Cestování s miminkem, asi 3 hodiny. Máte zkušenost?

hanulinecka
18. pro 2007

Ahojky holky a vy zkušenější
potřebovala bych radu na silvestra chceme jet ke tchyni je sama,ale bydlí 300km jaké mate zkušenosti s cestováním s miminkem cesta trvá asi 3 hodky děkuji za rady

majaaita
18. pro 2007

Hanulinecko, s Iťulou cestuju od dvou týdnů jeho života - vlakem i autem, už i autobusem, ale to mi stačilo jednou, zdá se mi to nebezpečný. V autě i ve vlaku v pohodě tři hodiny (i víc). Ve vlaku se dá projít a ponosit, v autě se určitě vyplatí zastavit - na jídlo, protáhnout.
Mareček je píďátko malinkatý, jestli pojedete autem, určitě budeš kojit, bude se chtít pochovat.
Hodně záleží, jak zvládá auto teď, jeslti v pohodě usne nebo se zabavím koukáním na těch pár centimentrů, co zatím vidí, jela bych.
Určitě bych naplánovala přestávky, ale jestli bude zdravej a v pohodě, nebála bych se.

anatanka
18. pro 2007

Hanul, nemej z toho zadnej strach, takhle maly miminka jsou pri cestovani bezproblemovy, vetsinu cesty prospi. Jedete autem?
Nase Miriam cestovala od jednoho mesice kazdych 14 dni 900 km tam a zpatky plus jeste dalsi stovky a stovky km mimo to. Dohromady behem prvnich ctyr mesicu najezdila v aute cca 10 000 km a pokazdy vice mene bez problemu. 😉

dendasek
18. pro 2007

Ahojky Hanulecka, my cestujeme k rodicum 470 km, takze nejake ty zkusenosti uz mame...Kdyz mela Eliska mesic, dva tak to slo, ale ted je to horsi a horsi...nejak se ji to prestalo libit a obcas si i poplace. Ted jsme zrovna u nasich tak doufam, ze cesta na zpatek bude lepsi nez k nim.

hanulinecka
autor
18. pro 2007

Ahoj holky moc děkuji ano jedeme autem a Mareček je hodný sotva sedne do sedačky tak spí tak uvidíme!!děkuji

tlapicka
18. pro 2007

hanulinecka. my jezdime od sestinedeli 800 km a cim je mala vetsi, tim je to slozitejsi, ale jde to porad v pohode. Takze se niceho neboj! mesicni miminko bude chrupat jako andilek. kdyz je mimi vetsi, tak je lepsi jezdit vecer nebo brzy rano, kdyz je mimi v klidove fazi 🙂 takze stastnou cestu!

nikka.vo
18. pro 2007

Jeli jsme s malým do Dojčlandu a bylo to v pohodě dokud se nesetmělo 😖 , jakmile je tma, tak se logicky nudil a brečel... Jinak vždycky minimálně půl cesty prospal a pak si hrál ... no a pak brečel 😕
A je pravda, ži když byl menší, tak to snášel suprově, ale ted když je zvyklý se hýbat, plaziz atd a najednou musí 3 hodiny sedět 😔 ... Určitě udělej přestávku a mimčo ze sedačky vyndej 😉
Ale měsíční prďolka ti to prospí, si myslim 😎

papaya
19. pro 2007

Ahoj Hanul,my jezdíme nějakých 400km. Dřív jsme jezdili v noci (vyjížeděli jsme tak ve 3 ráno),ale teď se nám osvědčilo vyjet někdy v 6 večer,Hugo za chvíli usnul a spal celou cestu kromě jedné přestávky na kojení. Akorát si musíme dávat pozor na transport z auta do pelechu,poprvé se Hugo probral a byl samozřejmě vyspanej,museli jsme pak počkat než se zase unaví 😀 Při zpáteční cestě jsme to už ošéfovali a než se stačil probrat,už byl kojenej a zase rychle usnul 😉
Jinak překvapivě ve tmě v autě nebrečel,pozoroval stíny od světel ostatních aut 😉

majaaita
19. pro 2007

Hanulinecko, když jedete autem, bude to úplně v pohodě 🙂
Mě po svátcích čekají tři a půl hodiny ve vlaku s mladym pánem a jsem z toho celá nervní - čím mladší, tím lepší, to podepisuju - udržet ho na klíně byť deset minut, je teď horor.
No jo 🙂

nikka.vo
19. pro 2007

majaaita - vlakem je to v pohodě, teda já bych se nebála, jelikož ho z té sedačky můžeš vyndat - bude po tobě radostně rajtovat 😀 ... to uteče 😉 Auto je horší, tam ho prostě nemůžeš vytáhnot, že jo! 😖

majaaita
19. pro 2007

Nikka, jo radostně rajtovat 🙂) Ale vytírat zem tam nemůže - a to je jediný, co ho baví. Leda by ty tři hodiny v kuse jedl, to ho taky baví 🙂) No, stojí to za zamyšlení 🙂))))))

kaceenka81
19. pro 2007

hanulinecka-my jezdíme skoro každý druhý víkend k manželovm rodičum na moravu sesta trvá taky 3 hodiny.v autě malá hned usne aspí celou sectu,ukolébá jí to.jednou jsme jeli vlakem u tam taky spala v autosedačce pak se napapala,a zase spala. 🙂

kaceenka81
19. pro 2007

omlouvám se za překlepy píšu rychle s malou na klíně. 😅

lenys
20. pro 2007

ahojky cestovani jsem se taky bala,Alinek bude mit 3 mesice a uz jsme leteli letadlem,tatinek zije v cizine takze nam nic jineho nezbylo nez cestovat,nechtela jsem s tak malym mimi litat,ale litat se muze od 14 dnu coz je sice masakr ale muze se.... maly zvladl cestu na jednicku,celou ji totiz prospal..jak cestu na letiste tak v letadle a taky cestou domu..nekde jsem cetla ze s tak malymi detmi se cestuje nejlepe, protoze ji celou prospi...jenze kazde mimi je jinaci..ale drzim palecky

hanulinecka
autor
21. pro 2007

Jéééééééééééééééééééé holky 😀 😀 😀 😀 tak jedééééééééééééém to je super tachyně je sama tchán umřel před vánocema tak nám pořád volá a ptá se na Marečka tak ji uděláme radost a přijdeme!D+kuji a KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK 2008 AT VÍM DĚTÍČKY DĚLAJÍ JEN SAMOU RADOST

luucia
18. únor 2008

Ahoj holky, mám dotaz. Jak se to dělá s míminkama v letadle, když malý nemůžu vzít do letadla žádný pití ani jídlo?? Doporučuje se miminkům dávat při vzletu a přistání pít, aby nezalíhaly ouška, ale jak to mám udělat, když poletíme a malý bude 7 měsíců, to jí asi nemůžu koupit v letadle neperlivou vodu a poprosit je o ohřátí, že bych si udělala čaj?? A jak se to dělá, když bude mít zrovna tou dobou jíst? Nemáte někdo zkušenosti?? Moc děkuji za rady 😉

aponchie
18. únor 2008

cim mensi tim lepsi

lendy1
18. únor 2008

luucia, mrkni sem 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a koukni na ten odkaz na ČSA

zevina
18. únor 2008

luucia, pro děti platí vyjímky, že můžeš mít i větší množství než těch 100ml 😉 výživu, jogurt, na co jste zvyklí... musí to být originál zabalené (tzn nenačaté) a přeneseš to bez problémů přes odbavení v průhledném igelitovém pytlíku, to samé by mělo platit i pro pití, ale já měla v dětské lahvi skutečně jen těch 100ml, to pro vzlet stačilo, na palubě dostane prcek dětský balíček s nějakou skleničkou a šťávičkou a až budou letušky roznášet nápoje, jednoduše je můžeš požádat o vodu 🙂

aponchie
18. únor 2008

cim mensi tim lepsi mineno pro nas a pouze v aute ted uz je to des ji zabavit

luucia
18. únor 2008

Holky, díky za rady. Já sem si volala i do společnosti, co s nima poletíme a tam mi řekli, to co píše Zevina, jen ještě, že na letišti někdo bude ochutnávat, co vezeme 😕

zevina
18. únor 2008

luucia, ochutnávka mě vážně pobavila 😅 myslím že to je takový extrém, se kterým sice člověk může počítat, ale pravděpodobně k tomu nedojde, páč ruku na srdce, alespoň co se týká masozeleniny, ty první skleničky jsou takové blafy, že být celníkem, tak se na tu koštovačku taky nehrnu 😀
nám teda v Brně nikdo neujídal a na zpáteční cestě řekové taky ne 😉

bihan
18. únor 2008

Zevina, tú detskú stravu ochutnáva niekto z rodičov 😉

kristynaw
18. únor 2008

ochytnavat musi rodice,my pletime z USA do cr v dubnu.... 9hod let a 4hod nebo tak nejak,to bude des...ale kojim,takze max odstrikany mliko a budu muset ochutnat

kristynaw
18. únor 2008

poletime do chicaga,z chicaga do nemecka a z nemecka do Prahy... cestovani na celej den...trochu se bojim...
ochutnavani musi byt kvuli tektutym bombam...

zevina
18. únor 2008

😅 takhle to teda je... ale asi při charterových letech, jako jsme byli my, to berou trochu laxněji 😉

zevina
18. únor 2008

prostě jsme jen zamávali pytlíkem s haminou a byli jsme mávnutím ruky posláni dál

alianka
8. črc 2008

ahoj holky, mate nekdo zkusenost s cestovanim autobusem? mala bude mit 7 tydnu a chystam se k nasim busem je to jen 1,5 hodiny. rikam si ze v autosedacce by to mohla zvladnout v poho, co myslite? vlakem bych nerada, bo bych musela 2x presedat coz je slozite s vecmi a mimcem...

zuzankast.
26. lis 2009

ahojky, je nám sedm měsíců a ráda bych s malou vyrazila na výlet (busem 20minut), jen nevím, jak je to tam s autosedačkou, to budu asi vypadat jak blázen, když ji tam budu pásat co?Jde to v buse vůbec? Máte už s tím některá zkušenosti? Jen do klokanky a připásat jen sebe se bojim.. A jak to vůbec chodí ve vlaku?

rimmel
26. lis 2009

do autobusu sa nenosi autosedacka 😀 ale babo ostava v kociku v priestore vyhradenom pre babatka v kocikoch.

zuzankast.
26. lis 2009

právě toho bych se bála, nechat ji tam, když si představim, že by se náhodou stala nehoda, jak by tam ten kočár lítal.. ☹ ☹ 😕