Čekáme druhé miminko a manžel si našel jinou. Jak to zvládnout a nezbláznit se?

28. srp 2022

Hezký den, prosím o pomoc.🙏🏼 Manžel se poblouznil do kolegyně z práce a chce od nás odejít. Žili jsme spolu 6 let, máme dvouletou dceru a momentálně čekáme druhé miminko (které jsme oba chtěli 🙄). Jsem tak vystresovaná a smutná, že neumím jíst, pít ani spát. Jak to zvládnout a nezbláznit se? Zažili jste některá něco podobného?

amazonkajanik
28. srp 2022

No...no...no do prdele! Tvou situaci ti rozhodně nezávidím. Snad přijde k rozumu a je to jen úlet, i když i ten hodně zabolí, naruší to vaši koexistenci, bude tak nedůvěra, podezírání. Pokud si to včas uvědomí, je na tobě, jak se k tomu postavíš! Neznám vás, nemohu dělat závěry, jak byste mohli postupovat. Snad nějaká párová terapie

kakamila12
28. srp 2022

Máš rodinu, kamarádku, někoho blízkého? Snaž se být co nejméně doma, ať to na tebe nepadá, pokud to jde. Sehnat si psychologa, psychoterapeuta, vypovídat se. Myslet na miminko, to je důležité, chlap se nahradit dá 🙂 , tvoje zdraví a zdraví miminka ne. Drž se, bude líp

levandule_k
28. srp 2022

V těhotenství je všechno strašně citlivé. Najdi si terapii klasický psycholog, nebo třeba i něco alternativního typu kineziolog, rodinné konstelace. Podporu můžeš najít i v ženských kruzích.
Můžeš se zkusit z toho vypsat. Hledej berličky, co ti pomůžou, příjemná hudba, aromaterapie, nový účes, kabelka, dražší pěstící kosmetika. Nevyřeší to tvoje problémy, ale je důležité se hýčkat a pomůže ti to přežít.

Sice to zní blbě, ale žádná kaše se nejí, tak horká jak se vaří. Nejsi první ani poslední komu se podělal vztah. Teď je otázka, jestli chceš o něj zabojovat, nebo ho poslat do háje. Máš dvě děti, to je dost silný motor zabojovat o svoje štěstí, to je důvod se najíst, napít a vyspat, abys tady byla pro ně.❤ (To znamená zařídit si život podle sebe, snažit se zachránit vztah, ale i třeba poslat tohoto partnera o dům dál, zpracovat si trauma z opuštění a najít si někoho, kdo si tě bude vážit, milovat tě a ty milovat jeho.)

klokanka31
28. srp 2022

A není to jen nějaké bláznivé pobláznění které zas brzo skončí? Když jste oba chtěli druhé miminko, tak předpokládám že milenku v té době ještě neměl...🤔

autor
28. srp 2022

@klokanka31
Ano, obávám se, že je to jen blbé poblouznení. Je v práci nová, znají se max měsíc. Nicméně několikrát si dali pusu, při odchodu.

klokanka31
28. srp 2022

A to on kvůli někomu koho ani pořádně nezná chce ničit rodinu s dvěma dětma?🤦‍♀️ já nevěru nesnáším, a vždycky říkám ať ti dva jdou od sebe, ale tady čmuchám jen poblázněný hormony u tvého manžela. Zkus si s ním promluvit, jestli chápe o co přijde, možná kvůli někomu kdo za to ani nestojí.

zuzanka_13
28. srp 2022

Jestli chceš, můžeš napsat zprávu... Stalo se mi v podstatě to samé ... 🫤

autor
28. srp 2022

@klokanka31
Bohužel, ano .🤦🏽‍♀️ Přitom manžel patřil vždy k těm rozumným kouskům. Absolutně ho nepoznávám.

iveta_neradova
28. srp 2022

A on to řekl, že s tebou nechce být, nebo jak to s ním a jí vypadá? Jen si na ní myslí, nebo s ní randí, nebo s ní dokonce spí?

autor
28. srp 2022

@iveta_neradova
Úplně nepřiznává, že je to kvůli ní. Nicméně řekl, že ona byla spouštěčem toho, že si uvědomil, že není šťastný. Řekla bych, že šťastní jsme byli - kdybychom měli nějakou krizi, neplánujeme druhé miminko. Krize začala, až jak si s ní začal psát a více se o ní zajímat.

iveta_neradova
28. srp 2022

Ty jo, to je mi líto! A jak si to tedy celé představuje? Že od vás odejde, bude s ní a rozvedete se? A co to miminko na cestě, to okomentoval jak? To je fakt šílený, že v jednu chvíli s tebou pracuje na rozšíření rodiny a ve druhé chvíli chce odcházet od těhotné manželky, a to kvůli ženě, kterou vůbec nezná...

autor
28. srp 2022

@iveta_neradova
Přijde mi, že právě vůbec nepřemýšlí. Manželé být nemusíme, ale asi si neuvědomuje, že tatínkem bude vždycky, nejde to úplně odstřihnout. 🤷🏽‍♀️ Opravdu mě velmi zklamal, jsem fakt hotová. 🙏🏽

klokanka31
28. srp 2022

Takhle zblbnul můj brácha. Dodnes toho lituje, a říkal své nyní už ex hned po rozvodu, že o něj měla víc bojovat.

jako_mala_holka
28. srp 2022

Taky máme dvouletou dceru a čekáme druhé, nedokážu si představit toto řešit, radu nemám, snad jen drž se 🍀

zmrzlinka
28. srp 2022

U nás to bylo pár měsícu po narození druhého dítěte.Byl jako vyměnění.Vedela jsem ,že se něco děje.Projela jsem mu mobil,PC atd. ( pro moralisticky ....jestli stě nebyli v takové situaci ,tak nesuďte) a zjistila jsem ,že jeho kolegine se ho snaží zbalit a že je na velmi dobré cestě.Hned jsem to na něj vybalila ,tak samozřejmě scéna ,že co mu lezu do soukromí atd. Pak jsem ho nějakou dobu ignorovala.Delala jsem si s dětmi svůj program.Schvalne v době kdy se vracel z práce ,aby se vracel do prázdného baráku.Na všechny akce od kamarádů jsem jezdila sama s dětma.Po nějaké době přišel ,že udělal blbost a že nechce o nás přijít.Dali jsme to znovu dokopy.Hlavne kvůli dětem.Vztah je jinej než před tím.Do té doby jsme jeden účet.Ted už máme každý svůj.Ale nelituju...jsem ráda ,že jsme tenkrát nešli od sebe...

hanca777
29. srp 2022

No tohle je silný kafe Teda. Asi by jste si měli promluvit ,ať ti řekne proč není najednou šťastný. A i ty mu řekni, že si myslíš, že dokud nepoznal tu kolegyni tak jste šťastný byly. Nabídni mu manželskou poradnu apod. Pokud o to ty sama stojíš. A pokud nebude mít zájem, šla bych od něj. Máš kam jít? K rodičům, kamarádce atd. Nebo ať jde on . Když se mu plaší hormony.

autor
29. srp 2022

@hanca777
Bohužel, říká, že když ji poznal, tak otevřel oči a začal vidět to vše špatné, jak strašná já jsem .🤣🤦🏽‍♀️ Že jsme byli šťastní ho vůbec nezajímá, je totálně poblouzněný, nechce se mnou mluvit, je protivný.

Bydlení mám, žijeme v domě mé sestry (dům není přepsán na mě), sestra a její rodina mají vrchní patro a přístavbu, takže věřím, že mi se vším pomohou. Stěhovat se tedy bude manžel.

veru181
30. srp 2022

@klokanka31 Tak to je nejlepší, já přestal přemýšlet, ale ty jsi o mě měla bojovat 🤦‍♀️

levandule_k
30. srp 2022

On se snaží hodit vinu na tebe, aby si vnitřně obhájil, že opouští těhotnou ženu.

Já třeba nevím, jestli bych ho neposlala ke kolegyni navždy, když je s ní tak šťastný a otevřela mu oči. Nevím, jestli bych ho dokázala přijmout zpět, když mi to udělal, když bych byla těhotná...brala bych to jako mega zradu. Na druhou stranu nevím, jestli bych se nenaštvala a nebojovala o něj, abych jí to nedala zadarmo. A hlavně bych mu vysvětlila, že i když venčí ptaka jinde, že otec bude pořad. Jako kurvit s milenkou se může až, si pohraje s malým, zajde s ním na cvičení, k doktorce atd.

zuzineckah
30. srp 2022

@levandule_k přesně! Trvala bych na rovnocenné péči, to pak hošánek uvidí, jak se bude milena tvářit, když ji tam budou průběžně vrkat dvě cizí děti, o které se chtě-nechtě bude muset občas starat... Zmetek jeden, bych ho v návalu vzteku asi praštila😠

helen_h
30. srp 2022

Jestli se takhle zamilovává, tak opravdu nevidí/neslyší, neváží si toho, co s vámi měl. Je to jako nemoc, má fakt chorý mozek, je těžké ho z toho probrat. (A myslím, že teď ani na terapii nepůjde.)
Opravdu teď hlavně řeš sebe, aby ses nezhroutila, trochu jedla, udělat si aspoň nějakou radost, setkat se s kamarádkami, vymýšlet si program apod.
Plus při komunikaci je potřeba zmínit různé praktické věci ohledně péče o děti (např. že bude muset počítat se zařízenými pokojíčky) i třeba upozornit na to, že jednou přijde nějaký jiný muž, který bude pro tvé děti co se týče času tatínek č. 1...
Prostě mu teď určitě spousta věcí vůbec nedochází! Tak zkusit mu ten mozek aspoň malinko stimulovat.

lvl16
30. srp 2022

Radu nemám, ale je mi to moc líto. Já bych toho kreténa zabila.

20190418
30. srp 2022

Ufff... Hrozný. Ale ty to zvládneš. Přepneš na autopilota a dáš to. Ty děti jsou neuvěřitelný motor. A máš výhodu bydlení a pomoci od rodiny. Pokud to manžel vidí takto, tak ať si jde. Na co ho držet? Proč o něj bojovat? Bojovat se má pro něco, co za to stojí. Což chlap, který najednou zjistí, že není s těhotnou manželkou šťastný, není. Řekla bych mu ať jde pryč, nastavila systém péče o narozené dítě a i o to nenarozené a už ho neřesila. Ono se mu to s největší pravděpodobností rozleží v hlavě a pak budeš na koni ty a bude záležet na tobě, zda ho vezmeš zpět. Nějaké slzy, scény atd jeho rozhodnutí momentálně nezmění. Naopak postoj ledové královny ho spíš donutí se vzpamatovat. On ti za to nestojí. Ty soustřeď svoji energii na děti a mysli na to, že v tomhle neštěstí máš vlastně štěstí - děti jsou malé - výčitky budou max. chvíli, máš kde bydlet - nemusíš řešit nějaké azyly atd. Nechci, aby to znělo jako banalita, není. Ale fakt to zvládneš a nejsi v neřešitelné sitauci. Většina by chtěla mít spokojenou rodinu a když to neklapne, tak je to rána. Ale to je prostě život, nějak rozdá karty a nezbývá než s nimi hrát. Hodně štěstí.

moncheris
30. srp 2022

To je mi líto 😥 kdyby ses chtěla někomu vypsat, jsem tu pro Tebe! ❤️Jinak to, co radí holky - zkus si najít terapeuta, už jen to, vypovídat se někomu, ti uleví...a pokud máš někoho blízkého v dosahu, zkus se o ně opřít (rodina, kamarádi...). Teď jsi nejdůležitější ty a tvoje děti! ❤️
Kamarádku podvedl manžel, když jejich dceři nebyl ani rok. Nikdy jsem nechápala, co na něm vidí a myslela jsem si, že tedy asi charakter. No očividně ne. Ale ačkoliv to bylo těžké období, našla si skvělého chlapa a teď spolu mají druhé miminko ❤️ zasloužíš si štěstí a pokud si Tě chlap neváží, možná je lepší odejít dřív, než se dlouhodobě trápit. I když ty začátky jsou moc těžké...
Držím Ti palce, ať je brzy lépe 🍀🍀🍀

tinazawacka
30. srp 2022

Je mi lito tve situace. Ja bych to resila jedinym zpusobem..kdyz s chlapem neni rec tak konfrontovat tu babu a nejdriv jemne a pak tvrde. Ja jsem, ale urcite jiny typ cloveka.. Na vse jdu po hlave a neprdim se s tim.. Ja bych proste zabijela ldyby mi nekdo bral chlapa a navic mym detem😤

lucie_1986
30. srp 2022

Jak uz tu bylo receno - je otazka, jestli o takoveho cloveka ma cenu bojovat. Pokud se dokaze behem par tydnu takhle zblaznit za cenu toho, ze prijde o vsechno co jste za sest spolecnych let vybudovali. Pokud bys dospela k nazoru ze nema, vypakovala bych ho z domu behem hodiny a vymenila zamky.

lvl16
30. srp 2022

@tinazawacka proč? Tahle ho pustí a on nebude mít problém se za čas pobláznit do jiný 🤷🏼‍♀️. Takovej za to nestojí.

mandala
31. srp 2022

Někdy takové rychlé pobláznění vystřídá rychlé vystřízlivění. Já bych ho nechala, ať si to zkusí s tou druhou, když je tak skvělá. Já myslím, že si tím asi musí projít, aby to pochopil sám. A podlé mne to nebude dlouho trvat a on se probere, otázka je, jestli bys ho ještě chtěla zpátky. ❤️

pinkyy
31. srp 2022

Ona tam nastoupila pred mesicem a on uz je poblazneny a chce opustit rodinu? Kvuli holce, kterou nezna skoro ani mesic a vlastne ji ani moc znat nemuze, jaka je atd. Ten podle me hodne rychle vystrizlivi a myslim si, ze vystrizlivi hodne rychle i ta holka az zjisti, ze on ma deti a ze ho nebude mit nikdy uplne pro sebe, zadna milenka nechce travit vikendy s jeho detma kor takhle ze zacatku. Je mi lito, ze musis neco takoveho resit v tehotenstvi, bud tady hlavne pro sve deti 🙏 jak holky radi psychologa, terapeuta... na toho se v dnesni dobe ceka dlouho, to by ses do te doby zblaznila. Ja bych se sverila segre, se kterou bydlis, urco mate hezky vztah? Nejlepsi je dycky se sverit takhle nekomu blizkemu 🙂

elialen
31. srp 2022

Známá zažila to stejné. Zabavila platební kartu, auto, řekla mu, že bude solit na děti a poslala ho za ní. Do pěti dní byl zpátky s prosíkem a od té doby seká latinu. Už je to aspoň 3 roky. Ona mu však dokázala odpustit bez výčitek a dokonce si pak zajeli i na dovču.