Bydlíme s tchýní a nemáme soukromí

madampoezie
28. čer 2012

Ahojte holky,možná to bude trochu na dýl ale chci se vám svěřit,jsem mladá maminka a při těhotenství sme s partnerem prostřídli spoustu pronájmů,před porodem jsme byli v bytě,kde byla plísen a vlhké prostředí,zavelila jsem,neměli jsme peníze,tak jsem se ze všech sil rozhodla že půjdeme na vrchní patro rodinného domu k rodičům mého přítele,jenže předtím než jsme tam šli jsem začala mít starosti,mělajsem je i přesto těhotenství,protože mé dětsví bylo horší,pořád sme se stěhovali,měnila jsem školy,pořád jiní kamarádi,naši rozvedení,žádné zázemí,proto jsem to nechtěla,aby malá byla v takovém hnusu,ikdyž z toho nemá rozum.Celé tři měsíce u jeho rodičů jsem jen ve stresu,přítel to ví,ale neví co má dělat,protože nemá dost financí,celé tři měsíce tchýni toleruju,chodí si nahoru k nam jak se ji zachce někdy i třikrát denně,jsem hodně přispůsobivá,nedávno jsem se partnerovi přiznala,že vyvolávám jiné hádky s ním,protože potlačuji to,že chci mít svůj klid a soukromí,máme společný vchod,takže kdyby se zastavilo schodiště,stejně se nic nezmění,možná to,že by sem nechodil jak se mu zachce pes od přítelového bratra nebo kočky tchýně,které mimochodem spí malé v kočárku apod.,já to vše toleruji a vždy řeknu příteli,že to chápu,že je to jejich dům,že i jeho brácha tam vyrůstal,že to chápu,ale pokud chce být u jeho rodičů tak chci mít své soukromí.zrovna včera jsem se prostě neovládla a řekla konečně tchýni svůj názor,protože držím dietu snad 20 krat ji opakuju,že to jídlo co nosí nahoru nechci,včera došla zase s jídlem zase sem jí řekla že to nechci,že to pak vyhazuju,tak pokud bude přítel chtít tak at si vezme jídlo u nich dole,připadá mi že jídlo nosí pod záminkou aby mohla jít za nama,já partnerovi vařím a žádnou pomoc nepotřebuju,asi ji štve že vše zvládám sama a chce mi mermomoci pomáhat,mám takové stresy,že jakmile je někdo z jejich rodičů doma,nejdu ven,nejdu oprat,protože prádelna je dole ve sklepě,dělám vše proto,abych se ji vyhýbala,proto jsem třeba zalezlá v ložnici aby nedošla a zase něco nechtěla,včera jsem jí poprvé řekla že chci mít svůj klid a ona se rozbrečela a řekla mi,že nechápe co mi udělali že se k nim tak chovám,panebože,to je tak strašné,že chci mít své soukromí???
podle mě je to uplne normální ale ona to nechápe protože jí to přítel rikal uz dvakrat a porad lozí za nama..co vím,tak ostatní snachy by ji už dávno poslali někam,se vším,to jen já jsem tolerantní,ale už to tak nenechám,řekla mi že po mě nechcou ani zadnou prácu,jakou by po mě chtěla prácu,nájem má platit partner a já jí dala ze své dobrosti 6 tisic,poodnasela jsem spalky dreva co strasili na dvorku posekala travu,taky nevi clovek jak by se ji zavdecil,kdyz jdu nekde s malou ma takove keci..a nebude ji zima?potom ji mam venkku v kocarku a zase vyklada,a neni ji vedro? keca mi do toho ze ji mam sladit caj a takove ja o to vazne nestojim,a ma takove keci,ze ji nenechám ani malou pochovat,ale chova ji porad,kdybychom tu nebyvali,tak by sme se vydali tak jako predtim 1 za mesic a ne 2krat za den jak..navic co mi pomuze kdyz doleze vzdy,kdyz malou krmim,nebo si s i hraju a chci se ji venovat a ona mi do toho vkroci a rusi me,pak reknu vem si ju a jdu pryc,kdyby si ji tak vzala v kocarku nebo na pul dne kdyz ma volno,by mi pomohlo vic ze si odpocinu a ne takhle,nevim co ji hrabe a co mam delat,jestli se mam odstehovat,ale pritele miluju nadevse,a ikdyz byly problemy,nehadali sme se,vyresili sme to normalne ,ted uz se to neda hadame se skoro kazdy den,a jen kvuli tomu ze potlacuju to ze me sere tchyne...mate taky nekdo takove problemy? co si o tom myslite???

slundo
28. čer 2012

ach jo, ty tchýně.... no jediná rada je- jděte pryč dřív než se vaše vztahy s prarodiči i s partnerem vyhrotí ..... ovšem píšeš, že nemáte moc financí. Uplně tě chápu, člověk chce soukromí a ne aby mu tam pořád někdo coural. Pokud by to respektovali, bylo by vše ok.... Zkuste si ještě nějak sednout a vyjádřit jim , že je máte rádi a jste jim vděčný za to, že u nich můžete bydlet, ale byli byste rádi, kdyby ten váš pokojík byl jako váš byt a tudíž by tam nikdo necoural jen tak. Aby prostě respektovali vaše soukromí. Řekni, že bys byla moc ráda, kdyby ti malou někdy pohlídala, že ti to moc pomůže . Ona se bude cítit užitečná . Co se týká slazení čajíčků, na tom si trvej, ale nečekej, že to pochopí. Naše maminiky to dělaly jinak- sladily, solily a nechápou, že teď se to nedoporučuje a tak. Snažte se jít zatím cestou mírnou, pak se to zbytečně vyhrotí a není cesty zpátky.... podle toho co jsi psala je tchýně docela normální, jen je prostě starostlivá ( to každá ) a myslí to dobře, jen si některý věci neuvědomuje. Takže věřím, že nějaký popovídání v klidu by mohlo pomoci. Přeju vám hodně štěstí, musíte být spokojení všichni, chce to oboustranné ústupky, ale zároveň si nenechat vše líbit. Jak se pravidla neurčí hned na začátku, pak už se s tím jen těžko něco dělá.

berenika39
28. čer 2012

Můžu tě ubezpečit, že bych raději bydlela s plísní,než s takovou tchýní. Mmch, kvůli té mé ztoskotalo moje první manželství, právě proto, že jsme bydleli s ní.
1) odstěhovat se je jedna z nejjistějších cest, tohle soužití je cesta do pekla
2) můžete si zkusit sednout a nastavit přesná pravidla - přes den chceš být sama, odpo v určitou hodinu at si malou vezme, at jde za vámi, vy za ní, na chvíli....budeš vědět, kdy máš klid a kdy ne. Naznačila bych jí, že se soužití zlepší, když budete mít vy tři vlastní domácnost a tím pádem nemusí nosit jídlo. Jste dospělí, ne její děti. Otázka je, jestli to bude akceptovat, záleží, jak mocj e chytrá, třeba to pochopí. Znamená to samozřejmě pak striktně vyžadovat dodržování pravidel, na kterých se dohodnete. nech ji mluvit, možná v tom není zlý úmysl, babičky to tak mají, potřebují být něco platné, ale nesmí to ovlivňovat váš život.
držím palce, vím, o čem to je. Mě bylo tenkrát dvacet, šla jsem do toho po hlavě, samé hádky, a dopadlo to špatně.

madampoezie
autor
28. čer 2012

bojím se,že přítel na mě změní názor,když budu pořád tak protivná,ale ubezpečoval mě že je to v klidu,bojím se že ona to nepochopí,můj přítel jí říkal dvakrát,že když za nima nedojdu dole,tak to neznamená,že se s něma nebavím,ona pak chodí a vykládá že se s něma nebavím a že nechápe,proč se k nim tak chovám,tak jak sem ji říkala milionkrát,že to jídlo nechci,at si to partner vezme dole,ona vi,ze to nechci a nosi to porad nahoru,me to provokuje a rikala jsem ji to tolikrat,porad to dela..s pritelem nam to neklape jak kdysi,asi sem udelala spatny krok,kdyz jsem se rozhodla jit k jeho rodicum,tak jak vcera mi rekla,ze nevi co si o tom ma myslet,rekla jsem ji co chce,ale ja chci mit svuj klid,pak se rozbrecela a volala i moji mamce a delala ji sceny a brecela,pritom ja sem ji nic spatneho nerekla,a dela sceny az ted,kdyz jsem rekla dost,reknu si svuj nazor..taky za ni porad nechodim ze sem lozi ty jeji kocky spi male ve vecech,v postylce apod.tak at ona taky ustoupi,pokud to nechape,tak to nepochopi,myslim si ze je to skrz malou,protoze minuly tyden sme se vzbudili a mala nikde,nebyla v postylce,letali sme po celem baraku az ona rekla,ze si ju o ctvrt na 11 vzala ze becala moc dlouho a my sme spali,ja k male vstanu vzdy,ikdyz sem vycerpana,v 10 hodin jsem ji dala cumel..myslim si ze to byla zaminka,aby si ji mohla vzit,nerikam ze se to nemohlo stat,ale pokud by byla co k cemu,tak by me vzbudila,ze mala place,a ne si ju vzit a nic nerict

anrebcz
29. čer 2012

@madampoezie Muj osobni nazor( a asi nebude popularni) je, ze pokud si nejste schopni zabezpecit vlastni domacnost/bydleni tak jste si proste nemeli porizovat rodinu. Pises, ze sama jsi v detstvi nemela zadne zazemi a i presto si poridis dite i kdyz ho nemuzes nalezite zabezpecit a vytvorit mu zazemi, ktere by si zaslouzilo.
Pokud jednou bydlis u tchyne v baraku tak nemuzes cekat, ze budes mit soukromi jako ve vlastnim. K tomu ti zadna pravidla nepomuzou. Jednou je to jejich barak a hotovo. Dale pises 'nájem má platit partner a já jí dala ze své dobrosti 6 tisic' z cehoz jsem teda pochopila, ze najem neplatite takze je tezke se dozadovat pravidel, kdyz tam vlastne bydlite z jejich dobre vule. Ja vim, ze to tak ma asi hodne rodin, ale pak si tady vsichni stezujou na problemy s tchynema. Ja jsem z tchyni nikdy nebydlela a nikdy bych ani nechtela. Mame velmi dobre vztahy, ale to je taky proto, ze spolu nebydlime.
Neber to jako utok na tvou osobu, nejsi prvni ani posledni co tady resi podobnou situaci. Me jen udivuje kolik holek tady resi stejnou situaci a vzdy to vyzni, ze za to muze tchyne.

spagatice
29. čer 2012

Ahoj, myslím si, že to tvoje tchýně nemyslí špatně, jen prostě nechce nebo možná neumí pochopit, že chceš mít soukromí. Já ti ale naprosto rozumím. My bydlíme ve dvougeneračním domku. Patřil tchánovi, který ho přepsal na mého manžela. Bydlíme v patře, kde máme samostatný byt (normálně 3+1 i koupelna) a tchán bydlí s bratrem v přízemí. Když byl manžel dítě, tak tu bydlel i jeho bratr (můj švagr) a jejich babička. Všichni byli zvyklý pohybovat se po domě jak se jim zlíbilo. To bylo něco pro mě, já to prostě nesnesu, chci mít své soukromí. Proto jsme v přízemí před schodama nechali udělat dveře a do nich dobrý zámek 😀 . Jsou dělané na míru, protože tam nikdy žádné nebyli, stály 20 tisíc, ale jsou to nejlíp vynaložené peníze 🙂 . My jsme naprosto spokojení a co si o tom myslí ostatní, tak to je mi úplně jedno 😅 😀 . Tchán chvíli nadával, ale smířil se s tím. Mimochodem když byl manžel malý, bydleli tu úplně stejně s tchýní a tchánem. Ona taky chtěla dveře, protože jí sem babička lezla. Neprosadila si je a do deseti let se rozváděli 😒 ...

bilbery
29. čer 2012

@madampoezie Naprosto tě chápu, někdy se prostě člověk dostane do situace, kdy musí zvolit tu nejhorší variantu a tou je bydlení s tchýní. Musíte si ujasnit pravidla i za cenu, že budete prostě více platit na domácnost. Vysvětlit ji režim, který s mimčem máte a zkus jí někdy sama poprosit, jestli by ti malé třeba na 2 hodinky nepohlídala, vyblbne se tak, unaví a třeba už vás ten den nenavštíví 🙂. Jakmile se ale začnete hádat, bude to jen a jen horší a nakonec budete muset jíp pryč, sama nebo s přítelem. Myslím taky,že by měl hodně zakročit přítel, je to přece jen jeho matka.
@madampoezie Bydlet s rodiči neznamená, že si neumíš udělat zázemí a zaopatřit rodinu. Ve spoustě rodin je to běžné. Rodiče mají dvougenerační domy a čeká se, že jeden z potomků bude sdílet se svou rodinou domácnost. Navíc je to od nich i pěkné, že veznou svoje dítě s rodinou pod svá křídla, pomůžou s domácností,zahradou a tchánovci se zas mohou těšit z vnoučat. Je to běžná věc. Jen některým rodinám to není souzeno, viz. madampoezie . Chce to toleranci a zdravou mysl.

anrebcz
29. čer 2012

@bilbery predpokladam, ze ten posledni prispevek byl pro me.
Tak podle toho co tu zakladatelka pise tak situace dvougenerecniho souziti nebyla predem planovana a nebyt tizive financni situace tak by se ji nejradeji vyhla. Ja si proste myslim, ze dvougenereacni bydleni je jen jiny pojem pro bydleni zadarmo ( nemyslim placeni uctu nebo tak, ale jako ze prisli k hotovemu a pulka baraku jim spadla do klina). Ono se to potom zaplati necim jinym- napriklad partnerskym vztahem. Ja nikoho kdo bydli s rodicema neznam, naopak vsichni lide v mem okoli se napred osamostatnili, odstehovali od rodicu a pak teprve zakladali rodinu. To neznamena, ze je rodice neberou pod sva kridla, jen proste maji svoje vlastni bydleni a diky tomu nedochazi k situacim 'tchyne mi do vseho keca'.

kristyn.g
29. čer 2012

@madampoezie tak já vyrůstala v dvougeneračním a prarodiče nahoru moc nechodily, pak už ani nemohly - kolena. Nevím jestli se dohodli s našima ale asi jo... Jinak řekla bych že problém je právě v tom že se jim vyhýbáš a taky i o malou. Normálně bych občas něco upekla a šla si to s nima sníst ke kafíčku, děcko bych jim třeba odpoledne dala na procházku ale je třeba domluvit aby nechodili nahoru a že si budete vařit sami. Bez toho to nepůjde...

slundo
29. čer 2012

@anrebcz máš asi v něčem pravdu, ale pisatelka už mimčo má a to se vrátit nedá , takže bych tu neřešila to , že si děcko neměli pořizovat a tak. to je jejich soukromá věc. Je pravda, že je to dům rodičů a člověk by měl respektovat jejich pravidla, ale to podle mě neznamená, že si všichni budou do jejich pokoje chodit jak se jim zachce, jen proto, že je to jejich dům. Myslím, že to dost porouchá vzájemný vztahy. A pak už začnou vadit maličkosti. Jinak na tohle ještě bývá učinné nechat se nachytat v jisté chvilce, to prý funguje a tchýně už si to znovu nedovolí 😀 Společné bydlení vyžaduje ústupky na obou stranách.

spagatice
30. čer 2012

@anrebcz Ne vždy je to tak jak píšeš. My zde bydlíme proto, že je to přání tchána a proto, že má manžel k tomu domu jistý vztah. Tchán se bojí tady být sám a ani by tak velký dům neutáhl. Je rád, že zde bydlíme. A věř tomu, že i lidé, kteří takto bydlí jsou samostatní. My to tu máme jako dvě samostatné bytové jednotky, jen ten vchod je společný. Ano dům jsme dostali zadarmo, ale je to starý dům, který musíme opravovat, takže do něj nemalé peníze vkládáme a vkládat budeme a to sami, bez tchána. Nejdřív jsme se nastěhovali, patro upravili a vybavili, střechu opravili, potom jsme měli děti. Určitě to neni bydlení zadarmo. Kdyby tady nebyli ty dva již zmíněné důvody, tak se ráda odstěhuju, tím se netajím. Jen ti tím chci říct, že nejde házet všechny do jednoho pytle 🙂 . Ale ona je naše situace trošku jiná, než situace zakladatelky 🙂 Navíc švagr měl stejné problémy jako zakladatelka a to bydlí ve svém bytě. Maminka mu docházela domu a řídila mu život i když bydlí na druhém konci města 🙄 .

@slundo Máš pravdu v tom, že pokud rodiče souhlasí, aby tam zakladatelka bydlela, měli by jim zachovat soukromí alespoň v jejich pokoji 😉 .

anrebcz
30. čer 2012

@spagatice Ja s tebou naprosto souhlasim. Jsou i situace kdy spolecne souziti klape, ale ty se tady vetsinou neresi 🙂

elvira
2. črc 2012

Mě připadá divné, že tchýně prostě vleze k mladým - předpokládám bez zaklepání, ohlášení, vysloveně tam vpadne...
Já vím, že je to její barák, ale každý ze "spolubydlících" má nárok na svůj kousek soukromí.
Radím si sednout - až budou všichni v klidu, ne, když jsou zrovna všichni vytočení a nastínit svoji představu.
Klidně bych to svedla na svoji přecitlivělost po porodu, to by mi bylo jedno, ale že mě znervozňuje, když mi tam někdo několikrát denně vpálí a já nemám svůj klid, že chci i kousek soukromí - ovšem musí to fungovat i naopak - tzn. já nelezu tchýni do jejího teritoria.
Jinak je řešení jediné - odejít .
Záleží, jací tcháni jsou. Já mám tchány :" cízí ženská nebude poroučet v mém baráku...", takže jsme od společného bydlení ustoupili, protože tuto formulku používali i na výběr podlah, sprchového koutu, krytiny na schody atd.

martiska36
2. črc 2012

Úplně souhlasím s prvním příspěvkem anrebcz.
Nevím, proč máš pocit, že za vše může tchýně, zkus to vzít jinak. Jste v jejím domě, sami jste se na nic moc nezmohli, tak holt budete muset respektovat její pravidla.
Pokud se Ti to nelíbí, nezbývá než odejít. Jak prosté.

madampoezie
autor
3. črc 2012

Ahojky,děkuju holky a všechny příspěvky...
Nepsala jsem že za vše může tchýně,ale může za to,že nedokáže pochopit když jí to řekne přítel nebo moje maminka,že chci své soukromí..ostatně myslím si,že ona to pochopit ani nechce,a přitom by stačilo tak málo,kdybychom se v chodbě potkaly,stačí říct kdy má volno a kdy by si chtěla sednout a spoolečně se domluvit a ne chodit dvakrát třikrát za den a bez ohlášení apod.
Chci jen říct,že moji rodiče se proto snažili udělat maximum,měly jsme i nějaké osobní problémy,ale ty nechci zminovat,protože jsou to osobní věci,ostatně,tchánům mého přítele je to jedno i když jsem s tchýní vše probírala osobně,nic mi na to neodpověděla,asi je jí to jedno,mají takovou flegmatickou povahu,všichni..ale nakonec stjně vše odpikali moji rodiče,oni si vůbec neuvědomujou,co vše moji rodiče udělali pro jejich syna a řeší a hádají se kvůli takovým prkotinám,jakože nechodim dole apod,.jak jsem psala..
navíc,nedávno jak jsem psala volala tchýně mojí mamce a břečela jí do tel.,jak jsem psala v příspěvku o tom jídle,jak ho pořád nosí nahoru a že ho nechci a že si myslím že je to áminka aby mohla jít nahoru,tak mojí mamce řekla že si vymýšlím,že žádné jídlo nenosí,zrovna ten týden donesla jídlo třikrát,byla jsem ráda,že byl u toho můj přítel a vysvětlil mojí mamce,že to co říká tchýně není pravda...
kdo by byl rád,kdyby ještě ponižovala mě a říkala že si vymýšlím,podle mě už to není ok..co si o tom myslíte,a ještě za zády a mojí mamce

madampoezie
autor
3. črc 2012

omlouvám se za drobné pravopisné chyby 🙂

elvira
3. črc 2012

No, tohle asi nikam nepovede. Tchýně si patrně stojí za svým, na svém chování nevidí nic závadného, navíc se cítí asi užitečná :" já mladým vyvařuju a mladá ofrňuje nos..." To, že se kolem toho všeho nabaluje stále víc lidí, zavání velkým průšvihem.
Není žádná šance na jiné bydlení? To byste neutáhli nájem? Stojí to sice peníze "navíc", ale ten klid a pohoda ve vztahu by mi za to stály... Proto taky nakonec bydlíme sami. 😉
Nejdůležitější je, že v tom bude žít i to dítě...
Těžko radit, ale začala bych se aktivně zajímat o jiné bydlení.

adelkav
3. črc 2012

@madampoezie ahoj, my byli v podobné situaci ale bez dítěte. Bydleli jsme v domě manželových rodičů, naštěstí bez nich, ale tchýně tam byla pečená vařená, chodila na "kontroly" ikdyž jsem jí požádala ať k nám v ten den nechodí. Manžel mě chápal, ale mamince neuměl nic říct. Nakonec se to docela vyhrotilo a my se s přítelem rozešli. Po necelém roce jsme se k sobě vrátili a zkusili to znovu, ale nefungovalo to. Tchýně třeba zavolala, že mi pošle oběd, já jí řekla, že ho nechci, že vařím a za deset minut tam byl tchán s obědem. Cokoliv jsme tam udělali bylo špatně, tchýni by se to líbilio jinak...docela mazec. Tchýně měla samozřejmě pocit, že ona to dělá z "lásky", já měla zase pocit, že nás neustále chodí kontrolovat. Nakonec jsme šli do podnájmu kam překvapivě nepřišla ani jednou na návštěvu. Od té doby máme vztahy docela špatné. Na tvém místě bych hledala jiné bydlení, tohle nemůže dlouhodobě fungovat. Nevím jaká je tvoje tchýně...moje je ten typ, který ví, že dělá věci, které ostatním vadí a když je dělá, tak to uvede ještě slovy....vím, že to nemáš ráda, ale....když si s ní člověk promluví, tak se snaží domluvu dodržovat, ale jen chvíli a pak vše zajede do starých kolejí. Každopádně držím palce, aby se u vás situace nevyhrotila tak jako u nás.

jarkasj
24. bře 2013

Koukám, že už sem dlouho nikdo nepsal... ale potřebuju to ze sebe někde dostat.
My bydlíme v domě u tchánovců, máme spravenou část podkroví. Než se nám narodil malej, tak bylo vše super, pohoda, neměli jsme žádný problém.
Ale když jsem s malým přišla domů, tak u nás byla tchýně, kdykoliv malej zaplakal ( mám pocit, že na to snad čekala pod schodama), rvala nám ho z náručí 😠 a hrozně ho chtěla utěšovat. Teďka skoro nepláče, takže chodí jen tak - prej abych si od něj mohla odpočinout a tváří se jak strašně pomáhá, ale já si rozhodně nechci a nepotřebuju odpočinout od vlastního dítěte!
Mám proti ní větší a větší averzi, hrozně se to stupňuje a už ji pomalu nemůžu ani vidět. 😠 Dřív jsem si myslela, že bychom tu mohli bydlet delší dobu,ale teď jsem rozhodnutá, že hned jak se vrátim do práce si vezmem půjčku a odstěhujem se. Pokud se teda něco nestane a neodstěhujem se hned.

martineckak
27. bře 2013

ahoj,taky jsme bydleli s tchýní,ale ještě v době než jsme měli malýho...u nás se to vyřešilo tak,že manžel si s ní vklidu sednul....vše jí řekl co nám vadí,že chcem mít soukromí a ne jen co otevřem dveře,aby šla zrovna náhodou do prádelny,atd...že je to až moc nápadný...aby k nám nechodila jak k sobě domu....že jemu to vadí,že je už dospělej a chce si vybudovat svoje a své soukromí a rodinu....a byl klid....pak se měla stěhovat do bytu (který jí nabídl tchán) a mi měli jít do většího místo ní,protože ona místo nás nechtěla jít....a mi byli raději že už s náma nebude bydlet...no pak jí hráblo a začla že se stěhovat nebude,atd....tak jsme se zbalili a odstěhovali mi do toho bytu co měla jít ona...je to sice menší,ale pořád větší než co jsme bydleli u ní...a až tedy na sousedy máme klid...ty jsou dost hlučný ☹ a vadí jim že topíme v krbu...asi závidí dřevo 😀 nejhorší je,že jsou to děti,tchánovo známích a ty bydlí prozměnu vedle tchýně...aby to nebylo pořádně zamotaný 😀 ale chce to,aby si s nima promluvit tvůj přítel...protože stejně budeš za špatnou ty,že si ho naočkovala....atd...ale furt to od něj přijmou víc než od tebe

lena19999
29. zář 2013

ach bože....když jsem dočetla tvůj příběh....musela jsem se jít napít studený vody abych se uklidnila.....mámnaprosto stejný příběh, naprosto stejná situace....hádáme se s přítelem...vyvolávám hádky jen proto že mě ta ježibaba pije krev...... kdykoliv přítel příjde z práce ...ani nestihne dojít ke mě a přivítat se se mnou....ona už ho odchytne mezi dveřma a už do něj tlačí tý její rozumy a vždycky si vymyslí nějaký ukol s kterým potřebuje od neho pomoci.....když jsme s ní nebydleli zajímalo by mě jak to zvládala když jsme sem přijeli jednou za měsíc....je vychcana jak mraky....achchhhh je toho víc....ale už nemám nervy to rozepisovat.....šetříme si peníze na vlastní dům...ale to bude nejdřív tak za tři roky...takže...tři roky mě čekají v tomhle užasném soužití

laurital
3. říj 2013

@lena19999 Mě by hanba fackovala mluvit o matce mého muže jako o ježibabě, zvláště za situace, kdy bych u ní bydlela a díky její velkorysosti si šetřila na vlastní dům.Řetězem vás u sebe jistě nedrží, máte možnost se odstěhovat, jenže to už by se pak nedalo šetřit na barák, že?
Trocha pokory a vděčnosti by nezaškodilo 😉

grugru
4. lis 2013

No a to ještě až dítě povyroste a začne mluvit a bude chtít být pořád u babičky, to je pak teprv paráda. Ta ho bude krmit sladkostma a rozmazlovat. To je moje situace a taky nevím, co mám dělat, protože tchýně je hodný člověk, takže bych se s ní nerada hádala, ale život starých s mladými je hodně náročný. Určitě je o hodně lepší žít s rodiči ženy, protože dcera s matkou vyjdou lépe než dcera s tchýní, mamce prostě můžu říct, teď chci být sama nebo dneska za tebou nepřijdem a je uplně v pohodě, ale tchýně se urazí, nevím, čím to je.....

Když šetříte na dům, tak máte aspoň nadějné vyhlídky, my budeme mít tenhle dům po rodičích, takže nás čeká společný život dalších možná i 20 let. No aspoň jsem si početla, že v tom nejedu sama 🙂

ales1976
19. říj 2014

Jsem strašně ráda, že nejsem jediná, kdo prožívá úplně stejný příběh...
My jsme s přítelem skoro pět let spolu. Z toho předešlé první 3 roky jsem studovala, takže jsme spolu nebydleli natrvalo. Přítel měl koupený dům/chalupu nedaleko našeho města a tak jsme tam trávili většinu volného času (ale jen přes letní sezónu). Loni na podzim jsem otěhotněla a tak jsme se nastěhovali do patra k přítelovým rodičům. Byt je to hezký, v centru města.. pohoda. To tak nějak šlo...tchýně chodila do práce, tchán taky a nic moc jsme s nimi neřešili, protože přítelův bratr má dvě děti, takže tchýně měla koho otravovat. Jenže...když se nám narodil syn...začalo peklo. Vzhledem k tomu, že máme psa, tak ten lítá nahoru - dolů - na zahradu, takže pořád všude dveře dokořán...no a to bylo něco na tchýni..několikrát denně bez zaklepání a ohlášení přišla k nám do bytu. Nikdy ji nebylo trapné, když mě vyrušila u kojení nade mnou stát a něco mi hustit do hlavy..přitom mně to přijde celkem intimní...No ale to by nebylo to nejhorší.. neustále organizování jídla, co mám jíst, jak se mám stravovat aby malý neměl prdíky...když jsem se zmínila o tom, že si musím třeba pořídit hrací deku nebo nějaká bodýčka ve větší velikosti apod...přišla druhý den, že to koupila. Vůbec se mě nezeptala jaké by se mi třeba líbily... Nejhorší ovšem bylo, když začala z půdy tahat věci po svých dětech. třeba kočárek 40 let starý...že ho můžu mít na balkoně...staré matrace, hnusné omšelé deky, plyšák plné prachu... fakt psycho a hrůůůůza ! Vše smrduté, zatuchlééé... do toho začala plést! Tak jsem ji vysvětlila, že když se malý narodil v červnu, tak mu asi nebudu dávat pletené svetry a kulichy... No, holky... kdykoliv jsem se vydala na návštěvu k mamce nebo prostě pryč z baráku, hned mi běžela vybrat koš s prádlem, vyprala mi, stáhla mi cejchy...nebo mi sebrala vyprané prádlo a vyžehlila mi. Chápu, že mi chtěla pomoct, ale já měla svůj prášek pro malého, prát jsem chtěla věci odděleně, bílé - barevné - dětské neprat s naším. Ale ona nééé, sebrala co našla a vyprala vše dohromady. Když malý plakal, hned tam byla a brala mi ho z ruky, že ho utiší a ať jí ho dám k nim dolů... Šílenááá :( No a vyvrcholilo to, když nám začala nosit snídaně...vylezla jsem nahá z koupelny a ona klidně byla už nalezlá v ložnici...jako fakt hrůza. A pak jsem řekla dost! když jsme si s mužem chtěli udělat konečně hezkou společnou intimní chvilku, když malý spal a ona přišla do ložnice, bez zaklepání - rozrazila dveře a bez ostychu - i když nás načapala, začala něco vykládat. Že potřebuje aby ji šel přítel s něčím nutně pomoct a že na tohle máme dost času v noci ... tak to jsem se s prominutím opravdu nasrala. Byla jsem šťastná, že je přítel doma, užíváme si klid o víkendu, kdy můžeme být spolu, když malý spí...a ona tohle.
Prostě už jsem to odmítla snášet. S přítelem jsem se kvůli tomu stejně jen hádála. Takže jsme se chytli s tchýní i s přítelem ( do té doby jsem totiž mlčela). No a už měsíc bydlím u svých rodičů - přítel předělává bydlení na chalupě a doufáme, že do vánoc budeme moci bydlet. Jezdím mu pomáhat s celou mou rodinou.
A řeknu Vám jedno - tchýně za celý ten měsíc nepřekročila svůj stín a ani jednou ještě nezavolala, že by chtěla vidět malého, vzít si ho na procházku...nic. Na jednu stranu jsem ráda, mám od ní klid...ale tohle je chování, které nechápu. Vzkazovala jsem po příteli, že si ho může vzít kdy chce...ale nezavolá. A já ji také ne. Filípkovi jsou teprve 4 měsíce... kvůli ní se teď s přítelem vidíme straně málo, al zvládneme to. Důležité je, že máme kam jít !!!!! Takže doporučuji odstěhovat se !!!! LEPŠÍ TO NEBUDE A ZNIČÍ VÁM TO VZTAH !
HODNĚ STĚSTÍ 🙂

eysan23
7. led 2015

Ahoj muj příběh zacal hned na začátku vztahu z mim milovaným ..seznamily jsme se pres internet naše rodice se trochu znaly tak sem se rozhodla jet za nim do Německa , je o sedm let mladší Tak ze ještě bydlel u svých rodičů a je to mu tak i dnes a co je na tom nejlepší tak není jeďte plnoletej tomu bude az za rok tak ze chodi m já do prace , tchynr nevím proc to tak musí byt ale neuveduje si ze sním sem pomalu dva roky a stále se k nemu chová jak k deckovy me de rikat co mám dělat stara se do všeho soukromí ? Žádný skoro mami sice svůj pokoj a na zámek ale když chci jít web už brebta kam dětem kdy pridete na me dělá huby já prostě ani nemám srdce vypsat vše do detailu takhle to je oka když píšu tyhle věci ale nemám sílu ani srdce už psát vše jen když na to pomyslim tak me to moc bolí prostě přemýšlíme ze ho necháme kvůli jeho matce a jeho rodině furt se nám někdo hlavně ona musí pleect do života nic nemůžeme a na byt chceme jít ale tolik peněz nemáme a myslím ze on aj váha jestli chce jít prostě chtěla bych to řešit někým.pres meily.....

katrin69
15. čer 2015

Ahoj holky, potřebuji poradit, s přítelem jsem rok, milujem se, vše je úplně v pohode, az na jeho mámu, nějak se to urychlilo a zacla jsem po dvou měsících bydlet s nim jeho mámou a její dcerou. Příteli je 27 a me 20 let. Žijeme ve společně domácnosti a uz me to začíná stvat konkrétně jeho máma, my máme pokojíček jako malý děti, diktuje nám oboum život furt se ji neco nelíbí, uklizim tam jen ja, protoze jeho máma je neskutečna bordelarka, furt me on neco zadá, ja to udělám, ale nebaví me ze sebe delat furt blbce a uklízet tam jen ja, protoze ona je strašně unavená ze 4 hodinový práce. Porad příteli říkám at se konečně odstehujem platy máme oba tak nějak přístupný k jinému bydlení, jenže on mi na to řekne ze se stěhovat nebude, ze je to jeho dum a ze máma bydlí u nej a ne on u ni, tak teda nevim jak to vidí do budoucna dal!! Kdyz mu řeknu ze by ji odstěhoval z baráku do bytu tak mi řekne ze si vždycky prala zahradu, tak ze ji do bytu stěhovat nebude. Sam mi občas říká ze uz mu leze taky na nervy, ale nakonec druhy den je z maminky posranej udělá vsechno jak ona si pískne. Další věc co mi vadí ze platí režije a jídlo cely pritel a ona nepřispěje ani korunou, to je věc která me nejvíc štve. Hraje si tam jako kdyby ji to tam cely patřilo. Příteli ani nevadi ze si tam naštěvovala dříve uz dva chlapy, vše jakoby nic. Nevim si uz rady. Leze mi pekne na nervy, nemám žádné soukromí, porad si tam někoho vodí udělá bordel a pak je to zas na me, protoze me opět požádá, kdyz si příteli stěžuji ze to nechci zase uklízet ja, ze jeho máma si valí šunky na Gauci, tak mi řekne tak si to vyrid s ni a ne se mnou a nebo mi řekne ze jsem Lina to dělat. Poraďte prosim jak to vidíte vy. Díky moc :*

nonnni
15. čer 2015

@katrin69 jednoduse...bez od pritele, nema k tobe zadny respekt, nezmeni se a zcela uprimne, zni, jak uplny buran. Takhle se milujici clovek nechova, cova se tak nekdo, kdo potrebuje levnou pracovni silu a tu nasel v tobe.

Pochopitelne brano v potaz, ze muzu posuzovat jen z toho, co jis napsala...

alubif
15. čer 2015

@katrin69 tvůj přítel je mamánek a nikdy se to nezmění. Vždycky budeš ta třteti - 1. Tchýně, 2. Dům a pak dlouho nic a nakonec ty. Je ti 20, život máš před sebou. Já potkala toho správného až v 23. Předtím jsem chodila s mamánkem plus k tomu byly ještě dvě jeho sestry. Opustit ho bylo to nejlepší!!! Mimochodom se k tobě chová jak už teď jak ke kusu hadru, jdi zavčas než budete mít k sobě závazky jako svatba, dítě, finance... Bude žadonit o návrat, že to s maminkou vyřeší atd. atd. Věř mi že ne!!! Když vidí bývalýho - žije stále ve 31 s rodiči a je sám, všechy ho opouští, když zjistí, kde chce žít a že se od tama nehne. Mimochodem extchyně a jeho sestry známe tím, že jsou to zlé ženské.

sabrle
27. zář 2015

Ahoj mam dotaz Uz si nevim rady. Jsem s pritelem dva roky a mame spolu 2 mesici miminko. A Muj problem je tchyne. Uz jak jsme spolu zacali bydlet nemalo jsme platili za bydlení a do toho jsem jeste davali penize ji protoze "chudacek "nema penize ale ve 45 letech sedi doma Na podpore. Jak jsme se dozvedeli ze cekame miminko nastehovali jsme se k ni. A vse to zacalo sms vis jak milujes maminku zaplatis mi kadernika a koupis mi boty. Ja u kadernika nebyla ani nepamatuji a tahal jsem V praci 12 tky. a dale neustale jsem poslouchala jak musim odpocivam kdyz jsem tehotna ale to ze jsem prisla o pul 11 z prace a ona mi V 8 rano zacala triskat z dverma a pak zacal pes rvat a jak me videla vzhuru jen rekla je Ty Uz jsi vzhuru jsem te vzbudila? Po me odpovedi ano mi rekla me zas budi sousedka. A podobne a taky kdyz jsme si neco koupili musela si koupit taky jak 15 leta holka. Hrozne ale co me vazne stve je to ze vypada jak med ale pritom za zadny pise priteli Ty delas jen to co chce ona a podobne. A ja Uz se nedokazu pretvarovat ze vse supr kdyz ji nesnasim. A taky nechapu a prosim o radu jak utnout sms. Nechapu proc chlap ve 27 letech s partnerkou a miminkem by si Mel psat 20 sms kazdy den s mamkou. Ale nejhorsi ze mu to prijde normalni a nechape co furt mam proti jeho mamce. Nechapu o cem si furt pisou a co furt chce. Doufam ze mi nekdo poradi jak Na ni bez pesti a hrubosti.

zulitvi
27. zář 2015

@sabrle tak já si na fb taky píšu s mojí mamkou každý den a napíšeme si toho dost. Hlavně jí sděluju novinky ohledně našeho prcka. Ale ona žije daleko a vídáme se sotva jednou za měsíc.
Hlavněmusí pochopit chlap, že není správné, abyste podporovali jeho mamku, když sedí doma na pr.eli a bere dávky a přitom by pracovat úplně normálně mohla. A taky by měl huknout on na ni, když o tobě něco takového říká.. Odstěhovat se od ní nemůžete? A to žijete dohromady v jedné domácnosti? Ufff, to bych nedala.

sabrle
27. zář 2015

@zulitvi Uz zijeme sami diky bohu 6 mesicu vic bych nezvladla. Ale ja si tady volam s mamkou a ja ji vidim dokonce jednou za 3 az 6 mesicu ziju totiz V Uk. Ale furt neda pokoj nikdy jsem nemela chlapa co by tak psal s mamkou kazdy den 30 sms nenormalni pro me opravdu.