Čekají nás Vánoce v porodnici? 🙂

jaancaas
20. pro 2016

Ahoj holky, vy co mate termin v pristich dnech jake mate pocity??? Mate obavu ze svatku stravenych v porodnici??🙂 a uz pozorujete nejake ,,priznaky,, jako ze se neco chysta?🙂 Ja mam termin 29.12. 2016 a na porod uz se moc tesim ale zaroven mam taky trosku obavy protoze jako prvorodicka nevim do ceho jdu🙂 taky me trosku trapi to ze je mozne ze na svatky budeme v porodnici nejak si to nedovedu tedka predstavit ikdyz vim, ze si odtud odvezu ten nejhezci darecek🙂)

barbarra
20. pro 2016

ono to vyplyne přirozeně samo.....bych to neřešila....on porod je tak silný zážitek, že je asi jedno jestli rodíš na Vánoce nebo jindy.

veri0007
20. pro 2016

jestli mi to vyjde být v porodce na štědrý den, budu tam konečně koukat na pohádky, to se mi zatím nevydařilo žádný rok 😀 se starší budeme vánoce slavit až se s mladší vrátíme z porodnice, ta z toho ještě nemá rozum. Jen nechci rodit přímo na štědrý den, to bych měla dceru u tchýně a tam by svátky slavila, což by mi bylo líto že s ní nemůžu být... 😔 Nicméně, taky je možné, že ten štědrý den strávím s bubnem ještě doma 😀 a jak se ynám, s prvnorozenou jsem taky přenášela, porodím mezi svátky...

veri0007
20. pro 2016

@jaancaas jo a jinak, jsem druhorodička a mám obavy právě proto, že vím do čeho jdu, ale zvládnout to musíme 😉

nininka23
20. pro 2016

Dcera se narodila 27.12. ráno...a byly to nejkrásnější Vánoce. V porodnici byl klid, pohoda a kouzlo Vánoc ještě umocnil příchod dcery. Pouštěli nás domů na Silvestra a oslavy jsme s manželem strávili tak, že jsme obřadně koukali na dceru v postýlce 🙂

zmrzlinka
20. pro 2016

Delala jsem chvili na porodnici a slouzila jsem na Štědrý den a cekala jsem,ze to bude maminkam lito, že nebudou moct byt doma....ale kazda tak zamilovane koukala do postýlky,ze im to bylo asi jedno.Porod a první dni jdou fakt silny zazitek.Ale věřím,ze maminkam co maji starsi deti to musi byt lito....

aiva01
20. pro 2016

Mam termin 30.12.a prcek hrozne cele dny i obcas trochu v noci kope. Citim i maly tlak "dole" a nemuzu se poradne zasmat- s tim brichem to nejak nejde😆😆😆. Jinak zadne dalsi priznaky zatim nejsou. Je mi jedno, kdy se nam miminko ukaze i kdyby to melo byt o svatcich nebo na silvestra nebo az pristi rok. Treba to bude 3.1. jak se mi zdalo😀. Hlavne se presvedcuji nebat se....

nijij
21. pro 2016

Já mám termín 27.12 😀 tak uvidíme kdy se mu bude chtít. A vanoce nějak neřeším když budu v nemocnici tak holt budu stejně tam pořád někdo bude. Kromě občasnych píchnutí v podbříšku a tupé bolesti v zadech nic 🙂 pohoda

astyna
21. pro 2016

Ségra porodila 20.12 a 23.12. dopoledne ji pouštěli domů 🙂

eva1987
21. pro 2016

Já mám termín 2.ledna. Kontrakce zatím tak 4x za den, jinak mi tvrdne břicho v noci, a malý je dost dole, špatně se mi chodí, takže doufám, že vydržíme do Vánoc a po Vánocích klidně ať malý přijde na svět 🙂

yerry
21. pro 2016

Holky termín není směrodatný. U starsi dcery jsem měla termín 22.12. A voda mi praskla 9.12. A tu mladší jsem dle termínu mela rodit letos přesně 24.12. No a 5.12. Mi začala odtékat voda a na Mikuláše se mala narodila 🙂

veri0007
21. pro 2016

@yerry ano, mohu potvrdit. Termín není směrodatný, já měla termín 17.12. a stále jsem v tom 😀

blauen
21. pro 2016

Ahoj holky, ráda se k Vám přidám, my máme termín 1.1.2017 ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se blížili termínu až na váhový odhad naší berušky v bříšku cca 3,5 kg a k tomu jak je akční v bříšku. Jinak čekáme naše první miminko tak i kdyby to přišlo na Vánoce tak nám to vůbec vadit nebude naopak je to náš nejkrásnější vánoční dáreček nebo bude.

jaancaas
autor
21. pro 2016

U nas taky prave zatim nic nenasvedcuje porodu az na tlak na spodek vzdycky kdyz dyl sedim nebo lezim tak mi chvilku trva nez to rozchodim🙂 Taky mame odhad 3,500 a taky je v brisku mala velice akcni🙂 tak uvidime kdy to prijde🙂

yerry
22. pro 2016

@veri0007 no jo ony si to ty dětí udělají jak chtějí 🙂

dzogobela
22. pro 2016

Svagrova rodila presne pred rokem 🙂 bracha travil Vanoce s nama, v porodnici byl klasicky jen na navsteve. Preju Vam vsem hodne stesti!

marketa11112
22. pro 2016

ja byla v nemocnici, v porodnici na vanoce neplnovane před 2 roky. syn se narodil o 9 tydnu dřív...sice nas to mrzelo, ale měli jsme jiné starosti. stedry den jsme udelali pak o 2 mesice později, uz všichni doma.

nijij
27. pro 2016

Ahoj holky tak co která byla na svátky v porodnici. Já termín dnes a zítra a tomu flegmoušovi se. nechce 😀 vidim to na leden

verunka11221
27. pro 2016

Ja vloni rodila 25.12. a teda bylo mi jedno jestli jsou nebo nejsou Vanoce 🙂

eva1987
27. pro 2016

@nijij Já ne, tak nevím...malému se prostě nechce, nevím co tam furt čumákuje 😀

veri0007
27. pro 2016

ahojky holky, tak já se vrátila v pondělí z porodnice s tím nejkrásnějším dárečkem, dcerou Klárkou, narodila se 23.12. v 7:25 ráno, takže jsem měla ježíška o den dříve a štědrou večeři s dalšími dárečky až dnes🙂 24. jsem byla v porodce 🙂 Zítra dodám i fotečku malé ať se s ní pochlubím😀

svetlus_pepca
27. pro 2016

@veri0007 Gratulace ke krásnému dárečku 🙂 My 23. slavili narozeniny mé mladší ségry, která se den před Vánoci narodila před 25 lety 😉 Prohlásila, že by zakázala souložit v březnu, protože nic nestíhá 😀 Tak snad vám dcera také jednou poděkuje 😅

plksv
27. pro 2016

@veri0007 gratulace!!! A taky se mi 23. prosince narodila dcera Klára! Akorát roku 2001, takže slavila patnáctiny🙂.

veri0007
28. pro 2016

@svetlus_pepca já taky věřím, že se nám poděkuje 😀

@plksv

holky, jak se slaví narozeniny v tak ,,blbý,, den?? 😀 neumím si nějak představit péct cukroví a k tomu dělat oslavu s dortem 🙂 jinask foto malé:

svetlus_pepca
28. pro 2016

@veri0007 Krásná! 🙂

A jde to, neboj 😉 Naši si prostě 23. vždy vymezili jen na ty narozeniny. Maximálně se udělal salát a upekla vánočka, ale jinak se ten den Vánoce vyřadily. Cukroví už máš určitě 23. napečené. A co jsi zvyklá ten den dodělávat, posuneš o den dřív. A stromeček pak zdobili naši 23. večer, když už jsme se ségrou spaly. Takže ráno už to doma mělo tu pravou vánoční atmosféru! Neboj, nechá se to 🙂

jaancaas
autor
28. pro 2016

@veri0007 Taky moc gratuluji, mala je moc hezoucka. My zatim porad nic tak uvidime kdy se nase slecna na nas bude chtit poprve podivat🙂

veri0007
28. pro 2016

@jaancaas 40. týden?? To bude brzy 😉 Třeba budeš v televizi jako první novoroční mamina😀

@svetlus_pepca no to jsem zvědavá... Rozhodně nechci malou ochudit o narozeniny a její oslavu. Doufám, že i rodina se tomu přizpůsobí.

Jinak, už si přestávám myslet, že rozdíl dvou let mezi dětmi je dobrý nápad... Asi padnu😀 Už ať jsou další vánoce 😀 je to nějaké moc náročné...

svetlus_pepca
28. pro 2016

@veri0007 Určitě jo, zvyknou si 😄 A ten věkový rozdíl ti nezávidím! Mám doma syna 2,5 roku a mimčo si do toho teda představit neumím 😄 Ale znám plno maminek, co mají děti takhle málo od sebe a zvládly to 🙂 ...a říkaly, že už by do toho nešly 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru