třeba deset minut po mem odmítnutí přinese. V tomhle žiju už tři roky. Teď po narození duhého mimčo už je to ale opravdu peklo a už mám opravdu velký problém se udržet. Těším se až odsud jednou vypadnem (ikdyž manžoj se nechce protože ten barák bude jeho ale k čemu to když je tu furt ta společná zahrada a naprostá netolerance k soukromi). Jinak se omlouvám za chyby ale tak jsem se u toho rozčílila zase že jsem to sem jen nějak napráskala.

berindy
3. čer 2016

@madampoezie tak si tak dam do googlu ziju s tchyni a vyleze mi tenhle prispevek 🙂 hned po precteni si rikam. Ja sem zady uz psala??? No jsem uplne v soku uplne stejny pribeh jako u nas... s tim rozdile, ze kdyz jsem sve tchyni ja zdelila, ze si nepreji aby bez zaklepani nebo zazvoneni ( poridila sem si na schodiste i zvonek) si nepreji aby k nam chodila a ona mi na to odpovedela, ze neni na poste a ve svem baraku nebude zvonit, ze to k nam rasci nebude chodit vubec... a tak sme se spolu skoro 2 mesice nebavili...no nebudu rozepisavat co uz jsi jednou zminila ty. Jen se chci zeptat jak jte dopadli. Odstehovali jste se, nebo se naslo reseni? Je to statsi prispevek tak nevim jestli se dockam odpovedi, ale velice by me to zajimalo. ;)

armvdd
8. črc 2016

Nemůžu si pomoct, ale dvougenerační bydlení mi přijde naprosto úchylný. A nežila bych ani se svými rodiči, natož s těma cizíma. A už vůbec nechápu předpoklad některých rodičů, že s nimi bude jejich potomek žít. Stejně tak nikdy nepochopím výstavbu domu na zahradě rodičů. Možná je to trochu drsný, ale připadá mi to ubohý. Od 18 let jsem z domu a vždycky jsem se zvládla o sebe postarat a než abych se nakýblovala k mým nebo partnerovým rodičům, půjdu radši na ubytovnu. Zkrátka, jak již bylo řečeno, nejdřív by to chtělo zajistit sám sebe a až potom plodit děti. A soužití s rodiči bude vždycky produkovat problém. Pokud chceš soukromí, odstěhuj se. Když na to nemáš, nestěžuj si, protože taková situace se dala dost dobře předpokládat.

anelamates
8. črc 2016

@madampoezie Co si o tom myslím? No že jsi přímo tolerance sama. Kdyby se tchyně na uši postavila, pořád bude špatně. takže tys jí dala ze své dobroty celých 6 tisíc? No to ses teda vytáhla. Kolikpak jí dáváte za bydlení? A že jí pomáháš, panečku. Tak víš co? Seberte se a jděte někam do garsonky, a budete štastní a nebudete se hádat. To je přece úplně jednoduché řešení a nevidím tu žádný problém. Místo jim budeš dávat nájem někomu jinému a nikdo k tobě nebude chodit, nebude ti radit a všechno bude růžové. Tak neváhej a hnedka dneska začni hledat. Ona si třeba tchýně taky oddechne, že vás nebude mít v baráku. Já bych si tedy vydechla, až by to střechu odfouklo.

urtica
8. črc 2016

@armvdd Přesně, souhlasím. Doporučuju uskromnit se co to půjde a jít do vlastního - i kdyby to mělo být 1+kk. Vztah s rodiči i tchánovci se tím skoro vždycky urovná...