Cestování s miminkem za tchýní. Jak to vidíte vy?

jardine
4. lis 2006

Ahojte, jsme z Plzně a máme doma ani ne měsíční miminko. Manželovi rodiče bydlí na Valašsku a tchyně si vzpomněla, že bychom Vánoce měli trávit u nich. Problém je v tom, že se mi idea cesty takhle malého miminka přes zasněženou D1 a jiné "lahůdkové" komunikace vůbec nelíbí. Jezdíváme tam pravidelně a s různými dopravními nehodami, uzavírkami a objížďkami, které jsou tam na denním pořádku, to zřídkakdy trvá méně než 7 hodin. Manžel tvrdí, že v tom žádný problém nevidí. Já mám ale jiný názor, přestože jím riskuji roztržku s dosti manupulativní tchyní. Jak to vidíte vy? Děkuji za názor.

gibi2
4. lis 2006

Ahojky,takhle daleko bych s tak malým mimčem nejela.Nejen že já bych byla vyhopsaná až až a co potom ten prcek celou dobu v sedačce.Nevíš co se cestou může stát.já bych určitě byla proti.Ať tchýně přijede k vám.

makak21
4. lis 2006

Já bych taky nejela. Je to dost riskantní.

lucisa
4. lis 2006

Přesně tak, ať přijedou oni. Vždyť takhle malé mimčo by v sedačce mělo být tak 20 minut. Občas nějakou výjimku bych uznala, ale takovou trasu, a v zimě? My jeli s půlroční dcerou z Opavy do Plzně k tchánovcům, a to v květnu. Ideální čas, ani horko, ani zima, malé nebylo horko, při zastavení žádné pracné oblékání, kojící přestávky na parkovišti benzínky. V klidu jsme si odbrkli a jeli dál.
Jak to budeš dělat s takovým mrnětem, co když cestování bude špatně snášet a všechno, co vypije, vyblinká? Bude nevrlé, hladové a ještě mu možná bude blbě. A věř, že když dítě v autě pomrčkává, je to nápor na nervy, hlavně řidiče, který by se v zimě a na dálnici měl plně soustředit.

swetlus
4. lis 2006

Ja sice nejsem jeste maminka ale taky bych se asi neodvazila. Je to ode me asi hloupe srovnani ale my mame male stene a kdyz mame jet k manzelovym rodicum (cca 1,5 hod) tak trpim za nej. snazime se delat prestavky jak to jde a ja kazdou vterinu sleduju jak to Ferdik snasi...a to je pes...co teprve miminko?! Jen at si rodice prijedou za vama jestli vas chteji videt 😵

marijana
4. lis 2006

Ahoj.My sme sli poprve s malou autem kdyz mela mesic,a to jen 2 a pul hodiny,Navic byl maj ale hrozne horko.Mala porad plakala ja ji mela furt u prsa,takze zadne bezpeci,v aute bylo horko,okna zavrene aby nebyl pruvan,no hruza.Uz bych tak s malym deckom nikam NEJELA a urcite NE v ZIME.

mirko06
4. lis 2006

ahojte maminy,
musim povedat, ze nas maly do 5-tich mesiacov precestoval asi 2000km, ci uz autom alebo vlakom. viac menej to bolo vynutene rodinnymi zalezitostami.
tiez som sa toho bala, ale maly to zvladal to velmi dobre, akurat ja som mala obavy, lebo si myslim, ze autosedacka na chrbatik nic-moc. verte, nic detickyn euspi lepsie ako jazda autom alebo klepotanie kolies vo vlaku 🙂
tak sa nebojte a cestujte. a pred tyzdnom maly urobil vyskovy rekord, lebo sme boli lanovkou vo Vysokych tatrach na Skalnatom plese.

kangaroo
4. lis 2006

ahojky.jardine: a čo tak sa zahrať na manipulatívnu manželku,ja cestovanie milujem,no nemali by ťa nútiť ani man ani tchýně,ved by si si hádam zaslúžila trošku rešpektu ako matka..... 😠

mirko06
4. lis 2006

jardine: ty si predsa mamina toho miminka, takze ked povies, ze nie, tak by to tak malo byt. a svokrovci by mohli vianoce stravit u vas, nie? v prvom rade treba brat ohlad na babatko a ked ta cesta nie je podla teba bezpecna, o to viac dovodov mas povedat jednoducho nie. a svokra? asi uz zabudla ako to bolo, ked ona mala babatko v takom veku a urcite s nim jazdila hore-dole 🙂

mirko06
4. lis 2006

to som este zabudla napisat, ze bud rada, ze tu svokru este vobec mas, nech je aka chce. nas maly mal necely mesiac, ked sme jej cez cele Slovensko cestovali na pohreb ☹ smutna prva cesta...

jardine
autor
5. lis 2006

Děkuju vám všem za odpovědi .... na jaře za tchánovic pojedu ráda, ale teď v zimě to opravdu riskovat nebudu. Místo toho je pozvu k nám. Jestli miminko opravdu chtějí vidět, přijedou. Vždyť my za nimi jezdíme pravidelně pět let, tak jednou mohou také ustoupit.

tilly
5. lis 2006

ja by som tiež nešla, hlavne keď je už teraz takto hnusne...
s tak malým bábom by som tú cestu nepodstúpila, okrem toho aj chrbtica v tej autosedačke na tak dlhú dobu musí trpieť...
dobré riešenie je pozvanie k vám.

inak minulý rok bola tu u nas deň pred silvestrom hromadná havárka, možno si niečo o tom počula a v jednom z tých áut bolo 3 mesačné bábo, môj syn mal vtedy 4 mesiace a keď som si to predstavila, bolo mi zle, síce sa tomu dieťatku nič nestalo, ale aj tak, netreba riskovať...

januskaababoo
6. lis 2006

jardine, pridavam se k holkam...at prijedou oni...po peti letech to bude prijemna zmena... 🙂 hodne stesti, a pak dej vedet jak to dopadlo... 😉

siduska
11. pro 2006

Ahojky tak my s tou nasi chodime kazdu chvilu na slovensko a je to fakt dialke jazdyme 14 hodin a nevidim v tom zadny problem.Ked bude mat nejaku potrebu tak zastavite, pretahnete sa a 7 hodin nie je az tak vela.

jankamanikova
11. pro 2006

jardine - dieta do troch mesiacov potrebuje prostredie len mamy a otca. Nie je potreba s nim niekde chodit a ukazovat ho. Potrebuje len Vas dvoch. S dietatkom sa sice cestovat da (mam to odskusane s oboma detmi - Matus mal 4 tyzdne a isli sme na vychod, kde mame rodinu - na krstiny). Cestovanie s dietatom je pohodlne a nie narocne; ale ovela lepsie by bolo, keby ste boli doma a ked chcu k Vam prist, tak nech pridu. A Ty sa tiez nepostrebujes stresovat, si v sestonedeli, tak by si mala byt len doma. Je to len moj nazor, ale ak Ty citis, ze nechces ist, tak nechod. O nic nepridete a zvladnete to.

kocurek
11. pro 2006

Jardine a tehulky,
zalezi na mnoha okolnostech, treba veku tchanu, zda jsou schopni cestovat. JA osobne bych taky nejela nebo jela pozdeji, ale taky me ceka dost cestovani. Ziji ve Spanelsku a ted se chystam do CR, kde budu az do porodu a pak budu muset prijet JA za tchyni, jelikoz neni schopna cesty v letadle-diky vysokemu veku. v CR bydlim ve Frydku, takze nesednu do auta a nejsem za nekolik hodin na jinem miste, ale musim vystridat 2 letadla a s malym mimcem.....to neni zase tak jednoduche. Ale zalezi taky na zvyklosti, pokud jste byly zvykle bez mimca cestovat nebo vam to delalo problem. Ja sednu do auta a jedu 600km bez problemu a male mimco to zvlada ok, spinka....mimi jeste nemam, ale ze skusenosti svych kamaradek, at uz ziji v CR nebo zde v Madridu......Tak hlavu vzhuru!!!!!!!!!! 😅

lucinocka
11. pro 2006

No ja som par mesiacov a som bola v Rusku 😀 a az na hlavu som ze vraj celkom v poriadku 😀

kocurek
11. pro 2006

Me bylo receno, ze po sestinedeli se muze v klidu cestovat a maelmu to vubec nevadi....samozrejme ne porad....

hankah
11. pro 2006

já bych asi taky tak brzy nejezdila. možná nejde ani tak o cestu (i když jet po dálnici je šílenství!!!)ale skoro spíš o to, že by mimi mělo být asi nějakou dobu ve známém prostředí. pojedete 7 hodin,pak ho vezmeš do cizího prostředí, budeš tam nějakou dobu a ještě k tomu nejistota počasí......., no nejela bych, jedny Vánoce se to nechá přežít 😉

hanka274
11. pro 2006

ahoj, aj mne sa to zda, trosku dlha cesta pre tak male mimi....
ano rachot koliesok a ine veci uspavaju deti, aj cestovanie. Ale co ja viem....este je to moc mini mimi.

hanka274
11. pro 2006

a este aj ten cas v autosedacke ☹
tiez neni bohvie co na chrbatik.

adamek
30. led 2007

😉 no já byla na dovolené s malým když měl 4 týdny měla sem z toho trochu strach ale zvládl to uplnš bez problémů jeli jsme vlakem asi 8 hodin a na týden,chodily sme po výšlapech a bylo to fajn miminu je jedno kde je hlavně že je s maminkou asponˇunás to tak je... 😉

liska
30. led 2007

my sme nuteni cestovat pomerne casto a dlho,kedze obaja mame rodicov velmi daleko a este aj kazdy opacnym smerom ☹ moja skusenost je:cestovanie je vzdy stres,takze by som ho nevyhladavala,ale ked sa musi-cim mensie mimino,tym je to jednoduchsie,pre vsetkych + ked mamina koji,je to dalsie velke ulahcenie...nas maly ma v necelych 6 mesiacoch za sebou cca 6 tisic km,ked mal 2-3 mesiace,takmer vsetko prespinkal,v 5 to uz bolo narocnejsie, kedze potreboval vsetko vidiet a nie sediet na jednom mieste,ale aj to sa dalo a ked najblizsie pojdeme,bude mat takmer rok a to si so sebou beriem kvalitnu farbu na vlasy na tie sediny 😀

mapris
30. led 2007

jardine,
nečetla jsem celou diskuzi, ale řeknu ti to asi takhle: Terka se narodila v listopadu. My jsme z Prahy a manžel je ze Slovenska. Bydlí u maďarských hranic, vlakem je to 7 hodin, autem 6. Rovnou jsem řekla, že si netroufám jet takovou dálku s tak malým dítětem, a proto jsme domluvili, že manželovo rodiče přijeli za námi do Prahy a strávili tu pět dní a byli tu přes vánoce a šlo to :o)) Teď plánujeme první víkend k mým rodičům, ale ti bydlí jen 100 km od Prahy, což je hodinka autem, takže to je něco jiného. Na slovensko plánujeme tak v dubnu, to bude Terce 5 měsíců a už si myslím, že tak dlouho mi vydrží v autosedačce. Já bych to neriskovala. Nehledě na to že asi kojíš a myslím, že pro takhle malé miminko asi ještě není dobré aby bylo tak dlouho v autosedačce. Já bych počkala a řekla bych to i tchýni. Pokud se urazí, její problém, ale zdraví a bezpečnost dítěte máš na starost ty a manžel, a ne tchýně 😉

mapris
30. led 2007

jardine,
a teď jsem si to přečetla a zareagovala "trošku pozdě" :o)) Jak to dopadlo??

emjee
29. říj 2007

dianga 37tt Dnes o 12:38
baby prosim Vas aky je Vas nazor na moj problem? chcem ist na Vianoce z Talianska na Slovensko autom a maly bude mat len mesiac... vraj sa to neodporuca, ale ja si myslim ze take male vacsinu casu spi a nakojit ho mozem aj v aute. Co vy na to?

veronika13 1d Dnes o 12:43
môžeš ísť podľa mňa, nášmu sa v aute veľmi páčilo, síce tak dlho sme ešte necestovali, ale nemyslím, že by mu to nejak malo uškodiť

zuzana76 1d Dnes o 12:44
dianga a budes ho mat v autosedacke? ono sa to neodporuca kvoli sedeniu v sedacke, nemalo by tam sediet dlhsie ako 2 hodiny do takeho 3-4 mesiaca, skus ho dat radsej do homologizovanej vanicky

dianga 37tt Dnes o 12:53
no mame kocik prenatal a tiez som sa docitala ze v autosedacke viac ako dve hodiny nema byt tak dokupime este kit auto a dame ho do vanicky ako je to v prospekte... ja uz planujem a este ani na svete nie je... 🙂

zuzana76 1d Dnes o 12:56
myslim, ze v tej autosedacke to bude ok, nasho auto ukludnuje a spinka

dianga 37tt Dnes o 12:57
to ukludnovanie uz som pocula od viacerych, ze o druhej rano sadaju do auta a bludia po meste aby chrobacik zaspal...

sue 30tt Dnes o 13:00
Všetko uvidíš podľa toho, aký malý bude... nemyslím teraz len zdravotný stav, ale všetko... niektoré bábätká preplačú takmer celé šestonedelie, kakajú ako divé a to si veľmi predstaviť v aute neviem... a takisto nezabúdaj na to, že aj v tvojom tele sa udejú obrovské zmeny...
...keby som plánovala dlhšiu cestu, určite by som si zistila možnosť prespania niekde v penzióne alebo motoreste cestou, aby sa v krízovej situácii dalo prespať 😔
+ nezabúdaj, že Vianoce a predvianočné obdobie sú najhoršie na cestovanie - všetci sa niekam trepú a cesty sú plné, zasnežené a podobne - aby ste v nejakej kolóne nestvrdli niekoľko hodín 😔

dianga 37tt Dnes o 13:02
ja sa tiez trochu obavam tej cesty, ale hlavne koli malemu, auto mame velke volvo a da sa tam popripade aj spat...

kacka79
29. říj 2007

Ahojky, tak my cestujeme téměř od narození stále a i dost daleko. Je důležité dodržet určitá pravidla.. pokud jedeme dál než cca 100km, zastavujeme pokaždé když začne malý pobrekávat / někdy i 3h v kuse spí/ a pochovám, nakojíme, zastavíme na benzince, přebalíme a dáme si delší pauzu, pohrajeme... a pokračujeme. Ale v zimě je to problém, bála bych se počasí. Já jsem i v těhu trávila hodně času v autě, tak je asi zvyklej..je to na každým, ale především tchýně by tohle měla POCHOPIT A HLAVNĚ RESPEKTOVAT Tvé rozhodnutí, pokud si nejsi jistá, nejezdi. Mimi vycítí tvoji nervozitu a bude vřískat

sue
29. říj 2007

Dianga a prečo nemôže prísť rodina za tebou, ale ty musíš ísť za nimi? 😲 však prvých šesť týždňov by sa nemalo robiť nič extrémne a toto extrémne je... a najmä riskantné...

gabuca
30. říj 2007

Velmi sa tesim, ze som si tu precitala hlavne pozitivne nazory na cestovanie s dietatkom.
Nas maly bude mat na Vianoce 4,5 meisaca a chystame sa autom na SK. Moji rodicia svojho prveho vnucika este nevideli a ja by som rada tiez stravila po 5 rokoch Vianoce opät so svojou rodinou a na Slovensku. Mame to sice 1800 km, ale trasu sme si rozdelili na dva dni a obaja sme s manzelom flexibilni a prisposobivi, takze zatial som este vobec neziskala pocit, ze by to mal byt nejaky problem ( pokial maly bude zdravy a vsetko bude OK). Jazdim s malym casto a casto aj sama ( na kratke vzdialenosti) a doteraz sme to vzdy zvladli v pohode, aj celodenne navstevy u znamych vo vzdialenosti 50 - 70 km, kam jazdievam s malym cez tyzden sama.Maly sa vozi rad a nerobi mu to ziadny problem, takze dufam, ze to bude OK.

emjee
8. lis 2007

aniska 1d Včera o 19:58
Haloo, mala by sm moznost ist domov na slovensko(vlakom 6hod), ale neviem ci by to nebolo moc narocne pre miminko... Mate s tym niekto skusenost?

brnda 2d Včera o 20:07
ahoj zkušenost nemam ,ale asi kdybych chtela nekam jet tak bych jela myslim si ,že to bude pro mimčo v pohode mi se chystame o vikendu na cestu bude to tak 3 hodiny v aute tak jsem taky zjedava jak to probehne

aniska 1d Včera o 20:10
juu, tak ja sm nasla podobnu disku, tak paardooon 😕
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sisulik 2d Včera o 20:12
ahoj aniska...ja som s malym letela z Kosic do Prahy nieco cez hodinu a potom hodinu som bola este na letisku v prahe a na to sme pokracovali v ceste lietadlom z Prahy do kuvajtu dalsich pat hodin...maly mi celu cestu krasne prespal...vtedy mal dva mesiace a jeden den...

eva4444 1d Včera o 20:16
baby a mimi date do autosedacky alebo ako? fakt ma to zaujima, lebo som uz nad tym rozmyslala 😕
my sme s 3mesacnym zvladli 800km za den v aute a bolo to v poho, mali sme 2 velke prestavky, ked sme ho prelozili do kocika aby sa trosku povystieral 😉

niega 1d Včera o 20:21
Já s prckem občas jedu necelou hodinku vlakem a je to peklo. Venku spinká, při vstupu do vlaku sebou začne šít, při odsvlékání se probere úplně, při rozjezdu vlaku se začne podivovat a při zastavení vlaku začíná plakat. A tak ho většinou více než půl cesty držím v náručí. Každé mimi je jiné, ale takhle dlouhou cestu bych fakt s naším Edíkem nechtěla absolvovat.

pidula 1d Včera o 20:24
Ahoj.My jsme byli taky s Ondráškem na Slovensku když mu byli 2 měsíce.Cesta tam byla uplně v pohodě,zpátky to bylo horší,tak jsme dělali častější přestávky.Byla to asi 10 hodinová jízda.

sisulik 2d Včera o 20:26
eva..myslis autosedacku v lietadle alebo kde?

xxmargaretka 1d Včera o 21:14
ahojky..kazde babenko je ine..no s mojich skusenosti s malyckym miminkom sa cestuje jednoduchsie nez s vecim..ked mala 2-3mesiace tak cestu(je jedno ako dlhu)prespala-pouzivali sme autovanicku no a ked podrastla a musela ist do sedacky tak zacalo peklo pretoze zo srdca nenavidi byt priputana takze uz aj polhod cesta je hrozne dlha..

lottie 1d Včera o 21:51
ahoj aniska, neboj nic, jeli jsme s malou uz nekolikrat plzen-ostrava, je to taky 6 hodin + prestup v praze a bylo to uplne v pohode. poprve tede mela 3,5mesíce, ale stejne. V vlaku je to pohoda, určitě bude spat, vždyt i dospele to uspava. a vždycky se s nim muzes projit po chodbicce a tak. ani už ty vlaky nebyvaji tak netriskan myslim, ani kosicany a ic. Nekupujem ani mistenku. kočar mužeš vzit jako spoluzavazadlo nebo ho dat do uschovy behem prepravy. jestli kojis, tak nemas problem ani s krmenim a i s termoskou a sunarem se to da.neboj nic. Vaši budou nadšeni až drobka uvidí