Cestování s miminkem za tchýní. Jak to vidíte vy?

jardine
4. lis 2006

Ahojte, jsme z Plzně a máme doma ani ne měsíční miminko. Manželovi rodiče bydlí na Valašsku a tchyně si vzpomněla, že bychom Vánoce měli trávit u nich. Problém je v tom, že se mi idea cesty takhle malého miminka přes zasněženou D1 a jiné "lahůdkové" komunikace vůbec nelíbí. Jezdíváme tam pravidelně a s různými dopravními nehodami, uzavírkami a objížďkami, které jsou tam na denním pořádku, to zřídkakdy trvá méně než 7 hodin. Manžel tvrdí, že v tom žádný problém nevidí. Já mám ale jiný názor, přestože jím riskuji roztržku s dosti manupulativní tchyní. Jak to vidíte vy? Děkuji za názor.

mody
22. čer 2010

Byli jsme teď v červnu v Turecku, malému bylo 3,5 měsíce a v pohodě. Letadlo i pobyt bez problémů. Měla jsem ho zapsaného v pasu (to mi udělali na počkání) 😉

monas007
1. črc 2010

ahoj holky máme necelé dva měsíce a zítra máme odjíždět na prodloužený víkend na chaloupku na Sázavu. je tam všechno luxus, prcek cestování zvládá, tak v tom nevidím problém ... jen moje kámoška mě od toho pořád odrazuje, že bych měla zůstat doma. vyjíždíme schválně kolem 4 hod ráno, to ještě nebude takové vedro a snad ani provoz na D1. od nás je to asi 240 km, takže nějakých dvě a půl hoďky autem. co vy na to ? děkuji M.

morgan
3. črc 2010

@monas007 pokud malému auto nevadí, tak si myslím proč ne. Pokud by se mu něco nelíbilo, můžete udělat třeba přestávku, zas tak daleko to není. Když mu budeš něco povídat a bude mít nějaká chrastítka na autosedačce, tak bude určitě spokojenej 🙂, nemyslím si, že je nutné i s miminkem sedět jen doma 🙂

morgan
3. črc 2010

Jo tak koukám, že už píšu pozdě a asi jste odjeli 😀

monas007
6. črc 2010

@morgan jj odjeli 😀 😀 malý zvládl cestu naprosto v pohodě, skoro celou dobu spinkal a ani se nevzbudil na kojení, takže papkal až na místě 🙂 pobyt se mu asi taky líbil, protože se choval tak jako doma a hezky spinkal i v jeho luxusní cestovní postýlce !!

morgan
6. črc 2010

@monas007 No tak to je super! 😀 😉

monas007
6. črc 2010

@morgan jj jsme rádi, že to zvládl, takže můžeme zase za 3 týdny na chaloupku, ale tentokrát už na 14 dní 🙂 🙂

bubbly
12. črc 2011

Chtela bych se zeptat jestli tady ma nekdo zkusenosti s ceskyma vlakama a autobusama.Bydlim v Anglii a za dva tydny pojedem poprve s malou k nasim na Moravu.Z letu ani z letiste strach nemam,je to jen 2 hod.a vsude je to prizpusobeno detem,takze mala se bude dat v pohode nakojit a prebalit.Jenze z brnenskeho letiste musime narvanym busem do centra na hl.nadrazi kde musime asi 2 hod.cekat na nas spoj, ktery jede dalsi 2,5 hod. k nasim.Malicke bude v te dobe 5 tydnu, kojim ji kazde 2 hod a prebaluju taky porad,vubec nevim jak a kde to tam budu praktikovat. Navic pochybuju ze zachodky na nadru a ve vlaku maji prabalovaci pulty. Jeste se chci zeptat jak se lidi divaji v CR na kojeni na verejnosti.Tady v UK uz si na to lidi zvykli,me to problem nedela jen nevim jestli v CR se to muze. Kdo ma zkusenosti prosim pisnete, moc diky za rady.

hamma
13. črc 2011

@bubbly Ahoj, já cestuju s malým po ČR docela dost, nemáme auto, tak mám zkušenosti 🙂. V Brně na nádraží určitě přebalovací pult není, ale je v Tescu (ve 4. patře, klíček dostaneš na požádání na dámských záchodcích), které je asi 5 minut chůze od nádraží. Do městské dopravy se vždycky najde někdo, kdo ti pomůže (někdy je potřeba poprosit). No a s vlakem je to docela potíž - jestli pojedeš rychlíkem, tak si najdi kupé pro cestující s dětmi (bývá ve vagónu na konci nebo na začátku vlaku) a tam by tě měli pustit sednout. Kočárek se obvykle do chodbičky nevleze, ve vlacích jsou všechny prostory strašně malinké. Buďto nechávám kočár v prostoru u dveří, ale některé vlaky jsou tak blbě udělané, že se tam skoro ani nevejde, v takovým případě ho rozložím a nasoukám do kupé nebo do chodbičky. Jestli máš možnost poprosit někoho z vašich, aby pro tebe přijeli do Brna a ve vlaku ti pomohli, tak by to bylo lepší. Ve vlaku přebaluju na sedačce.
Kojení na veřejnosti je v pohodě, toho se bát nemusíš🙂. Tak držím palce na cestu!

verde198
13. črc 2011

Ahoj Bubbly, prebalovaci pult mozna bude i ve Vankovce. Ohledne vlaku - mrkni na tvuj spoj na idosu, tam vetsinou pisou jestli to je i pro vozickare (je tam obrazek voziku) - tzn. ze tam je vice mista v minimalne jednom vagonu, zalezi kterym pojedes vlakem. A kojeni na verejnosti uplne v pohode. Dobre dojedte!

blanka.k
13. črc 2011

@bubbly u rychlíků jsem to dělala tak, že jsem si dala kočárek (konstrukci) do "úschovy během přepravy" (20,- na 1 spoj), je to takový ten vagon, kam dávají balíky atd. a většinou je napůl právě s kupéčkama pro cestující s dětmi a do toho kupéčka jsem si vzala hlubokou korbičku, dala na sedadlo a pohoda, malej spal a o ničem nevěděl. Vlastně si tam ten kočárek (nebo jen podvozek) dáš, oni to zamknou a nemuší nic hlídat (platí se na místě až v tom vagou průvodčímu). nebo jak je syn větší a sám sedí a chodí, tak dám celý kočárek do vagonu "přeprava kol", takže je tam místo třeba 3 kupéček volné mmísto a stojany na kola a hned první kupé má okénko a na kočárek vidím, tak ho tam v klidu nechám a sednu si s malým do kupéčka (a je to zadarmo). Mám "výhodu" že moje trojkolka je širší než naprostá většina kočárků, takže mám docela problém se nacpat těma dveřma do vagonu, do klasických chodbiček, dveří osobáků co uprostřed mají tu tyč atd. to nehrozí, že byh prošla (takže i případný zloděj by to asi vzdal 😀 ) V motoráčku v pohodě sedím v té "předsíňce u WC. Na idos.cz když si najdeš spoj a rozkikeš info o vlaku, tak u rychlíků a "lepších" vlaků je nakresleno řazení vagonů včetně těch speciálních (jako úschova během přepravy, úschova kol atd., takže vždycky před odjezdem kouknu a vím, kde na nádraží stát, v kterém místě nástupiště) A kojím kdekoliv, ve vlaku, na náměstích, v ulicích na lavečkách, v obchodních centrech na lavičkách (ty kojící místnosit jsou většinou plné) , žádný problém 😉
Přebalovací pult je jak ve Vaňkovce v obou patrech, tak v různých family pointech různě po městě - hlavní je na Josefské http://www.familypoint.cz/kde-nas-najdete.html a pak další zde: http://www.familypoint.cz/familypointy-v-jihomo...

bubbly
15. črc 2011

@hamma
@verde198
@blanka.k moc vam dekuju za rady. Snad to prezijem 😀