Čekám druhé mimi a přítel od nás odešel

lolale
11. zář 2011

Ahoj holky, nevím už jak dál, tak píšu sem. Minimálně se musím z toho všeho vypsat. Jsem v 7.měsíci, čekám druhé miminko a bohužel prožívám nejhorší období svého života. Na mimi se moc těším, moc jsem si ho přála, ale jinak jsem v koncích☹ Otcem dítěte je můj nový přítel (známe se cca rok), mám ještě starší dceru s jiným mužem, se kterým mimochodem velmi dobře vycházím a přestože nejsme spolu, tak jsme velmi dobrými přáteli. S novým přítelem jsem otěhotněla asi 4 měsíce po tom, co jsme spolu chodili a od té doby se všechno sype. Měli jsme problémy už předtím, především kvůli penězům a rozdílnému stylu života, ale pak se vše začalo ještě zhoršovat. Asi ve 2.měsíci se odstěhoval a od té doby lámeme náš vztah přes koleno, ale vůbec to nejde☹ Chová se ke mě čím dál hůř, uráží mne, permanentně mne udržuje v nejistotě, když se ho zeptám, jestli s námi chce být, tak řekně jeden den, že ano, druhý den že ne. Máme se stěhovat – jeden den řekne, že se bude stěhovat s námi, druhý den, že ne. Všechnu vinu hází na mne. Tvrdí mi, že mám, co jsem chtěla, že se k němu chovám tak a tak, neberu ho takového, jaký je ap. K otcovství se hlásí, ale nemám pocit, že by projevoval k miminku jakýkoliv cit … Jsem strašně zoufalá. Mám v sobě hroznou úzkost, strach, jak všechno bude ap. Mám strach, že zůstanu sama s dvěma dětma, z nichž každé má jiného otce, že si už nikoho nenajdu, nikdy nebudu mít úplnou rodinu☹ On se navíc čím dál víc vrací i ke své bývalé, se kterou má také dceru (odešel od ní před třemi lety), ale ona má pro něj stále otevřenou náruč a dveře. Nic po něm nechce (to nechtěla nikdy), je teď v pohodě (já nejsem), takže je mu s ní líp … Mám pocit, že z něj už vyprchala všechna láska a cit. Vím, že bych se měla vzchopit, ale nedokážu to. Nemám už na to síly☹ Dvakrát jsem byla na rizikovým, kvůli předčasným stahům, jednou i na krizovém centru, ale je mi psychicky čím dál hůř … Mám pocit, že už to nevydržím a nezvládnu to. Drží mne jen fakt, že se musím držet kvůli mojí dcerce a že se těším na miminko. Co mám dělat? Mám se pokoušet lepit dál to, co snad už ani nejde? Nebo to mám úplně utnout? Bojím se, že to nezvládnu ☹

tutu1
11. zář 2011

@lolale Ahoj, je mi to moc líto co se ti stalo a co prožíváš, současného přítele bych kopla do zadku a rovnou bych mu řekla ať se už nevrací, že už o něj nestojíš, vždyť tě jenom trápí, věř, že bez něj ti bude lépe než-li s ním, sice to bude chvilku bolet, ale bude lepší být bez něho než-li s ním pořád v nějaké nejistotě, máš rodiče? sourozence?, kteří by ti mohli pomoc, když ne finančně tak psychicky. To mi vždycky hodně pomůže obrátit se na ně, třeba i jen tím, že se vypovídám a třeba je taky něco napadne. Držím palce a zase říkám s ním bych nebyla. Přeji ti ať se ti vše vydaří, budeš zase silná spokojená a budeš tady pro své děti na něj se vykašli, bere ti všechnu sílu a ty jí potřebuješ pro sebe a pro děti, jdi dál................

agule
11. zář 2011

Ahoj,určitě bych nic nelepila a myslela hlavně na miminko,musíš být psychicky v pohodě. S chlapama je to těžký,uvidíš,jak se zachová,až se mimčo narodí. Pokud se nezachová jako správný chlap a otec,pak bych mu už nikdy šanci nedala. Držím moc palce.

simonceli
11. zář 2011

@lolale Ahoj, situaci ti vůbec nezávidím, ale upřímně, jak píšou holky, vůbec bych ho neřešila. Pošli ho pryč, odstěhuj se do nového a začni znovu. Soustřeď se na děti a na sebe. Určitě to zvládneš. Když s tebou takhle cloume tak tu úzkost a všechno přenášíš na obě děti. Znám to od malé, když jsem nervózní z práce, tak je protivka a když jsem v pohodě, tak je zlatá. TAkže se na něj vyprdni, popovídej s rodiči, sourozenci, jak píše tutu1, nebo i s bývalým, když píšeš, že spolu vycházíte velmi dobře, věř tomu, že ikdyž každý teď žijete jinak, tak pochopení určitě pro tebe bude mít a podrží te. Přece jenom vás pojí první dcerka. Přeju hodně síly. Na toho chudáka se vykašli. Ani bych mu nedávala šanci po porodu , ikdyby se na hlavu stavěl. Pamatuj, že záleží tzeď na tom, aby jsi byla v klidu a děti taky. A všechno jinak dopadne tak jak má. Vypni, vyčisti si hlavu, zajeď s dcerkou na výlet, ať se uvolníš.

jop
11. zář 2011

Máš to těžké,lehko se radí, ale těžko dělá. Když se na to člověk podívá objektivně, tak bych taky doporučovala jako ostatní vykašlat se na něj, žít si s dětmi po svém a vypustit ho ze svého života. Pokud chlap nechává ženskou v nejistotě, když je těhotná, tak je to s prominutím hovado. Nekaž si s ním život, bude vám líp samotným s dětma než s chlapem, který ti nemůže být oporou, to bys opravdu jen ztrácela čas a nervy. Samozřejmě je důležitá i finanční stránka, jestli máte kde bydlet, jestli se můžeš v nouzi obrátit např. na rodiče či sourozence... Moc držím palce,ať se správně rozhodneš.

amallie
11. zář 2011

@lolale holka, jednoduchy to mit nebudes, ale bohuzel je navarino a ted je cas to snist 😖
Jestli jste spolu byli s problemama 4 mesice a otehotnela jsi a hned dalsi mesic odesel a od te doby trva to ponizovani, nejistota atd, tak predpokladam, ze ho nemilujes, ani on tebe a ted jste v kontaktu jen kvuli tomu, ze jsi tehotna. O to to mas lehci, protoze te s nim poji strach ze samoty vic nez laska. Radim, kasli na nej, jo, neni to zadna vyhra mit dve deti kazdy s jinym chlapem, ale co uz, stalo se, ted musis byt v pohode pro svoje deti, ty jsou na prvnim miste! Toho deb.... S prominutim bych poslala do riti a snazila se na nej zapomenout. Jestli mas finance, zapomen na nej uplne, jestli ne, tak casem zadej alimenty, ted to ale hod k ledu a chystej se na prichod novyho clovicka 😵 😵 Vsechno jednou preboli, deti ti to vynahradi a mozna se casem najde i novy partner, jen bud opatrnejsi, nez si poridite treti 😉 drzim palce!

martaska78
15. zář 2011

Budeš to mít těžké, ale než toto, tak raději nic 😒 , odstěhovala bych se sama s dětmi a nejlépe hodně daleko od tvého "přítele". Neboj najde se i plno hodných chlapů, kterým nevadí děti (je bohužel i hodně těch, co už vlastní mít ani nemůžou a budou rádi, že je máš). Soustřeď se na děti a uvědom si, co by s ním bylo za život.. Určo bude lepší rázný řez a potom klid, i když to možná bude bolet, než abys byla pořád v nejistotě a chlap tě nějakým způsobem ovládal celý život. To by ses taky mohla dočkat toho, že jednou neuvaříš a on ti bude vyhrožovat odstěhováním k bývalé. Pokud nejsi 100% přesvědčená, že ti za něj stojí bojovat, utíkej dokud můžeš a věř, že tobě i dětem bude lépe. 😔