Čekáme mimi, láska pryč, nechce se stěhovat, prarodiče ovlivňují partnerku.

ohmy_cz_ck
7. srp 2019

Ahoj všichni. Hledám pár rad k mé životní situaci, případně tip na pomoc či vlastní zkušenosti.

Je mi něco po třiceti, studoval jsem a pracuji v zahraničí už 6 let. Mám tu domov, na ČR mám jen nejhorší vzpomínky. V podstatě si nedokážu představit vracet se. Partnerka je o deset let mladší. Bydlí v krásném velkém domě u Prahy s rodiči.

Poznal jsem se s ní po Vánocích 2018, při návštěvě ČR u příbuzných. Bylo to krásné a zamilované. V mnoha věcech jsme se shodli. Z vlastní iniciativy za mnou přiletěla oslavit Silvestr u mě, a pak jsme se vídali jednou za dva- tři týdny. Počítal jsem, že se za mnou přistěhuje a bude chtít nastartovat kariéru s 3x vyšším platem, než by měla v ČR. Měli jsme se rádi, nechyběly zamilované vzkazy a plánování, objetí, smích a radost.

Delší dobu chci mít rodinu, a pro ní to byl životní sen. Její zaměření vzdělání i práce navíc garantovaly, že to s dětmi umí. To pro mě bylo neobvyklé; měl jsem tady v cizině většinou ženy, které o rodině nechtěly ani slyšet. Nechránili jsme se, naivně jsem věřil že to bude fajn. Teď nebo nikdy. Nechtěl jsem pochybovat.

Zadařilo se, a při jedné návštěvě mi radostně oznámila, že budu táta. Nějak jsem to s úsměvem přešel (bylo to na veřejnosti), ale v hlavě mi začlo šrotovat. Neměl jsem velké úspory. Nečekal jsem to tak rychle, a jediné co mi dávalo smysl, bylo žít spolu tady. Tady se dokážu o nás všechny postarat! Máme kde bydlet a co budovat!
Když jsem to řekl, v podstatě to kategoricky zamítla. Že má všechny doktory a zázemí v ČR, a nebude nic riskovat. Já nechci být vzdáleným otcem - pochopte, chtěl jsem u všeho být, vychovávat naše dítě - a tak jsem navrhl, ať s dítětem "počkáme", že na to náš vztah není zralý.

V ten okamžik jsem se stal v jejích očích vrahem, a prudce to mezi námi ochladlo. Den nato mi oznámila, že to konzultovala s rodiči a že v žádném případě nemá chodit na potrat, že se o ní postarají. Nemohl jsem se nadechnout.

Dobře, nová situace, nový scénář. To zvládnu. Myslím, že jsem to trochu vyžehlil, ale i tak jsem se dočkal poznámek jako "to si stejně zaplatíš", a "měl ses chránit", a "jsi dost starej, abys měl zodpovědnost"...

Přišel jsem o novou práci. Nebylo mi vůbec do smíchu, a tak jsem se trochu stáhnul. Chladla. Přiletěl jsem na pár dní, ale nepoznával jsem jí, žádné doteky, z úst šel jed. Když jsme se chystali za mou maminkou abychom jí radostnou novinu oznámili, nesouhlasila s mým výběrem oblečení stylem "to si děláš prdel, že tohle bereš do společnosti- koukej to sundat!". Poslal jsem jí do prdele. Vyjel jsem na ní a konfrontoval jí, že mám pocit že mě nemiluje, nerespektuje a že si žije v tom svém malém vesmíru. Odešel jsem.

Omluvil jsem se po několika dnech, dohodli jsme se, že to ještě zkusíme pro dobro dítěte. Ale nikdy mi už neodpustila. Na mé snahy s láskou neodpovídala. Volání kratší, zprávy jednoslovné a bezobsažné.

Žehlil jsem, žehlil. V jednom lepším dni jsem navrhnul, že seženu byt v Praze a že se přistěhuju. Na to jsem místo radosti slyšel, že jen nechce, abych jí to někdy vyčítal.

Začla se zařizovat. Od známých si sehnala veškerou výbavičku, a naše komunikace se omezila na její těhotenské problémy společně s zasíláním všemožných dupaček. Veřejně označuje dítě za "svoje". Osočila mě, že všichni kolem mě mají z dítěte víc radosti než já, a že jsem se s tím pořád nesmířil. Vkládá mi slova do úst! Co můžu dělat, ona je obklopená rodinou a lidmi co jí dávají lásku 24 hodin denně, a jak já tomu mohu konkurovat stovky kilometrů daleko? (dodám, že jsem tady vázán návštěvami na pracovním úřadě).

Nevím co jí psát, abych to ještě nezhoršil; nedá se s ní mluvit. Vím, že tím vytvářím dojem, že o ní vůbec nemám zájem. Pozítří má přiletět, ale mám pochybnosti, jestli se tak stane. Chápu, že se bojí neznámého a nechce přijít o své jistoty - je to pro ní jednodušší - ale takhle se nikam neposunem. Nevěří mi, proto mi ještě nenarozené dítě krade. Vím, že chce mou podporu a jen pozitivní myšlení, ale opravdu nemám kde brát, když na mě měsíce jen plive. A samozřejmě, nemám chuť tady všechno opustit a stěhovat se za někým, kdo mě nechce; vždyť jak dva nešťastní lidé mohou vychovat normální dítě?

1) Nějaké nápady, jak jí dostat sem i s mimčem pokud možno po její vůli? 😃
2) Předpokládám, že se ve většině věcí v názorech na výchovu resp. na školní docházku s partnerkou nedohodneme. Jak to řešit? Nechci aby vždy muselo být po jejím...
3) Je možné chtít střídavou přeshraniční péči (ve chvíli soběstačnosti dítěte), např. po měsíci, a obhájit to u soudu?

vendes
8. srp 2019

A co když holka prostě jenom chtěla štědrýho dárce spermatu? Protože jinak, pokud není úplně blbá, by snad řekla: "Zlato známe se krátce, nemáme vyřešeno xy věcí, takže ho do mě bez gumy nestrkej." Navíc se teď ohání tím, že on bude platit, až zčerná. V žádném případě není správné posílat holku na potrat. Ale kdyby to někdo udělal mně, odstřihnu se od něj natolik, že bych žádný prachy nechtěla. Teď jejich blbost odnese dítě.

elesse
8. srp 2019

Hele nebyl tu uz nedavno podobny pribeh?

sinysov
9. srp 2019

Tak by mně zajímalo jak to teda dopadlo/dopadne.😀 hotový román... Přeji ať oba dostanete rozum, a dobře to dopadne pro všechny 3. Hodně štěstí..

laka_lacenda
9. srp 2019

Tvl....jste OBA dva uplne stejnym dilem hloupi a nezodpovedni. Ty i ona.
Nechapu, jak spolu muzete spat bez ochrany aniz byste meli vyreseny ty nejzakladnejsi veci jako na prvnim miste to, KDE spolu budete bydlet. Tohle mi fakt nejde na rozum, jak muzou dva dospeli lide takhle uvazovat.

Tohle podle me reseni nema.

priefi
11. srp 2019

@ohmy_cz_ck wtf! Necetla jsem diskuzi, jen prvnich par prispevku... ja byt na jejim miste, poslu Te do p*dele a tim by to pro me haslo! Ses neskutecny nezodpovedny sobec, ktery potrebuje povesit za koule do pruvanu!!!

Prvne ji reknes, ze chces dite, kdyz se zadari, tak sup na potrat? Pak se Ti to ulezi v hlave a otocis a predpokladas, ze ona Te prijme s otevrenou naruci? Pichl jsi do vosiho hnizda! A ted se divis?

Dalsi vec je, ze ve VB to je uplne neco jineho nez u nas a ja bych tam nechtela ani za zlaty prase!
Mam tam rodinu a zname a taky vim, ze pokud tam nejsi vyslan firmou v ramci nejake korporace, dobry flek neziskas, max tak delnickou profesi! Z rodiny tam je pres 7 let a s vystudovanou VS dela delnika, jako on je spokojeny, protoze penize tam ma luxusni, jeho pritelkyne tam zije 10 let, studovala doma 2 VS a v ramci vymenneho pobytu i 2 roky tam, pak dokonce si tam udelala nescetne kurzu, aby mohla vykonavat profesi ucitelky i tam. Je vystudovanou ucitelkou, tam si skoro ani neskrtla! Po rekvalifikacich se dostala jen jako asistentka pedagoga. Tvrde drela, aby ziskala pozici, ktera je neco jako hlavni asistent pedagoga, udelala x kurzu v ramci VS a kdyz uz mela splnene podminky a pracovala tam x let reditel skoly ji rekl, ze ji lepsi misto nemuze dat, ze neni rodny anglican (podotykam, ze jeji AJ je luxusni a navic ma z toho i statnice, resp.titul). Oni maji k imigrantum urcity odpor a po tom, co se tam odehralo a odtrhavaj se od EU je to jeste horsi. Takze to, ze Tva pritelkyne je vystudovany pedagog je super, ale pokud nebude mit znamosti a z pekla stesti, tak si neskrtne ani jako asistent pedagoga! Mozna by mohla akorat byt chuvou v nejake rodine pres agenturu. Imigranti tam jsou imigranti a imigranti zustanou!

A to uz nepisu o tom mnozstvi muslimu, kteri tam jsou, o vrazdach, ktere se jen tak odehraji napr. v buse a nikdo nezakroci, protoze vsichni maji sami strach o zivot a policie? Nesmi mit ani zbran! Za to muslimi si nosi macety.

A styl bydleni? Vse je tam tak hrozne pidi a zadna zahrada, ta se tam nevede, protoze neni misto. Byty, na ktere jsme tady zvykli, tam nehrozi (teda pokud clovek neni financne za vodou), ale tohle mam zprostredkovane. Ale zajimave je, ze oni se do CR nechteji vratit, protoze tam maji luxusni penize, prijde mi to jako zlata horecka... a tak by me zajimalo, jak vypada Tve bydleni, kde tam zijes? Jake jsi tam mel zamestnani? Ted jsi na UP, takze asi zadna slava asi...

Navic neco jako 3roky RD a pobirani po tu dobu RP tam nehrozi. Byla by tam uplne sama, odriznuta... tak dobre na super depky.

priefi
11. srp 2019

@ohmy_cz_ck a jeste misto, abys Ty jezdil.za ni, ocekavas, ze ona bude jezdit za Tebou kdyz je tehotna. Pred rokem jsem byla ve stejne fazi tehu, jako je ted ona a v tech hycek mi bylo sakra zle a k tomu i tehi nevolnosti a ty ji tak tahas.... vzpamatuj se!

priefi
11. srp 2019

@elesse jj, ale trochu jiny, byl v ramci CR, byli spolu kratce, ona otehotnela, chlap byl neverny a taky slecnu poslal na potrat, rozesel se s ni, po nejake dobe si to rozmyslel, znamost ukoncil a chtel se vratit a hrozne se divil, ze ona nema zajem a on hrozna chudinka

marcicek84
11. srp 2019

@ohmy_cz_ck z tvehilo psani jsem pochodila jedine,sam necis co chces a protirecis si,pokud jsi ji rekl,ze dite chces a pak ji posles na potrar uz ti nikdy verit nebude,jedine si sypat popel na hlavu dokud ji to nepusti a hold ona za tebou uz nepujde nikdy,zas by sis to mohl rozmyslet po par letech a ona sama v zahranici,hold ted se budes muset prestehovat za svym ditetem ze zahranici ty...

ladyhacek
11. srp 2019

@elesse také se mi to zdá povědomé, ale z druhé strany